Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Iştişhadçı Ile Anım

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuhu
Hamd Alemlerin Rabbi Olan Allah'adır.
Salat ve selamda nebisi Muhammed'edir.sav
Kardeşlerim bunu anlatma sebebim inşeallah imanınızın artması içindir ki iştişhadçıların gördüğü rüyaları biliyorsunuzdur bu da kendimin şahid olduğu bir anıdır.Çok hafif yaralandığım birgün odamda dinlenirken bizim makardan olan bir ensar akhi ile bir tane siması ceziralılara benzeyen bir akhi içeri girdi.Bizim makardan olan yaşı 16-17 civarlarnda muzip kardeşimiz bizden bi akhi yaralı diyerek o kardeşe söylemiş o akhide beni hasta ziyaretine gelmişti.Siması ceziralılara benzeyen kardeş bana "akhi iştişhadçı bir kardeşin sana selamı var" diyerek beni mutlu etmeye çalıştı ve benide yaralandığımı duyup tanımadığım bir iştişhadçı akhinin beni düşünmesi beni gerçekten sevindirmiş kardeşlik bilincimi arttırmış idi.Bundan bi iki gün sonra yatsı namazını eda etmek için askeri bölgede bulunan bulunan bir binaya gittim.Binanın üst katinda namaz kılan akhileri gördüm ve bende onlarla beraber safa durdum. Yan tarafimda bi akhi vardı ki güzelce süslenmiş sarığını, afganisini giymiş ve güzel koku sürünmeyi de eksik etmemiş idi. Genelde iştişhad yapacak akhilerde gördüğümüz bu hali onda görünce bende şüphelenmiştim.Namaz kılarken onun ağladığını ve bir huşu içerisinde olduğunu farkettim.Tabi böyle olunca şüphem arttı ve bir iştişhadçı ile sohbet edecem diye seviniyordum .Çünkü hep kitaplarda,internette okuduğum iştişhadçıların rüyalarını bende duyup anlatmak istemişimdir.Namaz bittikten sonra mübarek Ramadan ayında olduğumuzdan teravih namazına durduk.Namaz bitiminde ben o akhiye bakınca o akhinin meğersem beni ziyarete gelipde sana iştişhadçının selamı var diyip kendini riyadan korktuğu için saklayan o akhi olduğunu görünce olayı anlamıştım ve onu itiraf etmesi için zorlamaya başladım.Kardeş sonunda dayanamayıp itiraf etti.Bende ufaktan sohbete başladım ama kardeşle konuştuğunuzda vallahi ses tonundan ve bakışlarından Rabbine kavuşacağının mutluluğunu görebilirdiniz nitekim her parçası her dişi Allah düsmanlarına şarapnel olacaktı inşeAllah.Bende onunla sohbet ederken istediğim an gelmişti kardeş az sayılacak belli bi vakit önce rüyasında Fou'da iştişhad yapan CundulAksa mücahidini görmüş ve ona nasıl oldu veya ne oldu gibi bi soru sormuş iştişhadçı akhide dügmeye bastığı anda kendini onun bana deyişiyle fovren yani direk cennet bahçesinde bulduğunu söylemişti.Bunu derken yüzü tebessüm ediyordu.Artık hep anlatmak istediğim olayı Rabbim bana nasip etti ve o simasi ceziralılara benzeyen deyrizor'lu akhimizde Rabbine ameli-iştişhad ile kavuşmuş oldu inşeallah.Allah'tan şehidlerimizin şehadetini kabul etmesini ve bizlerede nasip etmesini niyaz ederiz.Son duamız Alemlerin Rabbi Olan Allah'a Hamddır.

"Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar diridirler; Allah'ın, lütuf ve kereminden kendilerine verdikleri ile sevinçli bir halde Rableri yanında rızıklara mazhar olmaktadırlar. Arkalarından gelecek ve henüz kendilerine katılmamış olan şehit kardeşlerine de hiçbir keder ve korku bulunmadığı müjdesinin sevincini duymaktadırlar." Âli imran 169

Ebu Huzeyfe / El Mukaveme Medya

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ey ALemlerın RAbbı olan ALLAHım
Mumınlerın Amellerını kabul et
Onların gunahlarını bagısla
Senın ıcın ayaga kalkan Kardeslerımızı Muzaffer eyle
Sensın Hakım SEnsın galıp Kardeslerımızı Islam uzere tum cıhana hakım kıl.
Ey emeklerı zayı etmeyen ALLAH ım dualarımızı kabul buyur.
Bızım senden baska kımsemız yok yanlızca sana ıbadet eder yanlızca senden ısterız.

Üst Ana Sayfa Alt