Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Bir Müslüman Olma Hikayesi Video : Müthiş

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Avustralyalı bir genç İslam dinini nasıl seçtiğini anlatıyor.
MÜTHİŞ

Müslüman olma hikayesini anlatan Rubin, İslam'a yönelik önyargısını dinleyenleri kahkahalara boğan bir üslupla anlatıyor.
18 Mart 2009 / 22:01
Reklam

Şu anda video paylaşım sitelerinde izlenme rekorları kıran bir video dolaşıyor. Videoda Avusturalya'lı Rubin değişik dinleri araştırdıktan sonra nasıl Müslüman olduğunu anlatıyor.

Üniversitenin ilk yılında anne-babasının ayrıldığını, köpeğinin öldüğünü ve bundan dolayı zor bir dönem geçirdiğini anlatan Rubin, daha sonra Hıristiyanlıktan başlayarak, Yahudilik, Hinduizm ve Budizm'i araştırdığını ifade ediyor... Ünlü standapçıları aratmayacak şekilde Müslüman olma hikayesini anlatan Rubin, İslam'a yönelik önyargısını ve camiye düşen yolunu dinleyenleri kahkahalara boğan bir üslupla anlatıyor.
Müslüman olduktan sonra Ebu Bekir ismini alan Genç, İslam Dinini seçmek için evinde oluşturduğu atmosferden bahsediyor ve Allah'tan varlığını göstermesi için çok küçük de olsa bir işaret bekliyor... Ancak o beklediği işaret bir türlü gelmiyor ve bundan rahatsız olduğunu anlatıyor. Daha sonra tekrar Kur'an-ı Kerim okumaya başlayan Genç, aradığı işareti ilk okuduğu ayette buluyor...

Müslüman olma hikayesini anlatan Rubin, İslam'a yönelik önyargısını dinleyenleri kahkahalara boğan bir üslupla anlatıyor.
18 Mart 2009 / 22:01

----------------------------------------------

Papazın ve ailesinin Müslüman oluşu

[FLV]http://www.habervakti.com/media/pap...ageshack.us/img255/5830/logolqv.png&width=600, height=450[/FLV]

Tam ekran seçeneğiyle de izleyebilirsiniz

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bu tür videolar müslümanın imanını arttırıyor izleyeceğim.

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
MASAALLAH COK GUZEL BIR VIDEO AKHIM

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allahuakber ya ne güzel bir seçim. inşaallah kurtulanlardan oldu..

Çok ibretlik bir video, tebliğ yaparken de nelere dikkat etmemiz gerektiği hususunda çok güzel bilgiler veriyor...

Ve kuran sünnetle konuşmanın meseleleri kuran sünnete götürmenin faydasını bir kez daha görmüş olduk..

Rabbimizin hidayet ettireceği birini tüm dünya bir araya gelse onu hidayetinden vazgeçiremez.Yine tüm dünya bir araya gelse Rabbimiz dilemedikden sonra tüm dünya onu hidayet ettiremez.

Allahuakber

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selam aleykum

ingilizlerin bir sozu vardir birileri kendilerini mutlu ettigi zaman ( you make my day ), gunumu yaptin derler ..

bu videoda benim gunumu yapti rabbim musluman olan bu arkadastan, videoyu hazirlayanlardan alt yazi yapanlardan ve bizlere ulastiranlardan, butun emegi gecenlerden razi olsun..

bizi yediren iciren ve musluman kilan rabbime hamdolsun

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Videoda dikkat ediyormusunuz bilmiyorum, çok iğneleyici sözler var.

Allah öyle bir donanımla bizi dünyaya göndermişki o kalp her zaman batılı atıyor..

Hemen hemen meşhur olmuş tüm dinlere girmiş. Ve islam'a girerken hamdolsun tanıştığı insanlar delille hareket eden müslümanlarmış Allah korusun tasavvufçulara gelse belkide çocuk bu dinde hindulara benziyor buda batıl diyecekti.:confused:

Ramazan müslümanlarından bahsediyor burada da maşAllah güzel bir tesbitte bulunmuş.

Beni en çok etkileyen durumu ; karşımdakine soruyorum bana şundan kendi görüşünden bahsedermisin dediğin de , Allahın görüşü varken bana görüş varmı demesi beni çok etkilendirdi.

işte temiz iman,akıl sahibi bir insanın diyeceği laf budur biz de bunun mucadelesini veriyor,meselelere kuran ve sünnetle bakabilirsek inşAllah sapasağlam kulpa yapışırız.

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Gerçekten de öyle , müthiş akıl . Akıl sahibi müslüman oldumu , önyargılı (terörist) bile zannetse tabularını kırıyor , güzel bir yol kullanarak Allahın hidayetiyle Hak olan İslamı görebiliyor.
Akıl kullanmak yerine tasavvuf şeyhlerinin akıl rent a car 'ına abone olan sürücüler, İslama aykırı , ehli sünnete muhalif itikatler görseler , gösterilseler bile "şeyhimin bi bildiği vardır , sen onun kadar okudun mu ? , bi sen mi biliyorsun-alimsin vs." çeşitli kölemvari deyimlerle tabularına bir pranga daha vurmaktan çekinmezler.
İnşeallah bu eski ateist yeni mumin kardeşten alacakları ibretler olur , Allah ve rasululun sözünün önüne başka birilerini koymazlar diye temennide bulunuyorum.
Hidayet Allahtandır .

T Çevrimdışı

tewh1d

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İnternet siteleri bu

http://www.idca.org.au/

Araştırdım biraz sitelerini , rububiyet ,uluhiyet,isim ve sıfat tevhidi ile ilgili ufak bi quiz hazırlamışlar ,sorularının hepsini bildim :)
Tevhid ehli kişiler mi acaba ?

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnternet siteleri bu

http://www.idca.org.au/

Araştırdım biraz sitelerini , rububiyet ,uluhiyet,isim ve sıfat tevhidi ile ilgili ufak bi quiz hazırlamışlar ,sorularının hepsini bildim :)
Tevhid ehli kişiler mi acaba ?

selam aleykum

site icin allah razi olsun

rabbim ilmini artirsin...cumlemize ilim hidayet ve basiret versin AMIN

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ALLAH onu sevdigikleriyle beraber kilsin ve Islam dini ile bereketlensin..
bu güzel video icin Ayrica senden de ALLAH razi olsun Abdulhak kardesim..

"merve" Çevrimdışı

"merve"

Üye
İslam-TR Üyesi
gerçekten de tek kelimeyle güzel bir paylaşım
bu arada hayırlı cumalar diliyorum

Murf Çevrimdışı

Murf

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razi olsun paylasiminiz icin, cok etkileyici bir video, hele su isaret beklemesi ve sonrada ayet'i okumasi, tuglerim diken diken oldu..

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akil denilen guzelligin nimetin bir suru vargellerin arasindan ve labirentlerin arasindan nasil ciktigi ve insanin fitrat uzere yaratildiginin kaniti daha ne olabilirki ...islamforever kardesimin dedigi gibi igneleyici tarflar olsada bu onlarin yetisme tarzlari ve kapidan iceri girene kadar yaptiklarini cok guzel seklide anlatiyor...

Üst Ana Sayfa Alt