Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Bir Zamanlar Ramazan Kadirov…

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir Zamanlar Ramazan Kadirov…

Bir Zamanlar Ramazan Kadirov… Çeçenistan’ın Rus yanlısı cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, bir zamanlar efsanevi lider Şamil Basayev’le çekilmiş resimleri, sosyal medyaya düştü. Birinci Çeçen savaşında Kadirov’un babası Ahmet Kadirov, İçkerya Cumhuriyetinin...

Bir Zamanlar Ramazan Kadirov…

Çeçenistan’ın Rus yanlısı cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, bir zamanlar efsanevi lider Şamil Basayev’le çekilmiş resimleri, sosyal medyaya düştü.
Birinci Çeçen savaşında Kadirov’un babası Ahmet Kadirov, İçkerya Cumhuriyetinin din görevlilerinden biri olmuş. O zamanlar Şamil Basayev’in liderliğinde babası ve kendisi basit görevlerde bulunurken, ilk önce babası sonrada kendisi Rusya’yla yaptığı gizli görüşmeler sonucunda Rusya tarafına geçerek, kendi halkının mücadelesine sırt döndü.
İlerleyen tarihlerde Rusya’ya karşı hizmet ödülleri alarak büyük bir servet sahibi olan Ramazan Kadirov, ülke Müslümanlarına yaptığı işkence ve faili meçhul cinayetlerle de adını sık sık duyurdu.

İsmail AZERİ
Ramazan Kadirov Bir konuşmasında ; “Putin benim idolüm. Onu seviyorum. Ona saygı duyuyorum. Onun için canımı verebilirim. Ona hayatımı borçluyum”, diyerek Putin’e olan bağlılığını dile getirmişti
Fakir bir ailenin çocuğu iken bir anda bu kadar zenginleşen ve doğum günü partilerine dünyaca ünlü Hollywood Yıldızları’na büyük miktarda paralar ödeyerek davet etmesi, dünya kamoyu tarafından ve insan hakları aktivizmleri tarafından da ağır eleştirilmişti.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Ana Sayfa Alt