Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bırakın Bön Bön Baksın!

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bırakın Bön Bön baksın!

Biraz uykusuz ve yorgun bir halde sabah altı gibi başımı yastığıma koydum. Henüz iki saat üzerinden geçmeden uyandım.

Daha önce sizlere annemi hiç anlatmadım... Boşuna merak etmeyin! Çünkü onu anlatamıyorum... Son bir haftadır annemin şeker ölçümleri çok dengesizdi. Bu bir haftada sabah namazına çoğu uyanışımız şekerini ve tansiyonunu ölçerek tamamlanıyordu. Bugünde onlardan biriydi...
Velhasıl... Uyandıktan sonra toparlanıp eşyalarımı aldım. Annem felçli olduğu için aşağıya indirilmesi biraz zaman alıyor. Bu yüzden erkenden aşağıya indirmemiz gerekiyor. Bugünde onu yaparak erkenden aşağıya indirdik. Ve arabanın gelmesini bekledik...

On dakika sonra araba geldi, yola koyulduk. Tam yirmi dakika sonra hastahaneye vardık. Hastahaneden içeri girince bugün muayene günüm olduğunu hatırladım. Onca şeyin içerisinde unutmuşum. Kısa bir istişare sonucu babamla annemi yalnız bırakıp kendi işlemlerimi yapmaya karar verdik. Sonucu almak için gittiğimde çok sıra olduğu için boş bir yere oturdum...

Sağ tarafımda 25-30 yaşlarda bir delikanlı oturuyordu. Sol tarafım boştu. Uzaktan 50-60 yaşlarında bir amca elinde bastonuyla bize doğru yaklaşıyordu. Amcanın gözü sürekli sağ tarafımda oturan gençteydi... Genç durduk yere 《Neden bön bön bakıyorsun amca?》diye bağırmaya başladı. Amca, kendisine seslendiğini düşünmüyor olacak ki bu tavrına devam etti... Genç hepten sinirlenip 《Amca sana söylüyorum neden bön bön bakıyorsun? 》diyerek ayağa kalktı...

Daha önce amcaya çok dikkat etmemiştim. Dönüp baktım, yüzünde tebessümü, elinde eskiden kalma bir baston, ayaklarında biraz eskimiş bir kundura... Bu amca gerçektende bön bön bakıyordu... Ve gülerek... Ayaklarına bir kere daha baktığımda bir şey farkettim... 《SubhanAllah》diyebildim...

Amcamız kılavuz izin üzerinde yürüyordu. Olayı fark ederek yanımda ki delikanlıyı susturdum ve oturmasını söyledim. Sonra amcanın yanına vardım. 《Oturacak mısınız? 》 dedim, 《evet》 diyerek karşılık verdi. Kollarından tuttum ve sandalyeye oturttum. Tam o esnada bize doğru hızlı ve tedirgin bir şekilde koşar adım gelen teyzeyi fark ettim. Üzgün ve kırgın bir şekilde 《iyi misin? 》 diye sordu. Amcamız kollarımdan tutarak《iyiyim sağolsun bu genç yardımcı oldu》dedi. Bunu duyduktan sonra biraz rahatlayan teyzemiz delikanlıya dönerek, üzgün ve duygusal bir ses tonuyla 《Bırakın evladım bırakın, bırakın bön bön baksın!》diyebildi... Bunu duyduktan sonra ne diyeceğimi bilemez bir halde sadece 《geçmiş olsun》 diyerek sonuç alma odasına doğru uzaklaştım...

Değerli dostlar unutmayalım ki; her bakış hain değildir, içlerinde masum olanlar çoktur. Yeter ki o inceliği yakalayabilelim.

Sonuçlarımı almam ve muayene olmam 15 dakikamı almadı. Döndüm babama yardım ettim. Düzenli olarak pazartesi gününe kadar şeker ölçümlerini yapıp not alacağız. Sonuçlar pazartesi günü belli olacak. Olaki merak eden olur diye bunlara da değinmek istedim...

Allah azze ve celle öncelikle amcamıza, ailesine ve bizlere hidayet versin sonra amcamızın gözüne, anneme ve şifaya muhtaç tüm müslümanlara Şafii ismiyle şifa versin.

04.08.2017/ İstanbul

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tür yazıları okudukça bu dünyada uzun yaşamayı temenni eden insanların aklından şüphe ediyorum. Emekli olsan bile sağlığından dolayı istediğini yiyemeyeceksin, yazlığında değilde belki hastanelerde ömrün geçecek ve hayalini kurduğun torun torbaların geçmiş olsun ziyaretine bile gelmebilirler. Vallahi bu dünya akıl kârı değil...

Allahu teala annene şifa versin kardeşim. Seni annene şefaatçi kılsın, khayırlı ömür versin inşaAllah...

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Allah annenize hayırlı şifalar versin. Siz ailesine yaptıklarınızı kolay, ecrini misliyle versin. Sonuçlarda beklediğinizden iyi çıkar inşeAllah.

Bu tür yazıları okudukça bu dünyada uzun yaşamayı temenni eden insanların aklından şüphe ediyorum. Emekli olsan bile sağlığından dolayı istediğini yiyemeyeceksin, yazlığında değilde belki hastanelerde ömrün geçecek ve hayalini kurduğun torun torbaların geçmiş olsun ziyaretine bile gelmebilirler. Vallahi bu dünya akıl kârı değil...

Allahu teala annene şifa versin kardeşim. Seni annene şefaatçi kılsın, khayırlı ömür versin inşaAllah...

Allah azze ve celle ikinizdende razı olsun, sizlere hayra teşvik edecek dostlar nasip etsin.

Üst Ana Sayfa Alt