Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bitkisel İlaç PANAX..

B Çevrimdışı

bjkhikmett

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
S.A arkadaşlar...
Panax bitkisel ilaçı kullanmış olan veya tavsiye eden varmı??
benim 20 yaşında kardeşimde Beyin damar tıkanıklığı var 2. kutuyu kullanıyor şuan... Öneren veya önermeyen bilgi verirmisiniz???

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
panax, kore ginsengidir.

dolayısıyla panax yazan bişe alırken, içinde panax ginseng den başka bişe olmasın.

piyasada çok var, panax diyor, içinde ot saman yulaf diken bi sürü şey var.

ayrıca, panax bitkidir. ilaç değildir. panax yani kore ginsengi kalite bir bitkidir.
saf panax destektir, gıda olarak takviyedir. karışım bişiler hakkında yorum o karışım panaxlı karışım yapana aittir.

şifalı bitkilerde kullanma 3 aydır. gerisi hikaye. bişeye yaramaz.
panax yani ginsengi başka ürünlerle karıştırdıkları için, kullanam süresini 6 ay da derler 1 sene de derler.
çünkü, 1 senede gerekli olan kore ginseng vitaminini anca alırsın. anladiiiiiiiiiiiii

daha iyisini doktor bilir.

B Çevrimdışı

bjkhikmett

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Avena sativa ,,Tribulus terrestis, Ginseng Panax.. var içerisinde ( yulaf ve çoban çökertenmiş)
Dr. Mustafa Eraslanın ilacı...
Damarı açmak için olduğu söyleniyor... Başarı elde eden varmı dostlar.

E Çevrimdışı

exoo

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
merhaba piyasada bulunan panax ginseng sahteleri sağlık bakanlığı tarafından toplatılmıştır.Alırken Orjinal olmasına dikkat ediniz.

T Çevrimdışı

tuncel61

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
benım babam kullandı gayette işene yaradı biz nedesekte sacma olur ara uzmanlarla konus danısmanlarla konus daha ıyı ORJ?NAL K?BARLI dan aldım ben babama

CAHİLUS Çevrimdışı

CAHİLUS

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
esSelam aleykum

Limon suyu ve Sarımsak mucizesi
2 Litre limon suyu, 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı
kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoz lazım. Limonların
suyunu iyice sıkıp kavanoza doldurunuz, soyulmuş 40 diş orta
boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp kavanozun kapağını
kapatıyoruz, 25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp her gün çalkanacak,
(sarımsaklar iyice erimiş olacak) 25 gün sonra kavanozu açıp her sabah aç
karnına yarım veya içebiliyorsa
bir çay bardağı içiyoruz kavanoz bitene kadar içilecek, kapağı hep kapalı
olacak, kavanoza asla su, şeker v.b. karıştırılmayacak ancak çay
bardağına aldığınız kısmını dilersek sulandırarak içebiliyoruz bunu içtikten
sonra en az yarım saat bir şey yiyip içilmeyecek, yarım saat geçtikten sonra
kahvaltı yapılacak mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.

% 100 KANITLANMIŞ YARARLARI

1-Tüm damar iltihapları (vaskülir) tedavi ediyor,
tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.
2-Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını
sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların
yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor bu dönemde diyete dikkat etmek
gerekiyor) şekeri düşürüyor, pankreasın yenilemesini sağlıyor.
3-Böbrek ve safra taşlarını eritiyor idrar
söktürüyor vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor.
4-Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki
parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.
5-Tüm romotizmal iltihabı önleyip, her tür romotizmal ağrıları
dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor her
türlü ağrıyı kesiyor.
6-Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor
sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını
artırıyor,felçlere ve VERTİGO'da fayda veriyor.
7-Vücudun bağışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor, ve her
türlü alerjiyi özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini
kökünden kesiyor, kansere karış tüm vücudu koruyor.

N O T : İlacı hazırlayanın babasının koroner by-pass ile üç damarı
değişecekken bu ilaç sayesinde %100 tıkalı damarları açılmış ilaç
hazırlandıktan sonra sarımsaklar erir, koku etrafa yayılmaz. Kullanan
üç kişi ile görüştüm hep son derece memnun olduklarını adeta gençlik
iksiri olduğunu söylüyorlar. Bunu ilk defa Rus doktorlar bulmuş ve
uygulamışlar şimdi ABD'de uygulanmaya başlamış, tıp de devrim yaratacağı
söyleniyor ve sarımsak limon karışımından oluşan maddelerin kimyasal yapısı
çözülmeye çalışılıyor.

müslüman bir doktor arkadaşım var sarımsağın tek başına böyle bir etkisinin (yani damar tıkanıklığı açmayla ilgili) olduğunu söyledi.
Sabah aç karna bir diş sarımsak 1 kaşık yoğurtla beraber çiğneyip yesin,
tarifini verdiğim kürü uygulayıncaya kadar böyle idare edin,
ama yukarıdaki kür mideniz zayıfsa kullanılmamalı,
bu kürü kullananlarla da konuştum bayağı faydasını görmüşler ben de yaptım,
bir şikayetim de yoktu sarımsaklar erimiyor haber vereyim,
kısaca hergün aç karnına bir diş sarımsak da yese olur Allah'ın izniyle,
Kürü uygularsanız da olur inş.
Şifa Allah'tandır svt

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
Ilginc.

Baska deneyenler varsa yazsin insh.

B Çevrimdışı

billymansur

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle şunu belirteyim ki konu ile ilgili araştırma yaptıktan sonra herkesi bilgilendirmek adına bir yazı yazdım ve konu ile alakalı olan sitelere tek tek yazmak yerine aşağıdaki görüşümü hepsine kopyalamayı tercih ettim umarım faydalı olur...

arkadaşlar bende yegenim için almayı düşünüyordum kendisi epilepsi (sara) hastası fakat öncelikle internetten ayrıntılı bir araştırma yapmayı düşündüm. Yorumlarda kesinlikle alın veya almayın gibi tabirler vardı. Tam olarak emin olamadım fakat birde sağlık bakanlığı ve rtük'ten konu ile ilgili sorgulama yapma gereği duydum. Sağlık bakanlığında birşey bulamadım bende rtük'e baktım. Buradan rtuk ün sitesini vermek istemiyorum. Zaten devletin resmi sitesi bellidir. Bilmeyenler için googleye rtuk yazın sonu .gov ve .gov.tr olan bütün uzantılar devlete aittir ve başla hiçkimse bu uzantılara site açamaz. Onları bulun arama kısmına ömer cokşun yada mustafa eraslan yazın bütün raporlar çıkacaktır. Konu ile ilgili sağlık bakanlığı rtuk'ten hassas davranmasını istemiştir. Rtuk'te bu ilaçların insanları aldattığı görüşünde...

G Çevrimdışı

glcig

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
damar tıkanıklığı için itkisel çözüm var mı varislerim oldukça kötü :(

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
damar tıkanıklığı için itkisel çözüm var mı varislerim oldukça kötü :(

RABBİM,şifa versin amin doktorlar genelde varis çorabı veriyorlar birde ayaklarınızı yukarıya dikin diyorlar

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sa
panaxı kesinlikle kullanmayın

birincisi
ilaç değildir
bitkisel gıdadır ki insanları kandırmak için üç beş miligram bitkilerden karıştırıp ilaçmış gibi satarlar
mesela panaxı kullanırken şöyle düşünün : 3 miligram maydanoz yiyorsunuz ve benzeri
yani vucut için neredeyse hiç bir etkisi olmayacak kadar az bitki alıyorsunuz

burada şunu açıklayayım
mesela ilaçlar yapılırken eğer bitkisel ilaç ise o bitkinin içindeki etken madde bulunur ve bu maddeden üretim yapılır
yani maydanozun içindeki sindirime iyi gelen etken madde bulunur ki bu etken madde bir kilo maydanozda bir gram kadar ancak vardır
ama bu maddeyi saflaştırarak 1 gram üretilir ve hap elde edilir
böylece hasta bir kilo maydanoz yemekten kurtulur
ama hasta bunun yerine panax gibi şeylerden bir gramlık bitki alsa hiç bir fayfa görmez çünkü bir gramda binde bir gram kadar etken madde vardır ve bu vücüt için ihmal edilecek kadar azdır

bundan dolayı yani içindeki maddelerin azlığından dolayı panax gibi takviyeler vücüda hiç bir faydası yokken hiç bir zararı da yoktur
yani hiç bir yan etkisi de yoktur // burada şunu da ilave edelim : bu zarar meselesi sadece bitkisel takviyeler içindir // türkiyede bitkisel takviyeleri üretenler ziraat bakanlığından onay alıp üretimde içine ilaçta koyuyorlar yani bir anlamda şerefsizlik yapıp hastaya zarar verebilecek şekilde ilaç verilmiş oluyor // böyle piyasadan bir çok ürün toplatılmıştır

ikincisi
bakanlık kesin faydalı olan ilaçları zaten parasına bakmadan ücretini karşılıyor // burada ne kadar pahalı olduğu önemli değil
yani panaxın bir etkisi olsa idi zaten bakanlık karşılardı // tüm ilaçlara böyle bakabilirsiniz

üçüncüsü
bir ilaç mekanızması dolayısı ile genelde belli başlı hastalıklarda kullanılır
bunlara ağrı kesici gibi mekanizmayı çözmeyip ağrıyı baskılayan ilaçlar gibileri dahil değildir
bir ilaç için kalbe böbreğe romatizmaya şeker tansiyona gibi uzayıp giden hastalıklara faydasının olduğunu söylüyorlarsa inanmayın

dördüncüsü
bir maddenin her hastalık için bir plasebo etkisi mevcuttur
yani hastaya ilaç yerine içi buz dolu bir katı madde verseniz ve hasta bunu ilaç olarak algılasa bazı hastalıklarda yüzde 40 lara varan iyileştirme sebebi olmaktadır // panaxdan fayda görenler bu şekilde görmüş olabilirler

beşincisi
gerçekten halkımızın bilgi ve araştırma seviyesi düşük , bununla beraber sabahtan akşama kadar kanallarda bu gıda takviyelerinin reklamı yapılıyor ve tedavi olduğunu iddia eden kişiler konuşturuluyor
mesela panax için şunları duydum : kanser / tansiyon / şeker / romatizma / kalp / damar tıkanıklığı / felç / cinsel bozukluklar ..

bu hastalıkların özellikle seçilmesinin nedenleri var :
1 - hastalıklar yaygın hastalıklar
2 - bu hastalıklar kronik hastalıklar yani uzun süre tedavi görmesi gerekir , bu da hastaya bıkkınlık verir , düşünün bir ilaç çıkmış ve üç ayda şekeri bitiriyor, ne güzel değil mi , en azından bir defa denemeye değer :)
3 - hastalıkların her hastada farklı tedavisi gereken hastalıklar yani uzmanlık gerektirir, yani hasta hemen eczaneden bir ilaç alayım da geçsin diyemez ve illa ki hastaneye bir çok defa gidip gelmelidir bu da bizim milletin en çok korktuğu şeylerden biri , bunu yerine evinde sabah bir akşam bir kullanılacak bir ilaç olsa ve hiç bir yan etkisi olmasa ne güzel değil mi ?

altıncısı
benim gördüğüm kadarı ile daha çok hasta populasyonu olarak muhafazakar kesim seçilmektedir, şu bir gerçek ki en kolay kandırılan ve kalpleri safi olduğu için bir iki dini kelime kullandığında kandırılabilen kişiler muhafazakar kesimdir ve ne yazık ki buna cehalette eklenince tam bir balık avına dönüşüyor işler

peki ben olsam ne yapardım ?
ben sağlık bakanı ya da başbakan falan olsam :)

birincisi tüm reklamı yapılan ve tek kelime ile bile olsa hastalık ile ilişki kurulan tüm gıda takviyelerini toplatır ve reklamını yasaklardım
ikincisi bu şahıslara bir laboratuvar açar , buyrun bilimsel olarak ispat edin derdim , ispat edemezlerse toplumun gözü önünde halkın sağlığı ile bilerek oynamak cezasından idam ettirirdim
üçüncüsü bilimsel olarak ispat edenlerin ürünlerinin patentini verir ve devlet olarak tüm dünyaya piyasa eder ve devlete bir kuruş kalmadan kişiye verirdim

ha böyle bir şey olmaz tabi
siz kendiniz uyanık olacaksınız..