Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Boykot Edilmesi Gerekilen Ürün: Microsoft

D Çevrimdışı

Dağcı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
işin garibi türkiyede orijinal microsoft ürünleri çok az kullanılır, genelde korsan :D :D

D Çevrimdışı

Dağcı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamun aleykum akhi sence bu ateş köpeğinin microsoft ürünlerini indirmek mübah mı

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir kafirin ürettiği bizatihi helal olan bir şey ne kadar mübah ise aynı şekilde mübahtır Allahu alem, fakat casusluk için windows elverişlidir. TC resmi kurumlarında dahi bu casusluktan kurtulabilmek için ulusal işletim sistemi arayışları vardır.

D Çevrimdışı

Dağcı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ama akhim bu sitede sadece dini içerikli programlar veya kitapları indirmenin mübah olduğu yazılıyor. diğer ürünlerde kul hakkı geçiyormuş

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
o açıdan sorarsan iş değişir, ben sadece microsoft ürünü kullanma hakkında bir şey söyledim.

D Çevrimdışı

Dağcı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
evet bende senin gibi düşünüyom kafirlerin canı cehenneme... korsan indirdiğimiz için çok mu para kaybedecekler.. hatta belirli bir şahs üzerinede değil ürünlerin sahibi microsoft yani tüzel kişi... kıyamet günü sadece insanlar hakk talep edecekler... bunun gibi karmakarışık sorular var aklımda ama ona rağmen korsan indirmeye vicdanım el vermiyor yani içimden bi ses günah işlediğimi kul hakkı yediğimi söylüyor.. sendede öyle değil mi muvahhid akhi

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
benim de bazen aklımdan geçmiyor değil bunlar, fakat bu tip ürünler orijinal alınmaya kalkılırsa binlerce liranı vermen gerekir. sanmıyorum ki içimizde yüzde 100, hadi o kadar olmasın yüzde 50-60 orijinal yazılım kullanan yoktur.

D Çevrimdışı

Dağcı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
evet aynen öyle ama ihtiyacımızda yok mesela. windows xp kullanan biri tüm bilgisayar işlemlerini yapabilir windows 8'e ihtiyacı yok.. windows 8 tabiri caizse onun için bir lüks. bir lüks için niye şüpheli şeyler yapalım ki öyle değil mi

D Çevrimdışı

Dağcı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yok akhi bilgisayar satın alırken önceden kurulmuş oluyor. ve böylece o sürümün yani windows xp'nin ücretini bilgisayarı satın alırken ödemiş oluyorsun.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
anladım. vakıayı ve ilmini daha iyi anlayan yorum yapabilecek biri yorum yapsın biraz bizi aşacak meseleler gibi.