Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Boykot Zamanı

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ey Müslümanlar
Allah’ın rahmet ettiği İftar ve Sahur sofralarınızı
Alkol ve Müslümanların kanları ile sulamayın.

İçinde alkol bulunduğu amerikalı ve Müslüman bilim adamlarınca ispatlanan, kâr’ını israil donanmasına aktaran, Kubbetül Sahraya hakaret eden reklam yapan coco cola (Allah düzenini batırsın) Müslümanların gayreti ve Rabbimizin yardımı ile Türkiye pazarında boykot karşısında sıkıntıya düştü hamd olsun ve son 10 gündür kendi yandaş firmalarına ürünlerini kampanyalı sattırarak stoklarındaki sıkıntıyı gidermeye çalışıyor dikkat edelim bedava da olsa alkollü içecektir içilmez tenezzül etmeyelim ve bu konuda gevşeklik göstermeyelim daha da gayret gösterelim bu haberi Allah için bildiğiniz her müslümana bildirin. Kampanya yapan bazı firmalar “koçbank word kart” “metro” ve “carefoor groos” marketleri…..

“Hiç şüphesiz, göklerin ve yerin mülkü Allah'ındır. O, diriltir de, öldürür de. Size O'ndan başka ne bir dost vardır, ne de bir yardımcı.”

“ Ey iman edenler! Kendi dışınızdakilerden sırdaş edinmeyin. Çünkü onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar, hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Kin ve düşmanlıkları ağızlarından taşmaktadır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Düşünürseniz, biz size âyetleri açıkladık.”

“ İşte siz öyle kimselersiniz ki, onları seversiniz, halbuki onlar sizi sevmezler, siz kitap(lar)ın hepsine inanırsınız, onlarsa sizinle buluştukları zaman "inandık" derler. Başbaşa kaldıkları zaman da kinlerinden dolayı parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki: "kininizle geberin!". Şüphesiz ki Allah göğüslerin (gönüllerin) özünü bilir.”

Çocuklarımızın zihinsel gelişimini engelleyen dedelerinin Müslüman katliamları destekçisi, Osmanlıya yaptığı pisliği sürdüren Türkiye’ye karşı ermeni sokırımı çığırtkanlığını yapan Yahudi asıllı fransa firması Donone’de (Allah düzenini batırsın) boykot karşısında sıkıntıya düştü son zamanlarda ürünlerinde fiyat kampanyası ve özendirici reklamlarını arttırarak sıkıntıya aşmaya çalışıyor dikkat edelim ucuzda olsa bu malları almayalım.

“Rabbimiz her ne yaparsak karşılığını verecek tir.”

boykot.jpg

Z Çevrimdışı

zahir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allaha hamd olsunki bir yılı aşkın süredir bu ürünler ve Amerikan İsrail İngiliz ve birçok ürünü kullanmıyorum...
Yediğine bile özen gösteremeyen müslümanın kendine bile faydası olamaz...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
selamun aleyküm...

boycottisrael275x2753qw.gif

Diğer israil ürün listesi:

BOYCOTT ISRAEL COMPANY LIST
AOL Time Warner
Apax Partners & Co Ltd
Danone
Coca-Cola
Delta Galil
Disney
Estée Lauder
IBM
Johnson & Johnson
Kimberly-Clark
Lewis Trust Group Ltd
L'Oreal
Marks & Spencer
Nestle
News Corporation
Nokia
Revlon
Sara Lee
Selfridges
The Limited Inc
Home Depot
Intel
Starbucks
Timberland
McDonald's

D Çevrimdışı

düşünmek lazım

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardes allah razı olsun senden ben de senın gıbı dusunuyorum bunlar insanlık namına yapılması gereken seyler sacma sapan seylerle ugrasıyorlar sacma sapan seyler uyduruyorlaryanan kızmış falan filan bunlarla insanların kafasını karıstırıyorlar

G Çevrimdışı

gezgin

Üye
İslam-TR Üyesi
paylaşımın için teşekkürler
zaten yaklaşık iki yıldır ben bunları almıyorum

S Çevrimdışı

Samp;E´86

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

ya kizma ama bence senin bu teklifin biraz hayalperestce cünkü o saydigin ürünlerin cogu alaninda en kalitelilerden ve ayrica onlarin kalitesinde su an icin alternatif bir üründe yok hem. yani haksizmiyim, ....
Gerci sen bunu yazali baya olmus ama ben bugün oldum kayit bu siteye ve yalnizcana biraz gecikmiste olsa fikrimi beyan etmek istedim önerin hakkinda, kizma ama cok gercekci bir öneri oldugunu düsünmüyorum.
kusura bakma ama öyle biraz.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
yok kardeş ne kusuru görüşünü yaz biz öcü değiliz

Ama Allah'dan korkmak lazım en azından alternatifi olan malları almazsınız

Siz onları alarak çocukların ölümüne dolaylı yönden yardım ediyorsunuz..

deysan Çevrimdışı

deysan

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben ürünleri almamakla iki sendedir Boykott ediyorum Rabbime sükürler olsun, nefis herkeste var, ama nefse terbiye etmek herkes basaramaz, urunler markaliymis markasizmis inanin kardesler bir o ölen kardeslere bakiyorum birde benim kendi rahatligima...üzülüyorum sirf Boykott la ve Dua dan baska birsey elimden gelmediginden icin.

Dua Müslümanlarin Silahi dir elhamdülillah...

Söyleyin Rabbim huzurunda nasil hesap veririz, bakin bir Hadis te Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) söyle buyuruyor : " HAKSIZLIGIN KARSIZINDA SUZAN DILZIZ SEYTAN DIR".

Bu linki acin ve Bu Boykottu izleyin, S&E´86 kardes bu Boykottu izlediginde baska bakis acigin olacandan eminim.

http://rapidshare.de/files/9968802/no_reklam.wmv.html

Rabbim bizleri Nefsimiz ile bir an bile yalniz birakmazin.

Allah emanet olun...

Selam ve Dua ile...

S Çevrimdışı

Samp;E´86

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
yok "öcü" oldugunuzdan degil ama sitenin kurallarini pek fazla bilmedigim icin düsünceme ne kadar direkt söyleye bilirim onu bilmiyorum cünkü ben öyle fazla dolandirmadan lafi direkt düsündügümü söyledigim icin biraz "patavassiz2 gibi oluyorumda ondan biraz sey oldum iste öyle. Sey aslinda aklima gelmiskene birsey sormak istiyorum; bu siteden yazdigim yazilar yüzünden atila bilirmiyim, yani eger bazi fikirlerim sitenin konzeptine uymazsa bundan dolayi siteye girmem bloke edile bilirmi??? Eger bu sorumu cevaplarsaniz sevinirim cünkü bazen süpheye düstügüm icn birtakim seyleri yazmaktan vazgeciyorum, umarim yanlis anlamazsiniz sorumu ben yalnizcana sitenin kurallarini ögrenmek istiyorum

S Çevrimdışı

scarface

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s.a kardeşlerim.burda verdiğiniz linkleri üye olduğum diğer sitelerde de yayınladım.gerçi sizden izin almadan yaptım bunu ama varsa ortada helallik .hakkınızı helal edin.eğer izin varsa bundan sorada bu vb dökümanları alıp yayınlamayı düşünüyorum.böylece daha büyük kalabalıklara ulaştırmış oluruz.

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
scarface' Alıntı:
s.a kardeşlerim.burda verdiğiniz linkleri üye olduğum diğer sitelerde de yayınladım.gerçi sizden izin almadan yaptım bunu ama varsa ortada helallik .hakkınızı helal edin.eğer izin varsa bundan sorada bu vb dökümanları alıp yayınlamayı düşünüyorum.böylece daha büyük kalabalıklara ulaştırmış oluruz.

a.s. kardeşim ,
burada yayınlanan her türlü kaynağı diğer sitelerde paylaşıma sunabilirsiniz hiçbir şekilde bundan rahatsızlık duymayız mümkünse ekleyebildiğiniz kadar siteye ekleyin paylaşımlarımıza herkes ortak olsun inşallah ...

deysan Çevrimdışı

deysan

Üye
İslam-TR Üyesi
kayzer ' Alıntı:
scarface' Alıntı:

a.s. kardeşim ,
burada yayınlanan her türlü kaynağı diğer sitelerde paylaşıma sunabilirsiniz hiçbir şekilde bundan rahatsızlık duymayız mümkünse ekleyebildiğiniz kadar siteye ekleyin paylaşımlarımıza herkes ortak olsun inşallah ...

aynen :wink:

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
bir bakıma islam paylaşım dini değilmidir? Sevginizi,bilginizi ,maddi olanaklarınızı mümkün olduğunca çok kişi ile paylaşımı dinimiz teşvik ediyor ise biz neden rahatsız olalımki değilmi?

K Çevrimdışı

kuşçu2

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
belki senin duşuncende biyandan doğru onlar kadar kalıteli mal yok ama unut ma ki diyer fırmalarda onlarınkı kadar meli bucce yok cunku biz birbirimizi desteklemek yerine senelerce senin oruya yazdığın gıbı
'' o mallar kalıtelı , ya napalım bi cola ile ne olur ki '' vb. dusuncelerele kardesimizi vuranlara para kazandiriyoruz ...
bide soyle düşün bir cocacola kardeslerimizi sıkılacak 1 kursun ama turka içersen duşmanlara mali destek olmıyacaksın!..

H Çevrimdışı

hizmet_

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamın en güzeliyle güzel kardeşlerim...

Hepimizin gördüğü ve bildiği üzere zulüm almış başını gidiyor.Herkesler birşey söylüyor fakat icraat çok az!!

Birşeyler yapılmalı değil mi?

Elbet en başta kalbimizi titretecek kadar halis bir dua..
Yetiştirmek kendimizi geliştirmek..!Örnek olmak olabilmek..
Daha sonra zalimlere dur diyebilmek!! CESARET...!!
Sonra onların mallarını almamak BOYKOT etmek!!

Tarihten bir örnek: Hindistan da zamanında İngiliz mallarını boykot ederek ingilizlerin ekonomilerini zora sokmuştu!! Demek oluyormuş!!

Aslında araplar paralarını bankalardan bir çekseler gör sen o zaman zalimlerin halini.Ama hala anlayamadılar!! Ya da anlatamadık..?!

Birlikte olmak , olabilmek yani..Nefsi aradan çıkartarak..Sadece O güzeller Güzeli'nin rızası için..

Kendimizi yetiştirmek ,
Her şeyin en iyisini üretmek,
En az iki dil bilmek,
Bilinçli olmak,
İslamı yaşamak,
Boykot etmek...

Eğer biz bireysel olarak bunları yaparsak görün bakın etrafınızda neler değişecek? Sizi kimler örnek alacak? Sizin saynizde kimler doğruyu bulacak?

Yeter ki kendimizi yetiştirelim..Değil mi?

Allah hepimizin yardımcısı olsun..

A Çevrimdışı

aziz_yarim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Dünya,bize sonsuzlıukta yürümeyi ögreten egitim pistimizdir.
ALLAHA en sevgili olan,onun yarattıklarına encok faydası dokunandır.
İyiligi ögreten denizdeki balıklara varıncaya kadar herşey selam ve iyilik dileklerini gönderir.
Böyle hayırlı işler yaptıgınız ve insanları bilgilendirdiginiz icin RABBİM hepinizden razı olsun..
SİZİN GİBİ İYİ İNSANLARA SELAM OLSUN..