Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Boykot Zamanı

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler biz cola turkanın islami veya an azından türk kökenli bir cola olduğunu düşünerek içiyorduk açaba bu eleştirilerin kaynağı nerden?kardeş bunu sen dediğine göre gerçekliğinden şüphem yok.Lütfen bu konuda biraz daha aydınlatırsan,sevinirim

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
İnş. başarılı olupta bunların varlığını sileriz tüm dünyadan

Ş Çevrimdışı

şiyar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM .YAZDIKLARINIZ<I ÇOĞUMUZ BİLİYORUZ FAKAT NEFSİMİZE UYUYORUZ.BUNLARI DUYMAMAZLIKTAN GELİYORUZ.İNŞALLAH BUNDAN SONRA DHA DİKKATLİ, OLACAĞIZ.ALLAHA EMANET OLUN

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
Allah kendisi için sıkıntılara katlanan kullarıyla beraberir. innallahe maa sabiriyn Allah sabredenlerle beraberdir. selamun aleykum . sizlerin yapıor oldugu bu cola ambargosu gerçektende muthiş bir şekilde cola şirketlerini etkiledi. Allah devamını saglasın inşallah.

N Çevrimdışı

nil_t

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
!slamOuRLiFe ' Alıntı:
Ve son olarak Pepsi: Belki beni eleştirenler çıkacaktır..Sizlere sabr etmekden başka yapacağım bir şey yoktur..Sadece konuyu araştırmanızı isterim..Evet pepsi şirketinin sahibi nesic bir kafirdir.Ve bu kafir adam kazandığı tüm parayı nefsi üzere harcamaktadır..Biraz önce sizlere örnekleri ile açıkladığım gibi kuruluşlara finansman olucağına kendisi harcamaktadır..

Bu durumda ehven-i şer olarak en güzeli ortadır..

AÇIKLAMALARIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER ARKADAŞIM. ALLAH RAZI OLSUN. AMA BEN ÇOK SAĞLAM BİRYERLERDEN PEPSİNİN AÇILIMINDAKİ EN SON "İ" HARFİN İSRAİL DEMEK OLDUĞUNU DUYMUŞTUM. TAM AÇILIMINI HATIRLAMIYORUM AMA BU DA YETER SANIRIM. BENCE AÇIKLAMANLA İNSANLARI YANLIŞ SEVKEDEBİLİRSİN DE. BENCE GENEL ANLAMDA HEPSİNDEN VAZGEÇİRİCİ OLARAK DEVAM ETSEYDİN DAHA İYİ OLURDU. İNŞALLAH PEPSİ SATIŞLARI ARTMAZSA İYİDİR :rolleyes:

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
kardeş yazımın başınıda okuduysanız bu bir illettir dedim.İlletin hükmüde islamda açıktır.Ben olayı ehven-i şer içerisinde değerlendirdim.Eğer bizim bilmeyipde sizin bildiğiniz birşey varsa buyrun siz yazın..Bilen bilmeyenden üstündür..

I Çevrimdışı

islami_cihad

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bunları bilmiyordum ve beni ve diğer kardeşlerimi bilgilendirdigin için allah senden razı olsun dostum

E Çevrimdışı

Edibe_Serra

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
elinize saglık, allah razı olsun kardesim. Allah a şükür ben 2 yıldır cola içmiyorum ve bu durumdanda cok memnunum simdide elimden geldigince ,dilimin döndüğünce insanlara anlatıyorum.

N Çevrimdışı

nil_t

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
BU KONUYA EK OLSUN, BEN BU SMS'Yİ ALINCA ÇOK GÜLDÜM, SANIRIM BİRÇOK TURKCELL VE WORLD ÜYESİNE GELMİŞTİR AYNI SMS... :grin:

"WORLDCARD'LA 7-8 EKİM'DE WORLD ÜYESİ SHELL VE TURKPETROL'LERDE 75 YTL'LİK AKARYAKIT'A 1 YERİNE 2 ADET 1 LT. COCA-COLA BEDAVA! ÜSTELİK WORLDPUAN KAZANMAYA DEVAM!" (WORLD)

:rolleyes: herhalde satışlarda ciddi azalma var, beleş dağıtıma geçilmiş... :grin:

L Çevrimdışı

lev0

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sagul kardeş yalnız kafama takıldı Yanlız bu grubun daha sonra yapdıkları beni derinden üzmüştür.Bu kesim grub da biraz önceki gibi maddi finansmanının büyük bir bölümünü fuhuş yuvaları , kerhaneler açtıran kesim olan TSK'ya aktara sevketmektedemişsınkı tsk kerhaneler fuhuş yuvaları acır bundan emin misin teşekurler

D Çevrimdışı

DİN GÖREVLİSİ

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
pepsi cocacola içmemek lazım bi konu daha var arkadaslar bence unutmuş diye ben açıklamak istiyorum.cocacola şişesindeki cocacola logosunu ters çevirdiginiz zaman arapça şöyle yazıyor LAMUHAMMED LA MEKKE türkçesi (haşaa) muhammed yoktur mekke yoktur.Allah bizi ıslah etsin

E Çevrimdışı

Ebu_Cafer

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun...
bir de sizlere bir şey soracagim..
bu ehven-i şerde neyin nesi..
yani hem haram bu kola hem bu firmalar kafir destekçileri hem de kola içmeye mecbur! bir adam...
seçim yapmak zorunda..
kardeşler kola içmeyi bırakmak cok ufak bir fedakarlık..
Allah bizi Peygamberimiz ve ashabındaki gibi bir iman ve
zorluklara karşı sabır versin..
Amin!!!

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah bizi Peygamberimiz ve ashabındaki gibi bir iman ve
zorluklara karşı sabır versin..
Amin!!!

İnşallah dostum.Dediğin gibi bunlar çak ufak şeyler.Rabbimiz bir ayetinde:
'Sizden önçekilerin başlarına gelenler sizin başınıza gelmeden,cennete girivereceginizimi sandınız'

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
Allah bizleri affetsin . hem bakın kardeşlerim bizler b insan kadar duyarlı olamıorsak hemde onun yaptıgı sadece türklerin canının kıymeti . yani Allah rızası için değpil. orda müslüman kardeşler öldürüldügü bacılarımızıa tecavüz edildigi için değil sadece insanlarımız için türk vatandaşı için bunu yapıyor ama bizler Allah için bir boykot yapmaktan çekiniyoruz. bakın adamın konşmasına

''TÜRKİYE'DEN "COCO COLA " YA İLK YASAK

Yıllık 1,5 milyon izleyicisi olan İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi’nde Coca Cola ve Pepsi satışı yasaklandı.
Hindistan, Letonya ve İngiltere’deki bir üniversitede ‘içinde zararlı madde olduğu ve insan sağlığına zarar verdiği’ gerekçesiyle satışı yasaklanan Coca Cola ve Pepsi’ye Türkiye’den ilk yasak, sivil toplumdan geldi.

Sahibi olduğu markalaşmış ‘Myshowland’ olan adını ‘İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi’ olarak değiştirerek herkese örnek olan Mustafa Özbey, şimdi de gösteri merkezinde Coca Cola ve Pepsi satışını yasakladı.

‘Türk halkının sağlığının en az Letonyalı veya Hintliler kadar değerli’ olduğunu vurgulayan Özbey, eylül ayında başlayacakları yeni sezonda gösteri merkezinin hiçbir yerinde Coca Cola ve Pepsi satılmayacağını söyledi.

Gösteri merkezinin içindeki ve çevresindeki büfeleri kendilerinin işlettiğini kaydeden Mustafa Özbey, “Kiraya versek de şartlı veririz” dedi.

İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi’nin dünyanın ikinci, Avrupa’nın ise en büyük gösteri merkezi olduğunu belirten Özbey, “Her yıl gelen 1,5 milyon izleyicimizin yüzde 30-40’ı Coca Cola ve Pepsi içiyor. Aslında bu işten epey de kârlı çıkıyoruz. Hatta cola’nın reklamını yapsak daha büyük kâr ederiz. Ama Türk halkının sağlığı bizim kazancımızdan daha önemli.” diye konuştu.

Cola ve yabancı sigara nedeniyle Türkiye’den çok büyük paraların yurtdışına gittiğini kaydeden Mustafa Özbey “Zararsız olduğu ispat edilene kadar gösteri merkezimizde asla bu tür maddeler satılmayacak.” dedi. (alıntı)'' işte böyle kardeşlerim . Allah bizleri affetsinki dünyalıkalr için her türlü işi yaparız ama iş senin rızana gelince yarabbi. bizler geri çekilkenlerden duymamazlıktan gelenlerden oluruz. Allah bizleri affetsin.