Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Böyle bir dönemde ne yapabiliriz?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Selamun aleykum kardeşlerim.

Hanımlarla başlıktaki konu çerçevesinde istişare ederken gelen güzel bir cevabı buraya aktarıyor, üzerine ek söz söylemiyorum:

Her yer uzaktan egitime başladı. Millet evlerde.. Ellerinin altında telefon var ve sıkılmamak için nete giriyorlar. Bu bizim için artı bir durum. Forumu canlandırabiliriz.

Ne yapabiliriz. Her zamanki gibi yazılar.. Ve en önemlisi de oyunlar site içi etkinlikler ve hasbihal kısmı.. Erkekler yok ki ortalıkta (bir kaç kardeş istisna diyelim). Onlar daha canlandırıyorlardı. Şimdi biz fazla ortalıkta olunca biraz sırıtabiliyor.

Juleybib Çevrimdışı

Juleybib

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve Rahmetullah

Tüm sosyal alanlar, dernekler, vakıflar belli bir döneme kadar ara verdi. Bilirsiniz imanı ve ahlakı zayıf karakterli kimseler iman kardeşlerinin yanında imanlarını ve ahlaklarını koruma altına almayı başarırlar. Bu sebeble burası manevi olarak böyle kardeşlerimize yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Malum heryer online egitime başladı. Bizde inşaAllah buradan istifade ederiz.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Aleykumselam
Sokağa çıkma yasağı olaydı bir hafta
Biraz daha aktif olabilirdim İnşallah
Malum özel sektör olmayınca çalışmaya devam

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Hele ki Ramazan'a denk gelse ne güzel olur

Tam inzivalık zaman

Rabb'im bu virüsü müslümanlardan muhafaza buyursun kafirlerden eksik etmesin amin

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Yine hanım kardeşlerimizden biri, isimsiz olarak aktarıyorum:

Bence de abilerimizin daha aktif olmaları fazlasıyla fayda sağlayacaktır. Şahsen ben ilk üye olduğum zaman buradaki abilerin hoş sohbetlerinin çok etkisi olmuştu. İslam kardeşliğini tezahürünü görmek hele ki o dönemim de.. (kardeşliğe dair sorgulamalarım vardı)
Yani bizim gibi düşünmeyen kardeşler dahi o sohpetlerden etkilenebilir.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
dünya degisime ugradi yani suan ile 20 sene öncesi ve 10 sene öncesi cok farkli oldu. hele ki müslümanlar bölük pörcük, hemen hemen her kesimde bir yilginlik bir uyusma hayattan ibadetten tad alamama var. Rabbim üzerimizdeki zilleti kaldirsin ondan dolayi bence her üye kendisi ilk adimi atsa daha iyi olur belki bu vesile ile biz de etkinliklere katiliriz.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
forumdaki etkinligi arttirmak icin,

günlük min. 1 ayet ya da 1 hadis ya da özel bir dua ya da nasihat paylasabiliriz mesala. yani 4 cevap ya da 4 konu degil 1 cevap ya da 1 konu olabilir.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Elhamdulıllah insanları davet emek için buyuk bır nımet

Yanlız bır sıkıntı var yanlışlar konusunda konuşuyor anlaşıyoruz. Doğru olanın rabbe itaat olduğu konusunu keşfediyoruz. yanlış yaptıklarının farkına varıyorlar oda ne bir dakika geçmeden eski dunyalık hallerine geri donuyorlar. Subhanallah. bu hal uzere ölmekten ALLAH a sığınırım.

Ben şunu cok iyi biliyorum.
herşeyin bir vakti var ve ben tohumu onların zihnine ektim onu yeşertecek olan sahibidir. ve onu yeşertecek olan kişinin kendisidir.

Son düzenleme:
﷼ ៛ ɦµẕєγƒє ៛﷼ Çevrimdışı

﷼ ៛ ɦµẕєγƒє ៛﷼

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Erkek ve bayanlar için iki ayrı program yapılıp etkinlik düzenlenmeli. Tabiki ilmi yönden cemaate giden arkadaşlar bu dediğimi daha iyi anlayacaktır. Tefsir veya siyer konusunda bir program yapılabilir ve müslümanlar faydalanabilir inshaAllah
dd929b052200.gif

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Erkek ve bayanlar için iki ayrı program yapılıp etkinlik düzenlenmeli. Tabiki ilmi yönden cemaate giden arkadaşlar bu dediğimi daha iyi anlayacaktır. Tefsir veya siyer konusunda bir program yapılabilir ve müslümanlar faydalanabilir inshaAllah
Ekli dosyayı görüntüle 25162
Konuya vakıf iki (veya iki takım) lider eşliğinde yönetilmesi gereken iki güzel etkinlik. "Ben yapabilirim" diyenler varsa çok güzel olur inşaAllah.

Üst Ana Sayfa Alt