Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Ok Hedefi Vurabilir Mi ?

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:D ilk soru sınavla alakalı da ikinci soru mantık ve paradoks (çelişki ) sorusu .... üniversite düzeyi bi soru ....
sizin oralarda sınav filan yok herhal :))

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:D ilk soru sınavla alakalı da ikinci soru mantık ve paradoks (çelişki ) sorusu .... üniversite düzeyi bi soru ....
sizin oralarda sınav filan yok herhal :))
Yok öyle bilmen nereye geçis sınavı felan gibi değil. Burada lisede her dersin sözlü ve yazılı sınavına çıkıyorsun (Danca yazılı, sözlü - Matematik yazılı, sözlü vs). Buralarda alacağın notlarin ortalamasına göre üniversite de bir bölümü kazanıyorsun.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yok öyle bilmen nereye geçis sınavı felan gibi değil. Burada lisede her dersin sözlü ve yazılı sınavına çıkıyorsun (Danca yazılı, sözlü - Matematik yazılı, sözlü vs). Buralarda alacağın notlarin ortalamasına göre üniversite de bir bölümü kazanıyorsun.
hadi ya .. bizde de okullarda sözlü ve yazılı yapıyorlar da .... bence bizim burdaki daha adil ... beni hocalar sevmez di okulda ... hep notumu kırarlardı :uzgnm:

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hadi ya .. bizde de okullarda sözlü ve yazılı yapıyorlar da .... bence bizim burdaki daha adil ... beni hocalar sevmez di okulda ... hep notumu kırarlardı :uzgnm:
Sizin sorular daha zor gibime geliyor. Yani sizin insanlar bizimkilerden daha zeki (yabancı dil hariç). Ama sinav formatı açısından sizinki daha kolay çünkü sorularınız seçenekli ve sadece yazılı sınav.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sizin sorular daha zor gibime geliyor. Yani sizin insanlar bizimkilerden daha zeki (yabancı dil hariç). Ama sinav formatı açısından sizinki daha kolay çünkü sorularınız seçenekli ve sadece yazılı sınav.
Yav akhi ne zekisi :D çogu barajı aşamıyor .... heryerde aynı aslında zeka ... ora bura pek farkedecdpini sanmıyorum ... sadece sizin orası daha çalıskandır heralde

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi sizin orada lisede yabanci dil dersi yok mu? Hiç yabancı dil sorusu felan duymadım da?

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi YDS diye bi sınav var ... Yabancı dil sınavı ... giren cok az ... çünkü yabancı dil eğitimi liselerde berbat... bizim lisede lise 1 de ingilizce haftada 10 saatti ama ben hiçbirşey ögrenmedim

oysa bizim lise anadolu lisesiydi yani ingilizce iyi olması lazım ama eğitim ülkemizde çok kötü kardeşim ...
aslında seni de göçmen kardeşleri de anlıyorum Türkiye belki oralardan iyidir diye düşünüyorsunuz ama maalesef geldiginde anlarsın :) hiç öyle ahım şahım bi yer değil :) hemde hiç bi konuda

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ozaman bu YDS'ye girdiğiniz zaman ne gibi bölümler kazanbiliyorsunuz? Öğretmenlik, mühendislik (vb) bölümlerini kazanmanız için yabancı dil bilme şartı yok mu?

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yok akhi .... onu koyamazlar çünkü ülkede dil eğitimi berbat ... cesaret edemezler ....
bir de almanca da vardı bizim lisede ... hele onu anlatmaya gerek yok ... hayatımda girdiğim en rezil dersti... son sene sınav senesi almancadan kalıuordum hoca uyuz bi herifti ...yalvar yakar sınıf tekrsrından kurtuldum

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Saçmalık.. Eğer yabancı dil eğitimi hiç bir meslek için şart değil ise neden veriyorlar ki? Örneğin ben maden mühendisliği okumak istiyorsam banane ingilizceden ozaman.. Hiç bir ingilizce dersine katılmam..

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Saçmalık.. Eğer yabancı dil eğitimi hiç bir meslek için şart değil ise neden veriyorlar ki? Örneğin ben maden mühendisliği okumak istiyorsam banane ingilizceden ozaman.. Hiç bir ingilizce dersine katılmam..
akhi tıp eczacılık vb sayısal bölümleri okuyan biri için de Coğrafya filan saçmalık ama veriyorlar işte :) eğitim sistemimiz lys sınav sistemi haricinde çok saçma.... o sistem sizin ordakinden ( bana göre ) mantıklı ama eğitim sistemimiz fos bizim .... coğrafya da benim lisede iken cok zor geçtiğim derslerdendi :D

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt