1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Site iletişim adresimiz islamtrforumu(at)gmail.com dur. İstek, eleştiri, ban sorunları ve hak sorunları ile alakalı yazabilirsiniz. HAYIRLI RAMAZANLAR
    Duyuruyu Kapat

Bu Testleri Bilen Var Mı ?

Konu, 'Zeka Soruları, Bilmeceler' kısmında eL_Muhacir tarafından paylaşıldı.

1. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

John bir odada kapana kısılmıştır. Odada sadece masa, sandalye ve çıkabilmek için iki kapı vardır. Ancak kapılardan bir tanesinin arkasında birkaç gündür hiçbir şey yememiş çok aç bir aslan vardır. Diğer kapıda güneşin altında içi öldürücü derecede sıcak cam bir tünele çıkmaktadır. John bu odadan nasıl kaçar?

Jack zemini toprak bir hücrededir. Hücredeki pencere ulaşılamayacak kadar yüksekte ve etrafında bir kürekten başka hiçbir şey yoktur. Yiyecek yada içeceği de olmayan Jack'in hücreden kaçması için iki günü vardır aksi durumda ölecektir. Jack bu hücreden nası kaçar? (Tünel kazmak çözüm değil çünkü iki günden fazla sürüyor)

FBI'ın özel ajanlar için yaptığı bir test

Seri katil kurbanlarını hep aynı yöntemle öldürüyor. Önce onları kaçırıyor, soyuyor ve önlerine iki tane hap koyuyor. Bu haplardan bir tanesinin zehirli bir tanesinin ise zararsız olduğunu söyleyip seçmesini istiyor. Kurbanın seçmediği diğer hapı ise kendisi yutuyor. Kurban her seferinde zehirlenerek ölüyor. Seri katil her defasında zararsız hapı nasıl alıyor?
  2. Süfyan-ı Sevri

Süfyan-ı Sevri Üye Üye

2. Soru topragi pencereye dogru bir yukselti yapacak sekilde biriktirip atlayabilir.
    3. Soru panzerihi yutmus olmasindan baska bir sey gelmedi aklima.
    1. Soruda kesin aslani diger kapiya yonlendirmeyle alakali ama nasil
  3. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

diğer üyelerimizin de cevabını aldıktan sonra,cevaplar eklenecektir :) işin gerçeği kendim bilemedim ilk onu belirtim :)
  4. keşmiri

keşmiri İyi Bilinen Üye Üye

2.sorunun cevabını yukarıdaki ahi vermiş.

3.soru sanırsam hapın yarısı zehirli,yarısı zehirsiz.Zehirsiz kısmını içip ölmemiş.

1.sorunun cevabını bende merak ediyorum :)
  5. ceyhun_namazəliyev

ceyhun_namazəliyev Aktif Üye Üye

1 sorunun cevabı aslan bir kaç güne açlıktan ölüyordur benim bildiğim. 2 toprakı pencereye doğru itib dikey yol yaparak çıkar. 3cünü biliyordum da zor olduğu için çoktan unutmuşum. :D
  6. İsmail Donatimur

İsmail Donatimur Yeni Üye İslam-TR Üyesi Üye

1.sorunun cevabı
    sandalyeyi masanın üzerine koyup tavandaki delikten çıkar
  7. samecera1

samecera1 Yeni Üye Üye

3. Sorunun cevabı iki hap da zararsızdır. Sadece kurbanın önündeki su zehirlidir
  8. samecera1

samecera1 Yeni Üye Üye

1. nin cevabı da akşam aslanların olmadığı diğer kapıdan çıkar ve serin olur
  9. Berkut Altay

Berkut Altay رَفْرِفِي يَا رَايَةَ التَوْحِيدِ Üye

3. Sorunun cevabı

Hapların ikisi de aynıdır yani zararsızdır
    Ama kurbanların içtiği su zehirlidir. Bu yüzden katil hep hayatta kalmakta.
    Ama niye kurbanları soyuyor onu anlamadım:)
  10. eL_Muhacir

Cevaplar

1. John akşam olmasını ve güneşin batmasını bekler. Güneş batınca, güneş vurduğu için öldürücü derecede sıcak olan cam tünel serinleyeceği için oradan rahatlıkla kaçar.

2.Jack küreği kullanarak pencerenin altında topraktan bir tümsek yapar ve pencereye tırmanarak kaçar.

3.İki hap da zararsız. Sadece kurbanın önündeki su zehirli.
  11. Tevhid38

Tevhid38 Aktif Üye Üye

1. Haric diğerleri bilenler oldu ben bile aklettim onlari :) ama akşamı beklemek subhanAllah kimsenin aklına gelmedi gercekten sabırli olmakta fayda var bence ibretlik bir soruydu cezakAllahu hayran kesiran :)
  12. Pangea

Pangea İyi Bilinen Üye Üye

dogru cevap verildi mi bilmiyorum aradaki mesajlari cevap verdikten sonra okuyacagim.
    1. sinde adam boyutuna gore masayi veya sandalyeyi gunesten korunmak icin ustune alarak koridoru gecebilir.
    2. sinde kurekle toprak yigini yaparak cama yukselebilir.
    3. sünde acaba bu hap ciplak olan üsüdügü icin öldürüyor diğeri üsümediği icin etki gostermiyor olabilir mi diye dusundum.
  13. eL_Muhacir

Sadece 2. Cevabınız doğru
  14. Pangea

Pangea İyi Bilinen Üye Üye

evet yukarida cevaplar verilmis gordum Allah razi olsun biraz beyni kullanmis olduk.
  15. Ummu Aişe

Ummu Aişe حسبي الله ونعم الوكيل Yetkili Kişi Site Admin

Bi kardeş bilmiş önceden:

16. Tevhid38

Tevhid38 Aktif Üye Üye

Mesaj çok olunca gözden kaçıyor bir kaci :)
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş