Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Yazarları Okumalısınız?????!!!!

E Çevrimdışı

elmira

Üye
İslam-TR Üyesi
MEVDUDİ,MALİK BİN NEBİ,SEYYİD KUTTUB...
RASİM ÖZDENÖRENİN BÜTÜN KİTAPLARI GÜZELDİR ÖZELLİKLE GÜL YETİŞTİREN ADAM OKUMALISINIZ...
ALİ ŞERİATİ>NIN KİTAPLARINIDA TAVSİYE EDERİM

S Çevrimdışı

selefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ali Şeriati fanatik bir şiidir,ve felsefe gibi zındık ilmi ile haşır neşir olmuştur,bu sapık yazarın kitapları okunmamalı,Seyyid Kutup ve Mevdudi ise Allah razı olsun onlardan İman ve Tevhid mucadelesinin önderlerindendirler.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
selefi ' Alıntı:
Ali Şeriati fanatik bir şiidir,ve felsefe gibi zındık ilmi ile haşır neşir olmuştur,bu sapık yazarın kitapları okunmamalı,Seyyid Kutup ve Mevdudi ise Allah razı olsun onlardan İman ve Tevhid mucadelesinin önderlerindendirler.

Allah razı olsun

E Çevrimdışı

elmira

Üye
İslam-TR Üyesi
BENCEDE ALİ ŞERİATİ OKUNMALI İNSANIN DÜŞÜNCE UFKUNU GENİŞLETİYOR.......
YANLIŞ YOLLARA SAPMADIĞIN SÜRECE FELSEFE İYİDİR YARARLIDIR........
SELAMETLE

ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ilim öğrenmek istiyorsanız ehli sünnet alimlerini okuyun ali şeriatinin bir kitabını okudum fazla hoşuma gitmedi.s.kutub ve mevdudinin kitapları çok hoş.özdenörenin kitaplarıda baya edebi beni aşıyor ama keskin örnekleri var.

M Çevrimdışı

mestan07

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sizlere MUSTAFA İSLAMOĞLUNUN kitaplarını tavsiye ediyorum kardeşlerim.

E Çevrimdışı

elmira

Üye
İslam-TR Üyesi
ALİ ŞERİATİ İSLAM SOSYALİZMİ ÜZERİNE, HACC, İNSAN, İNSANIN DÖRT ZİNDANI KİTAPLARINI SEVEREK OKUDUM TAVSİYE EDERİM.MEVDUDİ İSLAM NİZAMI SERİSİ DE ÇOK GÜZEL, SEYYİD KUTTUBUN YOLDAKİ İŞARETLERİ İSE BAŞKA GÜZEL....

D Çevrimdışı

dilannn

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
SELAMUN ALEYKUM KARDEŞLERİM...BEN DE SİZLERE SEYYİD KUTUB UN YOLDAKİ İŞARETLER ADINDAKİ KİTABI OKUYORUM.ÇOK GÜZEL TAVSİYE EDERİM...

E Çevrimdışı

elmira

Üye
İslam-TR Üyesi
RASİM ÖZDENÖREN" MÜSLÜMANCA DÜŞÜNMEK ÜZERİNE DENEMELER İ "HERKEZ OKUMALI..DİĞER KİTAPLARI GİBİ PEK EDEBİ DEĞİL KOLAYLIKLA ANLAŞILIR.

R Çevrimdışı

readme

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
diğer yazarlar ağırdır. ali şeriatı yi bende elzemle tavsiye ederim.

zekası, felsefi yönü ile yüreklere kazınsa da, yeni nesil tarafından pek tanınmayan entellektüel. salman-i farisi nin torunlarından biri olduğunu düşündüğüm şahıs:)

ebuzer
insanın dört zindanı
ali
ne yapmalı
dine karşı din
kevir
özellikle okunasılarıdır.

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardeşler... selefi abi haklı... ali şeriatinin ehli sünnete aykırı olan bir çok görüşü var... en basitinden hz. osmanında içerisinde bulunduğu bir çok sahabeye karşı dil uzatmışlığı var. sonuçta şii kökenli hz. ali sempatizanı bir sosyolog. bu nedenle onun kitaplarını okurken dikkatli olmak gerekir. ama şunuda söylemeliyim. sosyolog olmasından kaynaklanan islamı sosyal anlamda tanımlandırdığı kitaplarının okunmasındada fayda görüyorum. bunları zaten arkadaşlar örneklerde vermiş. insanın dört zindanı, aydın, dine karşı din gibi kitapları...

eylemzayi Çevrimdışı

eylemzayi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
deli ' Alıntı:
kardeşler... selefi abi haklı... ali şeriatinin ehli sünnete aykırı olan bir çok görüşü var... en basitinden hz. osmanında içerisinde bulunduğu bir çok sahabeye karşı dil uzatmışlığı var. sonuçta şii kökenli hz. ali sempatizanı bir sosyolog. bu nedenle onun kitaplarını okurken dikkatli olmak gerekir. ama şunuda söylemeliyim. sosyolog olmasından kaynaklanan islamı sosyal anlamda tanımlandırdığı kitaplarının okunmasındada fayda görüyorum. bunları zaten arkadaşlar örneklerde vermiş. insanın dört zindanı, aydın, dine karşı din gibi kitapları...
kesinlikle haklı ama uslup yanlış
Ali şeratinin bazı tespitlerini kesinlikle atlamamak lazım
Elbette sahabeye dil uzatmak azımsanamaz ayrıca hz. Ali sempatizanı olmak suç mu?(sanırım yanlış olmuş)
zaten kesin doğru gözüyle araştırılmadan sorgulamadan okunacak Kur-an'dan başka kitap var mı ki?

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah diyen Her Alimin Eserlerini Okur ve düsünürüm ( Sii firkasi haric ), Zira Karanligi görmek icin Geceyi Beklemek gerek, Sayet bazi alimlerin Eserleri Zararli ise iste Karanliga girmissin demektir ve ordan ancak seni Kalbin düsüncen ve ilmin cikartir tabiki eskisinden daha iyi bir sekilde tedbirli ve olgun bir sekilde...

Ben gazaliyide Okurum Kardaviye Teymiyyide Kutubuda Okurum...

Bizim isimiz Allah diyenleri Allah birakmaktir, Allah demeyenlerle Mücadele etmektir..

düsüncem budur..

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
şii fırkasıda Allah diyor. dediğin gibi Bizim isimiz Allah diyenleri Allaha birakmaktir, Allah demeyenlerle Mücadele etmektir... bir alim şii diye ilminden istifade etmemek gibi bir durum niye söz konusu olsunki. bir yazarın yanlış taasubları onun yazmış olduğu tüm doğrularıda yanlış yapmaz.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
haklisiniz, lakin islami ögrenmeye baslarken hic kemdimce tavsiye etmem, ilerde neden olmasin, Zira Her Ehli SÜnnet alimlerinin Bütün söylediklerinin Dogru oldugu kimse söyleyemez, Cnkü Alimlerde hatta yapabillir dogaldir, lakin bir kitapta Bir hattayi bullup Bütün Kitabi cöpe atmak, Alimmi Haksiz yere öldürmek demektir..

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu konuda sana katılmamak elde değil. ama zaten bu sitedeki kardeşler islamı yeni öğrenmeye çalışan kişiler değil. en azından islami temelleri olan kardeşler. ilimlerini zenginleştirme hususundada vesileler arayan kardeşler. bazı konularda bu nedenle biraz daha rahat davranabiliyoruz.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Anladim Üstad, Ben Yeniyim ve Kimseyi Tanimiyorum :güldüm

T Çevrimdışı

t1b2

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ali Şeriati ile ilgili bazı yorumlar gerçekten üzücü. Hoşlanalım-hoşlanmayalım, mezhebimizden olsun-olmasın derinliği, ilmi birikimi, felsefi yaklaşım tarzı, mücadeleci ruhu ve yaşamı göz ardı edilemez. Sünni-Şii çatışması yaşamamızı gerektiren ne var acaba taassuptan başka? Gazali'nin felsefeyi yermesi nasıl ki ona hakaret etmemizi ya da dışlamamızı gerektirmiyorsa, Ali Şeriati'nin felsefi üslubu da onu karalamamızı gerektirmez. Felsefe okumak, yazmak İslam dışı göründüğünde içinden çıkılması zor çelişkiler yaşanması kaçınılmazdır. Ne olduğunu bildiğimiz konularda yorumlarda bulunmamız daha isabetli olacaktır. Selefi düşünceye saplanıp, kuru ehli sünnet söylemleriyle müslümanları ötekileştirip dışlamanın, onlara din dışı bir yer biçmenin anlamı yok. Kendimi "selefi" diye niteleyemem ama İbni Teymiye, Gazali gibi alimler başımın tacıdır; ben "şii"yim de demem ama Ali Şeriati, Mutahhari gibi alimler de değer verdiğim insanlardır. Mezhep taassubunun, Ehl-i Sünnet-Şia çatışmasının anlamı yok. Çoğunlukla cehaletten kaynaklanan iç çatışmalarımız, günümüz dünyasında emperyalist güçlerin ekmeğine yağ sürmek anlamına gelmektedir. Müslümanlar olarak uyanık olmalı ve bölünme/parçalanmanın değil, kardeşliğin ve tek vücut olmanın yollarını aramalı, bu uğurda çaba sarfetmeliyiz. Ehl-i Sünnet veya Şia taassubu bulunanlar, sadece bu kavramların analizini yapmaya çabalasalar, tarihi süreçte hangi sebeplerle nereden nereye geldiğimizi inceleme zahmetinde bulunsalar sanırım demek istediğimi daha iyi anlayacaklardır. Bir örnek olması için kısa bir not da aktarayım son olarak: Şia mezheplerinden Caferiliğin imamı kabul edilen İmam Cafer, Sünni mezheplerden Hanefiliğin imamı olan İmam-ı Azam Ebu Hanife'nin hocasıdır. Bu bilgide mi sizce hiç bir anlam ifade etmiyor? Elimizi vicdanımıza koyarak, görevi ıslah etmek olan bir kul olduğumuzu unutmadan, parçalanmışlığımıza son vermek amacıyla çaba sarfedelim. Yüzyıllarca özne konumunda bulunup, son yüz yıldır nesne haline gelmiş olan ümmetin, birliktelikten-yekvücut olmaktan başka çıkış yolu mu var?! Selam, hidayete tabi olanların üzerine olsun...

Üst Ana Sayfa Alt