Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Bu Yazı Tehlikeli midir?

F Çevrimdışı

frukoin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hepinize merhabalar. Yıllar önce aramızda husumet olan birisi bu duayı bize hediye olarak getirdiğini ve kapımızın üzerine asmamız gerektiğini söylemişti. O gün bu gündür bu dua kapımızın üzerinde durur. Ama o günden beri de belimiz doğrulamadı. Getiren kişinin de günahını almak istemiyorum tabi de... İnsan düşünmeden edemiyor. Dua gerçekten değiştirilmeyip olduğu gibi yazılmış mı? Yoksa değişiklikler var mı? Kısacası tehlikeli mi? Cevaplarınız için teşekkür ediyor, iyi akşamlar diliyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200619-222540_Gallery.jpg
    Screenshot_20200619-222540_Gallery.jpg
    75.6 KB · Görüntüleme: 114
K Çevrimdışı

kabara

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu Kenzül Arş duası üstünde türkçe yazıyor. Neden öyle bir kanıya vardınız ki ? Kenzül arş diye aratırsanız gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hatta birde videosunu koyalım.

طالب بن عايد Çevrimiçi

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Hepinize merhabalar. Yıllar önce aramızda husumet olan birisi bu duayı bize hediye olarak getirdiğini ve kapımızın üzerine asmamız gerektiğini söylemişti. O gün bu gündür bu dua kapımızın üzerinde durur. Ama o günden beri de belimiz doğrulamadı. Getiren kişinin de günahını almak istemiyorum tabi de... İnsan düşünmeden edemiyor. Dua gerçekten değiştirilmeyip olduğu gibi yazılmış mı? Yoksa değişiklikler var mı? Kısacası tehlikeli mi? Cevaplarınız için teşekkür ediyor, iyi akşamlar diliyorum.
Size de merhaba kardeşim, buyrun ilgili konu şurada;

F Çevrimdışı

frukoin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu Kenzül Arş duası üstünde türkçe yazıyor. Neden öyle bir kanıya vardınız ki ? Kenzül arş diye aratırsanız gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ben de bu duanın hikmetini biliyorum ama değiştirilip konulmasından

Dua içeriğinin değiştirildiğinden şüphe duydum.

طالب بن عايد Çevrimiçi

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör

Hikmeti yoktur kardeşim, dinde aslı olmadığı için değiştirilmiş olması veya ilk günkü haliyle kalması durumu değiştirmez. Size zahmet gönderdiğim linke bakın. Eğer hayrı hikmeti olsaydı Resulullah sas ve ashâbı yapardı bunları..

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi

Eklediğiniz fotoğrafı okudum bir değişiklik göremedim, olduğu gibi basılmış dua. Büyü olmasından şüpheleniyorsanız neden kaldırmıyorsunuz kağıdı? Bu konuda hiç bir bilgim yok ama eğer yazıyla büyü yapılıyorsa isteyen görünmez mürekkeple de yazar.

Q Çevrimdışı

Qamar Al Quds

silik
İslam-TR Üyesi
Hikmeti yoktur kardeşim, dinde aslı olmadığı için değiştirilmiş olması veya ilk günkü haliyle kalması durumu değiştirmez. Size zahmet gönderdiğim linke bakın. Eğer hayrı hikmeti olsaydı Resulullah sas ve ashâbı yapardı bunları..

Bu kardeşin korkusu duanın değiştirilip tılsım haline getirilmesi sanırım. Çünkü büyücüler ayetler üzerindeki birkaç harf değişiklikleri ile büyü yapıyor.
Yakın bir zamanda gördüğüm bir vefk uygulamasında
Fetih suresi 3. Ayeti yazmışlar fakat ayette
وَيَنْصُرَكَ اللّٰهُ نَصْرًا عَز۪يزًا
(Ve sana şanlı bir zaferle yardım eder. )
Yazmasına rağmen, büyücü, zafer kısmını (nasran) değiştirip narsan yazmış. Otomatik olarak anlam
Ve sana şanlı bir ateşle yardım eder. olmuş.

Allah azze ve celle bizleri her türlü şerden korusun.

Kardeşim siz de bu kağıdı her ihtimale karşı okunmuş su ve sirke karışımlı suda 7 gün bekletin. Sonra da imha edin.

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kardeşin korkusu duanın değiştirilip tılsım haline getirilmesi sanırım. Çünkü büyücüler ayetler üzerindeki birkaç harf değişiklikleri ile büyü yapıyor.
Yakın bir zamanda gördüğüm bir vefk uygulamasında
Fetih suresi 3. Ayeti yazmışlar fakat ayette
وَيَنْصُرَكَ اللّٰهُ نَصْرًا عَز۪يزًا
(Ve sana şanlı bir zaferle yardım eder. )
Yazmasına rağmen, büyücü, zafer kısmını (nasran) değiştirip narsan yazmış. Otomatik olarak anlam
Ve sana şanlı bir ateşle yardım eder. olmuş.

Allah azze ve celle bizleri her türlü şerden korusun.

Kardeşim siz de bu kağıdı her ihtimale karşı okunmuş su ve sirke karışımlı suda 7 gün bekletin. Sonra da imha edin.
Allah büyücülere lanet etsin.

Üst Ana Sayfa Alt