Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Büyü Bozdurmak İstiyorum, Caiz mi?

B Çevrimdışı

BirGaripKul

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm degerli kardesler,
ben tevafuken bu siteye ulasdim, biraz bakdim gercek dini bir siteye benziyor hemen üye oldum insaallah bana yardimci olabilirsiniz.
öncelikle nasil baslayim bilemiyorum, fazla uzatmakda istemiyorum.
konu cok hassas, yanlis anlasilmakdan cok cekiniyorum, ben yeni üye oldugumdan önce size biraz kim oldugumdan bahsedeyim, ben almanyadan nickim gibi bir garip kulum.. yasimin ve cinsiyetimin bir önemi yok sanirim, daha fazla ne yazabilirim bilmiyorum. yanlisim olursa af buyurun.

ben büyü ile alakali yardim istiyorum, sakin yanlis anlamayin elbette yaptirmak degil bozdurmak icin. daha dogrusu emin olmak icin öncelikle tekrar ilim sahibi gercek bir ilahiyatci hocadan baktirip gercekden büyü olup olmadigina dair bir kez daha eminlik kazanmak icin. medyum falci büyücü tarzinda kisilerden medet ummuyorum rabbim öyle menfaatci ve seytan isbirlikcilerden korusun. ben gercekden bu konuyla alakali ilim sahibi bir hocaya ulasdim malesefki kendisi mesafe olarak benden cok uzak, bundan dolayi birsey yapamayacagini söyledi degerli hocam,. careyi baska saygin hocalarimizi aramakda buldum ama sizlerde takdir edersinizki hicde kolay degil, özelliklede almanya gibi bi yerde, burda hoca kaynamiyor bir hoca bulmak cok zor.
inanin evham yapmiyorum olaylar ciddi. bilirimki hersey allahin izniyle elbette allahin izni olmadan hickimsee bir kötülük yapamaz kimseye zarar gelmez, ama nitekim dünyada bircok kötülük oluyor rabbimin izniyle cünki buda zalimlere verilen irade ve bizlere imtihan. elbette bende nas felak ihlas surelerini okuyorum en etkili surelerdir. peygamber efendimize de yapilan büyüden sonra indirilmisdir, ama sevgili peygamberimize bile büyü yapilmis ve allahin izni olmus ise bizler aciz kullar neden olmasin, bunlari neden söylüyorum cünki ne zaman bir tam manasiyla hoca bulsam bana .... kafana takma allahin izniyle büyü yokdur sen dua et yeter diyerek ciddiye alinmiyorum. inanin artik caresizim aranizda olurya bu konuyla alakali bir bildiginiz olur kendi cevrenizden camiiden tanidiginiz saygideger hoca olur lütfen bana allah rizasi icin yardimci olun..
bide sunu söylemeden bitirmeyim, gercekden hoca olan ilim sahibi olan hocalarimiz bunu tamamiyle yüce allahin rizasi icin yapiyorlar hicbir maddi ücret almadan, inanin parayla alakali degil böyle biseyden kurtulmak icin insan nelerini vermez ama isin icinde para olunca rabbimin rizasi nerde kaliyor? o hocanin gercek hoca oldugunu ne bileyim, belkide kendisi para kazanmak icin büyü yoksada büyü var diyordur ve üstelik mükafatini bu dünyada almis olmuyormu benim görüstügüm hocam dediki aman kizim eger senden ücret istenilirse sakin birsey yaptirma derhal geri adim at cünki bizler böyle seyler icin tek kurus almayiz, elbette ortaya zaruri cikan masraflar olmazsa hani dua göndermek icin posta ücreti vs gibi.
biliyorum cok uzattim hakkinizi helal edin ama nasil anlatayim, beni yanlis anlamayin ciddiye alinayim diye bocaladim..
rabbim cümlemizi serrden ve serrli insanlardan korusun..
allah cümlemizden razi olsun.. amin..

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
selamun aleykum ;
Rabbim şifa versin , çünkü yegane şifa verici eş-Şafii olan Allah c.c. dır.

Bahsettiğiniz gibi sahih kaynaklarımızda Rasulullaha s.a.v. dahi büyü yapılmıştır . Burada düşünmemiz gereken Rasulullaha büyü yapıldığında hangi ilahiyat mezunu hocanın(!) çözdüğünü bulmaktır.

Rasulullah (s.a.v.)'e gönderilen 2 melek kendi aralarında konuşup kendisine haber verene kadar, ne büyüden ne büyü yapılan cismin nerede olduğundan haberdar olmuştur.
Yapılan büyüyü de her düğümleri açtıkça muavezeteyni (Felak ve nas surelerini) okumuş Allaha sığınmıştır. Ve Allah c.c. izni ile büyüden kurtulmuştur.
Bu tür sorunlar için ayrıca ayet el Kursi (Bakara 255) suresi , Bakara suresi de okunabilir manaları üzerine düşünülerek Allah'tan yardım , şifa istenmelidir.

Benim size nacizâne tavsiyem bunlardır. Ortalıkta haddinden fazla şarlatan istismarcı müşteri avındadır. Bu iş büyüyle , havas ilmi denen yahudi kabala cifir ebcedleriyle , tılsımla, garib şekiller ile yağılacak iş değildir.
Zaten para mevzuuna girmiyorum. Bu tür kişilerin "kurtulursan küçük bir hediye bağış verirsin" diyen kaliteli soyguncular kadar sabırlı olamayan paragöz tüccarlar olduğu malumunuzdur..
İlahiyatçı , camii imamı gibi Tağuta Kıldırgaçlık yapan namaz kıldırma memurlarının da ihlas ve tevhid şuuruna vakıf olmadıklarını görmekteyiz.
Size öncelikli olarak İman , küfrü, şirki ve tağut meselelerini bilip dini yalnızca Allaha halis kılınma meselelerini kavrarsanız biiznillah büyük şeytanları kovmuş olduğunuzdan küçük şeytanların etkilemesinden de kurtulmaya Allah yol açacaktır.

Rabbim Hidayet ve şifa versin . Geçmiş olsun .

B Çevrimdışı

BirGaripKul

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
aleyküm selam,
öncelikle allah razi olsun cevabiniz icin, cok güzel ve rahatlatici bir yazi, sizin gibi düsünen insanlarimiz az en azindan benim cevremde. dualariniz icinde binlerce kez allah razi olsun.
sizin yazdiginiz her harfe kesinlikle katiliyorum. ama bir hocam yardimci olsa yani nasil söylesem, biliyorum tuhaf gelebilir sizlere ama icim rahat etmiyor mesele hafife alinacak degil, ben zaten sifayi rabbimden bekliyorum yanlizca vesile ariyorum, allah tealaya yalvarislarim dualarim kesintisiz, ama benimde yanlizca secdenin basinda oturup dua etmekden ziyade birseyler yapmam gerektigine inaniyorum. tekrar sagolun güzel yaziniz icin, önemseyip yazdiginiz icin..
rabbim cümlemizden razi olsun..

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Rabbim şifa versin , çünkü yegane şifa verici eş-Şafii olan Allah c.c. dır.

Rasulullah s.a.v.e gönderilen 2 melek kendi aralarında konuşup kendisine haber verene kadar, ne büyüden ne büyü yapılan cismin nerede olduğundan haberdar olmuştur.
Yapılan büyüyü de her düğümleri açtıkça muavezeteyni (Felak ve nas surelerini) okumuş Allaha sığınmıştır. Ve Allah c.c. izni ile büyüden kurtulmuştur.
Bu tür sorunlar için ayrıca ayet el Kursi (Bakara 255) suresi , Bakara suresi de okunabilir manaları üzerine düşünülerek Allahtan yardım , şifa istenmelidir.

en iyi ilaç, en iyi hoca, yukardaki yazıda.

hazır avrupadasınız çabuk bulursunuz,
st johns , valerian root, natradoze bitkisel bitki-kapsüllerden de yararlanmayı deneyiniz.

yine de cvp yazılarınız bekliyorum

B Çevrimdışı

BirGaripKul

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm BIRTAT kardesim
af buyurmani dileyerek ne demek istedigini tam olarak anlamadim? yani nasil bitki? kusura bakma ciddi anlayamadim.. haklisin size katiliyorum en iyi ilacin sayin ABDULHAK kardesimin yazisinin oldugunu ama ben devaminida belirttim, benimde burda camiiden bildigim degerli hocalarimin önerisi o güzel ayetler ve sureler, ama sadece benim onlari okumamla biraz zor, elbette ki herseyi gözeten kudret sahibi hak tealadir. insallah derdimi anlatabiliyorumdur.
allah yazilarinizdan dolayi sizlerden razi olsun.. amin..
allaha emanetsiniz..

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
Garip kardesim, sen insaAllah samimiylet ve bütün kalbinle okuduklarinin faydasina inanarak oku, anliyarak oku, ve Allaha tevekkül et, bol bol Kuran oku, meal oku, kendi kendine terapi yap, psikolojini yen (ille biri bana yardim etsinki, icim rahat olsun psikolojisi) ve Allahin her an seni gördügünü, her an seninle oldugunu, seni korudugunu bil ve bilincinde ol, onunla kendini dik tut, vesveselere yer verme..eger ki Allah istemezse sana hickimse hicbirsey zarar veremez, bunun icinde dua et ki, Allah seni bu seylerle imtihan etmesin, sana kaldiramicagin yük yüklemesin ( ki Allah ayetinde buyuruyor: Ben kimseye kaldiramicagi yükü yüklemem), yani Allah sabr ve tevekkül bekliyor, sabr, tevekkül ve dua et, Allaha dayan, Allah mutlaka dualari isitendir, yeterki sabredelim...

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardeşim günümüzde insanlar psikolojik sorunlarda veya karı koca arası anlaşmazlıklarda hemen acaba büyümü yapıldı diye düşünüyorlar oysa altında büyünün dışında bir sürü sebeb çıkıyor.........her kötü durumdan allaha sığınmak gerekir...........her olağan dışı olumsuz lukları büyü ye bağlayan lar yüzünden zaten bu şahıslar rant kazanmakta.......bu işi meslek haline getirmişlerdir......onlarada bu fırsatı veren biziz.........toplumumuz islamdan koptukça büyük değişime uğramaktadır allaha sığınmayan ve teslim olmayan insanların aşırı derecede psikolojileri bozulmuş yuvalarında huzur yok sebeb olmayan sebeblerden boşanmaya hazırlar.......böyle profil çizen insan karşı tarafa tabiki acaba büyümü yapılmış düşündürüyor ..........insanlar asıl problemleri çözümlemek için uğraşmıyor büyücü ve üfürükçülerin peşinden koşuyuor ......bu koşmanın sonucunda tabiki çözüm yok yada geçiçi çözümlerle hayatı bitip gidiyor.......

B Çevrimdışı

BirGaripKul

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
allah razi olsun sizlerden..
RUVEYDA kardesim, zaten ben hep böyle anlasilmakdan cekiniyorum. yani evham yapiyor baska bir sikintiyi büyüye bagliyor diye. inanin bende cevremden komsudan akrabadan cok aglayan hanimlar gördüm duydum, kocam eve gelmiyor bana söyle davraniyor aceba kayinvalidem büyü mü yapti biri bize tilsim mi yapti diyerek,. bende böyle hanimlara gülüp geciyordum demeyelimde, evham yapiyorlar nede merakliyiz toplum olarak bu büyü konusunda diyerek düsünürdüm hep. inanin ne büyüye fazla itimad ederdim nede kafa yorardim. ve anneme anne gercekden su bu varmi dedigimde annem hep bana derdiki kizim namazini terk etmeyene kurani elinden düsürmeyene kalbinde ve dilinde duayi eksik etmeyene öyle kötülükler allahin izniyle yanasamaz. bu yüzden bana da tipki benim diger hanimlara bakdigim gözle bakilmasindan üzülüyorum. birgünde camiide görevli iken bir hanim abla geldi, hocamizin yanina, ve baya üzgündü kendisinde büyü oldugunu söyledi ve agladi. bende kendi kendime, zavalli abla, evliligindeki olumsuzluklari büyüye baglayarak icini rahatlatmak istiyor diye icimden gecirdim.
demek istedigim sudurki asla evham yapip kendi kendime oraya odaklanmadim, bende sizler gibi duydugumda ayni düsünerek hersey allahin izniylerdir onun izni olmadan kimse kimseye zarar ve kötülük edemez allaha siginin derdim. elbette allaha siginiyorum yine allahdan sifa diliyorum allah teala razi olmadikdan sonra istedigim hocaya gideyim neye yarar? derdimi anlatmak öyle zorki, ama sizin bana yazmaniz bile sevindiriyor beni, ciddiye aliniyorum bu öyle bir konu ki cogunluk gülüp geciyor.
yine cok uzattim, hakkinizi helal edin..
allah cümlemizden razi olsun.. amin..

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
allah şifa versin kardeşim ......sizi sıkıntınız bir büyü olabilir ama ben genel olarak yaklaşımları ele aldım.....toplumumuz un durumu yukarıda yazdığım gibi yanlız.............selametle

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
selamun aleyküm BIRTAT kardesim
af buyurmani dileyerek ne demek istedigini tam olarak anlamadim? yani nasil bitki? kusura bakma ciddi anlayamadim.. haklisin size katiliyorum en iyi ilacin sayin ABDULHAK kardesimin yazisinin oldugunu ama ben devaminida belirttim, benimde burda camiiden bildigim degerli hocalarimin önerisi o güzel ayetler ve sureler, ama sadece benim onlari okumamla biraz zor, elbette ki herseyi gözeten kudret sahibi hak tealadir. insallah derdimi anlatabiliyorumdur.
allah yazilarinizdan dolayi sizlerden razi olsun.. amin..
allaha emanetsiniz..

sıhhat içinde yaşamamızı Allah'da sever.
olaylar, asabiyetimizi bozuyosa;
ben şahsen hemen melisa çayı ile başlarım kendimi korumaya.
anlatabildim İnşaAllah

B Çevrimdışı

BirGaripKul

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm BIRTAT kardes,
sagolasin simdi anladim :)
haklisin, biraz sinirlerde geriliyor ister istemez. rabbim nede güzel sifa dolu nimetler yaratmis bizlere, hamd olsun alemlerin rabbine..
yazilariniz icin allah sizden razi olsun..
selametle kalin..

Üst Ana Sayfa Alt