Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Caferi, Şii Ve Rafizilerin Inanç Esaslari

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslamdan baska bir din yoktur.
Musluman liktan baskada
Simdi sunni diye neden diyorlar bunu iyi bilmek lazim evvela peki bu sii sia bu nedir yahu dinde bir izahi varmiki bilmemne firkasi temiz olsun.

Adalet diyorsun.

İnneddine indallahil islam.

Rabbım; bana Sen mülk verdin ve sözlerin te'vilini öğrettin. Ey göklerin ve yerin yaratanı; Sen, dünyada da, ahirette de benim velimsin. Müslüman olarak canımı al. Ve beni salihlere kat.

Bunun disinda islam in ve musluman ligin onune birsey gecirmeyin..

Sayin caferi

İyiligin icin diyorum cunku bir insan kolay yetismiyor ve
Cehennem azabi agir gelir herkeze kaldiramayiz
Ne emek ne binbir zahmetle yetisiyoruz gel peygamberin sunnetine sarilanlarla ve ayagindaki tozlara dahi yetisemeyecegimiz ashabin tutmus oldugu yolda bizimle bir ol.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Yapmayın Allah aşkına , beni sürekli Şia rafizi olmakla ITHAM EDIYOR Mesajları iyi okuyun , hatta bir mesajın da bana Takkiyeci dedi , cepten girdiğim için o şahsın mesajlarını alıntı yapamadım ..Size göre önemsiz olabilir ama HER IKISI DE ÖNEMLI ..

Ben kimim ? 20 yaşın da Müslüman bir kızım , evlenmeyi arzu ettiğim genç , sizlerin selef ve ehli sünnet Akidesin de olduğundan bazı anlaşmazlıklara düşüyoruz , ben de burdan ONUN AKIDESINI ÖĞRENIYORUM ..Bilgi ediniyorum , ORTA YOLU BULMAYA ÇALIŞIYORUM ..

Yaşınız veya evlenmeyi düşündüğünüz kişinin akidesini sormuyorum, tam olarak sizin görüşünüzü soruyorum. Çünkü burda siz yazmaktasınız, bir başkası değil.

Kardeş sizin yazdıklarınıza bakarak, sizin şia olduğunuzu zannetmiş olabilir, siz ise öyle olmadığınızı söylüyorsunuz. Peki madem şia değilsiniz, ben de hangi itikadda olduğunuzu soruyorum. İnandığınız, savunduğunuz görüşü soruyorum. Bunları öğrenelim ki, insanlar bunu bilerek sizinle bilgi alışverişi yapsın, konuşsun.

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Yaşınız veya evlenmeyi düşündüğünüz kişinin akidesini sormuyorum, tam olarak sizin görüşünüzü soruyorum. Çünkü burda siz yazmaktasınız, bir başkası değil.

Kardeş sizin yazdıklarınıza bakarak, sizin şia olduğunuzu zannetmiş olabilir, siz ise öyle olmadığınızı söylüyorsunuz. Peki madem şia değilsiniz, ben de hangi itikadda olduğunuzu soruyorum. İnandığınız, savunduğunuz görüşü soruyorum. Bunları öğrenelim ki, insanlar bunu bilerek sizinle bilgi alışverişi yapsın, konuşsun.
Kendisi saldırı cihadını savunduğum için bana kafir dedi. Ayrıca saldırı cihadı yapan sahabeler şu an Allah'a hesap veriyor dedi. Şu anki konuyla alakası yok ama bilinmesini istedim.

yenibahar Çevrimdışı

yenibahar

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmü Ayşe abla , sadece Müslima .,

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kendisi saldırı cihadını savunduğum için bana kafir dedi. Ayrıca saldırı cihadı yapan sahabeler şu an Allah'a hesap veriyor dedi. Şu anki konuyla alakası yok ama bilinmesini istedim.
kim bu sapık ?

Hey sapık; doğru mu?

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Yenibahar suan bu tagutlar orta gelirli ve fakir halka zulm etmiyormu ? Bankalarin haksiz kazanclari yuzunden kriz olup en buyuk vurgun orta gelirliye olmuyormu ? Insanlari o devletler zinaya alkole ve cesitli haramlara itmiyormu ? Insanlari dahada beter hale getirmiyorlarmiki sen salrici cihadini benimsemiyorsun ? Ki boyle aciklamalara gerek yok yeryuzunde zulm bitecek ve adalet olan seriat heryere gitcek insallah

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmü Ayşe abla , sadece Müslima .,

akide konusunun nekadar ciddi bir konu olduğunu tam olarak kavradığınızı zannetmiyorum
ben şia değilim diyorsanız şia değilsinizdir. sünni değilim diyorsanız sünnide değilsinizdir. kalbinizde olanı biz bilemeyiz.
ayrıca sünniyim desenizde bu cümle sizin akidenizin kusursuz olduğunuda kanıtlamaz (bizler içinde durum aynı)
öncelikle akide konusunu fazlasıyla ciddiye almanızı tavsiye ederim
buradaki yazışmalarınızda neye inandığınızı sözlemek zorunda değilsiniz, hatta hiçbirşey yazmasanızda kimse size neden yazmıyorsunuz diyerek hesap sormaz.
yazılar, muhabbetler nefsani şeylerdir ve sizin en azından akidenizi belirleyene , neyin ne olduğunu anlayana kadar yazışmak yerine okumanız çok daha önemlidir.
nezaman öleceğini bilmeyen aciz bir kul için akidesiz veya bozuk akide ile ölmek felaketdir. sandığınız kadar zamanınız bol olmayabilir.
ayrıca sadece okuyarak en güzel akideye kavuşamazsınız. bunun için bol bol dua etmeniz ve Allahdan yolların en güzeline sizi kavuşturmasını istemeniz gerekir, öğrendiğiniz kadarıyla amel etmeyide ihmal etmeyinki Allah azze ve celle sizi en güzel olana kavuştursun.
örnek olarak tesettürü öğrenen biri için bu konuda amel etmeden ikinci bir konuyu okumak faydadan çok zarar getirir.
şöyle düşün: sen yolların en güzeline ulaşmak için dua etdin ve bu duan kabul olduda tesettür konusunda en doğru yol karşına çıktı, sende bunun en doğrusu olduğunu anladın, fakat uygulamadan ikinci bir konu için dua ediyorsun,
Allah senin duanı neden kabul etsinki? ikinci bir konuda en doğruya ulaşmayı hakediyormusun?
Allahdan layıkıyla korkarak öğrenmeye çalışırsan sana garanti ederimki yolların en güzeline kavuşursun

Ey iman edenler! Allah'a karşı gelmekten sakınırsanız, O, size bir furkan (hakkı batıldan ayırdedecek bir anlayış) verir ve günahlarınızı örtbas eder, sizi bağışlar. Allah büyük lütuf sahibidir.Enfal 29

yenibahar Çevrimdışı

yenibahar

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Artık Konu İZlemesini DURDURACAĞIM ..

Metin Abi , size ayriyetten çok ama çok teşekkür ederim , Allah sizin gibi MÜSLÜMANLARIN SAYILARINI ARTTIRSIN İnşaAllah ..

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Artık Konu İZlemesini DURDURACAĞIM ..

Metin Abi , size ayriyetten çok ama çok teşekkür ederim , Allah sizin gibi MÜSLÜMANLARIN SAYILARINI ARTTIRSIN İnşaAllah ..
Bacım bi sakin ol insallah bizim.amacimiz senle kavga etmek deil. Ama bir anlamaya caliş sinirlenmen gercekleri gormene engel.olmasn insallah.

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen gerçekten olayları işine geleni yazan çok TEHLIKELI birisin .
BEN öyle mi dedim?

Daha fazla sizleri dinlersem , EVLENMEKTEN VAZGEÇECEĞIM ..demek ki , Sizlerden biriyle EVLENİLMEZ ..
Sen böyle dersen oooo , sen zaten vazgeç selef kardeşimizin başını yakma bari , nasihatta dinlemiyorsun ki sen , istediğin cevabı veriyorsun sonrada iftira diyorsun

yenibahar Çevrimdışı

yenibahar

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yaww nerdeyse Kurmayı düşündüğüm YUVAMI YIKACAKSINIZ ...

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Sen böyle dersen oooo , sen zaten vazgeç selef kardeşimizin başını yakma bari , nasihatta dinlemiyorsun ki sen , istediğin cevabı veriyorsun sonrada iftira diyorsun
Sen neden biyle konusuyorsun yaw kendindemsn ? Bu mu yani davet etmek ?kardesim bu kardes bilmedgnden elestrms olablr .

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen neden biyle konusuyorsun yaw kendindemsn ? Bu mu yani davet etmek ?kardesim bu kardes bilmedgnden elestrms olablr .
Yukarda kaç tene abisi ablası kardeşi güzel güzel doğruyu anlatmaya çalışıyor , bu kardeş istediği gibi konuşuyor birde konuştuklarının arkasında durmuyor , kendimdeyim evet

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Yukarda kaç tene abisi ablası kardeşi güzel güzel doğruyu anlatmaya çalışıyor , bu kardeş istediği gibi konuşuyor birde konuştuklarının arkasında durmuyor , kendimdeyim evet
Yaw akhican sen iyi hos davran . Emin ol gadaplanmamizda seytan kazanacak Allahualem .