Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cahide Sancaktar Yazısı

cahidee Çevrimdışı

cahidee

Üye
İslam-TR Üyesi
Dolandığım bu topraklar yabancılaştı bana... Meğer bu saray, bu saltanat kendisine verilen mülkün sahibini bilen süleymanın değil, maddeperest şımarmış karunun toprakları imiş...nasıl girdim bu sahte gülüşler,sahte sözlerle süslenmiş saraya ve nasıl inandım bu sarayın süleymanın olduğuna, içinde bir yusuf bulunduğuna... ne yaptı yusufa,bencillik kuyusuna atıp, dünyanın ipiyle çıkardığı kuyudan şehvet züleyhalarına mı sattı?... attı onu paslanmış sarayının;anahtarlarının taşınması güçlü bir topluluğa zor gelen o sarayının zindanın...attı yusufu nefsinin kör zindanlarına... ne yusufu görebiliyorum nede kokusunu alabiliyorum...yusuf kaybolmuş bu köhnemiş sarayda yusufun adı bile kaybolmuş unutulmuş... şahit ol ya RAB! mülkün senden olduğunu görmeyen bencilleşmiş karunu görmüyor gönlüm,senin ''... ve ma tünfigu min şeyin feinne'l Allahe bihi alim'' ayetini duymadı ya ,duymuyor kulalklarım karunun yalanla bezenmiş sözlerini...Rabbim senden bütün içten haykırışlarımla istiyorum,meleklerinle öldür kendine verilen saltanatın sahibini görmez bencil karunun nefsini, öldür ki yusufumu bulayım...

'' CAHİDE SANCAKTAR ''

Üst Ana Sayfa Alt