Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cahide Sultan - Yılbaşı

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün hiç bir devasa alışveriş merkezinde, bizi biz yapan kendi değerlerimizi destekleyen bir emare bulamazsınız. Çalan müziklerden tutun, mağazaları süsleyen objelere kadar, bırakın İslamı, kültürümüze dair yerli bir iz de bulamazsınız.
Hele bugünlerde her yer vıcık vıcık noel papa'lı objeler, süslü ağaçlarla dolu. Hani bu topraklardan İngilizler gitmişti?
Yoo asla gitmemiş, bilakis içimize kök salmış, tohumlarını bırakmışlar.
Sosyal medya, küçük Türk ve Müslüman çocukların noel papa kıyafetli resimleriyle dolu.
Batının ortaçağ karanlığında boğulup, aydınlandığını sanan şu zavallı cahil insanlara Rabbim hidayet versin. Âmin

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

İstiklal mücadelesi veren bu milletin zaman içerisinde nasıl çözüldüğünü, benliğinden uzaklaşıp taklitçi batı hayranlığına dönüşen hayatları bu şiir ne güzel anlatıyor:

-Cahide Sultan
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ya Rab! Böyle mi olacaktı, benim cennet yurdum?
Baktım da etrafıma yalnızım, ağladım durdum.
Bir mânâ veremedim, şu Milâdî yıl başına!
Şaştım da kaldım, Müslümanların vah telaşına!
Çevirdim başımı, nereye ettimse bir nazar.
Gördümki, noel için hazır, yer-yer çarşı-pazar.
Haykırmak gelmişti içimden, seslendim millete.
Heyhat! Duyuramadım, ne Âhmed'e ne Mehmed'e.
Ey Âlem-i İslâm'ın baş tacı, büyük Türkiye!
Mukaddesatı unuttun, Avrupa diye diye!

Yurdumu işgal eylemiş, şu garbın safsatası,
Kiminin maymunu var, kiminin "Noel babası!"
Anladım, zaman geçmekte bugün dünden de beter.
Kim bilir? Yarın ne hâle düşecek bu şaşkın beşer.

Şehidlik, gazilik şerefidir Müslümanların.
Düşmanlara alkış tutmak, işidir alçakların.
Şu alçakça yaşayanların aklına yanayım.
Gel ölüm gel, neredesin? Kanımla yıkanayım!

0lBXyV.jpg

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AVM'ler gerçektende çok farklı bir ortam. Bir türlü sevemedim AVM'leri... Basık hava, gafil insanlar, uyuşturan müzikler ve zaman kavramanı hatırlatan (saat, dijital gösterge) hiçbir alametin olmaması... AVM mescidinde kıldığın namazdan bile tad alamıyorsun! Nureddin Yıldız'ın dediği gibi ''Her AVM bahçesine bir mezarlık yapılmalı...'' aslında... Hani ölüm var, öleceğiz, öleceksin...

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
subhanAllah kardesler. Avrupali gitse oraya derki biz bile böyle yapmiyoruz, hatta bizim laik yerliler avrupaliya derki bu ne la biraz entegre ol gerici seni derler. Burda AVMler böyle degil, bu kafirler bizlerin bayramlarini sevmezler, bizimkiler onlarin bayramlarini seve seve kutluyorlar. yazik gercekten.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Duydunuz mu Noel Papa Suriye’ye gitmiş!

fft16_mf631874.jpeg
Yeni yıl gelmiş demek? İyisiniz hoşsunuz umarım, eminim yılbaşı programınız tamamdır, hediyeleriniz hazırdır. Yılbaşı gecesi ne giyeceğinize, hindiyi nasıl pişireceğinize de karar vermişsinizdir.

Siz daha iyi bilirsiniz yeni yıla nasıl başlarsanız bütün yılın öyle geçeceğini, bilirsiniz üzülüp ağlamanın iyi gelmediğini….

Duydunuz mu Noel baba Suriye’ye gitmiş. Çuvalından kanları akıta akıta gitmiş. Suriyeli çocukların babalarını abilerini alıpta gitmiş. Bir yetimlik dağıtmış, bir çaresizlik….

Ama sakın rahatınızı bozmayın. Haberlere falan bakmayın. Yılbaşı ağacınızı daha büyük daha ışıklı yapın. Ağacın üstüne bir noel baba figürü kondurmayı sakın unutmayın. Saat 12′yi vurduğunda en hareketli müzikler eşliğinde en kıvrak danslarınızı sergileyin. Tepinin, biraz daha biraz daha tepinin… Ayaklarınızın altında ezilenleri sakın umursamayın… Özenerek yitirdiğiniz özünüzü biraz daha unutun. İçki kadehlerinde eritin imanınızı…

Birde kapıya pencereye yakın bir yere büyükçe bir çorap koyun. Hani hep yaparsınız ya; Belki noel baba size de uğrar. Size de verecek hediyeleri vardır. Hep pembe yalanlarla gelmez ya, bazen gerçek hediyelerde bırakır. Kopmuş bir kol, parçalanmış bir bacak gibi mesela. Biraz acı biraz gözyaşı gibi….

Cahide Sultan

Üst Ana Sayfa Alt