Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Caiz Olan Memurluklar Hangileridir?

F Çevrimdışı

Ferhatttt

Üye
İslam-TR Üyesi
S.a hocam.
İcinde haram ve tagutun pisliklerinin yani islama gore ters olan seylerin olmadigi memurluklar nelerdir? Yazar misin. Belki bir ihtimal o memurluklara gecis yaparim.
Yani haram ve sirk olmayan memurluklar.
Bir yazinda bahsetmistin nufus tapu idaresi gibi.Mesela bunlarin haricinde var mi.? Yardimci olursan sevinirim insaAllah.Selam ve dua ile.

Admin su da bir gercekki ogretmenligi bu sene basladim. Arkamdan beton kemale dusman cocuklar biraktim.Y ani teblig ettim. Sinifta olmasada disarda o cocuklara onun azili bir kafir oldugunu anlatabildim. Ve etkili de oldum. Demokrasi pisligini anlattim. Bunu sunun icin anlattim: Yani tebligde yapabiliyorum cocuklara.(İnsaAllah yaptigi amelle ovunen olarak yargilamazsin beni )
Ogretmeligi birakip baska bir kuruma gecmelimiyim sence. Selam ve dua ile insaAllah...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullahi we berakatuh;

Kardeşim ülkedeki tüm memurlukları tek tek yazıp işlevini, sorumluluklarını değerlendirerek durumlarını tesbit edebilecek imkan ve zamanımız yoktur. Fakat genel olarak akidevi (Hakimiyet) , kolluk kuvvetleri, beşeri rejimin çarkını çevirmede etkin rol oynama ilişikli durumu söz konusu olan memuriyetlerden sakınmak gerektiği anlaşılmalıdır.
Öğretmenlik, ise daha sorumluluk gerektiren riskli memuriyetlerdendir. Eğer dediğin gibi öğretmenlik vazifen esnasında câiz olmayan durumlara düşmüyor ve üstelik öğrencilere tebliğ yapabilme durumun mevcud ise kalman uygun olabilir.

Dünya üzerindeki ülkelerdeki memuriyet ve görev şartlarını yaşadığı ülkeye mukâyese ederek güncelleyemeyen , hatalı şekilde yorumlayan veya tekfirin mânilerini yok sayan imitasyon Hariciler sağlık ocağındaki hemşireyi , belediyede sosyal hizmetler memurunu bile sırf memur olması hasebiyle istisnai durumlar, hizmetine ve etkisine bakmadan tekfir edebilen câhiller bulunabilmektedir. Rabb'im izan ve ferasetten yoksun bu kişileri ve muntesiblerini ıslah etsin. Fi emanillah

İlgili Konular:

Dershanelerde Öğretmenlik Yapmak Câiz midir?

B Çevrimdışı

birüye

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
S.a hocam.
İcinde haram ve tagutun pisliklerinin yani islama gore ters olan seylerin olmadigi memurluklar nelerdir? Yazar misin. Belki bir ihtimal o memurluklara gecis yaparim.
Bir yazinda bahsetmistin nufus tapu idaresi gibi.Mesela bunlarin haricinde var mi.? Yardimci olursan sevinirim insaAllah.Selam ve dua ile.

Admin su da bir gercekki ogretmenligi bu sene basladim. Arkamdan beton kemale dusman cocuklar biraktim.Y ani teblig ettim. Sinifta olmasada disarda o cocuklara onun azili bir kafir oldugunu anlatabildim. Ve etkili de oldum. Demokrasi pisligini anlattim. Bunu sunun icin anlattim: Yani tebligde yapabiliyorum cocuklara.(İnsaAllah yaptigi amelle ovunen olarak yargilamazsin beni )
Ogretmeligi birakip baska bir kuruma gecmelimiyim sence. Selam ve dua ile insaAllah...
S.a hocam.

(ACİL KONU) Öncelikle, Allah sizlerden razı olsun, mücadelenizin bir kısmını okudum. Tağutu sevdirmekten sakınacak anaokulu öğretmeni olmak isteyen bir kardeş var ama yemin konusunda sorusu var. Öğretmenlikte yemin hemen mi ediliyor yoksa birkaç yıl sonra asil memurluğa girişte mi? Birkaç yıl sonra yemin ediliyorsa ümmete hizmet edip yemin zamanı istifa etmeyi düşünüyor. Bilgi verir misiniz kardeş için?

Üst Ana Sayfa Alt