1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Site iletişim adresimiz islamtrforumu(at)gmail.com dur. İstek, eleştiri, ban sorunları ve hak sorunları ile alakalı yazabilirsiniz. HAYIRLI RAMAZANLAR
  Duyuruyu Kapat

Çözüldü Caiz Olan Milliyetçilik Türü Var Mı?

Konu, 'Muhtelif Meseleler' kısmında Abdullah el Hanbeli tarafından paylaşıldı.

 1. Abdullah el Hanbeli

  Abdullah el Hanbeli İyi Bilinen Üye Üye

  Es selamu aleykum hocam,

  Ben futbolda milli takımı destekliyorum, bu haram olan milliyetçiliğe girer mi?

  Bir de bir kişi türk kavminin güzel hasletlerinden dolayı ''iyiki türküz, iyiki türk doğmuşuz'' dese bu kavmiyetçilik olur mu?
 2. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh;

  Desteklemenin boyutuna göre değişir.
  Bir takımın musabakasını izlemeniz ibadetinizden alıkoymuyor ve hastalık (fanatizm) boyutuna gelerek karşı tarafa veya kendinize zulum boyutuna ulaşmıyorsa olabilir. Ama bu tür destekleme zamanla ve spordaki iddiaya göre kişide desteklemenin boyutu da sakıncalı hale dönüşecektir. Ki nitekim kişisine göre zamanla bir put haline dönüşebilmektedir. Bir sakıncalı boyutu da, bu destekleme sempatizanlığı zamanla milli maç boyutunu da aşabilir ve tağuti devletin diğer spor branşlarına ve kurumlarına bakıştaki istikrarı bozacak, törpüleyecek, zamanla da sıradan görür hale getirebilecektir. Dikkatli olmak gereklidir.

  Kişi kavmini sevebilir, güzel hasletlerini sevib övebilir fakat kavmiyetçilik yapamaz. Yâni kişi iyi ki Türk'üz, Türk doğdum diyebilir fakat Türkçülük yapamaz!
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş