Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çarşaflı Bacıya Polisten Hakaret Ve Zulüm

M Çevrimdışı

mucahid ömer

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
HABER MERKEZİ- Ankara Emniyetinden bir grup sivil polisin, E.Ş isimli peçe takan bir kadına hakaret ettiği iddia edildi. Olay anını anlatan E.Ş, İslam'ın gereği örtündüğünü belirtmesi üzerine polisin, "isterseniz donunuzla gezin!" diye bağırdığını ifade etti.

watermark.php

Ankara Sincan'da 26 Kasım 2018 tarihinde gözaltına alınan E.Ş isimli peçe takan tesettürlü bir kadın, yaşadığı hukuksuzluğu sosyal medya üzerinden anlattı. E.Ş, tesettürlü olduğu gerekçesiyle bir grup sivil polisin hakaretlerine maruz kaldığını iddia etti.

26 Kasım sabahı Sincan'da alışveriş için dışarıya çıktığını belirten E.Ş, bir mağazaya yaklaştığı esnada 5-6 sivil polis tarafından önünün kesildiğini söyledi.

"Polis, 'İsterseniz donunuzla gezin!' diye bağırdı"

Polislerin, kendisine soru sormaya başladığını belirten E.Ş, "Nerden geliyorsun, neden slogan attın, arkadaşların nerde, diye soru sordular. Ben, tek başıma olduğumu ve slogan atmadığımı söylediğim halde benim üzerime yürüdüler ve kaba davrandılar. Daha sonra içlerinden bir polis benim peçeme hakaret etti. Sizin böyle peçeyle gezmeniz kanunen yasak, dedi. Ben, Allah'ın emrini yerine getirdiğimi, Kur'an'daki ayete göre kapandığımı söylediğim zaman da 'isterseniz donunuzla gezin!' diye bağırdı. Daha sonra mağazada alışveriş yapan arkadaşlar çıkınca onları da yanıma getirdiler ve bizi bir kenarda beklettiler. Orası çok işlek bir caddeydi, insanların yoğun şekilde gelip geçtiği bir cadde olduğu için rencide olduk ve kalabalık içerisinde üzerimizi aradılar." dedi.

"Gözaltındasınız, namazınızı kılamazsınız' dediler"

E.Ş, yaşadığı hukuksuzluğu şöyle anlattı: "Daha sonra benim üzerimi arayan bayan polis, eteğimi ve pardösümü kaldırarak aramak istedi ve ben tepki gösterdiğim zaman da bana çok yüksek sesle bağırdı ve hakaret etti. Yanımızda okul öncesi küçük çocuklar vardı. Onların da üzerine aradılar. Daha sonra bizi emniyete götürdüler. Emniyete götürdükleri zaman da kaba davranışlar ve hakaretler devam etti. Öğle namazı okunduğu zaman biz, namazımızı kılmak istedik. Buna izin vermediler. Dediler ki 'Siz gözaltındasınız, namazınızı kılamazsınız.' Biz onlara ısrar edince de bir arkadaşımızın üzerine yürüdü polis memuru. 'Siz laftan anlamıyor musunuz, gözaltındasınız. Neden ısrar ediyorsunuz?' dedi. Biz ısrar etmeye devam edince izin vermek zorunda kaldılar."

"Dalga geçer gibi 'hakkınızı helal edin' dediler"

Gözaltındayken ifade verdiğini ve kadın polisten şikayetçi olduğunu belirten E.Ş, "Bunun üzerine bir polis geldi ve 'Sen memurdan şikayetçi olursan o da senden şikayetçi olur' diye beni tehdit etti. Şikayetçi olmamam için çok uğraştı. Fakat ben ısrar edince tutanak tutmak zorunda kaldılar. Daha sonra bütün işlemler bittikten sonra hastaneye götürdüler. Hastaneden sonra polis memurları bize akşama kadar zulmettiler, bağırdılar, hakaret ettiler. Sanki teröristmişiz gibi davrandılar. Buna rağmen dalga geçer gibi 'hakkınızı helal edin' dediler. Bizler, tabi ki hakkımızı helal etmiyoruz. Hakkımızı da sonuna kadar mahkemede arayacağız." diye konuştu. (İLKHA)

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ankara da en çok peçeli ve çarşaflıyı görebileceğin yerlerden birisi Sincan dır. Yani sincanda birine kıyafetinden dolayı müdahale edilmesi bana biraz garip geldi.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İçerisi hala laikçi yobaz polisle dolu. Allah her birisinin belasını versin.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ankara da en çok peçeli ve çarşaflıyı görebileceğin yerlerden birisi Sincan dır. Yani sincanda birine kıyafetinden dolayı müdahale edilmesi bana biraz garip geldi.
laik kimseler aldıkları eğitim dolayısıyla ülkeyi domine ettiklerini düşünüp bundan kuvvet alarak faşistliklerini rahatça ortaya koyuyor. halk da "elbet bir sey yapmışlardır yoksa polis çevirmezdi" diye düşünerek bu tür durumlarda tavır almadığından tağut kanunlarına bile aykırı bu tarz eylemler cezasız kalıyor.

C Çevrimdışı

chveneburi

Üye
İslam-TR Üyesi
alışveriş için çıktım tek başımaydım diyor sonra nasıl oluyorsa kalabalık arkadaş grubuda mağazadan dışarı çıkıyor
burda bir çelişki var.hani tek başınaydın.muhtemelen bir gösteri olayı üzerine polis arama yaparken bu bayanıda aramak istiyor
yada bir ihbar var polis bunun üzerine bu bayanı arama gereği hissediyor

ben her duyduğuna anında inanan biri değilim tek tarafı dinleyipte karar veren biri değilim o yüzden olaya şüpheyle yaklaşıp gerçeği öğrenmeye çalısırım

burda şu var sırf çarçaflı yada islami örtünme kurallarına uyuyor diye polis tarafından aranmaz yada sorgulanmaz diye birşey olamaz
aranacak ve sorgulanacak bu bütün toplumun güvenliği için önemli bir konu.
türkiyede bunun çok fazla örneği var.genç kız diye aranmayan çarşaflı diye aranmayan kaba tabirle sakalı sarığı var diye aranmayan bir sürü canlı bomba kendini patlatarak masum insanların ölümüne sebebiyet vermiştir .yani kılık kiyafete bakarak kimse kimse kimseyi değerlendirmesin.çarşaf giyen erkeklerin soygunculuk yağma yaptığıda sabittir.
bir ramazan gününde iftar yapan polislerin yanına yaklaşan bir şahıs açım gibi birşeyler söylüyor polislerde güvenliklerini elden bırakıp davet ediyorlar o şahıs üzerindeki slahla onlara ateş edip öldürüyor

terör örgütleri bu kıyafetleri saklanma aracı olarak kullanıyorlar.bunu pkk dhcp gibi kominist dinsiz örgütlerin yaptığı gibi islam adına yapanlarda bu kıyafetleri kullanıyor

yani bazı konuları herkes bilmiyor polis beni durdurdu bana teorist muamelesi yaptı diye gocunmamak lazım kimsenin alnında ne olduğu yazmıyor
orda patlayan bomba senin benim çocuğuuda patlatabilir sana banada zarar verebilir.bir otobüse biniyoruz söförün akidesini soranımız varmı
uçağa biniyoruz piotun akidesini soranımız varmı polisinde akidesi bizi ilgilendirmiyor bir görev yapıyor ona usulunce uymalıyız.hepimizin güvenliği için

bu açıklamadan sonra hiç bir olay yokken sırf islami kurallara göre örtünüyor diye bu bayana hakaret ediliyorsa çok vahim bir durum
yine bir olay için arama yapıp sonra masum olduğunu gördükten sonrada hala kıyafetine ve inancına saldırı yapılıyorsa buda vahim bir durum.
yine masumiyetini gördükten sonra namaz kılmasına izin vermemeside vahim bir durum.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
alışveriş için çıktım tek başımaydım diyor sonra nasıl oluyorsa kalabalık arkadaş grubuda mağazadan dışarı çıkıyor
burda bir çelişki var.hani tek başınaydın.muhtemelen bir gösteri olayı üzerine polis arama yaparken bu bayanıda aramak istiyor

ben her duyduğuna anında inanan biri değilim tek tarafı dinleyipte karar veren biri değilim o yüzden olaya şüpheyle yaklaşıp gerçeği öğrenmeye çalısırım

burda şu var sırf çarçaflı yada islami örtünme kurallarına uyuyor diye polis tarafından aranmaz yada sorgulanmaz diye birşey olamaz
türkiyede bunun çok fazla örneği var.genç kız diye aranmayan çarşaflı diye aranmayan kaba tabirle sakalı sarığı var diye aranmayan bir sürü canlı bomba kendini patlatarak masum insanların ölümüne sebebiyet vermiştir .yani kılık kiyafete bakarak kimse kimse kimseyi değerlendirmesin.çarşaf giyen erkeklerin soygunculuk yağma yaptığıda sabittir.
bir ramazan gününde iftar yapan polislerin yanına yaklaşan bir şahıs açım gibi birşeyler söylüyor polislerde güvenliklerini elden bırakıp davet ediyorlar o şahıs üzerindeki slahla onlara ateş edip öldürüyor

terör örgütleri bu kıyafetleri saklanma aracı olarak kullanıyorlar.bunu pkk dhcp gibi kominist dinsiz örgütlerin yaptığı gibi islam adına yapanlarda bu kıyafetleri kullanıyor

yani bazı konuları herkes bilmiyor polis beni durdurdu bana teorist muamelesi yaptı diye gocunmamak lazım kimsenin alnında ne olduğu yazmıyor
orda patlayan bomba senin benim çocuğuuda patlatabilir sana banada zarar verebilir.bir otobüse biniyoruz söförün akidesini soranımız varmı
uçağa biniyoruz piotun akidesini soranımız varmı polisinde akidesi bizi ilgilendirmiyor bir görev yapıyor ona usulunce uymalıyız.hepimizin güvenliği için

bu açıklamadan sonra hiç bir olay yokken sırf islami kurallara göre örtünüyor diye bu bayana hakaret ediliyorsa çok vahim bir durum
yine bir olay için arama yapıp sonra masum olduğunu gördükten sonrada hala kıyafetine ve inancına saldırı yapılıyorsa buda vahim bir durum.
yine masumiyetini gördükten sonra namaz kılmasına izin vermemeside vahim bir durum.
bacinin tek basina alisverise cikip magazada baska carsafli bacilarin da bulunmasi ihtimalini goz onunde bile tutmadan bunu celiski olarak degerlendirip sonra ifadelerle sabit olan saldiri durumunu -sa -se ekleriyle supheci sekilde tekrar etmen korkunc. adeta sistemin kölesi beyni yikanmis diger bir laikle konusuyormusum gibi hissettim. yazik.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Fasıklara hüsnü zan beslemek yerine müslümanlara hüsnü zan beslemeyi dene

C Çevrimdışı

chveneburi

Üye
İslam-TR Üyesi
çarçaf tek başına hiç bir şeyin kanıtı değildir. sırf kıyafetine bakarak her söylediği doğrudur diyemem.

gidin ismailağa cemaati denilen yere.hepi çarşaflı ama kafalarında putperestlikten başka bir şey yok

yine kendine müslüman deyip masum çocuk yaşlı kadın demeden heryeri patlatanlarıda gördük.
işidcilerde çok güzel peçe takıyor

tarikate giden beylerde saçı sakalı kıyafeti çok güzel eskiden imrenerek bakardım ama onlarında kafaları şirkten başka bir şeye çalışmıyor
dini bilgim zayıf olabilir araştırıyorum okuyorum Allahın izniyle doğru yolu bulmaya çalışıyorum

dini bilgim zayıf olabilir ama hayat tecrubeme dayanarak diyorumki
yıllar önce hizbullahcılar denilen birileri vardı sevgi beslerdik marşlarını yüksek sesle dinlerdikki başkalarıda duysun
sonra gördükki şianın köpeklerinden başka birşey değillermiş

milli görüşcüler vardı onlara sarıldık onlarda Allah diyorlardı
sonra gördükki kafalarında şirkten başka bir şey yok

birileri birileri hep onlara inanıp desdek olmak istedik

aczmendileri sokaklarda sürükleyen polislere lanet okuyordum

sonra şunu gördüm birileri kendine biryerler edinmek için ve taraftar toplamak için müslümanların masumane duygularını kullanıp onların gücünden kendine güç kazanmak istiyor basit haberlerle müslümanları provoke etmek istiyor ve başarıyorda
ben artık kullanılmak istemiyorum
felan haberde bak şu var deyip kahrolsun felancılar demekten vazgeçtim
okuyorum değerlendiriyorum eliyorum sonra karar veriyorum doğru yanlış bilemem ama en azındn birilerinin beni yönlendirmesine müsade etmiyorum

beni tanımıyorsunuz bende sizi tanımıyorum forumda yeniyim ben sizin itikadınızı bilmiyorum sizde benimkini bilmiyorsunuz
ben bu kadın işidci olabilir poliste sert davranmıştır kıyafetinede namazında inanmamış olabilir diyebilirim ama demiyorum çünkü bilmiyorum
poliside savunmuyorum yukarda açıklama yaptım

hiç bir şey bizim gördüğümüz kadar basit olmayabilir .gözümüzle görmemiz ve ona göre karar vermemiz gereken konular olabilir

Üst Ana Sayfa Alt