Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Cia’nın Kaynağı: Facebook Ve Twitter

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Sosyal medyadaki bilgi akışının kontrolünün CIA elinde olduğu, istihbarat akışını bu siteler aracılığı ile yaptığı ortaya çıktı

incanews / Haber Merkezi

Sosyal medyadaki bilgi akışının kontrolünün CIA elinde olduğu, istihbarat akışını bu siteler aracılığı ile yaptığı ortaya çıktı.Yazgazeteci.com, bu olaya örnek teşkil edecek ve ABD’de ulusal yayın yapan bir kanalda yayınlanan itirafları paylaştı.

VİDEO’NUN TERCÜMESİ

Haber başlığı Amerikan Kongresin’den yapılan bir bilgilendir toplantısından bahsediyor. İşlenen konu ise etkisi gittikçe artan sosyal medya ve onun en başarı sağlamış örneklerden biri olan Facebook. Amerika’da, ulusal sınırlar içinde (yurt dışı değil!) kitlesel veya terörist olaylarda ülkeyi korumak için kurulmuş, Beyaz Saray’da (The White House) bir temsilci tarafından yürütülen ve dolayısıyla doğrudan Amerikan Başkanı’na bağlı Department of Homeland Security adlı bir departmanın raporundan bahsediliyor.

CIA VE FACEBOOK VERİ TABANI

Raporda ise CIA’nın 2004′den berri, Facebook veritabanını istihbarat için kullandığından bahsediliyor. Yani CIA, istihbarat (bilgi) toplamak için Facebook’u aktif bir şekilde kullanıyor. CIA temsilcisi Christopher Sartinsky; “İnsanların politik görüşlerini, dinlerini, tüm arkadaşlarını, kişisel e-posta adreslerini, yüzlerce fotoğrafı, durum güncelmelerini yani her şeyi gizlece izlediklerinden bahsetmiş. Bu konuşmalar Amerikan Kongresinde geçiyor. CIA temsilcisi Christopher Sartinsky’nin son cümlesi şöyle bitiriyor: “CIA için bu, gerçek olan rüyadır. CIA açısından inanılmaz bir olay.”

DEPARTMENT OF HOMELAND SECURITY RAPORUNDA DA YAZILMIŞTI
Yine Department of Homeland Security raporuna göre Facebook’un meşhur kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, haberde “CIA’in Facebook Program Yöneticisi” olduğundan bahsedilmiş. Zuckerberg’in geliştirdiği Facebook programı sayesinde, CIA içinde “şuana kadar en gelişmiş tek güçlü kitle kontrol aracını (Facebook) yaratan efsane kişi (the overlord) olarak çağrıldığından bahsediliyor.

Facebook’un ayrıca CIA’in istihbarat giderlerinden ciddi anlamda tasarruf etmesini sağlamasından bahsediliyor. Konuşmalar sırasında Twitter için de diğer CIA yazılımı olarak bahsediliyor.

RT kanalında da buna benzer haberler yayınlanmıştı:

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
esselamu aleykum kardeşlerim

facebook zaman tünelindeki tüm paylaşımlarımı nasıl silebilirim bilgisi olan varmı acaba

Not : Kullanıcı adım kalması lazım kontrol ettiğim sayfalarım var

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
esselamu aleykum kardeşlerim

facebook zaman tünelindeki tüm paylaşımlarımı nasıl silebilirim bilgisi olan varmı acaba

Not : Kullanıcı adım kalması lazım kontrol ettiğim sayfalarım var

• Sayfanızın Zaman Tünelindeki gönderiye gidin
  • 851570_1414840005413198_2023594127_n.png
    simgesine dokunun
  • Gizlemek için Zaman Tünelinde Gizle'ye veya silmek içinGönderiyi Sil'e dokunun

M Çevrimdışı

metinyigit

Guest
ahi size tafsiyem tor kulanın fecbook girerken en azından tesbit edilmezi çok zor oluyor

Hasbihal Ali Çevrimdışı

Hasbihal Ali

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Facebookta silseniz dahi silinmiyor. Ben hic sasirmadim acikcasi, Facebook ve Twitter bu kadar cok yayilmasina ve reklam yapilmasini düsünürsek..., yani bence istihbaratlarin elinde oyuncak olmalari cok dogaldir.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu konuda hiçbir istihbarat kurulumu umrumda değil açıkçası ;

yapılan paylaşımı beğenen varmı paylaşan var mı düşüncesi ile uğraşıp riyaya düşmek .. izlediği videoda kalbinin tam inceldiği gözlerinin dolduğu anda evet bunu paylaşmalıyım deyip tüm hissiyatını darmadağın etmemek için bunları zararlı görüyorum

Rabbimiz bizlere ihlas versin ve amellerimizi korumayı nasib etsin , yoksa amellerimizin kıyamet günü " hebeen mensura" uçuşmuş toz zerreciği olmasını kimse istemez neuzu billah

selam ve dua ile..

E Çevrimdışı

El Mirac

Üye
İslam-TR Üyesi
bunları çok önceden biliyordum. o yüzden hiç bir zaman facebook ve twitter kullanmadım.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hiç abartmıyorum eski telefon rehberim 20 yıla yakın !!! ,sileli de o kadar oldu şu anda face de tanıyor olabileceğin kişiler listesinde görünüyorlar !!! adamlar mevcut rehberi değil önceki rehberleri bile bulup kurcalıyorlar !

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Aaaa öyle demeyin ama şimdi,koskoca cia ve fbi bizimle mi uğraşıcak,
işleri güçleri yok,gözünü kırpmadan canını Allaha veren insanlar ile mi uğraşacak...
sosyal medyalarınızda istediğini kadar fotolarınızı paylaşın , o kadar kişi paylaşıyor bizimi bulcaklar milyonlarca kişinin içinden,
telefonlarınızda özel dosylarınızı barındırın , ne olcak ki zaten güvenlik programı var o korur beni,
diyen.(..........) insan Allah sana hidayet nasip etsin.
sonra gelipde bana laf çatanlık yapan , internet ortamını sadece facebook ve twitterda ibaret sanan gafil,
biz kaç kişinin bu meret ile evinden alındığını biliyoruz.
sonra da bir köşede kullanıldığınıda biliyoruz...