Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çıkışlar Burdan

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Çok Kırgınım,bu yüzden bi süre burda olmayacağım . . .Allaha Emanet olun

Esselamun aleykum ve rahmetullah

Aleykum selam

Açıldı gonca ve likin açılmadı könlüm
Yuzun hayali bile valih irdi andak kim
Bahar kelken u kitkenni bilmedi könlüm

Tamam mi çocuk gitme gel, kıran kırdığı ile kalır sen uzme tatlı canını.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Şehir dışına yolculuk yapacağımdan dolayı siteye ara vermem gerekecek. Hepinizden haklarınızı helal etmenizi ve bu kardeşinizi dularınızda unutmamanızı rica ediyorum. Emanetleri zayi etmeyen Alemlerin Rabbine emanetsiniz. Selametle...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatuh. Değerli kardeşlerim inşeAllah bugün memlekete gideceğim 15 gün kadar forumda aktif olamayacağım. Ayet ezberlerini Muhammed Taha kardeşimiz paylaşacak. Sizleri Allah için seviyorum ve sizleri özleyeceğim. Salih dualarinizda beni de unutmayın. Cezakumullahu hayran kesira.

Aleykum selam
Insallah gelirken eli bos gelmezsin de
Forum kardeşlerine tosyadan 1 er kilo pirinç getirirsin kardeş.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Allah yardımcın olsun abi. Özletme kendini :)
Değerli kardeşim, Allah'a hamd olsun ki biz O'na iman ediyoruz, başımız sıkıştığı zaman hemen O'na koşuyoruz, başımıza bir musibet geldiği zaman hemen O'nu hatırlıyoruz... Peki bolluk anında ne yapıyoruz? Vallahi vermiş olduğu o zamanı dünya yolunda hibe ediyoruz! Sonrada oturmuş Cenneti istiyoruz? Allah beni affetsin, ne kadar nankör birisiymişim. Musibete uğramadan önce güzel hoş konuşup, musibet çattığında kapıya sabırdan uzak duracak kadar nankörmüşüm... Allah beni affetsin. Bugün yeniden anladım ki; Allah kullarını bir başına bırakmaz. Onları sınar ve yeri geldiğinde nimetlerinden onlara bolca verir. Peki biz? Vallahi bu konuda da yine nankörüm/nankörüz. Allah bizi affetsin.

*Hakkını helal et yazmam gerekiyordu, yazdım. Sana denk geldi. Rabbim seni sevsin inşaallah.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Nasipse sabah 7'de şehir dışına yolculuk yapacağım. 2-3 gün siteye giremeyebilirim. İnsanoğlu bir saniye sonrasında yahut bir gün sonrasında ne olacağını bilemez. Bunu yalnız Allah azze ve celle bilebilir. Bu yüzden hepinizden haklarınızı helal etmesini rica ediyorum. Özellikle bilmeden, istemeden kırdığım kalpler varsa özür diliyorum. Ve Allah'tan bunlar için mağfiret diliyorum. Şüphesiz ki Allah affedenlerin en hayırlısıdır. Kimseye bir kırgınlığım, art niyetim olmadı şükür. Bu yüzden bende haklarımı helal ediyorum. Allah'tan sizleri Cenneti ile mülakatlandırmasını diliyorum. Selametle.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Yolculuk yapmadan önce aklıma hep ölüm gelir. Daha demin bir kardeşi uğurlarken sanki bir daha göremeyecekmişim gibi sıkı sıkı sarıldım... Biliyorum, er yada geç bizi bulacak.. Ama nasıl? Cihad meydanlarında mı? Secdelerde mi? Yoksa bir günah işlerken mi(Allah muhafaza)? Velhasıl... Yine yüreğimin en derin bir yerlerinde o hissi hissediyorum... Ve sabah erken saatlerinde şehir dışına yolculuk yapacağım. Heppinizden hakklarınızı helal etmenizi istiyorum. Bu cümlelerime içten sıkı sıkı sarılmanızı ve bu acize dua etmenizi istiyorum. Sizi âlemlerin Rabbine emanet ediyorum ve iman ediyorum ki O emanetleri zayi etmez. Selametle...

M Çevrimdışı

Meliksah Kayaaaa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yolculuk yapmadan önce aklıma hep ölüm gelir. Daha demin bir kardeşi uğurlarken sanki bir daha göremeyecekmişim gibi sıkı sıkı sarıldım... Biliyorum, er yada geç bizi bulacak.. Ama nasıl? Cihad meydanlarında mı? Secdelerde mi? Yoksa bir günah işlerken mi(Allah muhafaza)? Velhasıl... Yine yüreğimin en derin bir yerlerinde o hissi hissediyorum... Ve sabah erken saatlerinde şehir dışına yolculuk yapacağım. Heppinizden hakklarınızı helal etmenizi istiyorum. Bu cümlelerime içten sıkı sıkı sarılmanızı ve bu acize dua etmenizi istiyorum. Sizi âlemlerin Rabbine emanet ediyorum ve iman ediyorum ki O emanetleri zayi etmez. Selametle...
Varsa helal olsn abi:)

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Değerli kardeşim, Allah'a hamd olsun ki biz O'na iman ediyoruz, başımız sıkıştığı zaman hemen O'na koşuyoruz, başımıza bir musibet geldiği zaman hemen O'nu hatırlıyoruz... Peki bolluk anında ne yapıyoruz? Vallahi vermiş olduğu o zamanı dünya yolunda hibe ediyoruz! Sonrada oturmuş Cenneti istiyoruz? Allah beni affetsin, ne kadar nankör birisiymişim. Musibete uğramadan önce güzel hoş konuşup, musibet çattığında kapıya sabırdan uzak duracak kadar nankörmüşüm... Allah beni affetsin. Bugün yeniden anladım ki; Allah kullarını bir başına bırakmaz. Onları sınar ve yeri geldiğinde nimetlerinden onlara bolca verir. Peki biz? Vallahi bu konuda da yine nankörüm/nankörüz. Allah bizi affetsin.

*Hakkını helal et yazmam gerekiyordu, yazdım. Sana denk geldi. Rabbim seni sevsin inşaallah.

İnsan oğlu nankördür kardeşim
Bide suçu kedilere atanlar var

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu
1402145712_la-havle-ve-la-kuvvete-duasi.jpg

015.jpg