Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çıldırmak üzereyim Allah rızası için yardımıcı olun.

Q Çevrimdışı

Qamar Al Quds

silik
İslam-TR Üyesi
Diğerlerini geçtim, tevhidi bilip de sofilerden etkilenmek değişik bir durum. Siz hiç Kuran'ı türkçesinden baştan sona okudunuz mu? En kestirme ilaçtır, en azından kafa karıştıran listenizden sofileri hemen çıkarır. Kalan kısım için de gerekenler yazılmış Allah razı olsun.

Belki de bildiğini sandığı için böyle bir varoluşsal şancı yaşıyordur bu kardeş.

Y Çevrimdışı

Yoldaki İşaretler

....
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum.
Kardeşler siteyi yaklaşık 3 yıldır takip eden ve ondan daha kısa bir süredir sitede üye olan birisiyim.
Rüzgarın savurduğu yapraklar gibi ordan oraya savruluyorum. Herşeyi anlatmak istiyorum sizlere. Beni yanlış anlamayin ve lütfen kınamayın😔
Yarpuz'a 2 sene önce akidemi daha iyi öğrenebilmek ve suallarimi sormak için gitmiştim. 2 hafta kalacağımı planlayarak uçak biletimi ona gore almıştım.. Ama baktım ki suallerimi soracağım zat-ı muhterem benle ilgilenmediği ve suallarimi yanıtlamayıp beni ciddiye almadığı için anca 1 hafta dayanabildim. Dönüş icin ucak biletimin yanacagini bile bile direkt otobusle 15 saat yolculuk sonucu evime geri döndüm. Fakat bana yapılan bu tavırlardan sonra ister istemez akideye karşı da soğuk durdum,.normal klasik hanefi maturidi gibi takılmaya çalıştım. Tabi bu arada da bana yapılanları kendime yediremiyordum. Ama elden ne gelirdi ki... her neyse, daha sonra Abdullah yolcu hocayla görüştüm..
sohbete katıldım ama dayımın vefatından sonra gidemedim, araya boşluk girmişti.. Daha sonra ihlas cemaatinden kişilerle (hakikat kitabevi) görüştüm fakat sıcak gelmemişti. Daha sonra nurcu birkaç arkadaşla görüştüm. Ama hâlâ içimde bir boşluk vardı. Hem de çok büyük bir boşluk.. 2 sene önceki acı tecrübem ve hayalkirikliginin etkisi hâlâ devam ediyordu..bu yüzden siteye de pek giremiyordum.
Şimdi bu mübarek Ramazan gününde ne yapacağımı bilmiyor ve kara kara düşünüyorum.
Daha önceleri selefi akideyle ilgili de sofilerin delilleri beni etkilemişti. Tam da yarpuz hezimetinden sonra karşıma çıktıkları için onların delillerini can simidi gibi görmüştüm.. Fakat içimde hep acabalar acabalar acabalar var.. nereye gideceğim ben? Uzun yazdim hakkınızı lütfen helal edin ama gerçekten çıldırmak üzereyim..
Sizce ne yapabilirim?😔

Bu hakikati arayışın sancısıdır.Nice insanlar bu sancıyla Hak sancağa ulaşmıştır.size tavsiyem Resulullahın veda hutbesinde dediği 2 emanet olan Kuran ve sünneti çok iyi öğrenmeniz.Bu nasıl olur derseniz? bir meali çokça tefekkür ederek okuyun beraberinde bir siyer kitabı okuyun biiznillah hakikati fark edip tatmin olacaksınız.
Size tavsiye edebileceğim mealler
Ali Bulaç-> Nuzül Sırasına Göre Kuran Meali
Feyzül Furkan-Hasan Tahsin Feyizli
Siyer kaynağı olarak günümüz bir yazar olarak Hz.Muhammed ve Daveti-> Celalettin Vatandaş(çok istifade edilecek bir siyerdir inşAllah)
Tevhit kitapları piyasa çoktur size Tevhit Risalesi Külliyatı (Şeyh Muhammed bin Abdulvehhab) tavsiye edebilirim

Kalbi durumlarınız İbn Kayyum'un Kalbin İlacı Ve nefis Terbiyesi
Yine İbn Kayyum'un tefsir, siyer ve diğer tüm kitaplarını şiddetle tavsiye ederim.Rabbin hakkı hak olarak görmeyi nasip etsin.

Üst Ana Sayfa Alt