Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Cinleri Yanımda Hissetmekten Nasıl Kurtulurum?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Olan şey hissedilir, kafaya takmamak lazım.
Abdest alırken, namaz kılarken ibadet edildiğini ve zikredilenlerin manasını tefekkur ederek etrafınızdakilerle ilişkinizi kesmeye gayret sarfediniz.

Abdullah İbnu Mes'ud (radıyallahu anh) anlatıyor:
"Rasulullah (s.a.v.) buyurdular ki:
"Sizden hiç kimse yoktur ki ona, biri şeytandan diğeri melekten olmak üzere yanından ayrılmayan iki "karin" tevkil edilmemiş olsun!"
"Size de mi ey Allah'ın Rasûlu!" denildi.
"Bana da! Ancak, Allah ona karşı bana yardım etti de o bana teslim oldu. Artık o bana hayırdan başka bir şey emretmiyor!" buyurdular.
(Muslim, Munâfıkûn, bab 16, Hadis no: 69, (2814)

Bana Harun b. Saîd EI-Eyîî rivayet etti. (Dedi ki) : Bize İbnû Vehb rivayet etti. (Dedi ki) : Bana Ebû Sahr, İbnû Kuseyt'dan naklen haber verdi. Ona da Urve, ona da Peygamber (s.a.v.)'in zevcesi Âişe rivayet etmiş ki :
Rasûlullah (s.a.v.) geceleyin Âişe'nin yanından çıkmış. Âişe demiş ki: Ben O'nu kıskandım. Az sonra gelerek benim ne yaptığımı gördü.
Ve: «Sana ne oldu ya Âişe! Kıskandın mı?» diye sordu.
Bana ne olacak, benim gibisi, senin gibi bir zâtı kıskanmaz dedim.
Bunun üzerine Rasûlullah (s.a.v.)'. «Sana şeytanın mı geldi?» dedi.
Ben: — Yâ Rasûlullah! Benimle beraber şeytan mı var? dîye sordum
«Evet!» dedi.
Yâ her insanla birlikte? dedim.
«Evet!» cevâbını verdi.
Seninle de mi yâ Rasûlallah? dedim.
«Evet! Lâkin Rabbîm onun hakkında bana yardım etti, tâ ki müsluman oldu.» buyurdular.
(Muslim, Munâfıkûn, bab 16, Hadis no: 70, (2815)

Üst Ana Sayfa Alt