Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cinlerin Bedenden Çıkma Şekilleri

A Çevrimdışı

abdullahaydemir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen kardeşim. Öncelik tövbe.. Sonrası Kuran' ın emrettikleri..İnanın görüyorum insanları böyle şeytanlar tarafından zapt edilmiş. Kimisi şizofren, kimi bipolar, kimi obsesif, kimi epilepsi. O kadar üzülüyorum ki. Halbuki düzgün bir tövbe ile ölmeyecek şeytan yok Biiznillah.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ancak diğer kardeşlerime şunu söylüyorum: rukiye ile tedavi meselelerinde önce kuran ve sünnet daha sonra yaşayanların tercümeleri yani rukyecilerin tecrübeleri en doğru yoldur bence. Allah en doğrusunu bilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Saîd İbnu'l Hâris anlatıyor: "İbnu Ömer (radıyallahu anhumâ)'yı şöyle söyler işittim:
"Siz nezretmekten (adaktan)yasaklanmadınız mı?
Rasulullah (aleyhissalâtu vesselâm) demişti ki: "Nezir; olacak bir şeyi ne öne alır ne de geriye bıraktırır. Ancak onunla cimriden mal çıkarılmış olur."
(Buhârî, Kader 6, Eyman 26; Muslim, Nezr 3, (1639); Ebu Dâvud, Eymân 26, (3287); Nesâî, Eymân 24, (7, 15,16)

Yani adak ancak cimrden mal çıkarır

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Saîd İbnu'l Hâris anlatıyor: "İbnu Ömer (radıyallahu anhumâ)'yı şöyle söyler işittim:
"Siz nezretmekten (adaktan)yasaklanmadınız mı?
Rasulullah (aleyhissalâtu vesselâm) demişti ki: "Nezir; olacak bir şeyi ne öne alır ne de geriye bıraktırır. Ancak onunla cimriden mal çıkarılmış olur."
(Buhârî, Kader 6, Eyman 26; Muslim, Nezr 3, (1639); Ebu Dâvud, Eymân 26, (3287); Nesâî, Eymân 24, (7, 15,16)

Yani adak ancak cimrden mal çıkarır

Fıkıhta nezir mekruhtur ancak nezir gerçekleştikten sonra kişinin üzerine farz olur. Bu Maliki mezhebi nde böyle. Muhtemelen diğer mezhepler DD böyledir. Farzın yerine getirilmemesi günah sayılır Bu bağlanda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

A Çevrimdışı

abdullahaydemir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Adağı yerine getirmek lazım olduğu, Kur’an-ı kerimde ve hadis-i şerifte bildirilmiş ve icma-ı ümmet (bu hususta Müslümanların söz birliği) hasıl olmuştur. Hac suresi yirmi dokuzuncu ayet-i kerimesinde mealen; “Adaklarını yerine getirsinler.” buyrulmuştur. Peygamber efendimiz buyurdu ki: “Kim taat (ibadet) olan bir şeyi nezr ederse (adarsa) onu yapsın. Günah olan bir şeyi nezr ederse onu yapmasın.” Bunun için adağı yerine getirmek vacibdir. Bazı alimler farzdır demişlerdir.
Bakın Kuran adaklarınızı yerine getirin diyor.? Hadsizlik edip pazarlık yapılıyor Allah Teala ile. Deniyor ki, Şu olsun şunu yapacağım? Pazarlık mı ediyorsun Allah ile tövbe haşa. Hadi adadın diyelim cahillikle. sözünü yerine getirmeyeceksin? Bela inmesi çok normaldir bence.

Üst Ana Sayfa Alt