Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Cinsel Organımın Kısalığı Sebebiyle Karım Ayrılmak İsterse Günaha Girer miyim?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
esselamu aleykum we rahmetullah hocam
Ben mahrem konularda açmaya yeltendim ama sonra çekindim size özelden sorayım.siz isterseniz ismimi vermeden oraya koyarsınız inşeAllah.
Hocam ben yakında evleniyorum ama cinsel anlamda kendimi yetersiz görmekteyim. Erkeklik uzvumun yeterli boyutta olmaması sorunum var.tedavisi yok sadece ameliyat ile birtakım şeyler yapılabiliyor ama ona karşıyım.
Sorum şu ki ben ağustota evleniyorum, karım benden mutlu olmaz ve bunu yüzüme söyler diye çok çekiniyorum. Ama oldu ki öyle de oldu, bana günah yazılır mı? Kocalık vazifemi yeterince sağlayamadığım için? Karım ayrılmak istese haklı olur mu?

Bu sorularımı cevaplarsanız çok memnun olucam inşeAllah hocam. Mahrem konuları rahatlıkla cevaplamanız bana bu güveni verdi ondan dolayı rahatça sorabildim hocam.
Allah subhanallahü we teala sizi korusun, ilminizi arttırsın. İlminizle amel etmenize yardımcı olsun inşeAllah.

Hocam Allah için cevabınızı bekliyorum. Vaktim az ltfen bir cevap verin allah rızası için....
Selamun aleykum

Aleykum selam we rahmetullahi we berakâtuh kardeşim;

Genellikle cahiliyye ortamlarında efsanevi arkadaş hikâyeleri veya görsel yayınlarda mostralık kurbanlardan etkilenme sonucunda kişi; evlenme neticesinde eşin cinsel yönden tatmin edilememesi endişesi, cinsel uzvun kısalığı, bir takıntı, kuruntudan dolayı erkeklerin böyle gereksiz yere strese girmesi mümkündür.

Cinsel / erkeklik uzvunuzun boyutunu, normal boyuta (Türkiye ortalaması 11 - 11,5 cm) kıyaslarak ne kadar fark olduğunu tesbit edebilirsiniz. Erkeklik organın / zeker / penis uzunluğu sertleşmiş hali 9 cm'den kısa (mikropenis) ise cima' için yeterli olmayabilir.

Gerek erkek olsun gerek kadın olsun, vucudlarıyla barışık olmasında fayda vardır. Çünkü penisin en önemli işlevi kadının gebe kalmasını sağlamak, diğer işlevi ise cinsellik içgüdüsünü tatmin etmektir. Bu iki işlevin yerine getirilmesi sperm sayısı ve işlevlerinin yeterli olmasına, ereksiyon olayının gerekli zamanlarda devreye girmesine, ereksiyonun yeterli süre sürdürülebilmesine ve nihayet boşalmanın devreye girmesine bağlıdır. Çünkü kadında vajina ortalama 10 cm uzunluğunda olan bir organdır. Vajinanın en çok haz alınan bölümü dışarıya yakın üçte birlik kısmıdır. Yapılan çalışmalar girişteki bu 3–4 cm’lik kısım ile klitoris arasında sinirsel bağlantılar olduğunu göstermiştir. Bu nedenle kadınlarda cinsel haz merkezi vajina değil klitoristir. Klitorisin uyarılabilmesi için de penisin uzun olmasına gerek yoktur.
Konuya vâkıf doktorların da çeşitli platformalarda açıkladıkları gibi erkeğin hanımıyla cima yapabilmesi için cinsel organının boyutunun en az 9 cm olması gerektiğini bildirmektedirler. Bir erkek kendi durumunu en iyi bilendir. Bundan küçük olduğunun bilinmesine rağmen evlenme yoluna giderek hanımını cinsel yönden tatmin edemeyen bir erkek zulm eder, günaha girer.
Bununla beraber kişi yanlış bilgi veya hatalı bir takıntı sebebiyle böyle endişelere girerek evlenmekten sakınması da kendi nefsine zulmetmesidir.
Rabb'im muslumanlara , özelde size sağlık ve sıhhatle hayırlı yuvalar kurmasını nasib eylesin.

İlgili Konu :

Sunnet Olan Nikahın, Farza veya Harama Dönüşmesi Mümkün mü?

https://www.islam-tr.org/konu/sunnet-olan-nikahin-farza-veya-harama-donusmesi-mumkun-mu.24052/

Üst Ana Sayfa Alt