Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çocuklar Için Kitap Tavsiyeniz Nedir?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Aleykumselam kardesim

Bu yaşlarda ki çocuklar genelde günümüzde var olan batıl fenomenlerden çok etkilenmekte topcuydu oyuncuydu vs
Bunların yerine siyer,sahabe,peygamber hayatlarını anlatan çocuk kitapları mevcut onlardan istifade edebilirsiniz

hamza21 Çevrimdışı

hamza21

Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykumselam kardesim

Bu yaşlarda ki çocuklar genelde günümüzde var olan batıl fenomenlerden çok etkilenmekte topcuydu oyuncuydu vs
Bunların yerine siyer,sahabe,peygamber hayatlarını anlatan çocuk kitapları mevcut onlardan istifade edebilirsiniz
Evet kardeşim dediğin doğrudur. elhamdulillah bizim çocuklarımız tv ve internetten cahili ortamlardan uzaklar (okulda dahil) benim tavsiye istediğim çocuklara uygun olacak islami veya fenni tecrübesi yapılmış veya güvenilir insanların yazdığı kitap isimleri. Bu kpnuda yardımcı olursanız sevinirim.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Evet kardeşim dediğin doğrudur. elhamdulillah bizim çocuklarımız tv ve internetten cahili ortamlardan uzaklar (okulda dahil) benim tavsiye istediğim çocuklara uygun olacak islami veya fenni tecrübesi yapılmış veya güvenilir insanların yazdığı kitap isimleri. Bu kpnuda yardımcı olursanız sevinirim.

MaşaAllah Rabbim islama bağışlasın

Polen yayin evinin çıkarmış olduğu çocuklar için her gune bir ders adlı bir kitap mevcut lakin çocukların kendi başlarına okuyup anlaması bana göre zor gibi gözüküyor bir yetişkin kontrolünde dersler işlenebilir kardeşim

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Aleykum selam ve rahmetullah

Peygamberimizin Mucizeleri 7 kitap - Marifet Yayınları

Peygamberler Hayatı / es-Sahhar, Seyyid Kutub - Kahraman Yayınları (kahraman yayınlarının bu türde birçok kitabını bulabilirsiniz.)

Teşekkür ederim Allahım ( Allahın esmaul hüsnasını anlatıyor)

Müslüman çocuğun inancı /guraba yayınları

Üst Ana Sayfa Alt