Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çok Çok Faydalı Bulduğum Üye

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Ne zamandan beri abilerine abla der oldun Muhammed Taha ahi...Ben sana ahi diyecekken uhti desem hoşuna gider mi:)

Aman deyim, gözünün yağını yeğim ahicim, başkalarıyla karıştırma beni:) Muhtemelen profil resimlerimizin aynı olmasından karıştırdın:)
Aynen ondan oldu abi :) Sen de bana uhkti de ödeşelim..

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Öncelikle buraya yazıp yazmamakta çok tereddüt ettim ama sonunda yazmaya karar verdim...Sebebi ise adlarını yazarsam insanları kibire götürür müyüm veya adını unuttuklarım bana kırılırmı acep diye de düşündüm...İnşaAllah korktuğum şeyler başıma gelmez...

Adımı yazanlara dua ettim tabi ama birde teşekkür edeyim dedim...Allah svt razı olsun beni faydalı görmüşsünüz ne mutlu bana...Benim de faydalandığım çok üye oldu burada.Bazıları geçmişte bazıları hala aktif olanlardan aklıma gelenleri yazıcam ama unuttuklarım lütfen darılmayın bana:(

Beni bu foruma bağımlı yapan Ummu Aişe ve yönetici olmama yardımcı olan ayrıca grafiklerinden (ç)alıntı yaptığım eL_Muhacir kardeşlerim başta olmak üzere...

Mesela eskiden AbdulFettah yeğenimin hadis inkarcılarılarına verdiği cevaplardan çok şey öğrenmiştim. Ona da duacıyım...

Ebu Muhammed Eymen hocamda çok faydalı bilgiler paylaşıyor sağolsun ama bu bilgilerden sabahları faydalanıyorum tabi:- ))

Ummuhafsa ve Mashadow kardeşlerimin paylaşımlarını da çok faydalı buluyorum. Yani onlardan da (ç)alıntı yaptığım çok olmuştur:)

Birde dolaylı olarak bana faydalı olanlar var...nasıl derseniz...şöyle yani moralim bozuk olduğunda bana tebessüm ettiren gençler mesela Alketa Muhammed Taha Alkâme Cundullah el-Kürdî ve kesin unuttuklarım vardır tabi...İyiki sizde varsınız gençler:)

Abdulmuizz Fida hocamı zaten söylememe bile gerek yok Allah svt ilmini artırsın bana ve eminim ki çoğu üyeye nekadar faydalı olmuştur.

Lafı çok uzattım ama JuNDuLLAH ve hamza01 Ebu SILA kardeşlerim de MaşaAllah faydalı bilgiler paylaşıyor onları da söylemeden geçemiycem...

Burası çok güzel bir ortam yani beni anladığını düşündüğüm kardeşlerimin arasında olmak apayrı güzel, bana nefes aldırıyor adeta...Kafir toplumun içinde yaşadığım için mi bilmiyorum ama inanın foruma girmesem boğuluyorum gibi oluyor...SubhanAllah...Dediğim gibi adını yazmayı unuttuklarım darılmayın emi:)

Estağfurullah ablacım Allah razi olsun. Fayda verebilmişsek az da olsa, Allahın takdiri iledir hamd olsun )

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Ümmü Yasir forum bağımlılığı bulaşıcı ama benden değil, forumun kendisinde var )

Öncelikle buraya yazıp yazmamakta çok tereddüt ettim ama sonunda yazmaya karar verdim...Sebebi ise adlarını yazarsam insanları kibire götürür müyüm veya adını unuttuklarım bana kırılırmı acep diye de düşündüm...İnşaAllah korktuğum şeyler başıma gelmez...

Adımı yazanlara dua ettim tabi ama birde teşekkür edeyim dedim...Allah svt razı olsun beni faydalı görmüşsünüz ne mutlu bana...Benim de faydalandığım çok üye oldu burada.Bazıları geçmişte bazıları hala aktif olanlardan aklıma gelenleri yazıcam ama unuttuklarım lütfen darılmayın bana:(

Beni bu foruma bağımlı yapan Ummu Aişe ve yönetici olmama yardımcı olan ayrıca grafiklerinden (ç)alıntı yaptığım eL_Muhacir kardeşlerim başta olmak üzere...

Mesela eskiden AbdulFettah yeğenimin hadis inkarcılarılarına verdiği cevaplardan çok şey öğrenmiştim. Ona da duacıyım...

Ebu Muhammed Eymen hocamda çok faydalı bilgiler paylaşıyor sağolsun ama bu bilgilerden sabahları faydalanıyorum tabi:- ))

Ummuhafsa ve Mashadow kardeşlerimin paylaşımlarını da çok faydalı buluyorum. Yani onlardan da (ç)alıntı yaptığım çok olmuştur:)

Birde dolaylı olarak bana faydalı olanlar var...nasıl derseniz...şöyle yani moralim bozuk olduğunda bana tebessüm ettiren gençler mesela Alketa Muhammed Taha Alkâme Cundullah el-Kürdî ve kesin unuttuklarım vardır tabi...İyiki sizde varsınız gençler:)

Abdulmuizz Fida hocamı zaten söylememe bile gerek yok Allah svt ilmini artırsın bana ve eminim ki çoğu üyeye nekadar faydalı olmuştur.

Lafı çok uzattım ama JuNDuLLAH ve hamza01 Ebu SILA kardeşlerim de MaşaAllah faydalı bilgiler paylaşıyor onları da söylemeden geçemiycem...

Burası çok güzel bir ortam yani beni anladığını düşündüğüm kardeşlerimin arasında olmak apayrı güzel, bana nefes aldırıyor adeta...Kafir toplumun içinde yaşadığım için mi bilmiyorum ama inanın foruma girmesem boğuluyorum gibi oluyor...SubhanAllah...Dediğim gibi adını yazmayı unuttuklarım darılmayın emi:)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
EBU HANİFE

kardeşim epeydir gözükmüyorsun ? iyisindir inşaALLAH

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Cok cok faydalı uyelerden biri adi arapca abdurrahman di galiba yazan küçük bir arkadaş var. En son okuduğunuz kitap kisminda son mesaj sahibi.

Aslinda bir hayli arastirmaci okuyan eden arastiran ve paylaşan bir arkadas ama sessiz olduğu için belli etmiyor kendini.

Mesela dil hususunda cok guzel bilgiler vermişti. Daha cok yazmali gerektiği kadar yazıyor. Gundemi takip ediyor ne bilim mesajlarını tarayin anlarsiniz ne demek istediğimi.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Mesela Mustafa Sabri abi cok cok faydali bir uye.

Bir seneden fazla burdayım ne zaman bir tartışma olsa ki bir dönem cok olurdu adilce tarafsız bakar ve hemen birlestirici nasihat ve aciklamalarda bulunur. Herkese karşı eşit mesafede durur ve bugüne kadar 1 kişiyi dahi incittigine sahit olmadim
Onun biri uzmusse de sikayet ettiğini görmedim. Her daim birleştirici olmuştur.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Mesela KAYA abi.

Illa birilerinin bir yazi bir konu paylasmasi gerekmez. Bir hissiyat dahi insanda faydalıdır.
Insandan alacağımız dersler ne bilim mesela
Ben kaya abiyi suriye li kardesler icin konvoy zamani ,oradaki karseslerden bahsederkenki (forumda vardir tarayin bulursunuz ) küçük notlarini görünce dedim ki;

Kardeşlerinin dertleriyle laf da değil hakikatten icraatle dertlenen bir abi

Bu da bana ders olsun demisimdir. Oldu da.

Bu yuzden cok cok faydalidir.

Üst Ana Sayfa Alt