Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Coranavirus Aşısı Yakında Piyasalarda...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Nasil bir baslik acacagimi bilemedim.

Ilgili videoda coranavirus nasil olustu, kimler nicin yaptigi ve en son asisininda bulundugu belgelerle ispatlanmis. Adamin dedigi sekilde patente baktim hakketten patent var ve dedigi gibi yeni bisey de degil.

Allah müslümanlari korusun.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ortaya şöyle birşey çıkıyor o zaman.

Bu Virusu güya çıkaranlar, aşı karşılığında kimleri yanına alacak..! Kimlere yaşama vaati verecek .Kimlere cehennemi yani ölmeyi vaat edecek.

Bu bana çok açık bir hadiseyi hatırlatıyor ahir zamanla ilgili...

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Bu virüsü aşırı derecede abartıp büyütüyorlar ki hali hazırda olan aşıyı piyasaya sürdüklerinde bütün ülkeler ve insanlar düşünmeden alsınlar diye..
Bu virüs şu ana kadar kıyaslamalara göre 2009 yılında çıkan domuz gribi virüsü kadar can alıcı durmuyor..domuz gribi 1 sene içersinde dünyada kayıtlı olarak tam 285 bin kişinin ölümüne sebep oldu.coronanın ilk çıkış tarihi 2019 kasımdır yani nerdeyse 6 ay önce ve ölüm sayısı henüz 20 bin bile değil ama dünyayı acayip bir şekilde korku ve panik kapladı daha doğrusu insanlar medya,hükümetler vb tarafından korkutuldu,korkutuluyor..bunun aşısı ellerinde var ama tüm devletlerin bunu alması için daha çok korkutmaları gerekiyor..biz müslümanlar inanıyoruz ki Allah azze ve celle izin vermediği sürece kimse kimseye zarar veremez..bu musibet müminler için rahmet kafirler için ise bir azaptır lakin illimünati,masonlar,300 ler varlar ve dünyanın nüfusunu düşürüp kalanları kendilerine köle yapmak istiyorlar..

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu virüsü aşırı derecede abartıp büyütüyorlar ki hali hazırda olan aşıyı piyasaya sürdüklerinde bütün ülkeler ve insanlar düşünmeden alsınlar diye..
Bu virüs şu ana kadar kıyaslamalara göre 2009 yılında çıkan domuz gribi virüsü kadar can alıcı durmuyor..domuz gribi 1 sene içersinde dünyada kayıtlı olarak tam 285 bin kişinin ölümüne sebep oldu.coronanın ilk çıkış tarihi 2019 kasımdır yani nerdeyse 6 ay önce ve ölüm sayısı henüz 20 bin bile değil ama dünyayı acayip bir şekilde korku ve panik kapladı daha doğrusu insanlar medya,hükümetler vb tarafından korkutuldu,korkutuluyor..bunun aşısı ellerinde var ama tüm devletlerin bunu alması için daha çok korkutmaları gerekiyor..biz müslümanlar inanıyoruz ki Allah azze ve celle izin vermediği sürece kimse kimseye zarar veremez..bu musibet müminler için rahmet kafirler için ise bir azaptır lakin illimünati,masonlar,300 ler varlar ve dünyanın nüfusunu düşürüp kalanları kendilerine köle yapmak istiyorlar..

Bu virusun gidişatına baktığımızda nedense kararları kafalarında oturmuş insanları hedef alıyor. Çocuklar ve gençlerin fikirleri daha taze ve yönlendirilebilir olduğu için aklımda şu soru var.

dediğin gibi inançsız olan çoğunluğu kendileri için köle olarak istedikleri şekilde yönlendirmek.

Epifiz hormonu tahribatı vs. bu iş baya kapsamlı buyuk bir mesele gibi duruyor.

ELhamdulillah müslümanız

kafirlerin ettikleri yanlizca kendilerini vuruyor.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı

Bir kardeş gönderdi bugün, benzer şekilde bir açıklama.

L Çevrimdışı

La Tahzen

لا تحزن ان الله معنا
İslam-TR Üyesi
Abi henüz okumadım ama gayet olağan bir şekilde reddiye verdiğin için Allah razı olsun.

Yönetici notu:

Bu mesajdan önce ve sonra gereksiz tartışma oluşturan bazı mesajlar silinmiştir, konuda hissedilen kopuklukların sebebi budur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bazi kardeslere hitaben, hayirdir ne oluyor? Sizi böyle yazmaya iten sebep nedir. Gerek benim bu konum, gerekse de kinadiginiz diger kardesler nerede kim su kesin böyledir diye birsey yazmis. Bu konu koranayi arastiranlar icin ekstra bir materyal, kimse kesin bu böyledir su söyledir diye zaten bir ithamda bulunmuyor. Kaldi ki doktormusun vs diye sormussun doktarsam yazdiklarim kesin dogru mu olacak?

Gecmisden biliyoruzki kafirler kendi uzun vaadeli arzulari icin kendi halklarini düsünmeden katledebilmislerdir. Bu demek degil ki suanda da durum budur ama bu degildir demekde bir alternatifdir düsünmede.

Birbirinize karsi nicin hala üste cikarcasina sert yazarsiniz anlamiyorum, yani altta kalinca biseyler mi eksiliyor anlamiyorum. Farzedinki ben hata ettim ve altta kaldim, cok ta umrumda altta kalmak. Allah icin müslümanlar artik birbirinizi Allah icin sevin ve sirf laf yetistirmek icin yazi yazmayin. Mesala yönetimimizdeki adminlerden ümmü aise ablanin aktardigi videodaki doktor bana göre sacmalamis, simdi demek midir ki ümmü aise sacmalamis? Burasi bir forum sunulan kaynaklar kisinin direk ifadesi degildir arastiranlar icin ekstra kaynaktir. Lütfen artik kirici olmayin. Velevki sunulan materyal size göre sacma gelsede.

Virüsün ilk ciktigi zamanlar abd ile cin arasinda olan bir ekonomi savasi demistim. Hala da ayni düsüncedeyim. Dünyada artik bireysel savas yoktur. Bakin suriyeye kim diyebilir ki orada rejim askerleri ile muhalifler (adina ne derseniz deyin) catisiyor diye? Belkide orada askeri olmayan ya da comak sokmayan yoktur. Bu ekonomi savaslarinda da hic bir ülke bana ne beni karistirmayin diyemez.

Tekrardan birbirinize karsi müsammahar olmanizi rica ediyorum. Burasi müslümanlarin oldugu bir forumdur ve müslümanlari kirmaktan dolayi Allahdan korkmanizi temenni ederim.

Uyari sonrasi söz konusu mesajlar silinmistir.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Bu salgınlar ister doğal yollar ile gelsin, isterse de biyolojik silah üretimi olarak ortaya çıksın şahsen görüşüm şudur;
Hayr veya şerr farketmeksizin hiçbir şey Allah swt'nın iradesi dışında oluşamaz, hareket ve etki edemez! Bununla beraber şeytanı yaratan ve kıyamete kadar muhlet veren Allah swt onun insanlara karşı apaçık düşman olduğunu, sadece müslümanlara vesvese değil aynı zamanda kâfir dostlarına da vahyederek fısıldayacağını ve yaratılışı bozmaya çalışacağını da bildirmiştir!
Afetlerin, fitnelerin, salgınların hepsi inananlara imtihan/uyarı inanmayanlara ise imtihan/azab olarak gelir, bunların birçoğu kendi ellerimizle yaptıklarımız vesilesiyle gerçekleşir, bir kısmı da insanın mudahalesi dışında kalan vesilelerle meydana gelir.
Her nasıl olursa olsun bu durumlardan müslümanlar sabır ve selametle kurtulmaya çalışırken bir takım azgın kâfirler de kendi menfaatleri doğrultusunda ve özellikle müslümanlar başta olmak üzere her türlü muhaliflerinin aleyhine olacak şekilde yönlendirmeye çabalar..

"O, iş başına geçtiği zaman, yeryüzünde fesat çıkarmak, ekini ve nesli helâk etmek için çalışır. Allah, bozgunculuğu sevmez."
Bakara 205

L Çevrimdışı

La Tahzen

لا تحزن ان الله معنا
İslam-TR Üyesi
Aşı hastalığa çözüm olsa bile, bu aşının beraberinde genlerimizle oynamalarına fırsat vereceğiz.

Bu konudan yola çıkarak bulduğum bir yazı da:

"Bunların yanısıra aşılar, bilindiği takdirde pekçok insanın aşı kararını etkileyebilecek bir uygulama, yani kürtajla alınan fötal dokudan elde edilmiş insan diploid hücrelerinde kültürlenmektedir."

Bu idda için, sağlık çalışanlarına dağıtılan aşı rehberinden ekran görüntüsü.
Screenshot_20200324-155030_Drive.jpg

Ama endişe etmeyin, yine bu rehberlerden biriydi galiba "aşılarımızda domuz katkısı yok" diyorlardı :)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu'nun toplantısından sonra corona virüsünün yol açtığı COVID-19 hastalığının tedavisinde kullanılmak üzere Çin'den ilaç alındığını açıklamıştı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre ilaçlar ambulans uçaklarla 40 şehre dağıtıldı.

Şimdi kusura bakmayında bu ilaca nasıl güvenebilinecek mutlaka araştırması yapılmıştır. LAkin daha sonradan insanları başka bir hastalığa sevketmeyeceği malummu ?

Herşeye süphe ile yaklaşmamızın sebebi onların kafir olmalarıdır.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Çocuğuma gebe olduğum cahil dönemlerimde "oldukça dindar" olarak bildiğimiz doktorumuz bana bir vitamin ilacı reçete etmişti. Müslüman bildiğimiz bir eczaneden o ilacı aldık ve gönül rahatlığıyla yan etkisiz olarak kullandık. Bu yıla kadar tekrar gündememiz olmadı ama aylar önce gördüğüm bir haberle tekrar gündemde:

"Kaplamada domuz katkısı kullanıyoruz"

“Zehirlemeye anne karnında başladılar” manşetimiz ardından Elevit ilacının üreticisi Bayer’den açıklama yapıldı. Bayer, “İlacın film kaplama kısmında domuz katkısı kullanıyoruz. Fakat domuz katkısı kullanılıyor olması insan sağlığını tehdit etmez. Çünkü ilaçlarımız hem Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı hem de mühendislerimiz tarafından titizlikle üretiliyor” dedi. Bakanlık’tan yapılan açıklamada da ‘ilaçta domuz katkı maddesi yoktur’ ifadesi yer almadı."

Şu anki üretimler tepki üzerine belki düzeltilmiş olabilir, bilmiyorum. Ama haberler gündemdeyken aksini ispatlayan bir haber görmedim; hakkında bir çok tazminat davası açıldığı bilgisi var, arayanlara içerikteki bilgiyi doğruladıkları söyleniyor, "şikayet.var" sitesinde şikayet var ama Bayer'den sessizlik söz konusu. Kısaca haberin yalan olduğunun kanıtı yok.

Özetle ben de dini ne olursa olsun bu tıp insanlarına güvenmiyorum. Güvenmek için de bir sebebim yok, daha bir çok hikayem var; resmen denek olarak kullanıldığımız durumlar vs. Allah ellerine düşürmesin, "mecbur kalmadığım sürece" tamamen uzak durduğum bir alan.

D Çevrimdışı

Deniz

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fetih 29

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

Muhammed Allah'ın elçisidir. Onun yanında bulunanlar da kâfirlere karşı çetin, kendi aralarında merhametlidirler. Onları rükûa varırken secde ederken görürsün. Allah'tan lütuf ve rıza isterler. Yüzlerinde secdelerin izinden nişanları vardır. Bu, onların Tevrat'taki vasıflarıdır. İncil'deki vasıfları da şöyledir: Onlar filizini yarıp çıkarmış, gittikçe onu kuvvetlendirerek kalınlaşmış, gövdesi üzerine dikilmiş bir ekine benzerler ki bu, ziraatçıların da hoşuna gider. Allah böylece onları çoğaltıp kuvvetlendirmekle kâfirleri öfkelendirir. Allah inanıp iyi işler yapanlara mağfiret ve büyük bir mükâfat vaad etmiştir.

Bir gün kendi oyun bahçemizde güreşmekten kurtulup, kafirlere karşı korku salmak duasıyla...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uzun yıllar sonra endülüsde dahi ezan okunmasına vesile olan bir virus

Musibetler müminlerin imanını kafirlerin ise küfrünü artırmıyormu ?

Şu anda neredeyse kötülüklerin merkezlerinin sokakları bomboş kalmış insanlar canlarının telaşına düşmüş...

ALLAH zulcelal müslümanların bu imtihandan alması gereken ders ve hayırla çıkmasını nasip etsin amin.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abdullah çitçinin bir açıklaması var. Asıl teorisyen işde bu şahıslar.

Dunyalık olarak baktığımızda adam mantıklı konusuyor gıbı duruyor.

Videoyıu paylaşmaktan vazgeçtim isteyen bulup izleyebilir.

Son düzenleme:
Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Videoyıu paylaşmaktan vazgeçtim isteyen bulup izleyebilir.
İnsan bir şey paylaşmaya korkuyor burda değil mi?

Bir kardeş gönderdi bugün, benzer şekilde bir açıklama.

Bunu bana yollayan kardeş bu foruma üye, yine de onun adına ben ekledim, çünkü o da ben de eleştirilebilir bir video olduğunun farkındayız. Yine de olan bitene karşı teslim olmuş koyun gibi beklememek, zihin dünyasında bir canlılık oluştursun diye paylaştım. Hani belki bizdeki canlılık neslimize de geçer de, sonra bu sistemlerin tehlikelerini komple çökertecek nesillerimiz olur. Şimdi "tıp mı okuyorum? neyime araştırma falan" diye reddiye gelirse, onun açıklaması bu.

Nesillerimize, her olan bitene teslim olmuş ruh halimizi bırakmak mı; yoksa "nerelerden tuzaklar ulaşabilir bize, bunlardan nasıl kurtulunur, korunulur" şeklinde bir ruh hali mi layıktır? Dünyayı değiştirsinler isteriz değil mi? E o zaman? İş sorgulamaktan başlar ve ben herkesin her fikrini, ne kadar saçma da olsa paylaşabilmesinden yanayım. Yeter ki saygı ortamı olsun.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsan bir şey paylaşmaya korkuyor burda değil mi?

Bunu bana yollayan kardeş bu foruma üye, yine de onun adına ben ekledim, çünkü o da ben de eleştirilebilir bir video olduğunun farkındayız. Yine de olan bitene karşı teslim olmuş koyun gibi beklememek, zihin dünyasında bir canlılık oluştursun diye paylaştım. Hani belki bizdeki canlılık neslimize de geçer de, sonra bu sistemlerin tehlikelerini komple çökertecek nesillerimiz olur. Şimdi "tıp mı okuyorum? neyime araştırma falan" diye reddiye gelirse, onun açıklaması bu.

Nesillerimize, her olan bitene teslim olmuş ruh halimizi bırakmak mı; yoksa "nerelerden tuzaklar ulaşabilir bize, bunlardan nasıl kurtulunur, korunulur" şeklinde bir ruh hali mi layıktır? Dünyayı değiştirsinler isteriz değil mi? E o zaman? İş sorgulamaktan başlar ve ben herkesin her fikrini, ne kadar saçma da olsa paylaşabilmesinden yanayım. Yeter ki saygı ortamı olsun.

Aslında benım kafirleri takip edip yakaladığım çok konu var ve buna herkez karşı çıksada sunduğum teze yenik düşüyorlar nedense
Misal
İnsanların bilinçaltı ile oynayıp onu hiç yapmayacağı birşeyi yapacak konuma getirip kişide seçme şansı bırakmayıp onu yaptırmaya sevketmek gibi.

Dunyada olan bize göre imtihan onlara gore ise felaket hatta bırsuru felaket mevcut görunen veya gorunmeyen muslumana düşen görev bu olaylar karşısında kafirlerin can çekişmesi gibi can çekişmeyip aklını kullanarak rabbini ve verdiği nimetlerini anlamaya çalışmasıdır.Bir sürü ayet var bu konularla ilgili gönderilen imtihanlarda halkların kişilerin nasıl davrandığı ve doğru şekilde nasıl davranması gerektiğini belirten.

Benim üzüldüğüm kısım bir olay var ve bu olayda kardeşler birkac birsey yazmıs ama nedense konu bir anda birbirleri ile savasan insanların durumuna gelmiş.
sanki ne bileyim birbirimizi düşman olarak mı göruyoruz anlamadım ki ?
Bize lazım olan birliktir.Görüş ayrılığı olur ama sonucta burada kımse bır profesor yada hıfzı kuvvetli bir alim değil.
Yani birşeyi imkanı olanlarla hep beraber yapmalıyız biri birşey deyince hadi araştıralım ne imiş bu diyebiliriz misal.

Bu konuya has olarak yazmıyorum yaklaşık 5 sene olmuştur 5 senedir ne zaman bir konu açılsa muhakkak sonucu hep tartışmaya gidiyor. Tartışılır elbette ama bazı sozler var ve çok kalp kırıyor.İnsanı herşeyden soğutup uzaklaştırıyor.Üzüyor.

Ayrıca

Hepimiz okuduğumuz ve anladığımız kadarı ile müslümanız.Ve birbirlerimizin yanlışlarını doğrularını söyleyerek kendimizi geliştiriyoruz.Hiçbirimiz ebu hanife abdullah ibn mubarek yada ibn teymiye gibi alimlerin dizinde yetişemedik.

Biz gunumuzde bu dini Doğrusunu bilen kimselere sorarak öğreniyoruz.

Eskiden alim yetişiyordu evet. Su an yetişmiyor çünkü bulunulan ortamlar yaşanılan şehirler ne kadar da okursan oku buna ımkan vermıyor.Biraraya gelsen terorist. Uzaklaşsan harici musrık kafir vb. durumlara düşebiliyorsun.

Bilmiyorum biryerde bir sıkıntı var ama nedense o sıkıntıyı giderecek içlerde güçlü bir irade bulamıyoruz.Hep biryerlerden kırılmış.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt