Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cübbeli Ahmed Mi? Simsar Ahmed Mi?

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendi Ağzından Cübbeli’nin Kefen Tüccarlığı

Geçtiğimiz günlerde kefen sattığı iddia edilen Cübbeli Ahmet’in bu iddiaları reddettiği medyada yer almıştı. Kendisine kayıtsız bağlı iyi niyetli dinleyenlerini tek bir sözü ile her şeye inandıran Cübbeli Ahmet, geçmişte sohbet kürsüsünden kefen pazarladığını unutmuş olacak anlaşılan ki, insanları salak yerine koyar gibi pişkin pişkin bu iddiaları reddediyor, bir de kendisinin istismar edildiğini söyleyerek mazlum edebiyatı yapıyor. Şimdi FURKAN HABER sitesi olarak Cübbeli Ahmet’e kayıtsız inanan dinleyenleri ve bizi takip eden okuyucularımız için Cübbeli Ahmet’in hem sohbet kürsüsünden kefen pazarladığı hem de bunu bir çırpıda inkar ettiği iki videoyu bir araya getirdik. Şimdi izleyenler karar versin Cübbeli Ahmet mi? Simsar Ahmet mi?

“Cübbeli Ahmet Hoca”‘nın kısaltması cahurunleri.com olan sitede kefen satışları 250 tl’den 375 tl’ye varan fiyatlarla satışı yapılmaktaydı. Kefen tartışması medyada yer alması üzerine site hızla kapanmıştı. Cübbeli Ahmet’in “kefen” meselesinde parasal şartlarda üreticilerle anlaşamadığı ve çok fazla tepki çektiği için satışlara ara verdiği iddia ediliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebubekir Sıfil "ete kemiğe büründüm mahmut diye göründüm" den sonra yine cüppeliye saydırmış:

Kefen - Ebubekir Sıfil / Vahdet Gazetesi

İhsan Eliaçık tarafından gündeme getirilen iddia… CAH (Açılımı Cübbeli Ahmet Hoca oluyor herhalde) ürünleri satan bir site, "Ölünün kefenine yazdığında yahut bir kâğıda yazılıp kefenine konulduğunda. veyahut ceylan derisine yazılıp kefen içine konulduğunda meyyiti kabir azabından vesair sıkıntılardan kurtaracak" ifadeleriyle, normalinin birkaç katı fazlasına kefen satıyormuş.

İster istemez bu tarz konularla ilgili sorulara muhatap oluyor; cevap vermek zorunda kalıyorum. Can sıkıcı bir durum doğrusu…

Bu sitenin Cübbeli Ahmet hocayla irtibatı var mıdır, bilemiyorum. Cübbeli hoca olmadığını söylemiş. Böyle bir şey mümkün müdür? Birileri sizin adınıza site açıp ticaret yapacak, üstelik de böyle anormallikler söz konusu olacak ve siz bundan haberdar olmayacaksınız!..

Diyelim ki böyle oldu. Birileri bir ahlaksızlık yaptı ve sizin adınızı istismar etti. Ne yaparsınız? Böyle bir ithamın lekesini üzerinizden atmak için her türlü meşru yola tevessül ve bu ayıptan teberri edersiniz. Konu "bir kısım medya"nın gündemine de düşmüşse, mahkeme yoluyla masumiyetinizi ispat etmekten de kaçınmazsınız…

Böyle bir ayıbın failleriyle hesaplaşıp hesaplaşmamak onun bileceği iş. Yazısında zikrettiği Erba'în-i İdrîsiyye, bir kısım kitaplarda adına ve muhtevasından bazı pasajlara rastladığımız bir eser. Hz. İdrîs (a.s)'a vahyolunduğu söylenen 40 esmayı ihtiva ediyor. (Bir sonraki yazıda bu rivayet/eser üzerinde müstakil olarak duracağım inşaallah.) Bu esmadan her birinin ayrı hikmet ve esrarından bahsediliyor. İsmail Hakkı Bursevî'nin Rûhu'l-Beyân isimli tefsirinde kendisinden sıkça alıntı yapılan bu esmadan birinin ölüyü kabir azabına ve çürümeye karşı koruduğu söyleniyor.

Cübbeli hoca bu noktadan hareketle birtakım şeyler yazdığını belirtiyor ki, yazdıklarına baktığımızda kendi içinde tutarsızlıklar taşıdığını görüyoruz. Şu cümleler kendisine ait: "Adamın ameli bozuksa bu kefendeki ism-i şerif ona fayda verir mi? Fayda vermez diyoruz. O zaman da adam "Madem adamın ameli iyiyse buna ne hacet?" diyor. Ancak Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) "Sizin hiçbirinizi ameli kurtaramaz." buyuruyor. "Ya Resulallah peki seni de mi kurtaramaz." diye soruyorlar. "Beni de kurtaramaz." buyuruyor. Allah'ın fazlı keremi kurtarır. Ama Allah'ın fazlı keremi kime gelir? Salih ameli olanlara gelir. Şimdi "Zaten Allah'ın fazlı keremi gelirse gelecek. Namaza oruca ne gerek var?" diyebilir miyiz?! O zaman "Madem iyi adam, ism-i şerifi yazmaya ne gerek var?" da diyemeyiz. Çünkü bu faziletli bir amel…"

Şimdi soru şu: Salih amel sahibi bir kimse bu ameli vesilesiyle kabirde rahat edecekse, bu esmanın kefene yazılmasının ilave bir faydasından söz edemeyiz. Efendimiz (s.a.v), amellerimizin bizi kurtaramayacağını söylemişse bu, o esmanın kefene yazılması için de evleviyetle söz konusu olmalıdır. Zira farz, vacip, sünnet, müstehap amellerin vermeyeceği faydayı o esmanın kefene yazılması hiç veremez! Ameli olmayana bu işin faydası vermeyeceğini zaten kendisi de söylüyor. O zaman bu esmayı kefene yazdırmanın ne anlamı/faydası olabilir?

Kaldı ki eğer bu kefen işinin bir aslı varsa, bu ümmetin Selefinin bunu ihmal etmiş olabileceğini söylemek mümkün değil. Cübbeli hocanın yapması gereken şey, Sahabe ve Selef'in öldüklerinde kefenlerine bu esmanın yazılmasını vasiyet ettiğini bildiren güvenilir rivayetleri zikretmek, Fıkıh kitaplarında bunun tavsiye edilen bir amel olduğuna dair fukaha fetvalarını nakletmektir. Buralarda kendisine yer bulmamış bir fiil/amel nasıl "faziletli amel" olarak ifade edilebilir? Bu hükmü kim verebilir? Neresinden bakarsanız bakın, sıkıntılı bir mesele…

Ehl-i Sünnet adına, Tasavvuf adına, Fıkıh adına konuşan-yazan insanların başkalarından daha titiz olması, bu tarz konulara daha fazla hassasiyet göstermesi gerekir.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ebubekir sifil hocayi seviyorum. Seyh Usame ile alakali insafli sozleri de var. kimisi en ufak bi anlasmazlikta ebubekir sifil hocaya bi kafir demedigi kaliyor, ben anlamiyorum bu kadar keskin olmayi muslumana karsi. Fikrettin koçun tavsiye ettigi hocalar videosu cok guzel bence orda akidesi dogru olan hocalari koymus ama onlari 1. Ve 2. Sinif diye ayirirken demokratik laik duzene bakislarina gOre siralamis. ebubekir hoca cidden ilim sahibi ve de oy vermede de bir insan duzeni onaylayarak seve seve bu duzenin devami icin verirse Allah korusun bu kufre girebilir dedigini duydum ben seviyorum kendisini. Allah selamet versin.

N Çevrimdışı

nlgn

Size uyarıcı gelmedi mi?
İslam-TR Üyesi
oy vermede de bir insan duzeni onaylayarak seve seve bu duzenin devami icin verirse Allah korusun bu kufre girebilir
Bismillah

Allah Teala'nın Rabb olmasından dolayı sadece O'na ait olan 'hüküm koyma' yetkisinin hakkının bir başkasına istemeye istemeye ya da o düzeni onaylamayarak ya da ileride islam şeriatı hakim olsun ama şimdilik beşerin kanunları geçerli olsun diyerek OY KULLANAN kişinin KÜFRE girmemesi mümkün değildir. O kişi sadece Allah Teala'ya ait olan bir hakkı, yaratılmışlardan birine vererek isteyerek/ istemeyerek o hakkın sadece Allah Teala'ya ait olduğunu yalanlamış ve bu gerçeğin üstünü ÖRTMÜŞTÜR.

Yusuf Suresi 40. ayet ve başka ayetlerde Allah Teala hüküm koymanın sadece kendisine ait olduğunu bildirirken ve Allah Teala'nın Rabb olması ile terbiye eden olduğu, terbiyenin de haram ve helal yani yasak ve serbestler koyarak yapılacağı bilinirken.

Ana babalar çocuklarını nasıl terbiye eder ya da murebbiye denilen eğitmenler... şunu yap bunu yapma, diyerek. Terbiye sözcüğü rabb kelimesinden türemiştir. KİM RABBİNİZ İSE ONUN HÜKÜMLERİ GEÇERLİDİR. ONDAN BAŞKA HÜKÜM KOYAN OLDUĞUNU HER NE SEBEBLE KABUL EDERSENİZ KÜFRE DÜŞERSİNİZ. çünkü ALLAH TEALA'DAN BAŞKA RABBLER OLABİLECEĞİNİ KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ.

Hatta ana baba ya da eğitmen dahi Allah Teala'nın helal ve haramına yani emir ve yasaklarına aykırı bir şeyle terbiye edemez.

Din Allah Teala'nın dinidir. Kuralları O koyar çünkü O Rabb'tır diğer kalanlar kul'dur. Kulu Rabb seviyesine çıkarmaya çalışmaktır oy kullanmak. zaten kişi oy kullanarak bu sistemin düzenin devamını sağlıyordur. Bir yandan cihatı savunurken bir yandan oy kullanmanın küfür olmama ihtimalini düşünmek bir çelişkidir. İslam Devleti, Allah Teala'nın istediği bir zamanda nasib olacaktır, bu da beşeri sistemleri kullanarak değil ya da küfür haram olan yollarla değil, canını Rabbinin hükümleri uygulansın diye verebilecek olan muslumanların cihadıyla olacaktır inşa Allah.

Tağut Allah Teala'ya karşı haddi aşan ve O'nun hak ve yetkilerini kendinde gören değil midir?
Allah'a imanın ilk şartıda bu tağutları tekfir etmek onlardan beri olmak, onlara düşman olmak değil midir?

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Ebubekir sifil hocayi seviyorum. Seyh Usame ile alakali insafli sozleri de var. kimisi en ufak bi anlasmazlikta ebubekir sifil hocaya bi kafir demedigi kaliyor, ben anlamiyorum bu kadar keskin olmayi muslumana karsi. Fikrettin koçun tavsiye ettigi hocalar videosu cok guzel bence orda akidesi dogru olan hocalari koymus ama onlari 1. Ve 2. Sinif diye ayirirken demokratik laik duzene bakislarina gOre siralamis. ebubekir hoca cidden ilim sahibi ve de oy vermede de bir insan duzeni onaylayarak seve seve bu duzenin devami icin verirse Allah korusun bu kufre girebilir dedigini duydum ben seviyorum kendisini. Allah selamet versin.
akhi usame bin ladin ile ilgili dediğini söyledigi video var mı izlemek istedim ? bir ara isid hakkında , gündem hakkında konuşurken tvde , doğudan çıkacak olan fitnenin afganistan-el kaide olabileceğini söylüyordu :) hicaza göre doğuda ya .

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi usame bin ladin ile ilgili dediğini söyledigi video var mı izlemek istedim ? bir ara isid hakkında , gündem hakkında konuşurken tvde , doğudan çıkacak olan fitnenin afganistan-el kaide olabileceğini söylüyordu :) hicaza göre doğuda ya .
Bende izledim onu.El Kaide'nin geleni geçeni tekfir ettiğini,hadiste bahsedilenin El Kaide olduğunu,Hatta İhsan Şenocak ile beraber "Diğer hadislerde bahsedilen siyah sancaklılar horasandan gelecek Afganistan'dan değil" bile dediler ya ondan sonrasını izlemedim. :) Bunun sebebi ne?Çünkü Tarih kitaplarında Horasan=İran'ın doğusu diye tarif edilir.Ama hangi İran? Bundan 300 yıl öncesine kadar İran'ın Afganistan'ı da içine aldığını bilmedikleri için böyle hoş olmayan bir konuşma yapmışlardı ne yazık ki...(Ondan beridir ikisine de soğuğum :) )

Khurasan_and_Afghans.jpg

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ben bi yazisini okumustum hacli kafirler dururken usameye laf etmek vicdana sigmaz tarzi seyler yaziyordu sanki. El kaidenin icinde farkli insanlarin oldugunu yanlislarin olabilecegini ama.kafirlere karsi onlari tutmamiz gerektigindEn bahsediyordu sanki :)

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bi yazisini okumustum hacli kafirler dururken usameye laf etmek vicdana sigmaz tarzi seyler yaziyordu sanki. El kaidenin icinde farkli insanlarin oldugunu yanlislarin olabilecegini ama.kafirlere karsi onlari tutmamiz gerektigindEn bahsediyordu sanki :)
Bende "Onlara medya operasyonu var" "Algımız yönetiliyor" gibi şeylerini okumuştum ama sonra herhalde farklı şeyler yaşadı.Ya da Cehaleti mazeret saymayanları El Kaideci filan sandı belki...

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Safevi Haritası:
Safavid_Empire_1501_1722_CE.png

Antik Pers Haritası:
map8pers.jpg

Sasani Haritası (Peygamber Efendimiz döneminin iranı)
sassanian-empire-230-451-ad-300x200.jpg

Hepsinde Afganistan İran'ın içinde ve doğusunda...
hadiste bahsedilen doğunun(fitne) neresi olduğu hakkında fikir birliği yok mu yahu ? horasanın doğusu mu , ırak mı , hicazın hemen yanı necd çölü mü ? yoksa iki farklı hadis mi vardı ?

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hadiste bahsedilen doğunun(fitne) neresi olduğu hakkında fikir birliği yok mu yahu ? horasanın doğusu mu , ırak mı , hicazın hemen yanı necd çölü mü ? yoksa iki farklı hadis mi vardı ?
Ahi.
Ben şunu gördüm ki Onlar ilk şu "Siyah sancaklıları gördüğünüzde...." diye başlayan hadisten hareketle Siyah sancaklıları kötülediler.Ardından Ebu bekir Sifil "Bu hadiste kötülenen siyah sancaklılar nereden gelecek?" sorusuna cevap olarak sadece ve sadece dedi ki: "Hadiste şöyle diyor:"Doğu'dan siyah sancaklıların geldiğini gördüğünüzde...."" Ebu bekir Sifil bundan sonrasını söylemeyip bıraktı.Sadece o kötü(!) siyah sancaklılar doğudan yani Afganistan gelecekmiş gibi anlattı.Halbuki o yarım bıraktığı hadisin devamında olumlu şeyler olduğu muhtemel...

و انه يخرج ناس من المشرق يوطؤن للمهدى سلطانه
“Muhakkak doğudan bazı insanlar çıkar ki, Mehdîy-i Ahirzaman’ın hakimiyeti için zemin hazırlarlar”.
(Fetava-i Hadîsiyye, İbn-i Hacer-i Heytemi-40)

انا اهل بيت اختار الله لنا الاخرة على الدنيا و ان اهل بيتى سيلقون بعدى بلاء و تشيدا و تطريدا حتى ياتى قوم من قبل المشرق معهم رايات سود فيسألون الخبز فلا يعطونه فيقاتلون فينصرون فيعطون ما سألوا فلا يقبلونه حتى يدفعوها الى رجل من اهل بيتى فيملأها قسطا كما ملئت جورا، فمن ادرك ذلك منكم فلياتهم ولو حبوا على الثلج
“Allah-u Teala Biz Ehl-i Beyt’e, ahireti dünyâ üzerine tercih etti. Ve muhakkak Ehl-i Beytim, benden sonra bela ve musibetlere ve zülme ve nefye maruz kalacaklardır. Tâ ki doğu tarafından siyah sancaklılar gelinceye kadar. Onlar gelince ekmek isterler, onlara verilmez (yâni maddeten sıkıntı içinde oldukları halde, onlara yardım edilmez), onlar mukatele ederler ve galip olup, nusrete mazhar olurlar. O zaman istedikleri gıda yardımı kendilerine verilir, fakat onlar, tâ sancakları (hakimiyeti) Ehl-i Beytim’den bir adama (Mehdî) verinceye kadar onların yardımını kabûl etmezler (yani hakimiyeti bir tek Mehdî’ye teslim etmedikçe o reislerin gıda ve maddî yardımlarını kabul etmezler). Ve işi O’na teslim ederler. O Mehdî de hâkim olup, daha önce zulümle dolmuş olan yeryüzünü, adaletle doldurur. Sizden her kim ki o zamana kavuşursa, kar üzerinde, emekleyerek dahi olsa, şarktan çıkan o mücahidlere gidip tabi olsun”.
(En- Nihaye Fil Fiteni vel Melahim, İbn-i Kesir, c.1/s.25- 1/25)

عن حفصة زوج النبى (صلع) عن رسول الله (صلع) قال: اذا سمعتم بناس يأتون من قبل المشرق ألو دهاء يعجب الناس من زِيِّهم فقد اظلتكم الساعة.

“Doğu tarafından gelen ve deha sahibleri oldukları halde, kıyafetlerine insanların taaccüb ettikleri(güldükleri) kimselerin zuhur ettiğini işittiğinizde, işte o zaman muhakkak kıyametin gölgesi üzerinize düşmüştür”.
(Naim bin Hammad Kitab-ul Fiten-121)

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fitne nereden gelecek?

Resulullah SAV ;
Allah’ım! Sa’ımıza ve müddümüze bereket ver/mübarek kıl. Mekke’mize ve Medine’mize bereket ver/mübarek kıl. Şam’ımıza ve Yemen’imize bereket ver/mübarek kıl, diye dua etti. Toplulukta bulunan bir adam:-Ey Allah’ın Peygamberi! Irak’ımıza da (dua et), dedi. Bunun üzerine Rasulullah (s.a.v):-Şeytanın boynuzu orada ortaya çıkacak ve fitne orada yayılacaktır, buyurdu.

(Taberani’nin rivayeti esas alınmıştır. Şam’a bereket duası farklı varyantlarıyla Buhari, Tirmizi, Ahmed, İbni Hibban ve diğerlerinde geçmiştir.)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Fitne nereden gelecek?

Resulullah SAV ;
Allah’ım! Sa’ımıza ve müddümüze bereket ver/mübarek kıl. Mekke’mize ve Medine’mize bereket ver/mübarek kıl. Şam’ımıza ve Yemen’imize bereket ver/mübarek kıl, diye dua etti. Toplulukta bulunan bir adam:-Ey Allah’ın Peygamberi! Irak’ımıza da (dua et), dedi. Bunun üzerine Rasulullah (s.a.v):-Şeytanın boynuzu orada ortaya çıkacak ve fitne orada yayılacaktır, buyurdu.

(Taberani’nin rivayeti esas alınmıştır. Şam’a bereket duası farklı varyantlarıyla Buhari, Tirmizi, Ahmed, İbni Hibban ve diğerlerinde geçmiştir.)
Irak şu durumda biraz ışid gibi duruyor Allahualem.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Irak şu durumda biraz ışid gibi duruyor Allahualem.
daha geniş düşününce şia var,ırakın işgali var ..ırak ve fitne deyince aklıma bunlar da geliyor.belki de daha gerçekleşmedi Allah bilir.

Ahi.
Ben şunu gördüm ki Onlar ilk şu "Siyah sancaklıları gördüğünüzde...." diye başlayan hadisten hareketle Siyah sancaklıları kötülediler.Ardından Ebu bekir Sifil "Bu hadiste kötülenen siyah sancaklılar nereden gelecek?" sorusuna cevap olarak sadece ve sadece dedi ki: "Hadiste şöyle diyor:"Doğu'dan siyah sancaklıların geldiğini gördüğünüzde...."" Ebu bekir Sifil bundan sonrasını söylemeyip bıraktı.Sadece o kötü(!) siyah sancaklılar doğudan yani Afganistan gelecekmiş gibi anlattı.Halbuki o yarım bıraktığı hadisin devamında olumlu şeyler olduğu muhtemel...

و انه يخرج ناس من المشرق يوطؤن للمهدى سلطانه
“Muhakkak doğudan bazı insanlar çıkar ki, Mehdîy-i Ahirzaman’ın hakimiyeti için zemin hazırlarlar”.
(Fetava-i Hadîsiyye, İbn-i Hacer-i Heytemi-40)

o günkü programda amaç karşı fikir oluşturma ,gündeme kendi açılarından yorum yapmak olunca detaylıca konuşmadılar tabi ! halbuki ne kötü yaptıkları.kendilerine ilgi duyanlar ' haa demek öyleymiş " deyip geçti belki .bu arada programın ismi "başka şeyler " zaten :) sunucusunu da tanıyorsundur.

Aziz Tutal Çevrimdışı

Aziz Tutal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1-) Evet Cübbeli bu konuda hata yapmıştır bunu tartışmaya luzüm yok ama simsarlıkla alakası yok her nekadar yanlış görüşleri olsada severim cübbeli hocayı
2-) doğudan çıkacak siyah bayraklılar hadisi ışide birebir uymaktadır o hadisin genel tefsiri ise şudur bu siyah bayraklılar katliamlar yapacak ve bir süre devam ettikten sonra mehdi8(a.s) onlarla savaşır onları yener ve onlardan sağ kalanlar mehdiye biat eder benim bilgilerim bu
En doğrsunu Allah bilir

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
Aramızda ki -biz onları dışlıyoruz tabi- bozuklarla uğraşmayın onlar olmuş olacaklarını zaten değmezler. Bizler sadece yol göstericiler olarak doğru yolu gösteririz onlara -gitmezseler sürüyecek değiliz-. Şeriat nasip olunca İnşeallah o zaman kacacak delikleri olmayacak hiç birinin. Hedefiniz umuma nasıl yararlı olabilir olsun arkadaşalar, bu tür haberleri paylaşıp yorulmanıza değmez. İleride neslimizin bize sitem etmesini -onlar yapsalardı şuan biz rahat ederdik demelerini- istemiyorsanız, nesillerinize atalarımızın bizlere bıraktığı her türlü şerri bırakmamak için her türlü şerri yıkmak için gayret gösterelim İnşeallah. Allah teala doğru yolda bizlere her daim yardım etsin. Selametle.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
her nekadar yanlış görüşleri olsada severim cübbeli hocayı

1_ yanlislari oldugu halde neden seviyorsun açiklarmisin...
2_ bahsettigin yanlis görüslerden birkaç örnek paylasmak istersen hiç çekinme...hafiflerden basla

Aziz Tutal Çevrimdışı

Aziz Tutal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1_ yanlislari oldugu halde neden seviyorsun açiklarmisin...
2_ bahsettigin yanlis görüslerden birkaç örnek paylasmak istersen hiç çekinme...hafiflerden basla

her insan hata yaparki bence türkiyede elle tutulur bir din adamı yoktur cübbeli ahmed hoca (bana göre özellikle yaşar nuri,abdülaziz bayındır,mustafa islamoğlu,süleyman ateş vs... gibi en azından adamı dinden çıkarmaz)

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
1-) Evet Cübbeli bu konuda hata yapmıştır bunu tartışmaya luzüm yok ama simsarlıkla alakası yok her nekadar yanlış görüşleri olsada severim cübbeli hocayı
2-) doğudan çıkacak siyah bayraklılar hadisi ışide birebir uymaktadır o hadisin genel tefsiri ise şudur bu siyah bayraklılar katliamlar yapacak ve bir süre devam ettikten sonra mehdi8(a.s) onlarla savaşır onları yener ve onlardan sağ kalanlar mehdiye biat eder benim bilgilerim bu
En doğrsunu Allah bilir

Sen git biraz bir şeyler öğrende öyle yorum yap konulara. Nerede mesajın varsa hepsinde saçmalamışsın. “Kişi sevdiği kimse ile beraberdir.” Buhari 6129, Müslim 2640/165 . Sevdiğin kişilere dikkat etmeni öneririm.

Üst Ana Sayfa Alt