Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cübbeli Ahmed Mi? Simsar Ahmed Mi?

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1-) Evet Cübbeli bu konuda hata yapmıştır bunu tartışmaya luzüm yok ama simsarlıkla alakası yok her nekadar yanlış görüşleri olsada severim cübbeli hocayı
2-) doğudan çıkacak siyah bayraklılar hadisi ışide birebir uymaktadır o hadisin genel tefsiri ise şudur bu siyah bayraklılar katliamlar yapacak ve bir süre devam ettikten sonra mehdi8(a.s) onlarla savaşır onları yener ve onlardan sağ kalanlar mehdiye biat eder benim bilgilerim bu
En doğrsunu Allah bilir
Kardeşim o hadiste "Doğudan" demiyor.Sadece "Onları gördüğünüzde" diyor.zaten mantıklı düşünürsen Irak Medine'nin doğusu da değildir.Efendimiz Doğudan gelen siyah sancaklıları gördüğümüzde onlara katılmamızı emrediyor."Sonradan" gelen siyah sancaklılar hadiste kötüleniyor.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
her insan hata yaparki bence türkiyede elle tutulur bir din adamı yoktur cübbeli ahmed hoca (bana göre özellikle yaşar nuri,abdülaziz bayındır,mustafa islamoğlu,süleyman ateş vs... gibi en azından adamı dinden çıkarmaz)

insan hata yaptigi zaman tövbe eder ve birdaha o günahi islemez, hoca ve alimler çok dikkat etmeli, çünki onlarin yaptigi hatayi, onlari takip eden tüm cemaatte yapar, bilerek yada bilmeyerek. daha ne yapmasini bekliyorsunuz, açiktan kafir, münafik oldugunu itiraf etmesinimi yoksa Allaha hakaret etmesinimi, ufak tefek hatalar var birde insani dinden çikaran günahlar var, bunlari iyi düsün
ayrica soruma cevap vermedin

Aziz Tutal Çevrimdışı

Aziz Tutal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sen git biraz bir şeyler öğrende öyle yorum yap konulara. Nerede mesajın varsa hepsinde saçmalamışsın. “Kişi sevdiği kimse ile beraberdir.” Buhari 6129, Müslim 2640/165 . Sevdiğin kişilere dikkat etmeni öneririm.

önceki mesajlarda saçmalamışsın derken neyi kastediyorsun?
ayrıca niye saçmaladığım önceki mesajda açıklanmıştır

Aziz Tutal Çevrimdışı

Aziz Tutal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
insan hata yaptigi zaman tövbe eder ve birdaha o günahi islemez, hoca ve alimler çok dikkat etmeli, çünki onlarin yaptigi hatayi, onlari takip eden tüm cemaatte yapar, bilerek yada bilmeyerek. daha ne yapmasini bekliyorsunuz, açiktan kafir, münafik oldugunu itiraf etmesinimi yoksa Allaha hakaret etmesinimi, ufak tefek hatalar var birde insani dinden çikaran günahlar var, bunlari iyi düsün
ayrica soruma cevap vermedin

hangi soru?

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
her insan hata yaparki bence türkiyede elle tutulur bir din adamı yoktur cübbeli ahmed hoca (bana göre özellikle yaşar nuri,abdülaziz bayındır,mustafa islamoğlu,süleyman ateş vs... gibi en azından adamı dinden çıkarmaz)
(Abdul)aziz kardeş Cübbelinin de ismini verdiğin kişilerden aşağı yanı yoktur.Onlar "Allah geleceği bilmez" der bu da "Şeyhim geleceği bilir" der.İfrat tefrit....
https://www.islam-tr.org/konu/cubbeli-bayrakli-ahmed-bitmez.20979/

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi

ilk bastan en son mesajimi oku sadece son kismini okuyup kaçamak cevap verme, bu 1.
2. yanlis görüsleri var diyorsun ama severimde diyorsun cübbeli için bende senden birkaç örnek istedim, ne gibi yanlislari var, birkaç örnek ver

Aziz Tutal Çevrimdışı

Aziz Tutal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
(Abdul)aziz kardeş Cübbelinin de ismini verdiğin kişilerden aşağı yanı yoktur.Onlar "Allah geleceği bilmez" der bu da "Şeyhim geleceği bilir" der.İfrat tefrit....
https://www.islam-tr.org/konu/cubbeli-bayrakli-ahmed-bitmez.20979/

kendisi mahmud ustaosmanoğlunu bu devrin müceddidi olarak kabul eder ve mahmud ustaosmanoğlunun bi kere görenler bile keramtinden bahseder yanlış anlaşılmasın bunu desteklemiyorum o bunu etkisinde kalmış olmalıki böyle bir yanlış içinde
2-) soruma cevap vermedin nerde saçma konuşmuşum
ilk bastan en son mesajimi oku sadece son kismini okuyup kaçamak cevap verme, bu 1.
2. yanlis görüsleri var diyorsun ama severimde diyorsun cübbeli için bende senden birkaç örnek istedim, ne gibi yanlislari var, birkaç örnek ver

mesela bu kadar fazla cemaati övmesi ve şiilerin hernakadar itikadi bozuklukluları olmasına rağmen onların üstüne bu kadar gitmesi yanlıştır çünkü gün ayrılık günü değil birlik beraberlik günüdür

Aziz Tutal Çevrimdışı

Aziz Tutal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım kalbini kırmak istemiyorum, incittiysem hakkını helal et. Bence sen hemen bırak bilgisayarı bir ehli sünnet akidesi kitabı al ve okumaya başla. Akidesi sağlam adam tasavvufcuya selam dahi vemez. Hele galat sa. Selametle.
kardeşim kalbimi kırmadım demek istediğim şey ben türkiyede elle tutulur bş alim bulamadım sen bulduysan banada öner

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şiilerin hernakadar itikadi bozuklukluları olmasına rağmen onların üstüne bu kadar gitmesi yanlıştır çünkü gün ayrılık günü değil birlik beraberlik günüdür
Vallahi kardeş Cübbeli'nin beğenmediğimiz yönünü takmıyorsun.Beğendiğimiz yönünü yanlış buluyorsun...
Şiilerle birlik mi?
(Kendi dostlarını Sahabe-i Kiram'dan üstün tutmasına şaşmamalı.)

Son düzenleme:
Aziz Tutal Çevrimdışı

Aziz Tutal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi kardeş Cübbeli'nin beğenmediğimiz yönünü takmıyorsun.Beğendiğimiz yönünü yanlış buluyorsun...
Şiilerle birlik mi?

kardeşim şiilerin bir sürü sapmaları vardır buna şüphe yok( youtubeye (haş)a ömerin sapıklıkları yazabilirsin) ama önce islamın dış sorununu halledip şeriatı düzgün bi hilafet sistemi ile şereflendirilip sonra iç soruna yönelmesi gerekmez mi

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim şiilerin bir sürü sapmaları vardır buna şüphe yok( youtubeye (haş)a ömerin sapıklıkları yazabilirsin) ama önce islamın dış sorununu halledip şeriatı düzgün bi hilafet sistemi ile şereflendirilip sonra iç soruna yönelmesi gerekmez mi
Önce itikad sağlam olacak sonrasında Kuran ve Sünnete göre vahdet en büyük isteğimiz.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aziz Tutal Çevrimdışı

Aziz Tutal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Önce itikad sağlam olacak sonrasında Kuran ve Sünnete göre vahdet en büyük isteğimiz.
kardeşim biz eğer şiileri direk olarak hedef alırsak islami bbrliği kuramayız şiiler bize pkk gibi ama daha büyük bi sorun olur
hoşgeldin kardeşim burdaki sorunları tek tek anlatsan iyi olur hepsine birden cevap vermek zor oluyor
Mehmet Emin Akın hocayı dinleyebilirsin..

http://www.mehmeteminakin.com
olur kardeşim saol dinlerim

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Eli kırılmış bir dövüşçü,rakibini yenebilir mi? Önce elindeki sorunu düzeltmeli ve rakibiyle uğraşmaya böylece başlamalı.Görüyoruz ki Şiiler Ümmeti Muhammed'in sakatlığıdır(kırık elidir).Ehli Sünnet Küffar ile savaşırken onlar hep kafirlere yardımcı oldular.Irak'ta,Suriye'de ve son olarak Yemen'de.

Aziz Tutal Çevrimdışı

Aziz Tutal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Eli kırılmış bir dövüşçü,rakibini yenebilir mi? Önce elindeki sorunu düzeltmeli ve rakibiyle uğraşmaya böylece başlamalı.Görüyoruz ki Şiiler Ümmeti Muhammed'in sakatlığıdır(kırık elidir).Ehli Sünnet Küffar ile savaşırken onlar hep kafirlere yardımcı oldular.Irak'ta,Suriye'de ve son olarak Yemen'de.

kardeşim bu söylediğine göre katledilmeleri gerekir

Aziz Tutal Çevrimdışı

Aziz Tutal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
cübbeli'nin gavs abdulkadir geylani uçakları kurtarıyor demesi hakkında ne düşünüyorsun?ya da Allah'tan başkalarına dua etmesi konusunda

evet bu hatadır ama Allahtan başkalarından dua istememektedir yardım istemektedir evet hataları olduğunu daha önce dile getirmiştim

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim bu söylediğine göre katledilmeleri gerekir
Önce davet gerek.Şeyh Zevahiri'nin de dediği gibi "Bize silah kaldırmayan Şiiye bizde silah kaldırmayız."Böylece doğru yola çağırırız.Bu Şii önderlerinde anestezisi Cübbeli gibidir işte."Bize inanın,kaynak sormayın" derler.Halbuki kendi kaynaklarında bile Hz.Hasan'ın "Allah size lanet etsin.Siz benim Şiim olduğunuzu iddaa ettiğiniz halde karnımı deştiniz.Babama destekten yüz çevirdiniz" sözleri kayıtlıdır.

evet bu hatadır ama Allahtan başkalarından dua istememektedir yardım istemektedir evet hataları olduğunu daha önce dile getirmiştim
Ve bu "Hata" diye geçiştirilecek kadar kolay bir şey değil kardeşim.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
hosgördük;)
@Aziz Tutal kardesim ben sana cevap ver demedimki, senin, yanlis görüsleri var dediklerine deginerek bir link attim,sen ordan bakip cübbelinin ne oldugunu anlamaya çalis, çocuk degilsinya anlarsin.. cübbelinin maceralari ile kafami agritamam:bsmagryr: madem sen takip ediyon nasil birisi oldugunu bilmen sana düser kardesim:)
bu arada sakın tartisdigimizi zannetme:D kardes arasi bir sohbet, türkiyede olmadigim için konusmalarim istemeyerek sert olabiliyor:) sakın yanlis anlama

Üst Ana Sayfa Alt