Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Cübbeli; Direk Allah 'a Bağlanmak Isteyen, Şeytana Bağlanır

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Andolsun ki onlara: "O gökleri ve yeri kim yarattı?" diye soracak olsan: "Elbette Allah!" diyeceklerdir. O halde gördünüz ya Allah'tan başka çağırdıklarınızı! Eğer Allah bana bir zarar vermek isterse, onlar O'nun zararını giderebilirler mi? Yahut bana bir rahmet dilerse, onlar O'nun rahmetini tutabilirler mi? De ki: "Allah, bana yeter." Tevekkül edenler, hep O'na dayanırlar.

Zümer/38

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adam cerbeze yapıyor // dünya işleri ile manevi işleri birbirine karıştırıyor

Rabbimle benim aramda seni aracı yapıyorum putçuluktur

Müşrikler de aynen böyle diyorlardı putları için :)

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sencede garip değil mi akhi "Direk Allah'a bağlanan şeytana bağlanır" sözü. Burda mürşide bağlanmadan olmaz vs demeye getiriyor Cübbeli
aslında baştan sonraya doğru video tarafsız olarak izlenildiğinde sonradan sözlediği o kelime sizin anladığınız manada çıkmıyor...biz günahkar kul olarak istemeye yüzümüz yok..senin sevdiğin kulların hürmetine yine senden istiyoruz..şimdi burada bir müçtehid adı her ne olursa olsun elbbetteki biz cahiller olarak bir yol göstericiye ,bilmediğimiz bir yolda giderken bir kılavuza nasıl olurda ihtiyacımız olmaz..zira bilmez isek ve bir kılavuzumuzda olmaz ise yolumuzu şaşırmayızmı..dahası bizler bu foruma niye girdik bildiklerimizi paylaşmak bilmediklerimizide bir bilene sorup öğrenelim diye değilmi..? o halde değilmi bizimde bir yol göstericiye ihtiyacımız var yoksa benim ilmim bana yeter dersen,enaniyet edersen işte orada şeytan bizim yoldaşımız olur..

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
benim anlamadigim adamin ne oldugu belli, neden tartismalar oluyo:kedicik:yok öyle demedi vs vs, bu gibi insanlarin amaçlari zaten belli:hmmm:
türk milleti olarak didismeyi severiz herhalde, kavga etmeden duramiyoz:)

not: mesajim iyi niyetle yazilmistir, cevap verecekseniz ayni hassasiyeti gösterirseniz sevinirim:kedicik:

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tersine bakalım o zaman :

Benim Allah'a bağlanmam için

1 - müçtedide

2- evliyaya

3 - peygambere bağlanacağım , ondan sonra Allah'tan isteyeceğim

(yani onların yüzü suyu hürmeti olmadan direkt Allah'a dua edemeyeceğim , çünkü direk bağlanan şeytana bağlanır :) )

İnsafla konuya bakan biri, sahabenin hayatını okumuş biri onlarda böyle bir uygulama olmadığını açık ve net bilir ..

İslamın getirdiği yani insanların aklına ve kalbine koyduğu ilk şeylerden biri de :

Allah bize bizden daha yakındır // kalbimizden geçeni bile bilir

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
aslında baştan sonraya doğru video tarafsız olarak izlenildiğinde sonradan sözlediği o kelime sizin anladığınız manada çıkmıyor...biz günahkar kul olarak istemeye yüzümüz yok..
SubhanAllah...

Onlar Allah'ı bırakıp hahamlarını, papazlarını ve Meryem oğlu Mesih'i rableri olarak kabul ettiler. Oysa tek Tanrı'dan başkasına kulluk etmemekle emrolunmuşlardı. Ondan başka tanrı yoktur. Allah, koştukları eşlerden münezzehtir.(Tevbe 31)

Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve bana iman etsinler ki doğru yolu bulsunlar. (BAKARA suresi 186. ayet)

En güzel isimler Allah’ındır. O’na o güzel isimleriyle dua edin ve O’nun isimleri hakkında gerçeği çarpıtanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasına çarptırılacaklardır. (A'RAF suresi 180. ayet)

Rabbinize yalvararak ve gizlice dua edin, çünkü O, haddi aşanları sevmez. Düzene sokulduktan sonra yeryüzünde bozgunculuk yapmayın. Allah’a (azabından) korkarak ve (rahmetini) umarak dua edin. Şüphesiz, Allah’ın rahmeti iyilik edenlere çok yakındır. (A'RAF suresi 55-56. ayetler)

Allah’ı bırakıp da sana fayda veya zarar vermeyecek şeylere tapma. Eğer bunu yaparsan, o takdirde sen mutlaka zalimlerden olursun. (YÛNUS suresi 106. ayet)

Gerçek dua, ancak O'na yapılır. O'ndan başka dua ettikleri ise, kendilerinin hiçbir isteklerini karşılayamazlar.
(Onların durumu) tıpkı ağzına gelsin diye avuçlarını suya uzatan kimse gibidir. Oysa (su) ona gelmez. İşte kâfirlerin duası, öyle boşa gider. (RA'D suresi 14. ayet)

Rabbinizden bir bağışlanmaya ve eni, gökle yerin genişliği kadar olan, Allah’a ve Resûlüne inananlar için hazırlanan cennete yarışırcasına koşun. İşte bu, Allah’ın lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah, büyük lütuf sahibidir. (HADÎD suresi 21. ayet)

ve daha nicesi, yaşınıza saygım var Allah'tan korkun.

senin sevdiğin kulların hürmetine yine senden istiyoruz..şimdi burada bir müçtehid adı her ne olursa olsun elbbetteki biz cahiller olarak bir yol göstericiye ,bilmediğimiz bir yolda giderken bir kılavuza nasıl olurda ihtiyacımız olmaz..zira bilmez isek ve bir kılavuzumuzda olmaz ise yolumuzu şaşırmayızmı..dahası bizler bu foruma niye girdik bildiklerimizi paylaşmak bilmediklerimizide bir bilene sorup öğrenelim diye değilmi..? o halde değilmi bizimde bir yol göstericiye ihtiyacımız var yoksa benim ilmim bana yeter dersen,enaniyet edersen işte orada şeytan bizim yoldaşımız olur..

Caiz ve Şirk Olan TEVESSUL, İSTİĞASE VE ŞEFAAT: https://www.islam-tr.org/konu/caiz-ve-sirk-olan-tevessul-istigase-ve-sefaat.7356/

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aslında baştan sonraya doğru video tarafsız olarak izlenildiğinde sonradan sözlediği o kelime sizin anladığınız manada çıkmıyor...biz günahkar kul olarak istemeye yüzümüz yok..senin sevdiğin kulların hürmetine yine senden istiyoruz..şimdi burada bir müçtehid adı her ne olursa olsun elbbetteki biz cahiller olarak bir yol göstericiye ,bilmediğimiz bir yolda giderken bir kılavuza nasıl olurda ihtiyacımız olmaz..zira bilmez isek ve bir kılavuzumuzda olmaz ise yolumuzu şaşırmayızmı..dahası bizler bu foruma niye girdik bildiklerimizi paylaşmak bilmediklerimizide bir bilene sorup öğrenelim diye değilmi..? o halde değilmi bizimde bir yol göstericiye ihtiyacımız var yoksa benim ilmim bana yeter dersen,enaniyet edersen işte orada şeytan bizim yoldaşımız olur..
Yol göstericimiz Kur'an ve Sünnettir.Dünya'dan birhaber Mücahidlerden,Cihad'dan Birhaber adamlar mı Mürşid,Yol gösterici ? Subhanallah ! Kur'an ve Sünnete uyduğumuz sürece asla sapıtmayız inşaAllah akhi.
Lakin bu adamın dediğinin Kur'an ve Sünnette var mı bir delili Allah aşkına
Şimdi bu adam "Yetiş ya gaws" derken "Yetiş ya isa" diyenden ne farkı kalıyor bunu nasıl açıklıyorlar ?
Subhanallah !

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla

Kim, Allah'ı bırakıp da, kıyamet gününe kadar kendisine cevap veremeyecek şeylere tapandan daha sapıktır? Oysa onlar, bunların tapınmalarından habersizdirler. (Ahkaf Suresi - 5.Ayet-i Kerime)

Ayrıca sadece bunlada sınırlı değil bu adamın hezeyanları,Yok efendim Allah dersen kurtulmaşmızsın gaws dersen kurtulurmuşsun,Allah Rasulu'nu (s.a.v.) Rüyasında görmüş aynı mahmud efendiye benziyormuş,Bunun işlerini Allah idare ediyormuş vesaire vesaire örnekler çoğaltılabilir akhi.Bizzat kendi kaynaklarından bulabilirsin.

Örnek 1 :

1972309_595458110536472_2100255112_n.jpg

https://www.facebook.com/cubbesiz.HURAFELER Bu sayfayı takip edin bu adamın bizzat kendi kaynaklarından şirklerini ve küfürlerini ortaya döküyor.
İmzamda da Bulunan Bir Söz çok manidar;

İlimsiz Mücahid Katil , Cihadsız Alim Bel'am Olur...! '' [ Şehid Fehmeddin Dindar Rahimehullah ]

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yol göstericimiz Kur'an ve Sünnettir.
Peki siz kendi başınıza Kur'an ve sünnetten hüküm çıkarabiliyormusun,eğerki çıkarıyorsan o zaman zındıklardan farkın kalmaz..niye tefsir ve hadis alimleri çıktıki..işte bize bu yolu öğreten o alimlerdir,biz onlara bağlı olmasaydık şüphesiz sapıklardan olurduk..

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki siz kendi başınıza Kur'an ve sünnetten hüküm çıkarabiliyormusun,eğerki çıkarıyorsan o zaman zındıklardan farkın kalmaz..niye tefsir ve hadis alimleri çıktıki..işte bize bu yolu öğreten o alimlerdir,biz onlara bağlı olmasaydık şüphesiz sapıklardan olurduk..
Yani illa bir Mürşid'e mi insitab mı etmek lazım akhi ?
Ayrıyetten lafımı farklı yerlere çekme akhi
Benim nedemek istediğimi sen benden iyi biliyorsun,Ayrıca ben kendi başımıza hüküm çıkarırız da demedim ? Cevabımı farklı yerlere çekme inşaallah.Nasıl anlamak istiyorsan öyle anlama lütfen.

İlave olarak Kur'an ve Sünnet üzere giden alimler başımızın tacıdır Hepsinden Allah razı olsun,Onları tenkid etmek bizim hakkımız değildir,
Lakin böyle din tüccarlarını ve dinde olmayan şeyleri dine sokan bid'atçıları eleştirmek elbette hakkımızdır Müslümanlar olarak
Ben "Yol göstericimiz Kur'an ve Sünnet" tir demekle Kendi başımıza hüküm çıkarmayı kastetmedim.Bunu da okuyan akhiler anlamışlardır da zaten.Benim anlayamadıgım akhi yanlış anlama bu yazıdan bu sonucu nasıl çıkarttın ?

Allah'ın rahmeti üzerine olsun.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yani illa bir Mürşid'e mi insitab mı etmek lazım akhi ?
Ayrıyetten lafımı farklı yerlere çekme akhi
Benim nedemek istediğimi sen benden iyi biliyorsun,Ayrıca ben kendi başımıza hüküm çıkarırız da demedim ? Cevabımı farklı yerlere çekme inşaallah.Nasıl anlamak istiyorsan öyle anlama lütfen.

İlave olarak Kur'an ve Sünnet üzere giden alimler başımızın tacıdır Hepsinden Allah razı olsun,Onları tenkid etmek bizim hakkımız değildir,
Lakin böyle din tüccarlarını ve dinde olmayan şeyleri dine sokan bid'atçıları eleştirmek elbette hakkımızdır Müslümanlar olarak
Ben "Yol göstericimiz Kur'an ve Sünnet" tir demekle Kendi başımıza hüküm çıkarmayı kastetmedim.Bunu da okuyan akhiler anlamışlardır da zaten.Benim anlayamadıgım akhi yanlış anlama bu yazıdan bu sonucu nasıl çıkarttın ?

Allah'ın rahmeti üzerine olsun.
Sen boşver bu ensariyi. Adam kaç senedir forumda bişey öğrenememiş gibi. SubhanAllah. Kendisi tasavvuf sevdalısı. Bide üstü kapalı zındık diyor..

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
biz günahkar kul olarak istemeye yüzümüz yok....

Düşünce şekilleri bu ama bu çok saçma , birincisi Allahın kendisi isteyin diyor (fatiha-5), dualarınız olmasa değeriniz nedir( furkan -77 ) diyor ayrıca şeytan bile dua ederken (araf -14) , bir müslüman niye ben dua edemem(isteyemem utanırım) deyip aracı ihtiyacı duysun ki ? utanma duygusu diyecekler ama bu kişinin işlediği günahtan ötürü umutsuzluğa kapılması umutsuz vaka ise iblis , zaten iblis adı b"a"l"a"s"a" yani türkçe umutsuzdan türemeymiş (?) ki ki Allah'ın rahmetinden kafirlerden başkası umut kesmez ki ( yusuf -87)

Bu direk vesveseye mağlubiyet gibi göründü bana .

Allahu Alem .

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çok derin mevzular heleki ayet-i kerimelerin mealini okuyup onuda anladığın şekilde anlatırsınızki bu çok tehlikeli..ben yukarıdaki video da bile anlatılmak istenileni sizin anladığınızdan çok farklı anlıyorum..ama bu forumda anlatmam mümkün değil..