Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Cübbeli ihbar hattı hizmetinizde! - Rıdvan Kaya

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
5153.jpg

Daha önce “2.000 Selefi dernek silahlanıyor” asparagasıyla gündem olan Cübbeli lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü tenzilata gitmiş ve savcılığın çağırması durumunda 150 derneğin ismini verebileceğini söylemiş.

Medya Cübbeli’yi, Cübbeli de medyayı, daha doğrusu gündemde olmayı seviyor. Bu yüzden sık sık ilginç, sansasyonel açıklamalarıyla manşetlerde yer alıyor. Şüphesiz yanmaz kefenden bereketli terliğe kadar kendisine hatırlatılmasından pek hoşlanmayacağı başlıklarla ya da sümük-ü şeriften Fethullah Hoca Efendi güzellemelerine kadar dün söylediklerini bugün nakzetmesiyle gündeme gelmektense birilerine şirin gözükme çabasına girişmeyi daha güvenli bulduğu açık.

Böyle bir zeminde memlekette milli spor haline gelmiş ihbarcılık Cübbeli’nin de yaslandığı duvar oluyor. Ve “yaklaşan büyük tehlikenin farkında mısınız” alarm zillerini bir kez de kendisi çalmayı tercih ediyor. 15 Temmuz sonrasında dini cemaatlerin, yapıların belli çevrelerce tehdit olarak tanımlanmaya ve algılanmaya başlamasının da işini kolaylaştırdığını zannediyor.

Bugün pek çok yayın organında Sözcü gazetesinde Cübbeli’nin iddiasını sürdürdüğüne dair ifadeler yer aldı. Saygı Öztürk köşe yazısında daha önce “İki bin Selefi dernek silahlanıyor”, “iç savaşa hazırlanıyorlar”, “pompalı-mompalı” vb. repliklerle başlattığı ihbarlarını Cübbeli’nin “Savcılık çağırırsa gidip 150 derneğin ismini liste halinde veririm” diye devam ettirdiğini yazmış.

İki binden yüz elliye düşülmesi Cübbeli’nin önceki iddiasından epey bir indirim yaptığını gösterse de, yine de bu azımsanacak bir sayı değil, dile kolay 150 dernekten söz ediliyor. Doğal olarak insan merak ediyor, acaba bu listeyi Cübbeli nasıl temin etmiş ya da oluşturmuş? Cemaatinin mensuplarının getirdiği bilgileri mi toplamış, yoksa bir yerlerden eline bir liste mi tutuşturulmuş?

Birinci ihtimal Cübbeli’nin istihbaratçılığa soyunduğuna, ikinci ihtimal ise operasyonel amaçlar için kullanışlı bir aparat işlevi yüklendiğine işaret ediyor. İki ihtimal de çok tehlikeli ve onursuzca!

Bu söylemlerle Cübbeli gibiler tam olarak ne amaçlıyor, neye hizmet ediyor bilemeyiz ama ‘pompalı’ örneğinde görüldüğü üzere seçilen kavramların ve öne çıkartılan sembollerin bile aynen meşhur 28 Şubat sürecindeki operasyonları hatırlatmaması mümkün değil.

O dönemde de bir yerlerden vazifelendirilmiş ve ‘camia’ içinden bilinen bazı isimlerin ifşaatları, ihbarları ile epey yol alınmış, türlü hukuksuzluklar ifa edilmemiş miydi? O dönemde de İslami camiayı mahkum etmek için kimisi ilahiyatçı, kimisi hocaefendi, kimisi gazeteci, kimisi siyasetçi tipler öne çıkartılmamış mıydı?

Evet, bugün ülke manzarasını 28 Şubat atmosferi ile kıyaslamak abartılı ve daha ötesi paranoyakça bir tutum olur. Mamafih epeyce güç kaybetmiş ve konjonktür gereği geri çekilmiş olmakla birlikte, 28 Şubatçı zihniyetin, alışkanlıkların ve tarzın tümüyle tasfiye edildiğini de kim söyleyebilir? Medyada, sosyal-siyasal alanda ve bilhassa da hukuki zeminde her gün değişik vesilelerle karşımıza çıkan kimi görüntüler ‘zinde’liğini bir miktar yitirmekle birlikte malum güçlerin yeniden işbaşı yapmak için fırsat kolladığını göstermiyor mu? Ve tavırlarıyla, sözleriyle Cübbeli gibi tipler bunlara en güzel hizmeti sunmuyor mu?

Cübbeli kendince gündem olmak ya da gündem değiştirmek için kirli sularda yüzüyor. Gerçi derin sularda jetski ile yüzme tecrübesi olduğu malum ama bu kez oldukça sığ ve batak bir zeminde hareket ettiği görülüyor.

Sonuçta Cübbeli vakası hurafe ve bidat temelli sapkın anlayışların sadece Allah’ın dinini, Kuran’ı saptırma olgusunun somut bir göstergesi olmakla kalmıyor, bu tür yaklaşımların izzet ve adaletten ne kadar uzak olduğunu da ortaya koyuyor.

Aslında belki de hiç şaşırmamak lazım. Allah’ın dinine yönelik bunca yalana, iftiraya imza atabilen bir zihniyet birtakım hesaplarla, beklentilerle Müslümanlara iftira atmaktan neden çekinsin ki?

Haksözhaber / Rıdvan Kaya

Kaynak: Cübbeli ihbar hattı hizmetinizde! (Rıdvan Kaya'nın yazısı)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ulkede ataizm deizm gibi sapkın insanın canına dırek kasteden dernekler turemısken tutupta

ALLAH ve rasulunu islamı dogru bir şekilde katıksız anlatmaya çalışan kimselere silahlı teror orgutu gıbı yakıstırmalar yapan bu şarlatanı da dınleyenlerı ne bılıyım

Akıl var mantık var.

Yıllardır ınsanları cennete sokan terlıklerle aldatan kımselerın bu sekılde konusmaları bana normal gelıyor.

Bir de 2000 selefı dernek dıyor

İnsanlar su ulkede hakkı ögreten bir tane dernegı zor bulurken 2000 tane dernegı bende merak ettım dogrusu

Selefiye nedir
Selefiyye Hz. Peygamber ve sahâbîlerin inançta takip ettikleri yolu doğrudan doğruya izleyen gruptur. Tâbiûn, mezhep imamları, büyük müctehidler ve hadisçiler Selefiyye'dendirler.

kısaca selefılık bı akımsa şu ülkede ALLAH bir diyip quranı peygamberı ve ashabını takıp edenlere aklınca istismar edıyor.

Subhanallah. Dini ögrendıklerı mezheplerıne ınandıkları kımselerı ne ıle yaftalıyor.

İTTEQULLAH yahu.

Son düzenleme:
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
kendi pisliklerini kapatmak icin (kendisine operasyon yeme durumu yüksek) gündemi degistirmeye calisiyor. Yarin bir gün operasyon yediginde ben sunlari dedigim icin bana operasyon cektiler diyecek akli sira.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Cübbeli son dönemlerde boş konuşmuyor/ konuşturulmuyor olabilir.

Bir süredir nedense bir operasyon olacağı veya pkknin saldırı yapacağı hissi oluşmuştu bende. Bu ihtimal çoğu zaman var/dı. Fakat bazı nedenlerle bu düşüncem daha da pekişti

Genelde bütün Türkiye'deki Müslümanlara,
özellikle Diyarbakır merkez olmak üzere, bölgede bulunan, Müslümanların/İslami camialara mensup kişilerin bu tavsiyeyi daha çok göz önünde bulundurmaları onlar için hayır olur İnşâAllah.

Cübbelinin sözleri operasyona zemin hazırlamak için sarfettirilmiş olabilir.
Eskiden beri sistem -bugün yozlaştırılmaya çalışılan ve kısmen de başarılı olunan- İslami kimliğinden dolayı hep Batman'dan rahatsızdı ve özel olarak çalışma yürütüyordular/yürütüyorlar. Dikkat edeniniz olduysa son dönemlerde Batman Barosunun kadınlar hakkındaki açıklamaları, batmanda askerin 18 yaşlarında bir kızı kaçırıp günlerce kapalı ortamda tutup taciz etmesi, ardından bu kızın intihar ettiği bilgisi yayıldı, chpye yakın yazarlardan birinin Batman kadınları hakkında alçakça açıklamalarda bulunması...
Bölgede yaşanmış Batman'dakine benzer kız kaçırma olayları peşpeşe bir kaç gün arayla sosyal medyada yayıldı.

Bu sistemin olaylara zemin hazırlama metodlarından biri. Önce halk duygusal olarak hazırlanır. Sonra gerekli adımlar atılır.

Peki sistemin Batman'a olan rahatsızlığı neden dolayı?
Vaktinde insanlar bu şehirde halk çoğunlukla resmi mahkemelere gitmezdiler, ben küçükken ilk defa pantolon giyen bir kadın görünce şaşırıp kalmıştım, yani o dönemde pantolon giyen kadın yoktu ya da yok denecek kadar azdı, zaten bazı camialar buna izin de vermiyordular, bugün batıdaki birçok medrese hocası Batman-Diyarbakır-Bismil.. ve çevresinde yetişip çalışmalar için adım atıyorlar. Gerek bunlar sisteme yakın olsun , gerek muhalif.

Bu düşmanlığın nedenini daha uzun yazabilirdim fakat bu kadarı kafi.

Son bir iki yıldır yerli komünist kâfirler eskisinden daha güçlü ve organize bir gençlik yapılanması kuruyordular.

Eski Hizbullah'tan ayrılan/-mak zorunda kalan şiiler de Diyarbakır'da bir kitabevi kurup yeni bir organizasyonu başlattılar.

Tüm bunları zaten takip eden sistem nasıl ki sur/çukur olaylarında hendekler kazıldığında bu durumu görmelerine rağmen sessiz kaldılarsa(yerli halkla konuşabilirsiniz) burada da o çalışmaları gözü yumup ardından medya aracılığıyla operasyon için ortam hazırladıktan sonra emeklerini zahir etmiş,ortaya dökmüş camialara bir operasyon yapılabilir.

O dönemde suriçinde apo'nun fotoğraflarının bulunduğu para basılmış, halktan vergi toplanmış, silahlı birlikler kurulmuştu. Aynı şekilde bu bilgiyi teyit çin yerli halk ile iritbat kurabilirsiniz.

Diyarbakır'da hangi düşünceye sahip olursa olsun bir topluluk/camia cemaat olarak ayakta durmanız için kesinlikle bir şekilde bazı önlemler almanız gerek. Yoksa rahatlıkla arada kaynar, erirsiniz. Bunu eski pkk-Hizbullah çatışmalarında, 6-7 ekim olaylarında net bir şekilde gördük. Eğer 6-7 ekimde İslami camialar olaya farklı bir şekilde müdahale etmeseydiler emin olun bugün arkamızda İslami camialara yönelik çok daha büyük katliamlar bırakmış olabilirdik.

Ve bölgede yeterince hakim olmadığını düşünenler burada hâlâ var olan sıcaklığında farkında. Bu sıcaklığı kendi lehlerine kullanıp orada daha etkin olmanın peşinde olabilirler.
Belki de bilinçli olarak kendilerini toplulukların oluşumu için adım attılar köstebekler ve bukalemunlar aracılığıyla.

Virüs bahanesiyle sokağa çıkma yasağı ilan edip istedikleri gibi hareket edebilirler.

Türkiye'de geçmişten beri belli zaman aralıklarıyla bir olay patlak verir. Uzun süredir Türkiye bana olduğundan sessiz geldi. Bu hayrımıza olur İnşâAllah.

Yazdıklarımdan kesin bir şeyler yaşanacağı anlamı çıkarılmamalı. İnsan, bazı insanları veya toplulukları tanıdıktan sonra hangi olayla karşılığında nasıl tepkiler verdiklerini veya çalışma sistemlerini az çok tanıyabiliyor. Benim bu yazdıklarıma bu durum ve son dönemde yaşanan bazı olaylar neden oldu.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Cübbeli son dönemlerde boş konuşmuyor/ konuşturulmuyor olabilir.

Bir süredir nedense bir operasyon olacağı veya pkknin saldırı yapacağı hissi oluşmuştu bende. Bu ihtimal çoğu zaman var/dı. Fakat bazı nedenlerle bu düşüncem daha da pekişti

Genelde bütün Türkiye'deki Müslümanlara,
özellikle Diyarbakır merkez olmak üzere, bölgede bulunan, Müslümanların/İslami camialara mensup kişilerin bu tavsiyeyi daha çok göz önünde bulundurmaları onlar için hayır olur İnşâAllah.

Cübbelinin sözleri operasyona zemin hazırlamak için sarfettirilmiş olabilir.
Eskiden beri sistem -bugün yozlaştırılmaya çalışılan ve kısmen de başarılı olunan- İslami kimliğinden dolayı hep Batman'dan rahatsızdı ve özel olarak çalışma yürütüyordular/yürütüyorlar. Dikkat edeniniz olduysa son dönemlerde Batman Barosunun kadınlar hakkındaki açıklamaları, batmanda askerin 18 yaşlarında bir kızı kaçırıp günlerce kapalı ortamda tutup taciz etmesi, ardından bu kızın intihar ettiği bilgisi yayıldı, chpye yakın yazarlardan birinin Batman kadınları hakkında alçakça açıklamalarda bulunması...
Bölgede yaşanmış Batman'dakine benzer kız kaçırma olayları peşpeşe bir kaç gün arayla sosyal medyada yayıldı.

Bu sistemin olaylara zemin hazırlama metodlarından biri. Önce halk duygusal olarak hazırlanır. Sonra gerekli adımlar atılır.

Peki sistemin Batman'a olan rahatsızlığı neden dolayı?
Vaktinde insanlar bu şehirde halk çoğunlukla resmi mahkemelere gitmezdiler, ben küçükken ilk defa pantolon giyen bir kadın görünce şaşırıp kalmıştım, yani o dönemde pantolon giyen kadın yoktu ya da yok denecek kadar azdı, zaten bazı camialar buna izin de vermiyordular, bugün batıdaki birçok medrese hocası Batman-Diyarbakır-Bismil.. ve çevresinde yetişip çalışmalar için adım atıyorlar. Gerek bunlar sisteme yakın olsun , gerek muhalif.

Bu düşmanlığın nedenini daha uzun yazabilirdim fakat bu kadarı kafi.

Son bir iki yıldır yerli komünist kâfirler eskisinden daha güçlü ve organize bir gençlik yapılanması kuruyordular.

Eski Hizbullah'tan ayrılan/-mak zorunda kalan şiiler de Diyarbakır'da bir kitabevi kurup yeni bir organizasyonu başlattılar.

Tüm bunları zaten takip eden sistem nasıl ki sur/çukur olaylarında hendekler kazıldığında bu durumu görmelerine rağmen sessiz kaldılarsa(yerli halkla konuşabilirsiniz) burada da o çalışmaları gözü yumup ardından medya aracılığıyla operasyon için ortam hazırladıktan sonra emeklerini zahir etmiş,ortaya dökmüş camialara bir operasyon yapılabilir.

O dönemde suriçinde apo'nun fotoğraflarının bulunduğu para basılmış, halktan vergi toplanmış, silahlı birlikler kurulmuştu. Aynı şekilde bu bilgiyi teyit çin yerli halk ile iritbat kurabilirsiniz.

Diyarbakır'da hangi düşünceye sahip olursa olsun bir topluluk/camia cemaat olarak ayakta durmanız için kesinlikle bir şekilde bazı önlemler almanız gerek. Yoksa rahatlıkla arada kaynar, erirsiniz. Bunu eski pkk-Hizbullah çatışmalarında, 6-7 ekim olaylarında net bir şekilde gördük. Eğer 6-7 ekimde İslami camialar olaya farklı bir şekilde müdahale etmeseydiler emin olun bugün arkamızda İslami camialara yönelik çok daha büyük katliamlar bırakmış olabilirdik.

Ve bölgede yeterince hakim olmadığını düşünenler burada hâlâ var olan sıcaklığında farkında. Bu sıcaklığı kendi lehlerine kullanıp orada daha etkin olmanın peşinde olabilirler.
Belki de bilinçli olarak kendilerini toplulukların oluşumu için adım attılar köstebekler ve bukalemunlar aracılığıyla.

Virüs bahanesiyle sokağa çıkma yasağı ilan edip istedikleri gibi hareket edebilirler.

Türkiye'de geçmişten beri belli zaman aralıklarıyla bir olay patlak verir. Uzun süredir Türkiye bana olduğundan sessiz geldi. Bu hayrımıza olur İnşâAllah.

Yazdıklarımdan kesin bir şeyler yaşanacağı anlamı çıkarılmamalı. İnsan, bazı insanları veya toplulukları tanıdıktan sonra hangi olayla karşılığında nasıl tepkiler verdiklerini veya çalışma sistemlerini az çok tanıyabiliyor. Benim bu yazdıklarıma bu durum ve son dönemde yaşanan bazı olaylar neden oldu.
Yazıyı aşağıdaki linkteki video ile beraber değerlendirirsiniz daha iyi anlaşılmış olur. Çünkü yazdıklarımın bir kısmı bu başlık ile çok da bağlantılı değil, bu yüzden anlamsız gibi duruyor olabilir yer ve isimler konusunda.

Üst Ana Sayfa Alt