Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Cübbeli Palyanço'dan Şok Iftira; 'tuvalet Taşı Allah'a Dedi Ki...!!!!' [haşa]

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O kadar çok rezaleti var ki şok etmiyor artık

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
bebe.png

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HATTAB AMEDİNİN DİKKATİNE :::

872-ghvB_normal.jpeg
Süleyman Atmaca @SuleymanA47 · 3 sa. 3 saat önce
Hüda Par Gnl.Bşk. Zekeriya Yapıcıoğlu, Mahmut Ustaosmanoğlu hoca efendiyi ziyaret Etti.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HATTAB AMEDİNİN DİKKATİNE :::

872-ghvB_normal.jpeg
Süleyman Atmaca @SuleymanA47 · 3 sa. 3 saat önce
Hüda Par Gnl.Bşk. Zekeriya Yapıcıoğlu, Mahmut Ustaosmanoğlu hoca efendiyi ziyaret Etti.
:)
Dikkatme sunmuşsun ahi,eyvallah...lakin burda sorun ne?ziyaret edip konuşmak veya istişare etmek ve ya dertlerimizle ilgili hasbihal etmek ve fikir alışverişinde bulunmakta yanlış birşey olmasa gerek...Bence tüm islami camialar birbirlerini ziyaret etmeli,olurki hayrlara vesile olur,aramızda kopukluklar olduğu sürece bir araya gelemeyiz ve düşmanlığın araya girmesindense,islam kardeşliği anlayışının yerleşmesi bana daha olumlu geliyor,elşbette kalkıpta cübbelinin saçma sapan hikayelerini kabul edecek değilim,ama unutmamak lazımki onların peşinden giden binler var,o binleri kendimize düşman edeceğimize ve aradak nefreti körükleyeceğimize,nasihatleşme ile birbirimizi doğrultma seçeneği ve kazanma seçeneği varken birbirimize kılıçları doğrultmak bana göre doğru değil..
Her ziyaret edilenin müridi olunmadığına göre belki faydalı yanına bakmak gerekir..

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm,
Şahsen böyle ziyaretleri yanlış bulmuyorum ancak eğer şirk ehline kesin bir çizgi çekmezsek halimiz nice olur düşünmeden de edemiyorum.Bununla birlikte forumdaki ilimdar axilerin (ağilerin) yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum. (Özellikle Abdulumuiz Fida Abinikini)
Selam ve hürmet ile

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
:)
Dikkatme sunmuşsun ahi,eyvallah...lakin burda sorun ne?ziyaret edip konuşmak veya istişare etmek ve ya dertlerimizle ilgili hasbihal etmek ve fikir alışverişinde bulunmakta yanlış birşey olmasa gerek...Bence tüm islami camialar birbirlerini ziyaret etmeli,olurki hayrlara vesile olur,aramızda kopukluklar olduğu sürece bir araya gelemeyiz ve düşmanlığın araya girmesindense,islam kardeşliği anlayışının yerleşmesi bana daha olumlu geliyor,elşbette kalkıpta cübbelinin saçma sapan hikayelerini kabul edecek değilim,ama unutmamak lazımki onların peşinden giden binler var,o binleri kendimize düşman edeceğimize ve aradak nefreti körükleyeceğimize,nasihatleşme ile birbirimizi doğrultma seçeneği ve kazanma seçeneği varken birbirimize kılıçları doğrultmak bana göre doğru değil..
Her ziyaret edilenin müridi olunmadığına göre belki faydalı yanına bakmak gerekir..

Abi sana şunu sorabilir miyim, Rasulullah (sav) müşriklere böyle bir taviz vermiş midir? İslamı tebliğ ettikten sonra (veya öncesinde). Ufak bir grup müslüman oldu da, daha sonra çığ gibi büyüyüp o müşrikleri şaşırtmadı mı Allah svt. 'ın izniyle?

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi sana şunu sorabilir miyim, Rasulullah (sav) müşriklere böyle bir taviz vermiş midir? İslamı tebliğ ettikten sonra (veya öncesinde). Ufak bir grup müslüman oldu da, daha sonra çığ gibi büyüyüp o müşrikleri şaşırtmadı mı Allah svt. 'ın izniyle?
müşriklerle oturmak,yahudilerle antlaşma yapmak taviz vermek değildir.Taviz,inandığın değerleri çıkarlar için ayaklar altına almak ve uzllaşma yoluyla o değerleri göz ardı etmektir.Müşrklerle oturup onlar gibi olmak ayrı,oturup hakkı söylemek ayrı bir durumdur.Efendimiz gerektiğinde bir müşriğin himayesi altında mekkeye girmiştir,ama asla inancından taviz vermemiştir.hZ Ebubekirde himaye altına girmiş,ama iş taviz verme seçeneğine gelince himayeyi red etmiştir.Bir ziyareti taviz olarak adlandırmak bence doğru değildir.
Efendimiz islamı yahudiyede,müşriğede anlatmış,bulunduğu ortamlarına girmiş,ama asla doğru ilkelerinden taviz vermemiştir..eğer yanılıyorsam beni düzeltin..
selametle

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi bu camia iranla olan samimi ortamlari neden mücahidlere yok afgan suriye ve diger kuresel cihad la ama biz bunlar ya hizbullata yada hz Aişe söven taifele yada haşa Allaha bir tuvalet taşı la konusanugunu idda eden sapik tahifeye sozun özü neden kursel cihad ile ayni kare de görmüyoruz

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Hattab Amedi bak guzel kardeşim ben bunlari iyi tanirim 90li dan nasil ve nere hizmet edigini bugün işidin
Yapdigini vallahi dun doguda aynisini yaptilar birbirini satırlarla dogradilar nice alimleri katledildi ayni ebu Halid suri gibi ben bunla alakali bir konu atacam zaten resimileri topluyorum ins

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi bu camia iranla olan samimi ortamlari neden mücahidlere yok afgan suriye ve diger kuresel cihad la ama biz bunlar ya hizbullata yada hz Aişe söven taifele yada haşa Allaha bir tuvalet taşı la konusanugunu idda eden sapik tahifeye sozun özü neden kursel cihad ile ayni kare de görmüyoruz
Şu bir gerçek ve inkar edilmez bir hakikattır,bu camia iranla muhabbeti vardı,halende sevgi besleyenler var,ama düşmanlık yoktur.Aynı şekilde el kaideyede düşmanlık yok,ama birlikteliğide yoktur.,,bireysilliğ konuşmuyorum,ama eğer bana kalırsa,iranı elimin tersi ile red ederim ve mücahidleri bağrıma basarım,bu camia üsame bin ladini sever ama asla düşmanlık yapmaz,bu kafa karıştırıyor bilyorum ama bunu anlamak içinde bu camiayı iyi bilmek ve tanımak lazım,geriye gitmek lazım,yani uzun bir mesele..iranı neden seviyordu(bende çok seviyordum,nasrallahıda seviyordum,hatta bu yazılarım halen sitede var)bizler iranın devrim marşları ve inkılab ruhuyla büyüdük,öyleydi çünkü o zamanlar tüm heryerde bu bu ruh vardı,israile karşı hizbullahın mücadele vb görsel yayınları,kalbmizde iran muhabbeti bıraktı,dolayısıyla yıllardır sevgi beslediğin birini hemen atamazsın,,eğer bir birey olarak atsan bile,bir camia olarak atman bence zaman alır,çünkü bunu kaldıramayan ve algılamayan veya anlıyamayanlar oalcaktır,bunun etkisini yok etmek zaman alır,10 yıl önceki iran sevgisi ile,şimdiki iran sevgisi arasında dağlar kadar fark var..
Düşünebiliyormusunuz?bu camianın sohbet halkalarında,yne bu camianın en ileri gelenlerinden olan bir seyda,dernek dernek gezip,tekfrcilik ve irancılık özerine gençleri bilgilendirecek ve hatta iranı şiddetl bir şekilde eleştirecek,eğer sohbeti yayınlamak uygun olsaydı,bende yayınlardım,çünkü sohbet herkese açık,ve cep kameraları kayıttaydı,yani aleniydi,onun için demekte br mazur görmüyorum,bunu yapıncada içimizdeki iran severlerin hiç hoşuna gitmedii,ama dediğim gibi belki bazı istekler aşama aşama olur,ama bu camia ister sev,isterde sevme ümmmetçi bir anlayışa köklü bir şekilde bağlıdır,onun için bazı şeyleri ortalıkta dile getirmeyi sevmez,buda beraberinde sıkıntı doğursada mesele bu..Ben kimsenin koyu bir iran aşığı olduğunu artık pek görmüyorum,ama asla iran tekfir edilmez,ışid tekfir edilmez,hatta çok garib gelebilir,pkk ile çatışmada ve amerika ile olan mücadelesinde gönüller ışidle beraberdir..
öyleki,iran siteleri,bu camiayı elkaideci olmakla suçlar,diğer kardeşlerde iracı veya şiacı olmakla suçlar...ama ana izgisi bu,...onlar üsameyide severler,imadıda severler,eskiden nasrullahı severlerdi ama artık yok,babam bile bu iran marşlarını telefonumdan sil,bunları dinlemek istemiyorum dedi,bizi aldatıyorlar dedi...ama bu camia,diğer tüm camialarla bir islami kardeşlik bağının olmasını istiyor ve düşmanlığında fayda vermeyeceğini söylüyor..benim gördüğüm bu..buna rağmen yinede yer yer,iranı sevenleri bulabilirsin,bunda ısrar edenler var,mesela hğürseda bbu çizgide ve ben şahsen o çizgiyi şiddetle red ediyorum,bundan çok kimsede rahatsız,ama bazen bir gecede herşey istediğin gibi olmuyor..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Hattab Amedi bak guzel kardeşim ben bunlari iyi tanirim 90li dan nasil ve nere hizmet edigini bugün işidin
Yapdigini vallahi dun doguda aynisini yaptilar birbirini satırlarla dogradilar nice alimleri katledildi ayni ebu Halid suri gibi ben bunla alakali bir konu atacam zaten resimileri topluyorum ins
Ben bildiğim doğruları anlatırım,sende anlat kardeşim,sorun yok.Rabbim muhakkak hakikatı ortaya çıkartacaktır.ön yargılı olmamanı tavsiye ederim,bu camia hatadan,kusurlardan berdir gibi bişey demedim,elbetteki olmuştur,ama sebeblerini ve nedenlerini iyi bilmek lazım..

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bildiğim doğruları anlatırım,sende anlat kardeşim,sorun yok.Rabbim muhakkak hakikatı ortaya çıkartacaktır.ön yargılı olmamanı tavsiye ederim,bu camia hatadan,kusurlardan berdir gibi bişey demedim,elbetteki olmuştur,ama sebeblerini ve nedenlerini iyi bilmek lazım..
Kardesim ben hizbullahin katledigi fidan Güngör nede menzilin katlettigi ahmetin ve fahretni .
Katillerineden beriyim

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende bundan iftihar etmiyorum,keşke yaşanmasaydı diyorum ama iyi niyetlerle yol yürünmüyor malesef...sebeb ne olursa olsun keşke yaşanmasaydı...ama karar vermek için ik tarafıda dinlemek lazım,adil şahidlik bunu gerektirir,mesele bizim bildiğimzden daha farklı olabilir,zanni ve duygusal olarak meseleleri yorumlarsak,korkarımki hakikatı anlıyamayız,ama yinede gönlüm keşke yaşanmasaydı diyor...

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum,
Hattabi kardes bende cok kere cemaatinizde şii-liğe güzel bakma hatta yer yer caferiliği taklit etmeyi gördüm. Bunu da daha 1-2 ay önce bile gördüm diyebilirim. Her nekadar şiilik neden diye sorunca yok denilsede, gizliden gizliye ve kendi aralarında caferiliği yaşadıklarını hissettim. Birisi hatta bana caferiliğin erdemlerinden bahsetmeye çalıştı ve ben red edincede hemen sustu sadece bilgi paylaşmak istediğini soyledi. Ben eminim ki dinlemeye devam etseydim pozitif anlatmaya devam ederdi. En son bir kardes kendi akrabası olan bir kac kisiyle sırf şii-lik inancı yüzünden kavga ettiğini biliyorum ve takkiye yüzünden bu oranın azımsanmıyacak derecede fazla olduğunu da düşünüyorum. Yine de bunlar benim naçizane fikirlerimdir. Herhangi bir polemiğe de girmek istemiyorum. Kalbini kırdıysamda özür dilerim.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum,
Hattabi kardes bende cok kere cemaatinizde şii-liğe güzel bakma hatta yer yer caferiliği taklit etmeyi gördüm. Bunu da daha 1-2 ay önce bile gördüm diyebilirim. Her nekadar şiilik neden diye sorunca yok denilsede, gizliden gizliye ve kendi aralarında caferiliği yaşadıklarını hissettim. Birisi hatta bana caferiliğin erdemlerinden bahsetmeye çalıştı ve ben red edincede hemen sustu sadece bilgi paylaşmak istediğini soyledi. Ben eminim ki dinlemeye devam etseydim pozitif anlatmaya devam ederdi. En son bir kardes kendi akrabası olan bir kac kisiyle sırf şii-lik inancı yüzünden kavga ettiğini biliyorum ve takkiye yüzünden bu oranın azımsanmıyacak derecede fazla olduğunu da düşünüyorum. Yine de bunlar benim naçizane fikirlerimdir. Herhangi bir polemiğe de girmek istemiyorum. Kalbini kırdıysamda özür dilerim.
EstağfirALLAH,niye kırılayımki kardeşim,olabilecek bişeydir,bişey diyemem..büyleleri varsa niye takkie ediyorlar?kimden çekinyorlar?eğer samimilerse çıkar ve ben buym der,yok eğer camianın içndeyse ve takkiye ediyorsa,demekki azınlığa düşmüşler ve ondan takkiye ediyorlar:),insan hiç kendisi gibi düşünenlerden kendini gizlermi?
Ben diyarbakırdayım,yani ortasındayım,bir birey olarak gözlemlediğim kadar büylelerini artık hiç görmüyorum,olsada yüzde üçlerde olabilr..ben şia sever veya caferi olsaydım,hiç kimseden gizlemezdim,sevmediğimi gizlemediğim gibi...

M Çevrimdışı

Mshdv

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Eğer İslam gelirse ; Eğer şeriat gelirse ilk önce yapacağı şey sarıklı ve cübbeli insanların sarıklarını başından atıp, cübbelerini sırtlarından indirir ve onları fabrikaya göndermektir. Yeter bu tembellik, gidin çalışın!
Siz namaz kılıyorsunuz diye, siz zikir yapıyorsunuz diye biz size maaş bağlamak zorunda mıyız! Ne bu tembellik, ne bu uyuşukluk. Kendinize bir takım isimler yakıştırmışsınız, bir takım nesillerden geldiğinizi iddia ediyorsunuz, insanları sömürüyorsunuz!
Bu da kapitalizmin başka bir çeşididir"

Şehid (İnşaAllah) Seyyid Kutub

Seyyid Kutub'un sakalı yoktu ama La İlahe İllallah uğruna başını verdi. Peki sen neyini verdin? Havuzlu villa? Bindiğin mercedes? Neyini verdin?

Üst Ana Sayfa Alt