Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Cübbelinin Yeni Hezeyanı, Diyanet Bile Anladı

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
PicsArt_04-08-04.22.12.jpg

MoJVN1.jpg

Haberin tamamı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli Ahmet Mahmut Ünlü tarafından kaleme alınan, Tuana Basım Yayın tarafından dağıtımı yapılan “Şifa Ayetleri” isimli kitabın 42. ve 43. sayfalarında “erkeğin tenasül uzvu için okunacak dualar” başlığı altında halkın din duygularının alenen tahkir edildiği yönünde şikayette bulunulduğu belirtildi.

İddianamede, Ünlü'nün savcılığa verdiği ifadeye de yer verilirken, şüpheli Ünlü'nün savunmasında soruşturmaya konu 42. ve 43. sayfalardaki bilgileri başka bir kitaptan alıntı yaptığını belirttiği ancak, sayfanın alt kısmında dipnot gösterilmediği, hangi sayfaların alıntı olduğuna dair bilgi verilmediği kaydedildi.
İddianamede, şunlar kaydedildi:

'DOĞRULUĞUNU GÖSTEREN BİR BİLGİ BULUNMUYOR'

“Diyanet İşleri Başkanlığının 14 Ocak 2016 tarihli yazısında, 'Kuran-ı Kerim'deki bazı surelerin, ayetlerin ve Allah'ın isimlerinin suya okunması ve bu suyun tedavide kullanılmasına yönelik dile getirilen tertip ve yöntemlerin sahih kaynaklarımızda bir dayanağı olmadığı gibi Kur'an ve sünnette bu tertip ve uygulamaların doğruluğunu gösteren bir bilgi bulunmamaktadır. Mezkur Sure, ayet ve Esma-ı Celile'nin manalarından hareketle bu ve benzeri tertiplerin oluşturulması tasvip edilemez. Kur'an ayetlerinin ve Esma-ı Şerife'lerin bu gibi konularda istismar edilmesi Kuran'ın mehabetine yakışmayacağı gibi halk nazarında da olumsuz duygu ve anlayışlara yolaçabilir.' denilmektedir. Dosya kapsamındaki bilgi, belge, savunma ve tüm delillere göre şüphelinin Kur'an, hadis ya da sünnete dayanmayan bir takım yöntemlere halkın dini duyguları incitecek şekilde yer verdiği, halk nazarında olumsuz duygu ve anlayışlara yol açabilecek bilgilerin doğruluğunu gösteren bir kaynak bulunmadığı, atılı 'dini duyguların alenen aşağılanması' suçunun işlendiği kanaatine varılmıştır.” denildi.

İddianamede, şüpheli Ahmet Mahmut Ünlü hakkında, “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Davanın duruşması önümüzdeki günlerde Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek.

Kaynak:Haber7

l31Q9p.jpg

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

İslam-TR Üyesi
Cübbeli Ahmed, 'her Bir Uzuv için Şifa Ayetleri' kitabında, hiç yüzü kızarmadan şunları söylüyor: 'Erkeğin tenasül uzvu için okunacaklar: 4 tertip vardır. 1. Tertip: Bakara suresinin 260. ayeti kerimesinin bir kısmı suya okunur. Sudan biraz alınıp tenasül uzvuna serpilir. Ve suyun kalanı içilir.

2.Tertip: Tenasül uzvunun zayıflığının giderilmesi için el-Adiyat suresi okunup uzva üflenir.'

Hala akılını bu adama ipotek edenlere şaşıyorum, ne kur'anda ne sünnete nede gecmıs alimlerimizin kıtabında nerde böyle birşey yazıyor? Hiçmi utanmıyor bu adam Allaha ve Rasulüne iftira ederken, nerden buluyor bu cesareti anlamıyorum..

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cübbeli Ahmed, 'her Bir Uzuv için Şifa Ayetleri' kitabında, hiç yüzü kızarmadan şunları söylüyor: 'Erkeğin tenasül uzvu için okunacaklar: 4 tertip vardır. 1. Tertip: Bakara suresinin 260. ayeti kerimesinin bir kısmı suya okunur. Sudan biraz alınıp tenasül uzvuna serpilir. Ve suyun kalanı içilir.
Subhanallah!

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 13903

Haberin tamamı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli Ahmet Mahmut Ünlü tarafından kaleme alınan, Tuana Basım Yayın tarafından dağıtımı yapılan “Şifa Ayetleri” isimli kitabın 42. ve 43. sayfalarında “erkeğin tenasül uzvu için okunacak dualar” başlığı altında halkın din duygularının alenen tahkir edildiği yönünde şikayette bulunulduğu belirtildi.

İddianamede, Ünlü'nün savcılığa verdiği ifadeye de yer verilirken, şüpheli Ünlü'nün savunmasında soruşturmaya konu 42. ve 43. sayfalardaki bilgileri başka bir kitaptan alıntı yaptığını belirttiği ancak, sayfanın alt kısmında dipnot gösterilmediği, hangi sayfaların alıntı olduğuna dair bilgi verilmediği kaydedildi.
İddianamede, şunlar kaydedildi:

'DOĞRULUĞUNU GÖSTEREN BİR BİLGİ BULUNMUYOR'

“Diyanet İşleri Başkanlığının 14 Ocak 2016 tarihli yazısında, 'Kuran-ı Kerim'deki bazı surelerin, ayetlerin ve Allah'ın isimlerinin suya okunması ve bu suyun tedavide kullanılmasına yönelik dile getirilen tertip ve yöntemlerin sahih kaynaklarımızda bir dayanağı olmadığı gibi Kur'an ve sünnette bu tertip ve uygulamaların doğruluğunu gösteren bir bilgi bulunmamaktadır. Mezkur Sure, ayet ve Esma-ı Celile'nin manalarından hareketle bu ve benzeri tertiplerin oluşturulması tasvip edilemez. Kur'an ayetlerinin ve Esma-ı Şerife'lerin bu gibi konularda istismar edilmesi Kuran'ın mehabetine yakışmayacağı gibi halk nazarında da olumsuz duygu ve anlayışlara yolaçabilir.' denilmektedir. Dosya kapsamındaki bilgi, belge, savunma ve tüm delillere göre şüphelinin Kur'an, hadis ya da sünnete dayanmayan bir takım yöntemlere halkın dini duyguları incitecek şekilde yer verdiği, halk nazarında olumsuz duygu ve anlayışlara yol açabilecek bilgilerin doğruluğunu gösteren bir kaynak bulunmadığı, atılı 'dini duyguların alenen aşağılanması' suçunun işlendiği kanaatine varılmıştır.” denildi.

İddianamede, şüpheli Ahmet Mahmut Ünlü hakkında, “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Davanın duruşması önümüzdeki günlerde Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek.

Kaynak:Haber7
..Elınıze saglık Cezakallahuhayren

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi bu herifin söylediğinin, dine söven dinsizlerin söyledikleriyle arasında ne fark var, kaba kelimeler kullanmak dışında.
Gerçi suç tv kanallarının, herifi çıkardılar televizyonlara canlı yayınlara millet de bir şey sandı bu belamı.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

2.Tertip: Tenasül uzvunun zayıflığının giderilmesi için el-Adiyat suresi okunup uzva üflenir.'

Hala akılını bu adama ipotek edenlere şaşıyorum, ne kur'anda ne sünnete nede gecmıs alimlerimizin kıtabında nerde böyle birşey yazıyor? Hiçmi utanmıyor bu adam Allaha ve Rasulüne iftira ederken, nerden buluyor bu cesareti anlamıyorum..
..Öncelıkle bu konuyu nakşı tarıkatının mensubu lıderı şarlatanı bu mahkugun ahlaksızlıgını din adı altında yutturmaya çalıştıgı sapıklıkları ifşa edip yayınladıgınz ve bu konuyla ılgılendıgınz ıcın sıze sükranlarımı sunuyorum
Hanenıze sewap olarak dönüsum yapacagını hatta belkı bırılerının dogruya ıletılmesınden öturu hıdayet bulacagını umud edıyorum ..Yanı kısaca cok büyuk hayır yaptınz ..

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

İslam-TR Üyesi
..Öncelıkle bu konuyu nakşı tarıkatının mensubu lıderı şarlatanı bu mahkugun ahlaksızlıgını din adı altında yutturmaya çalıştıgı sapıklıkları ifşa edip yayınladıgınz ve bu konuyla ılgılendıgınz ıcın sıze sükranlarımı sunuyorum
Hanenıze sewap olarak dönüsum yapacagını hatta belkı bırılerının dogruya ıletılmesınden öturu hıdayet bulacagını umud edıyorum ..Yanı kısaca cok büyuk hayır yaptınz ..
Estağfurullah, ecmaîn, Rabbim hidayet versin, bazıları o kadar taassupcular ki gözleri kör olmuş akılları diskalifiye olmuş akledemiyorlar, Cübbelinin özellikle buna benzer tarikatların sapıklıklarını altmıza koysak göğe ulaşırız heralde, haliyle bunları ifşa etmek her müslümanın görevidir, bir zulmü durumumuza göre engellemenin birçok yolu var, en aşağı derecesi kalben bugz etmek, eğer müslümanlar böyle sapıklara tepki göstermezse meydanı boş bulan işkembeden sallar ne yazıkki, bizim yaptığımızda çok büyük bir iş değil ama en azından safımız belli olsun..

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zaten ingilizler kurmuş selefiyyeyi ondan böyl3 yahudi kanallarına çıkıp eleştiriyor değerli c*bbeli.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-04-09-01-40-06.png
    Screenshot_2016-04-09-01-40-06.png
    198.9 KB · Görüntüleme: 127
P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bununla ilgili kendisine mahkeme açıldı. Vatandaşın dini duygularını istismar suçundan mahkemeye çıktı. Kendi değil iki davada da avukatı katıldı.
Savunması ise şöyle. Bunları ben yazmadım sadece bir kitaptan çeviri yaptım dedi. Hatta çeviri yaptığı kitap ve muellifi de açıkladı.

Muhammed El Turki Çevrimdışı

Muhammed El Turki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cübbeli'nin ne oldugu belli ama son yaptıgı konusma halep için canlarınızla mallarınızla savasın demesı bir seyi farketmemi sagladı.O da Allah belanı versın dediğimiz kadar az birazda Allah hidayet versin desek yanlış mı olur? Vallahi o konusmasından SonrBa iraz hayal kurdum kafamda Cübbeliciler 10 kamyon kadar adamla halebe gidiyolar felan diye :) Ne kadar samımıydı onu bilemeyiz ama konusması fena degıldl.Amacım Cübbeliyi korumak degil. Yanlış anlamayın.Umarım Yazdıklarım yanlış anlaşılmalara neden olmaz.Bir Bakmıssın ki Bir gün kanallarda Cübbeli tövbe ediyor diye bir başlık görürüz

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cübbeli'nin ne oldugu belli ama son yaptıgı konusma halep için canlarınızla mallarınızla savasın demesı bir seyi farketmemi sagladı.O da Allah belanı versın dediğimiz kadar az birazda Allah hidayet versin desek yanlış mı olur? Vallahi o konusmasından SonrBa iraz hayal kurdum kafamda Cübbeliciler 10 kamyon kadar adamla halebe gidiyolar felan diye :) Ne kadar samımıydı onu bilemeyiz ama konusması fena degıldl.Amacım Cübbeliyi korumak degil. Yanlış anlamayın.Umarım Yazdıklarım yanlış anlaşılmalara neden olmaz.Bir Bakmıssın ki Bir gün kanallarda Cübbeli tövbe ediyor diye bir başlık görürüz
Cok acı bir tablo olarak , tvden takip ediyorum yuregim yanıyor.
Beyaz tvde sarkici n.d. aglayarak terk etti sutudyoyu turkiyedeki hocalara seslendi .
Cubbeli ve nihat hatipoglu cagrida bulundu kinadilar..Bu sarkici adamda tekrar cewaben ;;;; """ Munafıklar , imansızlar " dedi
Boyle kinamakla olmaz dedi
Ramazan olsa kanal kanal dolasirsinz dedi kimi hasta kiminin ayagi agriyor bu nedir dedi !! Nerdesinz tarikat seyhleri ulemalar alimler peygamber cihad etmedimi diyerek onlara gonderme yapti
.. Cubbeli aciklama yapti muridleri nerde hangisi cıktı..?

Muhammed El Turki Çevrimdışı

Muhammed El Turki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cok acı bir tablo olarak , tvden takip ediyorum yuregik canm cıkıyor..
Beyaz tvde sarkici n.d. aglayarak terk etti sutudyodu turkiyedeki hocalara seslendi .
Cubbeli ve nihat hatipoglu cagrida bulundu kinadilar..Bu sarkici adamda tekrar cewaben ;;;; """ Munafıklar , imansızlar " dedi
Boyle kinamakla olmaz dedi
Ramazan olsa kanal kanal dolasirsinz dedi kimi hasta kiminin ayagi agriyor bu nedir dedi !! Nerdesinz tarikat seyhleri ulemalar alimler peygamber cihad etmedimi diyerek onlara gonderme yapti
.. Cubbeli aciklama yapti muridleri nerde hangisi cıktı..?
Belki de abla Allah razı olsun..
ben cahil bir kardeşiniziım o yüzden arada sırada yazdıklarmdan ötürü kusura bakmayın.Saçmalama ihtimalim yüksek çünkü :/

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Belki de abla Allah razı olsun..
ben cahil bir kardeşiniziım o yüzden arada sırada yazdıklarmdan ötürü kusura bakmayın.Saçmalama ihtimalim yüksek çünkü :/
Yok estagfirullah kardesim.
Bende oyle gerginm ki nasıl cümle kuruyorum ortada .kimse bu gunlerde alınmasın ustune ..hic kaldırarmam.Gozum kalbim yuregim halepde etlerim ayrılıyor.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah hidayet versin.. kimse bile bile cehenneme gitmek istemez.. Şu halep konvoyu için mahmut efendi açıklama yapsa 5 bin araç çıkar..
Genede herkes önce aynaya bakmalı.

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Daha bugün dükkanımıza gelen bir müşteri ( tanıdığımız ) menzilci bir abi , İnanın çok güzel bir insan okumuş mühendis olmuş , ilim öğrenmiş ama maalesef Hala yetiş ya geylani hz dememde sakınca yok diyor :) ayet söylüyorsun ayet söylüyor hadis söylüyorsun hadis söylüyor ;) bu ilk sınavımdı ben pes ettim daha da bunlarla ne bu konulara girerim nede tartışırım , şaşılacak bir olay

Üst Ana Sayfa Alt