Çözüldü Cuma Namazında Hutbenin Sonunda Imamın Ettiği Dua Namaza Engel Midir?

morueqq

لا إله إلا الله
Üye
esselamu aleykum ve rahmetullah

cuma namazında genelde hutbelerde sorun yok ama hutbenin sonunda imamların ettiği dua (devletimizi milletimizi hertürlü tehlikeden koru) bu söz küfür müdür bunu söyleyen imamın arkasında o cuma namazı kılınır mı? bunu (tağut) cumhuriyet,laik rejim için söyleyen var mesela bir de pkk vb. insanlara zulmedenlerden korunmasını isteyen ama biz bu duayı o kişinin neyi kastederek yaptığını bilmiyoruz durum ne olur?
 

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
Cumua Namazının hutbesinde elleri kaldırarak dua etmek Bid'attır.
Bu Bid'atı işlerken, birde Tağuti rejime sahib devlete, Laik, demokratik kemalist düzeni (rejimi) pratiğe döken devlete ve bu şeytani rejimin bekâsı için, muhalifleri (pkk gibi kufur odaklarından ve muvahhid muslumanlar tarafından inkılaba uğramasına), korunmasına sebeb olmak için Allah'a duada bulunmak sapıklıktan başka bir şey değildir.
Bu tür dua edicileri, Tağutların, yeryüzü kuklarını seçtirdiği günlerde Helal (caiz) sayarak, seçim sandık kuyruklarında yâni seçimin ilk günlerinde parmağı boyalı görmeniz mümkündür.
Böyle bir duaya (akideye) sahib beynin (kalbin /aklın) arkasında, bırakın Cumua kılmayı, günlük namazlar için "uydum" niyetinde olmak bile caiz değildir.

Rabbim, Dar'ul Harb'te bulunan muslumanlara , Günlük namazların, Cumua'ların, Bayramların, tevhid akidesine sahib imamların meşru hutbeleri eşliğinde alenen, çekinip korkmadan, hutbelerini imamların kendilerinin gündeme göre özgürce hazırlayıb verebileceği hakiki Cumua namazlarının kılınabileceği Dar'ul İslam yurtlar nasib eylesin.


TÜRKİYE GİBİ DAR'UL-HARB OLAN ÜLKELERDE CUMA NAMAZI KILINMASI HAKKINDA SORULAR

https://www.islam-tr.org/konu/daru’l-harb’te-cuma-namazi.11769/

CUMUA HUTBESİNDE('n sonra- ELLERİ KALDIRARAK) DUA ETMEK

https://www.islam-tr.org/konu/cumua-hutbesinde-elleri-kaldirarak-dua-etmek.8796/

CAMİ İMAMLARININ ARKASINDA NAMAZ KILMAK (Kılabilmek)
https://www.islam-tr.org/konu/cami-imamlarinin-arkasinda-namaz-kilmak-kilabilmek.19361/
 

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Yönetici
Frm. Yöneticisi
amin amin amin
 

morueqq

لا إله إلا الله
Üye
ALLAH razı olsun abi verdiğin linkleri de daha önce okumuştum ama ne olacak cuma namazları hiç bilmiyorum şuana kadar ben bu duayı yapmayan imam görmedim ALLAH yardımcımız olsun bu namazdan mahrum olmak mahrum bırakılmak ne kötü Rabbim merhamet etsin bizlere...

Rabbim, Dar'ul Harb'te bulunan muslumanlara , Günlük namazların, Cumua'ların, Bayramların, tevhid akidesine sahib imamların meşru hutbeleri eşliğinde alenen, çekinip korkmadan kılınabilecek Dar'ul İslam yurtlar nasib eylesin.
amin amin amin
 

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
ALLAH razı olsun abi verdiğin linkleri de daha önce okumuştum ama ne olacak cuma namazları hiç bilmiyorum şuana kadar ben bu duayı yapmayan imam görmedim ALLAH yardımcımız olsun bu namazdan mahrum olmak mahrum bırakılmak ne kötü Rabbim merhamet etsin bizlere...amin amin amin

Cumua hakkında Sonuç olarak derseniz ; Türkiye’de Cumua namazı belli şartlar dahilinde kılınabilir.

Müslümanlar olarak aranızda birleşip Cumua imamı seçmeniz ve imamın Tağutun hutbelerini okuyan, onların zalimlerini ve beşeri sistemlerini öven, kafirlere dua eden imamlardan olmamasına dikkat ediniz .
Cumua namazını resmî imamların arkasında kılmak zorunda değiliz; devlet memuru durumundaki resmî görevlilerin arkasında kılmaya gönlümüz yatmıyorsa, kendi aramızda cemaat teşkil ederek herhangi bir yerde Cumua namazı kılmalıyız.
Cumua namazlarının ille de bir camide kılınmasının şart olmadığını belirtelim.
Özellikle günümüz ortamında câmilerden daha özgür alternatifler oluşturabiliriz. Müslümanların kolay kolay diyanete bağlı bir câmi imamının (namaz kıldırma memurunun)arkasında namaz kılmaya gönülleri elveremez , bu yüzden toplanıp kendi aralarında bir dernekte, vakıfta, hatta bir işyerinde veya uygun bir evde Cumua namazı kılabilirler, kılmalıdırlar.
"Biz de Mûsâ ve kardeşine; 'Kavminiz için Mısır'da evler hazırlayın ve evlerinizi yönelinecek kıble, namaz kılınacak yerler yapın, namazlarınızı da dosdoğru kılın. (Ey Mûsâ, size uyan) mu'minleri (zaferle) müjdele!' diye vahyettik." (Yûnus, 87)


https://www.islam-tr.org/konu/daru’l-harb’te-cuma-namazi.11769/
 
Üst Alt