Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Darbede Ölenler İslam Şehidi mi, Demokrasi Şehidi mi?

Taberi Çevrimdışı

Taberi

Administrator
Admin
Arkadaşlar, facebookta rast geldiğim ahi-der sayfasında yayınlanan 'Tekbirlerle Çöken Darbe' videosunda yakın zamandaki Fetö örgütünün darbe girişiminde başbakan ve Cumhurbaşkanının darbeye direnmek için illerin meydanlara, havaalanlarına davetinden sonra inen binlerce insanın karşı koyması sonucunda ölen 237 kişinin Bedir, Çanakkale'de ölenler gibi ilayi kelimetullahın, yani İslamın şehidleri olarak kabul ettiğini inanarak konuşmasını nasıl karşılıyorsunuz? (belki de zaten veriyor, verdiriyorsunuz)

Aşağıdaki sorularıma Ahi-Der adına yetkili veya videodaki arkadaşın cevab vermesini isterdim:

Soru 1- Bedir'de, Uhud'da Şehid olan ashab gibi, Laik devletin siyasi idarecisinin talimatından sonra sokaklara dökülen halkın ölümü aynı değerde şehiddir demek caiz mi? Yoksa sahabeye hakaret mi?

Soru 2- Biz meydanlara demokrasi için değil çıkmadık, ilay-i kelimetullah için çıktık diyorsunuz; ama meydanlara davet eden bu sebeble çağırdı. Yani davet Demokrasi nöbetine, ölen kahraman ise Demokrasi Şehidi diye ilan etmesine rağmen.
Ölenlerin hepsinin (meydana çıkarken ne için çıkıyorsunuz diye sorguya mı çektiniz?) ilayi kelimetullah için çıktığına nasıl emin oldunuz da şehidliği verdiniz?
(Halkı toptan muşrik görmüyorum, içinde muşrik de olabilir müslüman da)

Soru 3- Biz meydanlara demokrasi için değil , bu sebeble çıkmadık, ilayi kelimetullah için çıktık diyorsunuz; fakat demokrasi ile yönetilen laik rejimin sembollerinin altında, her türlü vatandaşıyla karmakarışık bir vaziyette aynı düşmana karşı (üstelik darbenin gerçekleştiği ilk günden sonra defalarca) bir araya gelmeninin Kuran-ı Kerimden ve sünnetten deliliniz, örneğiniz var mı?
(Vatan, millet, kavmiyet veya çeşitli demeogijik akli ve duygusal yorumlarınızı delil kabul etmiyorum)

Soru 4- İmani ve tevhidi yapılarını tanıyıb bilmeden Darbecilere karşı koyarken ölen asker, polis ve halkı Bedir, Uhud şehidleri gibi sayarken; aynı vatanı Pkk'ya karşı mudafa ederken öldürülen asker ve polislere de Bedir, Çanakkale şehidleri gibi görüyor musunuz? Bunun için de meydanlara indiniz mi (talimat gelmeden), video yaparak destek verecekmisiniz?

Soru 5- Demokratik seçimlerde vatan ve millet için tehlikeli olabilecek aynı zihniyetlerin siyasi partilerin ülkeyi ele geçirmemesi için seçim mitinglerine katılıb yine eline mikrofonu alıb RTE için 'Dik dur eğilme bu millet seninle' sloganları atacak mısın? Oy vermek vâcibdir olmayacak mı?

Soru 6- Çanakkale savaşı, Dünya müslümanlarının (ummetin) ve Hilafet devleti Osmanlı devletinin Bilumum haçlı kâfirlerine karşı şeriat yolu ve uğrunda verdiği karşılıklı bir savaştır.
Şeriat devletinin ve hilafet merkezinin (Osmanlı Devletinin), kâfirlere karşı savaşını; Bir zamanlar İsrailin projesi B.O.P. eşbaşkanı olmakla övünerek Araplara laiklik ihraç etmeye çalışan ve belli günlerde tazim ettiği putların ilke ve ınkılâplarına göre ülkesini yöneten RTE.'nin FETÖ ile menfaat çatışması sonucunda çete üyelerinin yönetime el koymaması için başta AKP'li seçmenlerin büyük çoğunluğunca halkın direnmesini Çanakkale, Bedir, Uhud savaşıyla denk görmeniz "Kan Tutulması" değilse "Akıl Tutulması"ndan başka bir şey midir?

Soru 7- Demokratik düzenlerde tağutlardan tağut beğenme seçimlerine katılımının hükmü nedir?

Soru 8- Yarın demokratik yolla (seçimle) iktidarı ele geçirme olasılığı olan dinsiz muhalefet partilerin, mevcut rejimin ve müslümanların çalışma ve rahatlarının bozulmaması için AKP'ye (ehven-i şer adı altında) maslahaten oy vermesini caiz görme oranınız (yüzde verecek olursanız) kaçtır?

Soru 9- İslam ahkamının genel usulune göre şehid olmanın bazı - belirli kaideleri yok mudur?

Not :
Sorular Abdulmuizz Fida'ya aittir!

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnşallah diyelim.Ama gözüken daha doğrusu irdelenmesi gereken İslami olduğunu söyleyen yapıların iç yüzü.Dün İlker başbuğ konuşurken FETO'nun dine dayalı bir darbe yapmak istediğini ve laikliği yıkmak istediğini söylüyordu.Yani Laik ve kemalist çevrelerden görünümü böyle.ABD'nin bu gücün arkasında olduğu muhakkak.ABD'nin çok umurunda değil dine dayalı bir devlet olması, krallık olması,diktatör olması.O kendi politikalarını yürütecek kuklaları bulduğunda devletin yapısı onu pek fazla ilgilendirmez.Ilımlı islam dedikleri projenin de aktörleri bunlar.Kimi islami görünümlü cemaatler ABD'ye yamanırken, kimi İran'a, Kimi Suud'a sırtlarını yaslamışlar.Bu gerçeği de görmek durumundayız.AKP ile Feto'nun kavgası devleti ben yöneteceğim kavgasından başka birşey değil.Bir yerde çıkarları çatıştı ve kılıçlar çekildi.Yoksa hepsinin RTE'da dahil Gülene yaptığı güzellemeler hala ortada.Özledik gel hocaefendi demeleri falan.Ona toz kondurmayanlar.Sadece AKP'de değil Türkiyedeki birçok cemaat'de öyleydi.Hakan Albayrak bile güzelleme yapıyordu.M.İslamoğlu yine aynı videoları var.Ama İslamcı mücadelede olanlar bunlardan beri.Bunları iyi tanırlar.İbdacı gönüldaşlara 1995 yıllarından itibaren gözaltında sık sık işkence eden Feto'cu polisler işkenceye ara verip namaz kılmaya gideceğini söyleyecek kadar pişkin ve Allahsızdı.O yıllar Fettoş dediğimizde 20 sene önce herkes bize düşmandı.İslamcılara saldırıyormuşuz falan filan.Bizzat yaşamadan bunu insan anlamıyor.Evet o zaman düşmanımız Fettoşcular ve İrancı Şiilerdi.Bugünde aynı çevreler.

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
inna mal amal binniyat hareketler niyet bağlıdır. eğer kimse dışarı gidmişsen sadece Allah c.c için onun dini için şehittir. Ancak demokrasi, milliyetçilik, insanlar için örnek "başbakan erdoğan için gittim diyen" gidenler cahiliyet halide öldüklerinden dolayı şehit olamazlar.
Allahu alim

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aynı mesele hakkında verdiğimiz cevab yazımız forumda mevcuddur.

Dar'ul Harbte Cuntanın Darbe Yapması Durumunda Müslümanların Tavrı Nasıl Olmalıdır?
https://www.islam-tr.org/konu/darul...da-muslumanlarin-tavri-nasil-olmalidir.33853/

Bu tür darbe girişimleri esnasında, şeriat dışındaki rejimlerin hüküm sürdüğü ülkelerin vatandaşlarının ölmesi durumunda şehidlikten başka her türlü ölme (niyetine göre ecirli, ecirsiz veya cahiliyye ölümü) durumu söz konusu olabilir. Yani cehalet veya çeşitli sebeblerden dolayı mâzur sayılabilecek kimseler olabileceği gibi; aslen musluman olmayan veya demokrasi, kavmiyetçilik vs. çeşitli beşeri duygu ve endişelerin girişimi altındayken öldürülmesi durumunda câhiliyye ölümü üzere ölmüş olan olabilir. Bilhassa 15 Temmuz akşamı askeri darbe girişimi için sokağa çıkan insanlar, karşı tarafla (darbe girişimcileri) savaşmak, ölmek veya öldürmek için çıkmamış, aksine mevcut (küfür) rejimin değişmemesi başlığı altında çeşitli tâli mevzulardaki niyetlerle çıkmışlardı.
Tüm bunlara rağmen, darbecilere bakarak darbede ölenler için sevinilemeyeceği gibi, şehid de denilemeyeceği kanaatindeyiz.

Bir arâbî, Muhammed (s.a.v.)'in huzuruna gelerek:
"
Ya Rasûlullah! Bir adam ganimet (savastan sonra elde edilen mallar) için, diğeri şöhret için, öbürü riya ve gösteriş için savaşır. Hangisi Allah yolundadır?" diye sorunca,
Peygamber
(s.a.v.) şu cevabı vermiştir: "Kim Allah'ın adını, hükmünü (kanunlarını) yüceltmek, her şeyin üstüne çıkarmak için savaşırsa, o Allah yolundadır."
(Buhârî, İlim, 45, Cihâd,15; Muslim, İmre,150,151; İbn Mâce, Cihad,13; Ahmed b. Hanbel, IV, 392, 397, 402, 405, 417)

Diğer sorularınıza, bahsettiğiniz videodaki açıklama sahibinin kendisinin cevab vermesi uygundur. Cevab hakkı saklıdır.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bu demokrasi pisligi böyle birsey iste, suana kadar cuma hutbeleri güzel olan kardeslerede sirayet etmis. Bunlar akil tutulmasi yasiyorlar. Ya gercekleri göremeyecek kadar nankör olmuslar ya da gercekleri gercekden görmek istemeyip sakliyorlar. Ancak bilindigi üzere günes balcikla sivanmaz.

Sanirim bu tür zihniyetler hala ülkenin %99 nun müslüman oldugunu saniyor. Adamin birisi gebermis gitmis giderkende diyor ben Allaha,dine, kitaba peygambere inanmiyorum sakin ola ki benim namazimi kilmayin dedigi halde tutup o adamin bile namazini kilarlar ya bu meselede ona benziyor.

Tamam dogrudur sokaga cikanlar arasinda niyetinde müslüman topluma zarar gelmesin niyetiyle cikan olmustur ancak hangi ahmak cikip suradaki gibi bunu genelleyip cogunlugu sirk icerisinde olan ve büyük bir kismida acikdan müsrik olan insanlarla canakkaleyi hatta öncesine gidip sahabe ile karsilastirip akil tutulmasi yasar. Heleki hutbe icerisindeki bir sözün sarki gibi okumasina da gicik oldum,o misralari siirsel bir hitabetle okumasi gerekirdi.

Siz böyle konusursaniz, kavramlar üzerine algi operasyonuna gerek yokki.

Alayinizin ............................................................ Bildigim bütün kötü kavramlari yakistirmak istiyorum.

O kadar cok sinirleniyorum ki artik...

Islama girisin sarti tagutu red etmektir, cikarlar en büyük tagutlari överler ve hatta cogu hocacik cikar bu bas tagutlari Allah tarafindan desteklendigini iddia eder.

iyi kardesim ne güzel bir dünya. Inanin biktim bu tür hocalardan.

Yahu madem ülke güllük gülistanlik, hala nicin, Allahun kanunlari ayaklar altinda, hala nicin dini islam ülkede ayaklar altinda, hala nicin seytan ve seytanlasmis düzenlerin alayi ülkede heryere sirayet etmisler.

Bu mudur yani?

Elimde bir güc olsaydi Allah biliyor bu hocalarin alayini toplayip falakaya yatirip o sözlerinden dönene kadar döverdim. Dini islami ne hale getirdiler.

Madem o kadar yüreklisiniz kendinizi canakkale icin bir tutuyorsunuz, canakkaledeki müslümanlar kuran nizami gitmesin, kafir nizami ülkeye hükmetmesin diye o kadar aclik ve sefalete ragmen cikmislardi evlerinden.

SIKIYORSA sizde cikin suan ülkenin her yanini kafir nizami hükmediyor, cikip Allah icin bir kelime edin. Birakin disarida miting yapmayi oturdugunuz yerden bile konusmayip düzenin tagutlarini övenlerden ne beklenir.

Zaman hakikaten karisik. Allah bu karisikliga sebep olanlara hidayet versin.

Daha fazla yazarsam elestirinin dozunu arttiracagimdan susuyorum.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uslup olmadı sayınewer

Sonuna kadar haklı oldugunz aşıkar
Zıra sokaga cıkıp bagıran muslumanlar
Ego tatmını yapmıs olmalı..heralde Allahın kanunlarını getırmedıler , demokrasıye katkıda bulundular ..
Böylemı ıslam gelıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İyi tağut, kötü tağut...Az tağut, çok tağut..."Benim tağutum senin tağutunu döver.", son tahlilde dövdü de...
Darbe girişiminin olduğu ilk gece Ankara'da saat 00:30-04:00 arası meydanlara inenlerden biriydim.Allah biliyor ki niyetim; Bu topraklarda müslümanlara yeniden zulüm yapılmasın, Kuran Kursları kapanmasın, İmam Hatiplerin orta kısmı kapanmasın, başörtüsü zulmü yeniden yaşanmasın, bacılarımın peçesine el uzanmasın, müslümanların sakalına ve kıyafetine yeniden karışılmasın niyetiyle can havliyle, biraz da gaza gelerek evden bedenimi dışarı atmıştım.Yani 28 Şubat benzeri zulümler yeniden yaşanmasın niyetiyle meydana inmiştim.Çünkü FETÖ münafığının Tayyibe galip gelirse bu topraklarda neler yapacağını/yapabileceğini en iyi bilenlerden biriydim. Malum paralelci F-16 pilotları üzerimizden 300-500 metre yakından geçiyorlar, sorti atıyorlar.Yine paralelci pilotların kullandığı helikopterler çok yakınımızdan uçuyor. Sonradan öğrendim üzerimizden geçen uçakların bir kısmı 500 mt yakınımızdaki rejimin külliyesini bombalıyormuş, bir kısmı da meclis ve genel kurmayı bombalıyorlarmış. Baktım meydana, genelde muhafazakar insanlar. Ama geneli belli, Akp'ye oy veren tipler...Tabi İsmailağa cemaatinden gelenler de meydanı doldurdu zamanla, sakallı şalvarlı cübbeli sarıklı amcalar, çarşaflı bacılar filan.Hadi bu görüntüler bir nebze rahatlattı beni.Ama saat 4'e doğru gördüğüm bir manzara çıldırttı ve şok etti beni. Hani Türk bayrağının üzerinde M.Kemal resmi olur yaa, haa işte öyle bir türk bayrağı gördüm.Baktım birisi o türk bayrağını dalgalandırıyor. Sübhanallah dedim, nerdeyim ben? Kemalistlerle aynı meydandayım, o görüntüden sonra şalterler attı benim. Ben ne için bu meydandayım, bu insanların hemen hemen hepsi ne için bu meydanda? Ben müslümanların akp dönemindeki kazanımları kaybolmasın diye burdayım (yani zulümatın gri tonları), bu insanlar ise helvadan putları olan demokrasi sistemleri yıkılmasın diye burada, bi de rahatları, keyfleri, düzenleri bozulmasın diye buradalar.Kısa bir akıl tutulmasından sonra aklım hemen başıma geldi ve meydanı hemen terkedip evime gittim, ve o dakikadan sonra bu darbe girişimi için bir daha meydanlara inmedim elhamdülillah...Dedim şimdi F-16 şuraya bomba atsa ve burada ölsen şehid olur musun? Dedim "Vallahi olmazsın", ama şeytan sağdan üfürüyor; "Akiden düzgün ama"??? İstediğin kadar akiden düzgün olsun, demokrasiyi savunanlarla aynı meydanda ölsen şehid olmazsın. Sonra tabutumun üzerine Türk Bayrağı saracaklardı ve diyanetin camilerinden selalar da "Demokrasi Şehidi" diye verilecekti...

Taberi Çevrimdışı

Taberi

Administrator
Admin
Cevablarınız için teşekkür ederim. Aşağı yukarı herkes aynı kanaatte.
Peki nasıl oluyor da videodaki hoca (ahi-der) böyle aşikar bir konuda ilginç fetvalar ortaya atabiliyor.

Kendilerini tanıyan arkadaşlardan ricam, o dernekten bir yetkiliyi veya videodaki hocayı buraya davet ederek konudan haberdar ediniz.
Çünkü müslümanların aklını karıştırmışlardır. Yukarıdaki sorulara delillerle cevap verirse hakkında zanda bulunmamış, hemde cehaletimizi gidermiş olurlar. Böylece meydan meydan gezmeden tebliğ ve sohbet fırsatını da bulmuş olur düşüncesindeyim.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cevablarınız için teşekkür ederim. Aşağı yukarı herkes aynı kanaatte.
Peki nasıl oluyor da videodaki hoca (ahi-der) böyle aşikar bir konuda ilginç fetvalar ortaya atabiliyor.

gülenden doğan boşluğun yerini doldurmaya aday çok çıkacak ,, hatta başka devlet başkanlarının desteği ile bu işe soyunacaklar bile olacak . siyasette devlete "ölümlü tanrı" diye açıklama getirenler vardır sahihlik derecesini bilmem ama "hükümdar allahın gölgesidir" maanasındaki hadiste aşşağı yukarı devletin gücü ve kudreti olarak aynı kapıya çıkar , yakın zamanda bunun başka bir versiyonu söylendi "allah şirk devlet şerik kabul etmez" diye,, işte yolu şaşırınca allaha yaklaşmakla devlete yaklaşmak karıştırılabilir . olasılıklar çok ... yani illaki genel manada devlete sövülecek diye bir şart yok ama uzak durulması çoooook daha akıllıca .

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kozsoy hocam.. Gösterdiğin adresin gittiği yer belli.. Elinde bir delil varsa söyle. Yanılmıştır, hataya düşmüştür demeni anlatım ki zaten kardeşlerin çoğu o kanaatte.. Fakat derdi şeriat değil makam mevki diyorsan buna bir delil sunman gerekir. Nefsimizdeki kızgınlıklar bize kul hakkı yedirmesin.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kozsoy hocam.. Gösterdiğin adresin gittiği yer belli.. Elinde bir delil varsa söyle. Yanılmıştır, hataya düşmüştür demeni anlatım ki zaten kardeşlerin çoğu o kanaatte.. Fakat derdi şeriat değil makam mevki diyorsan buna bir delil sunman gerekir. Nefsimizdeki kızgınlıklar bize kul hakkı yedirmesin.

lafım genele özele değil zaten bunu daha evvelde dile getirdim ,kişiy i hedef alsam zaten çekinmeden söylerim b adam bunu hedefliyor diye, bahsettiğimi de tekrar yazarım gülen cemaatinden doğan bir boşluk var bu boşluk doldurulmak istenecek , kimin ne düşüncede olduğunu tek seferde anlayamam , ama madem adres istiyorsunuz iki isim , abdullah yolcu ve ismailağa , çünkü bunlarda tek seferlik değil tekrar tekrar tayyipe yakınlaşma olayı var . şabalak adnanı adamdan saymadığımız için önemli değil . tekrar tekrar olursa bu kişide o sınıfa girer değişecek bir durum yok .

yanlış hatırlamıyorsam ebu zerka idi Allahın sevgili kulu tayyip diyordu yani şimdi bu ve cemaati o doğan boşluğu doldurmaya aday değil mi diyeyim ( tamamıyla olacak diye d eşart yok) ?dediğim gibi boşluk doğduğu andan itibaren bunu dile getirdim . benzeri he rdurumda da hatırlatırım aklıma geldikçe selametle !

bir de araştırmam onuda kişisel olarak ekleyim , araştırdığım iki isim vardı birisi saidi nursi diğeri de fethullah gülen , yani birinin bi şeysini arştırmak pekde hayırlı değil bildiğim kadarı ile varsa açığa çıkar zaten . açığa çıkana da yok diyecek değiliz di mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

allahaşktır

Guest
şehit kuran-ı kerimden sonra çıkan bir kelimedir ve din yolunda ölmen kimsele riçin kullanılır ; bence şu an şehit kavramı diye birşey yok çnk din savaşları yapılmıyor

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şehit kuran-ı kerimden sonra çıkan bir kelimedir ve din yolunda ölmen kimsele riçin kullanılır ; bence şu an şehit kavramı diye birşey yok çnk din savaşları yapılmıyor

hadi suriyeye mezhep savaşı dediniz filistine ne diyeceksiniz merak ettim , "haşa" ibrahimgillerin aile içi meselesi mi ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
lafım genele özele değil zaten bunu daha evvelde dile getirdim ,kişiy i hedef alsam zaten çekinmeden söylerim b adam bunu hedefliyor diye, bahsettiğimi de tekrar yazarım gülen cemaatinden doğan bir boşluk var bu boşluk doldurulmak istenecek , kimin ne düşüncede olduğunu tek seferde anlayamam , ama madem adres istiyorsunuz iki isim , abdullah yolcu ve ismailağa , çünkü bunlarda tek seferlik değil tekrar tekrar tayyipe yakınlaşma olayı var . şabalak adnanı adamdan saymadığımız için önemli değil . tekrar tekrar olursa bu kişide o sınıfa girer değişecek bir durum yok .

yanlış hatırlamıyorsam ebu zerka idi Allahın sevgili kulu tayyip diyordu yani şimdi bu ve cemaati o doğan boşluğu doldurmaya aday değil mi diyeyim ( tamamıyla olacak diye d eşart yok) ?dediğim gibi boşluk doğduğu andan itibaren bunu dile getirdim . benzeri he rdurumda da hatırlatırım aklıma geldikçe selametle !

bir de araştırmam onuda kişisel olarak ekleyim , araştırdığım iki isim vardı birisi saidi nursi diğeri de fethullah gülen , yani birinin bi şeysini arştırmak pekde hayırlı değil bildiğim kadarı ile varsa açığa çıkar zaten . açığa çıkana da yok diyecek değiliz di mi ?

selefilerle sofileri kitle olarak karsilastirmak senin gibi bir analizciye yakismadigi gibi abdullah yolcu ile ismailaga cemaatini kiyaslamak da hic yakismadi. Ben devlet olsam abdullah yolcu gibilerin yüzüne bile bakmam, zira arkasindan takip edilenine bakarsan listeye bile alinacak kadar cap yok. Kimse yanlis anlamasin kücümsedigim icin demiyorum. Hani yolcu bi sohbetinde diyor ya bir seyh icin onu kim takiyor diye, önce kendi sohbetine bir baksin düzenli sohbetine kac kisi geliyor : )

simdi tutupda böyle birini pesinde yüzbinleri milyonlari sürükleyen biriyle kiyaslamak gercekden zulum olur. Heleki diger capsiz zerkayi teleffüz etmende facia..

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selefilerle sofileri kitle olarak karsilastirmak senin gibi bir analizciye yakismadigi gibi abdullah yolcu ile ismailaga cemaatini kiyaslamak da hic yakismadi. Ben devlet olsam abdullah yolcu gibilerin yüzüne bile bakmam, zira arkasindan takip edilenine bakarsan listeye bile alinacak kadar cap yok. Kimse yanlis anlamasin kücümsedigim icin demiyorum. Hani yolcu bi sohbetinde diyor ya bir seyh icin onu kim takiyor diye, önce kendi sohbetine bir baksin düzenli sohbetine kac kisi geliyor : )

simdi tutupda böyle birini pesinde yüzbinleri milyonlari sürükleyen biriyle kiyaslamak gercekden zulum olur. Heleki diger capsiz zerkayi teleffüz etmende facia..

Kardeş doğru propaganda programı ile bir bakmışsın milyonlar takipçisi olmuş. Pkk ilk kurulduğunda kaç kürt destek veriyor veya katılıyordu? Derin devlet ve batı el ele verip güzel bir program ile kürtlerin kurtarıcısı ve devletlerin belalısı yaptılar. 70li yıllarda pkk büyüyecek, Türkiye'yi tehdit edecek, Suriye'nin kuzeyinde devlet ilan edecek deseler güler geçerdik. Bu tür adamlar her zaman potansiyel adaydır, doğru hamlelerle kitlelere arz edilir ve çoğu zamanda başarılı olurlar.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

yok hayır bunları aynı taraf demiyorum kesinlkle, sayısal olaraksa adnanı düşünün o deli bile hepimizin bildiği birisi olmuşsa 28 şubat mağduru olarak da desteklenmişse... , ha devlete yakınlaşmak isteyenlerin içinde iyi niyetl i de olabilir ama illaki varolan devlete ve gücüne yakınlaşma ihtiyacı duyulacak taaki yeni devlet kurulsuna kadar . bir başka seçenek devletin diyaneti var devlet tutar siz istediğiniz kadar uğraşın ben aynısını bi daha yapmam diyanet bana yeter diyebilir o zamanda rota diyanet olur .

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeş doğru propaganda programı ile bir bakmışsın milyonlar takipçisi olmuş. Pkk ilk kurulduğunda kaç kürt destek veriyor veya katılıyordu? Derin devlet ve batı el ele verip güzel bir program ile kürtlerin kurtarıcısı ve devletlerin belalısı yaptılar. 70li yıllarda pkk büyüyecek, Türkiye'yi tehdit edecek, Suriye'nin kuzeyinde devlet ilan edecek deseler güler geçerdik. Bu tür adamlar her zaman potansiyel adaydır, doğru hamlelerle kitlelere arz edilir ve çoğu zamanda başarılı olurlar.

yine isin aslina bakarsan kürtler ciddi bir potansiyeldi ve hala da öyleler ancak sofiler, menzilciler,bidatciler dururken selefiler bir potansiyel olamazlar. Zaten cok azlar birde kendi iclerinde bile farkli türdeler ve tek bir akide etrafinda birlesemiyorlar ama adlari selefi. Ama sofiler öylemi adamlar 27 kusak öteden olana bile ayniyiz diyor.

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu an ne Selefisi nede Sofisi iktidarın kadrolarına giremez.Temsilen üç beş tane olabilir o kadar.Başbakanın danışmanı M.İslamoğlu denen Şia'nın sağ kolu oldu.Hilal tv'nin Müdürü idi.İrancı kadrolaşma uzun bir zamandır var.Bunlar Fetodan daha tehlikeli.Direk itikadı hedef alıp canlı ölüye çeviriyorlar insanı.Birde bu kadrolara girmek ateşten gömlek giymek gibidir.Ya iş yapmak zorundasın bunu yapacak bilgi kabiliyet ve cesaret yoksa rejimin seni dönüştürdüğünü farketmeden dönüşürsün.Bir bakmışsın yıkmak istediğin rejimin en büyük savunucusu olmuşsun.Ne iman kalır insan da ne ahlak.Geçmiş yıllarda hatırladığım bir haber geldi aklıma Anadoludan istanbula gelen bir polis, yeni iş arkadaşı polislerin rüşvet payı dağıttığında kendisine de pay geldiğini gördüğünde kabul etmemiş dışlanmıştı.Ve bu polis intihar ederek hayatına son vermişti.Haberlerde çıkan bu olayın maalesef en tepedeki görünümü de bu.Çürümüş yozlaşmış bir sistemin çarklarını çevirecek miyiz yoksa yeni bir nizam yeni bir insan olarak dünyanın beklediği İslami bir nizamı kurtuluş reçetesi olarak lif lif açıp sunacak mıyız.Mesele bu.

Taberi Çevrimdışı

Taberi

Administrator
Admin
Arkadaşlar, facebookta rast geldiğim ahi-der sayfasında yayınlanan Tekbirlerle Çöken Darbe videosunda yakın zamandaki Fetö örgütünün darbe girişiminde başbakan ve Cumhurbaşkanının darbeye direnmek için illerin meydanlara, havaalanlarına davetinden sonra inen binlerce insanın karşı koyması sonucunda ölen 237 kişinin Bedir, Çanakkalede ölenler gibi ilayi kelimetullahın, yani İslamın şehidleri olarak kabul ettiğini inanarak konuşmasını nasıl karşılıyorsunuz? (belki de zaten veriyor, verdiriyorsunuz)

Aşağıdaki sorularıma Ahi-Der adına yetkili veya videodaki arkadaşın cevab vermesini isterdim:

Soru 1- Bedir'de, Uhud'da Şehid olan ashab gibi, Laik devletin siyasi idarecisinin talimatından sonra sokaklara dökülen halkın ölümü aynı değerde şehiddir demek caiz mi? Yoksa sahabeye hakaret mi?

Soru 2- Biz meydanlara demokrasi için değil çıkmadık, ilayi kelimetullah için çıktık diyorsunuz; ama meydanlara davet eden bu sebeple çağırdı. Yani davet Demokrasi nöbetine, ölen kahraman ise Demokrasi Şehidi diye ilan etmesine rağmen.
Ölenlerin hepsinin (meydana çıkarken ne için çıkıyorsunuz diye sorguya mı çektiniz?) ilayi kelimetullah için çıktığına nasıl emin oldunuz da şehidliği verdiniz?
(Halkı toptan müşrik görmüyorum, içinde müşrik de olabilir müslüman da)

Soru 3- Biz meydanlara demokrasi için değil çıkmadık, ilayi kelimetullah için çıktık diyorsunuz; fakat demokrasi ile yönetilen laik rejimin sembollerinin altında, her türlü vatandaşıyla karmakarışık bir vaziyette aynı düşmana karşı (üstelik darbenin gerçekleştiği ilk günden sonra defalarca) bir araya gelmeninin Kuran-ı Kerimden ve sünnetten deliliniz, örneğiniz var mı?
(Vatan, millet, kavmiyet veya çeşitli demeogijik akli ve duygusal yorumlarınızı delil kabul etmiyorum)

Soru 4- İmani ve tevhidi yapılarını tanıyıp bilmeden Darbecilere karşı koyarken ölen asker, polis ve halkı Bedir, Uhud şehidleri gibi sayarken; aynı vatanı Pkk'ya karşı mudafa ederken öldürülen asker ve polislere de Bedir, Çanakkale şehidleri gibi görüyor musunuz? Bunun için de meydanlara indiniz mi (talimat gelmeden), video yaparak destek verecekmisiniz?

Soru 5- Demokratik seçimlerde vatan ve millet için tehlikeli olabilecek aynı zihniyetlerin siyasi partilerin ülkeyi ele geçirmemesi için seçim mitinglerine katılıp yine eline mikrofonu alıp RTE için 'Dik dur eğilme bu millet seninle' sloganları atacak mısın? Oy vermek vacipdir olmayacak mı?

Soru 6- Çanakkale savaşı, Dünya müslümanlarının (ümmetin) ve Hilafet devleti Osmanlı devletinin Bilumum haçlı kâfirlerine karşı şeriat yolu ve uğrunda verdiği karşılıklı bir savaştır.
Şeriat devletinin ve hilafet merkezinin (Osmanlı Devletinin), kâfirlere karşı savaşını; Bir zamanlar İsrailin projesi B.O.P. eşbaşkanı olmakla övünerek Araplara laiklik ihraç etmeye çalışan ve belli günlerde tazim ettiği putların ilke ve ınkılâplarına göre ülkesini yöneten RTE.'nin FETÖ ile menfaat çatışması sonucunda çete üyelerinin yönetime el koymaması için başta AKP'li seçmenlerin büyük çoğunluğunca halkın direnmesini Çanakkale, Bedir, Uhud savaşıyla denk görmeniz "Kan Tutulması" değilse "Akıl Tutulması"ndan başka bir şey değildir.

Soru 7- Demokratik düzenlerde tağutlardan tağut beğenme seçimlerine katılımının hükmü nedir?

Soru 8- Yarın demokratik yolla (seçimle) iktidarı ele geçirme olasılığı olan dinsiz muhalefet partilerin, mevcut rejimin ve müslümanların çalışma ve rahatlarının bozulmaması için AKP'ye (ehven-i şer adı altında) maslahaten oy vermesini caiz görme oranınız (yüzde verecek olursanız) kaçtır?

Soru 9- İslam ahkamının genel usulune göre şehid olmanın bazı - belirli kaideleri yok mudur?

Maalesef sorularıma bilhassa 8. soruma 2 sene sonra demokratik seçimlerle cevabımı almış oldum.
Allah ıslah etsin.

Üst Ana Sayfa Alt