Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Dar'ul - Harb'de Çocukları Okula Göndermenin Hükmü

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Peki hepinize birden soruyorum,

Istisnasiz olarak;

1- Cocugunu okula gönderen
2- Her oy veren
3- Her askere giden (bunun icine devletin verecegi cezaya razi olup ceza ödeyen ve askere zorla gidip icinde kalanda dahil)

Bunlar istinasiz kafir midir?

Bana o siteden bu siteden ya da copy yazi tevilleri, zorlama sonuclar ile gelmeyin net sekilde kisa olarak evet kafir olur ya da olmaz deyin.

Tevhidigenc,muhammedrabbani,ismail vakkas ve antitagut kardesler hepinizden ayri ayri yanit bekliyorum.

Bir küfür karşısında yapılmadığında,kişinin hürriyetini bağlamak(kaçması ile kurtulamayacak olması),öldürmek,organlarını kesme tehdidi vuku bulduğunda buna karşı buğz ederek nefretini göstermek ve hoşnut olmadığını ifade etmek imanın en zayıf hallerinden birisidir.İman gitmediği için kafir de olunmaz.Askere gitmeyince ,çocuğunu okula göndermeyince hapis cezası var.Kaçsan nereye kaçacaksın.Yalnız oy vermede sadece para cezası var.Oy vermek için giden kişi herhangi bir tehditle karşı karşıya değil.Bile bile oy vermeye kendi rızası ile giden kişi şirke ve zulme ortak olur.Cehalet engel değilse dinden çıkar.Çünkü tağutlar insanları cahil bırakmış oldukları için bu özür kabul edilir.Şu anda diyanet denen kurum oy verme ile şirke girileceğini söyleyemiyor ve teşvik ediyor.tasavvuf ve şia tarikatları da aynı bakış açısındalar.Bunu söyleyenler sapık ve terörist ilan ediliyor.Burada küfrün önderleri ile mücadele etmek ilk hedef olmalı.Şirke ve zulme ortak olanlar onları yapan gibidir.Hicret edecek bir yer var olduğunda hicret etmek ve kuvvet toplamak sünnet olan mücadele yöntemlerinden birisidir.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bir küfür karşısında yapılmadığında,kişinin hürriyetini bağlamak(kaçması ile kurtulamayacak olması),öldürmek,organlarını kesme tehdidi vuku bulduğunda buna karşı buğz ederek nefretini göstermek ve hoşnut olmadığını ifade etmek imanın en zayıf hallerinden birisidir.İman gitmediği için kafir de olunmaz.Askere gitmeyince ,çocuğunu okula göndermeyince hapis cezası var.Kaçsan nereye kaçacaksın.Yalnız oy vermede sadece para cezası var.Oy vermek için giden kişi herhangi bir tehditle karşı karşıya değil.Bile bile oy vermeye kendi rızası ile giden kişi şirke ve zulme ortak olur.Cehalet engel değilse dinden çıkar.Çünkü tağutlar insanları cahil bırakmış oldukları için bu özür kabul edilir.Şirke ve zulme ortak olanlar onları yapan gibidir.Hicret edecek bir yer var olduğunda hicret etmek ve kuvvet toplamak sünnet olan mücadele yöntemlerinden birisidir.

Net cevap bekliyorum ahi, kafir olur ya da olmaz, bak istisnasiz diyorum, sen örneklerinle istisna koyuyorsan kafir degil diyorsun öyle anlarim yok öyle demiyorsan net sekilde evet istisnasiz kafir demen gerekir.

Ayrica vermis oldugun özel örneklerde toplam kac müslüman taniyorsun isimlerini bas harfleriyle yazabilir misin?

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Net cevap bekliyorum ahi, kafir olur ya da olmaz, bak istisnasiz diyorum, sen örneklerinle istisna koyuyorsan kafir degil diyorsun öyle anlarim yok öyle demiyorsan net sekilde evet istisnasiz kafir demen gerekir.

Ayrica vermis oldugun özel örneklerde toplam kac müslüman taniyorsun isimlerini bas harfleriyle yazabilir misin?

istisnasız kaide olmaz akhi.Öyle bir şey söylenemez.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Peki hepinize birden soruyorum,

Istisnasiz olarak;

1- Cocugunu okula gönderen
2- Her oy veren
3- Her askere giden (bunun icine devletin verecegi cezaya razi olup ceza ödeyen ve askere zorla gidip icinde kalanda dahil)

Bunlar istinasiz kafir midir?

Bana o siteden bu siteden ya da copy yazi tevilleri, zorlama sonuclar ile gelmeyin net sekilde kisa olarak evet kafir olur ya da olmaz deyin.

Tevhidigenc,muhammedrabbani,ismail vakkas ve antitagut kardesler hepinizden ayri ayri yanit bekliyorum.

islam ever ben sitedeki diğer kardeşler gibi bilgli değilim hoş islamla sonradan tanıştım ilklerden değilim .

ama haddim olmıyarak bilgim yettiğince konuşayım yanlışlarım varsa bu muhammed rabbaninin yanlışıdır eğer doğruysa konuştuklarım allah beni doğruya iletmiştir.

şimdik demokrasinin kötü bir şey olduğundan galiba herkez emin . bu konuda sıkıntı yok.

oy vermek yaşadığımız topraklarda kanun koyucuların sistemlerinin devamlılığını sağlamak bir yana onlara hayat vermektedir.

bir kişi oy vererek bilimsel olarak şunuyapıyor. allah kuranda hırsızlık yapanın kollunun kesilmesini emretmiş.fakat kanun koyucalar hayır hapis edin diyor ve böylelikle oy veren kişi bunu yani kanun koyanın kanunun geçerliliği ve allahın hükümlerinin devleti yönetemiyeceğini söylemiş oluyor. tamam dili ile müslüman olabilir ama ameli ile bu tastık etmez ise bu nasıl bir imandır.

cahiller diyoruz. ama bu nasıl cahillik . tebliğ edenler yokmu var .çölleri aşması gerekmiyor tv yada kitap bilgisayar açık biraz araştırması yeterli ama asıl sorun bu kişiler hallerinden memnunlar. doğru nedir diye bir dertleri yok.

şimdi demokrasiyi doğru bulmıyan biri zaten oy vermez. demokrasiyi savunan bir kişi yada apolitik olan ama oy veren bir kişi allahın bu dünyayı yarratıığına inanır yaprağın bile düşeceğine inanır . ama bu ülkeyi yonetebilecek güç ve kudretten yoksun oldunu düşünür ise bu kişiye nasıl müslüman denebilinir.

bunun yanısıra bu ayetler neyi anlatıyor düşünmek gerektiğini düşünüyorum.

‘’Allah’a resulüne ve sizden olan ululemre itaat ediniz.Eğer bir konuda anlaşmazlığa düşerseniz,Allah’a ve ahret gününe inanıyorsanız işi Allah’a ve resulüne götürün’’[2] buyurmuştur.
‘’Senin Rabbine andolsunki onlar aralarında çıkan çekişmelerde seni hakem tayin edip,verdiğin hükme hiçbir sıkıntı duymadan tam bir teslimiyetle teslim olmadıkça iman etmiş olmazlar’’[3]buyurmuştur..

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bunun yanı sıra oy veren kişi allahın ve resulunun ülkeye hakimiyetini engeller . daha fazlası ilede insanların yeni yetişen kuşakların haramlara alışmasını sağlar . ve dinden uzak bir topluluk ortaya çıkar. ben oy veren kişinin kafir olduğu düşüncesini savunuyorum umarım allah beni yanlışdan korur şeytanın vesvesesınden allaha sığınıyorum

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
vede bu kuranı kerimin tüm asırlar ve zamanlar için gönderildiğini ve her daim geçerli olduğunu (yani artık zaman değişti gibi bidatlarla gelenleri kast ettim) savunan herkezin şu ayetleri okuduğu zaman . açık şekilde ortada aslında.

‘’Allah’a resulüne ve sizden olan ululemre itaat ediniz.Eğer bir konuda anlaşmazlığa düşerseniz,Allah’a ve ahret gününe inanıyorsanız işi Allah’a ve resulüne götürün’’[2] buyurmuştur.
‘’Senin Rabbine andolsunki onlar aralarında çıkan çekişmelerde seni hakem tayin edip,verdiğin hükme hiçbir sıkıntı duymadan tam bir teslimiyetle teslim olmadıkça iman etmiş olmazlar’’[3]buyurmuştur..

1:eğer kuran tüm zamanlar için gönderilmişse bu zamanda işi resulune nasıl götüre biliriz . ruh çağıramayız . bu rada belirtilen şey allahın şeriatidir. dolayısı ile bunun tam tersi durumu da oyvermektir. yani destek olmaktır.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
istisnasız kaide olmaz akhi.Öyle bir şey söylenemez.

Güzel, benimde demek istedigim nokta burada arkadaslar üstte özel örnekler verip genele gidip kafir oldu diyorlar,ondan sordum istisnasiz kafir olur mu diye, tekfirci zihniyetin temel sorunuda buradan kaynaklanmaktadir, her zaman getirilen delillerdeki örnekler hep özeldir ve hep o özel durumdan kesin ve genel sonuc cikar.

Sana gelince ahim, hep deriz ki, gitme etme, kac vs, cok diyen gördüm ama daha adam gibi birinin cikipda para cezasi ya da hapis cezasina razi oldugunu görmedim, mutlaka vardir böyle saglam müslümanlar ama yüzde kaci bu sekilde.

Konusurken kolay konusuyoruz ama is ciddiye binince o söz diyenle muhattab oluyor.

Daha dün askerlik konusunda asip kesenler bugün parali askerlik ne kadar hemen parayi verelim demesi ne kadar samimidir.

Bizim cocugu okula göndermekten önce, burada aile resilerinin babalarin akidelerini düzeltmeye ihtiyacimiz var, bir cok müslüman kalas gibi.

Kalas derken, bildigin kalas. Adam ne kitap okur, ne acar bir mesele arastirir, ne gider esine bir fikih ögretir, ne cocugu ile ilgilenir,sonra bu adam ordan burdan duyma ile cocugu okula gönderme vs, sonrasi ne olacak, hersey cocugu göndermemekle oluyor mu? Asla olmuyor, göndermedin peki sen kendine ne verdin, esine ne verdin cocuguna ne verdin?

Hersey cocugu okula göndermemekle bitiyor mu asla asil is o zaman yeni basliyor, bir cogu okuldan uzakda zibidi olmustur, esgiya olmustur.

Bak gelen örnekde diyor ki felancanin felancasi su olayi yasamis,hani ne oldu hani sirke girilmezdi. Allahdan korkun, Allah icin samimi olun. Olagan üstü bir örnegi (ki oldumu olmadi mi o da muamma) getirip hüküm veriyorlar, ben hemen dedim ki, ben de suna benzer biseye sahid oldum o zaman ben de desem ki hani küfre giriliyordu, özelden genele gitmek nefislerin isidir.

Bugün örneklerden hüküm verildigi icin insanlar askerede gidiyor, okula da gidiyor oy da veriyor ve birileride onlari tekfir ediyor. Amac ne bunu sorgulamak gerek, amac islami tevhidi teblig etmek mi yoksa ben dedim isim bitti mi?

Oy meselesine gelince, adam tbbmdeki kafirlerin yaptigi icraatlari yazmis yazmis sonuna ahada kafir hepsi diyor.

Daha düne kadar bir cok müslüman islam gelecek masallari ile oy vermedi mi?
Daha düne kadar bir cok müslüman, yahu kac, gitme askere, hapse gir, evini baska sehre tasi izini kaybet söylemlerinin bunalimindan askere kacip gitmedi mi, bak o insanlardan sehid olanlar var ve bir cok sitede afis afis ciktilar coguda sehadetini tebrik etti, illede o acilan konularin altina su suydu bu buydu mu demek gerek?
Daha düne kadar et yemek haram deyip tek baslarina kalinca dönerleri götürenleri cok gördüm.
Daha düne kadar okul haram deyip mühendislik diplomalarini alanlari gördük.

Allah icin okula cocugunu gönderen, her oy veren,her askere giden kafir diyen suraya net yazsin ya desin ki ben evet ben kafir diyorum var mi bi itirazin hem evet demeyip hemde copy yazi aralarinda tekfire kacanlar var, lütfen mert olalim.

Askerlik gidene kadar ya da gidip gelenler varsa gelenler icin, her sekilde dinden cikaran bir durumdur. Hani kendi gitmedi ya da kendisi daha önce askerligini yapdi ya.

Düne kadar biz, cihada gidenlerden burada kalanlarin alayi kafirdir deyip, cihaddan bi kac sene sonra döndügünde imm yaa ehmm memmmmm ben hata etmisim diyenleri cok gördük.

Bakin o agzinizdan cikan her kelime yaziliyor,

Kisi munafiktir fasik olur dinden cikar - örnek tevbe 67
Kisi yalan söyler fasik olur ama imani tamamen gitmez ve islam sifati cekilip alinmaz - örnek nur 4

Kisi Allaha karsi yalan uydurur ve zalim olur ve dinden cikar -örnek enam 93
Kisi müslümana zulm eder zalim olur ama imani tamamen gitmez - örnek bakara 231

Örnekden örnege, yapilan fiilden fiile fark vardir.

Cocugunu doktor olsun direk cihad beldesine gitsin mucahid olsun diyen mi yok,
Askere gidim orada egitim alim cikinca direk mucahid olayim diyen mi yok,
Oy verim su kafir zihniyete inat, ILIMLI parti gelsin müslümanlar rahatlasin, belki islam gelir diye oy veren mi yok,

Bunlari iyi ayirt etmek gerek.

Elbette 3 durumda ilme,akla ve mantiga aykiri örnekler. Kisi askere gider Allah muhafaza dinden cikaran bir fiil ile karsilasabilir, kisi okula gider Allah muhafaza cocugu acik küfür olan birseyi islemese de baka baka o küfür olan durumlar kalbinde sevgiye bile sebep olabilir.

Bizler Allah icin yapilabilecek olabilecek seyler üzerine konusalim.

Oy vermek küfürdür, ne icin küfürdür, insanlarin ne yapmasi gerek, müslümanlarin ne yapmasi gerek ve en önemlisi biz ne yapacagiz.
Askerlik küfürdür, müslümanlar bu düzende ne yapacak ve en önemlisi biz ne yapacagiz, yani basinda kardesleri kedi eti yiyecek kadar aclikden ölürken kendi evinde rahat rahat uyuyan o güzel müslüman bir kardesi cikip ya ben askere gitmek istemiyorum bana su kadar para verir misin dediginde ne yapacak..

Lütfen örnekler üzerinden genele gitmeyin, baska sitelerden copy yazilara linklere gerek yok, bizim askerliklede okullada oy vermeklede olan linklerimiz acik, varsa hatali olunan görüs, sadece o kismi alinti yapip bakin surada hataniz var dogrusu bu deyin.

Bugün özelden genele gidip hüküm verenler, azzamlari mi tekfir etmedi, usameleri mi tekfir etmedi, molla ömerleri mi tekfir etmedi...isin ucu oralara kadar gidiyor ama anlayana!!!!

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
vede bu kuranı kerimin tüm asırlar ve zamanlar için gönderildiğini ve her daim geçerli olduğunu (yani artık zaman değişti gibi bidatlarla gelenleri kast ettim) savunan herkezin şu ayetleri okuduğu zaman . açık şekilde ortada aslında.

1:eğer kuran tüm zamanlar için gönderilmişse bu zamanda işi resulune nasıl götüre biliriz . ruh çağıramayız . bu rada belirtilen şey allahın şeriatidir. dolayısı ile bunun tam tersi durumu da oyvermektir. yani destek olmaktır.

Bu ayeti nasil böyle anladin sasiyorum, soruyorum ISID mucahidleri emirlerine itaat etmedi, senin getirdigin ayete göre verdigin sonuc gibi kafir mi oldular?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
demokrasi ve particiliğin tağuti sistemler olduğunu ve oy vermenin küfür ameli olduğunu buradaki hemen hemen herkes biliyor diye tahmin ediyorum.Bu kesinlikle doğrudur buna şüphe yok.Bunda hemfikiriz.Fakat işin ince noktası şurası Allah'ın bize nasip ettiği ilmi herkese nasip etmemiş olabilir yani açarsak herkes bunun küfür amel olduğunu ilk etapta anlayamayabilir.Hemen idrak edemeyebilir.Ayetleri ve anlamını tam kavrayamamıştır iyice cahil bırakılmıştır ve bu küfür amelini işlemiştir mesela. Yaptığı işin nereye gideceğini hesap edememiştir. Tekfire engel olan durumları hesaba katmadan bu kişinin durumunu bilmeden ve doğrusunu delilleriyle açıklamadan tekfir etmeyi doğru bulmuyorum.Yani oy vermek fiili/eylemi küfürdür fakat çeşitli nedenlerden dolayı bunu her yapan kişiyi kayıtsız şartsız istisnasız tekfir etmek doğru değildir.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ayeti nasil böyle anladin sasiyorum, soruyorum ISID mucahidleri emirlerine itaat etmedi, senin getirdigin ayete göre verdigin sonuc gibi kafir mi oldular?

sevgili admin şimdi ayet bu ‘’Allah’a resulüne ve sizden olan ululemre itaat ediniz.Eğer bir konuda anlaşmazlığa düşerseniz,Allah’a ve ahret gününe inanıyorsanız işi Allah’a ve resulüne götürün’’[2] buyurmuştur.

burada açıkca şeriat emridiliyor galiba çünkü işlerimizi kurana sünette göre yapmamız emredılıyor.

peki bir insan oyvererek demokrasiye destek olmuyormu . bu sorunun cevabını istiyorum. yani şeriatin tam tersine gelmiyormu anlatmak istediğim bu aslında.

başka bir değişle demokrasiye itaat ederek şeriati getirmekde ayrı bir cehalet değilmi. bu durumda oy verenler bu ayete gore değerlendirilemezmi.

tamam açık açık oydan bahsetmiyor. ama şeriat emrediliyor bunun dışında oy veren bir kişi demokrasinin devamını sağlıyor.

tam olarak anlatmak istediğim bu bundan kaynaklı kafirdir dedim. işi kişilere göre değerlendirmeninde yanlış olacağı kanısındayım.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
sevgili admin şimdi ayet bu ‘’Allah’a resulüne ve sizden olan ululemre itaat ediniz.Eğer bir konuda anlaşmazlığa düşerseniz,Allah’a ve ahret gününe inanıyorsanız işi Allah’a ve resulüne götürün’’[2] buyurmuştur.

burada açıkca şeriat emridiliyor galiba çünkü işlerimizi kurana sünette göre yapmamız emredılıyor.

peki bir insan oyvererek demokrasiye destek olmuyormu . bu sorunun cevabını istiyorum. yani şeriatin tam tersine gelmiyormu anlatmak istediğim bu aslında.

başka bir değişle demokrasiye itaat ederek şeriati getirmekde ayrı bir cehalet değilmi. bu durumda oy verenler bu ayete gore değerlendirilemezmi.

tamam açık açık oydan bahsetmiyor. ama şeriat emrediliyor bunun dışında oy veren bir kişi demokrasinin devamını sağlıyor.

tam olarak anlatmak istediğim bu bundan kaynaklı kafirdir dedim. işi kişilere göre değerlendirmeninde yanlış olacağı kanısındayım.

Soruma soruyla karsilik verme kardesim, ayete göre emre itaat ile alakali ve sen bunu tuttun oy vermeye getirdin ve hüküm koydun ben de ayni sekilde isid mucahidleri emirlerine itaat etmedi, durumlari nedir dedim, net cevap ver.

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ALLAH HERKEZDEN RAZI OLSUN. UMARIN YANLIŞ ANLAŞILMIYORUMDUR. KORKUYORUM AŞIRIYA KAÇMAKTAN OYÜZDEN OLABİLDİĞİNCE KORKARAK KONUŞUYORUM . KALBEN KİŞİSEL OLARAK OY VERMENİN KAFİRLİK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORDUM. AMA BUNU YANLIŞ OLUCAK DİYE SÖYLİYEMEDİM.
kim A llaahtan korkarsa Allah ona doğruyla yanlışı ayıracak furkan verir (enfal 29)

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Kişilerin genel halleri ve özel halleri terkfirde dikkat edilmesi gereken hususlardır.Genel hallerde,islamın ve imanın şartları kıstasdır.Bunlardan bir tanesini kabul etmeyen istisnasız kafir olur.Özel haller ise genel hallere giren hususlarda kabul edilen hususlarda özel haller nedeniyle dinden çıkaran inanç ve amelleri kabul etmekle ilgilidir.Cehalet özrü genel haller için değildir.Örneğin ben bir suç işlesem sana karşı,ben sana dersin ki ben islama göre suçsuzum.Sen de dersin ki ben de islama göre suçsuzum.Buradaki durum itilaftır.İtilaflarda özel hallerin mevcudiyetine göre sen veya ben değil,arada bulunan islama göre hüküm sahibi bir hakem karar verecektir.Ne benim seni,ne sen beni suçlu ilan edememiş oluyorsun.Yalnız bu özel haller konusunda cehaleti nedeniyle değil,menfaati makamı kazanmak yada kaybetmemek nedeniyle özür sahibi olunmaz.Bu yüzden ilk önce özellikle şu zamanda cehaleti ortadan kaldıracak tebliğ ve davet çalışmalarının kitlesel bir etki iie yapılması gerekiyor.Yani tek tek kişilerle değil,kurumlarla,kurum yetkilileriyle,herkesin duyabileceği ilan ve sansasyonel propagandalarla daha büyük topluluklara hitap edilmelidir.Misal diyanet işleri başkanı bu konuda bir tebliğ yapsa onun ulaşacağı kitle medya aracılığıyla büyük bir dalga oluşturacaktır.Hakan albayrağı sevmem ama,bir gazete ilanı ile kitlesel bir uyarıcı oldu.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi soruyorum ben size.
1- Üniversiteye gidiyorum hiç bir şirk işlemiyorum.Tağutu desteklemiyorum.Ben kafir miyim?
2-Saygı duruşu , tağutu övücü ve diğer şeyleri işlemiyorum ben kafir mi oluyorum?
3-Ataput resimlerini bile yırtacağım kitaplardan kafir mi oluyorum?
4-Derste ataputun ve tağutun savunuculuğu yapılıyor hiç bir şekilde buna iştirak etmiyorum.Ben kafir mi oluyorum?
5-Hoca ödev verdi istiklal marşı ve gençliğe hitabeyi yazın diye yazmazsanız sınıfta kalırsınız diye daha yazmadım yazarsam kafir mi oluyorum?
Ben tağutu reddederken şirklere girişmezken siz nasıl oluyor da kafir diyorsunuz?

Ayrıca ben öğretmen olacağım ve öğretmen olduğumda tağutu destekleyici hiç bir işe girişmeyeceğim ve şirklerden uzak duracağım öğrencilerimi de şirkvari şeylerden uzak tutacağım bunun neresi kötü.Biz eğitim almazsak tağutun öğretmenleri tağutu övücü şeyler yapmayacaklar mı? Müslümanların açtığı bir üniversite var da ben mi gitmiyorum?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
tevhidci genç yazını en ince noktasına kadar okudum allah bin razı olsun . bundan böyle oyverenlerde kafirdir. zaten aslında mantıken oy verren kişi zaten demokrasi putunun nefes alması ve devamının sağlanmasını sağlamıştır. dolayısı ile islam ile bagdaşamaz.
Bu ne sapıkça bir harekettir?
Bir yazı okuyor ve hemen içtihadta bulunuyorsun! Halbuki oy kullanma kufru ve tekfirin engelleri hakkında hakkında yıllardır yazılar sitede durmasına rağmen!
Nasıl anlamak ve hukum vermek istiyorsan ayetlerin nuzul ve genel manasını dikkate almadan yorumlarınla istediğin gibi nefsine çekebileceğinizi mi sanıyorsunu ki, istisnasız bir haram ya da küfür işleyen herkesi, tekfirin engelleri sorgulanmadan tekfire varıyorsunuz? İnsanoğlu ne de meraklı amellerini boşa çıkarıb sonsuz hayat yurdu ahiratını korkusuzca ortaya sürebiliyor?
Hiç demiyor musunuz, herkes istisnasız kafir olmayabilir diyenlerin delilleri nedir? Bu adamlar neden oy vererek kufur işleyenler içerisinde kafir olacaklar olduğu gibi çeşitli sebeblerden dolayı tekfirin engelleri kapsamında değerlendirilebilecek şartlara uyan kimseler için de fiili her ne kadar kufur olsa da fâili kafir olmaktan kurtulabilir; veya bunlar kufur işleyen herkesi tekfir etmekten neden çekiniyorlar, kafire neden kafir demiyorlar?
Subhanallah, bundan daha ötesi var mı? Tamam küfür işledir oldun kafir. Haricilerden fark nedir?

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu ne sapıkça bir harekettir?
Bir yazı okuyor ve hemen içtihadta bulunuyorsun! Halbuki oy kullanma kufru ve tekfirin engelleri hakkında hakkında yıllardır yazılar sitede durmasına rağmen!
Nasıl anlamak ve hukum vermek istiyorsan ayetlerin nuzul ve genel manasını dikkate almadan yorumlarınla istediğin gibi nefsine çekebileceğinizi mi sanıyorsunu ki, istisnasız bir haram ya da küfür işleyen herkesi, tekfirin engelleri sorgulanmadan tekfire varıyorsunuz? İnsanoğlu ne de meraklı amellerini boşa çıkarıb sonsuz hayat yurdu ahiratını korkusuzca ortaya sürebiliyor?
Hiç demiyor musunuz, herkes istisnasız kafir olmayabilir diyenlerin delilleri nedir? Bu adamlar neden oy vererek kufur işleyenler içerisinde kafir olacaklar olduğu gibi çeşitli sebeblerden dolayı tekfirin engelleri kapsamında değerlendirilebilecek şartlara uyan kimseler için de fiili her ne kadar kufur olsa da fâili kafir olmaktan kurtulabilir; veya bunlar kufur işleyen herkesi tekfir etmekten neden çekiniyorlar, kafire neden kafir demiyorlar?
Subhanallah, bundan daha ötesi var mı? Tamam küfür işledir oldun kafir. Haricilerden fark nedir?
abdulmuiz kardeş ben sizin ilminze saygı duyuyorum ve yazılarınızıda beğenerek okuyorum ben toplumun hepsini istisna yapmadan tekfir etmeninde doğru olduğuna inanmıyorum ama oy kullanmak askerlik çocuğunu küfürden korumadan çocuğuyla hiç ilgilenmeden çocuğunu okula göndermeyi hiç bir zorluk yokken mahkemeye başvurmanında küfür olduğuna inanıyorum bunların küfür olduğundada muteber alimlerin hepsi bunların küfür olduğunda ihtilaf etmez ama tekfir noktasında okuduğum çoğu alim tekfirde ihtiyalı davranılması gerektiğini söylüyorlar ben size şunu soruyorum küfür olan bir meseleyi insanın işlemesi için tek bir şey yokmudur oda ikrah bunun dışında Allah teala küfür olan bir meseleyi ikrah bulunmaksızın işlemeyi geçerli kabul etmiyor 2. mesele bir mesele küfür olur ama faili herzaman kafir olmaz diye bir kaide var bu küfrün önündeki engellerin kalkması gerektiğnide kabul ediyorum ama şöyle bir durum yokmu bu her zaman sahibini kafir yapmaz kaidesi kapalı olan meselelerde değilmi oy vermek gibi Allahın hakimiyet hakkının kullara verilmesi meselesi açık olan bir meselemi yoksa kapalı bir meselemi ben açık bir mesele olduğunu düşünüyorum ama hatalıda düşünüyor olabilirim Allah en doğrusunu bilir askerlik çocuğunu okula gönderip hiç ses çıkartmadan orada kalmasına rıza göstermekte bence açık bu benim fikrim bir önemi yok ben sizden bu nsorulara cevap vermenizi istiyorum okul askerlik oy makeme bunlar kapalı meselemi açık meselemi

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ben bu konuda pek bir şey demiyeceğim.

ama şunları söylemek istiyorum sitemlerimi hoşnutlukla karşılarsanız allah razı olsun. : ben ya sapıtmış şaşırmış biriyim allah gözlerimi kapatmış. veya okuduğum ayetler konusunda allah başkalarının göremediğini gösteriyor bana . anlıyamıyorum.

konunun özü aslında şu misal gibi komşunuz evi yanıcak .siz yardım etmiceksınız ama itfaiyeyide aramıcaksınız. ama o komşu yarın yine sizle arkadaş gibi konuşucak.

bir ayet yazdılar okudum . ayette şeriate itaat yazıyor dedim kabul ettiler. ama oy vermeye bağlayınca sapıkca düşünceler dediniz.

mantığım durdu .

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi soruyorum ben size.
1- Üniversiteye gidiyorum hiç bir şirk işlemiyorum.Tağutu desteklemiyorum.Ben kafir miyim?
2-Saygı duruşu , tağutu övücü ve diğer şeyleri işlemiyorum ben kafir mi oluyorum?
3-Ataput resimlerini bile yırtacağım kitaplardan kafir mi oluyorum?
4-Derste ataputun ve tağutun savunuculuğu yapılıyor hiç bir şekilde buna iştirak etmiyorum.Ben kafir mi oluyorum?
5-Hoca ödev verdi istiklal marşı ve gençliğe hitabeyi yazın diye yazmazsanız sınıfta kalırsınız diye daha yazmadım yazarsam kafir mi oluyorum?
Ben tağutu reddederken şirklere girişmezken siz nasıl oluyor da kafir diyorsunuz?

Ayrıca ben öğretmen olacağım ve öğretmen olduğumda tağutu destekleyici hiç bir işe girişmeyeceğim ve şirklerden uzak duracağım öğrencilerimi de şirkvari şeylerden uzak tutacağım bunun neresi kötü.Biz eğitim almazsak tağutun öğretmenleri tağutu övücü şeyler yapmayacaklar mı? Müslümanların açtığı bir üniversite var da ben mi gitmiyorum?

kardeşim yaklaşımın yanlış vardı da yapmadım demek biraz tabiri caizse affına sığınarak benzin vardı da ben mi içtim demeye geliyor sen eğer bu saydıklarını yapabilirsen okul da hiç bir mani yoktur inşAllah yapabilirsin ama işin çok zor

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ana babalar cocugunun okulunu dusundugu kadar onlarin dinini ve hatta kendi dinlerini dusunmuyorlar ise bu durum nasil makul olabilir.
Sinavim var ondan oruc tutmuyorum diyen çocuğuna ana babalarin tavri nedir.
Ya namazlarini hangi ana baba düşünüyor.
Okul hayati boyunca çocuklarının , 2. Bir emre kadar dinsiz yasamasindan ne kadar rahatsizlik duyuluyor.

Gunumuz turkiyesi;
Dizi ve yarisma manyagi olmus analar,
Borc ve gelecek kaygisina dusmus babalar,
Yaris ati haline gelmis, surekli psikolojik olarak asagilanan, para ve sohret tutkunu, maneviyati olmadigindan maddeye saplanmis gencler.
Eskiden kucugu egiten onlar oldugu halde, simdi küçükleri kendine ornek alan büyükler.
Kaygisi sadece kendileri (ego nefis ve bedenleri) olan , calisan yemek yiyen uyuyan topluluklar.
Biz islami getirecegiz diyerek oylari toplayan, dine ne hizmetleri oldugunu anlayamadigim yoneticiler.
Ismi degismeden once , musluman kani aktiginda bu ulke boyle bir ulkemiydi?
Soruyorum ; suriye , filistin, irak ... olaylari 200 yil once olsa , neler olurdu. Simdi tv de suriyeden bahsedince " yinemi savas haberi. Sıkıldık . Insanin icini karartiyorlar " mi denirdi.
Bu hale gelisimizin nedenlerinin hepsini iyi idrak etmek gerek. Egitim de bunlardan birisi degil mi???

Ben hayatimda hic kimseye kafirdir demedim.
Ama bu adamlara , bunlar dine hizmet ediyor dusuncesi
Ve ya buna oy vermezsek oteki gelir düşüncesi ni kimseler savunmasin.
En azindan bu ( cok sevdigim) forumda.
Ehveni şer degil bu adamlar. Bizatihi kendileri şer.

Demokrasiyi kullanarak islami getirmiyorlar.
Islami kullanarak muslumani demokratiklestiriyorlar

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ana babalar cocugunun okulunu dusundugu kadar onlarin dinini ve hatta kendi dinlerini dusunmuyorlar ise bu durum nasil makul olabilir.
Sinavim var ondan oruc tutmuyorum diyen çocuğuna ana babalarin tavri nedir.
Ya namazlarini hangi ana baba düşünüyor.
Okul hayati boyunca çocuklarının , 2. Bir emre kadar dinsiz yasamasindan ne kadar rahatsizlik duyuluyor.

Gunumuz turkiyesi;
Dizi ve yarisma manyagi olmus analar,
Borc ve gelecek kaygisina dusmus babalar,
Yaris ati haline gelmis, surekli psikolojik olarak asagilanan, para ve sohret tutkunu, maneviyati olmadigindan maddeye saplanmis gencler.
Eskiden kucugu egiten onlar oldugu halde, simdi küçükleri kendine ornek alan büyükler.
Kaygisi sadece kendileri (ego nefis ve bedenleri) olan , calisan yemek yiyen uyuyan topluluklar.
Biz islami getirecegiz diyerek oylari toplayan, dine ne hizmetleri oldugunu anlayamadigim yoneticiler.
Ismi degismeden once , musluman kani aktiginda bu ulke boyle bir ulkemiydi?
Soruyorum ; suriye , filistin, irak ... olaylari 200 yil once olsa , neler olurdu. Simdi tv de suriyeden bahsedince " yinemi savas haberi. Sıkıldık . Insanin icini karartiyorlar " mi denirdi.
Bu hale gelisimizin nedenlerinin hepsini iyi idrak etmek gerek. Egitim de bunlardan birisi degil mi???

Ben hayatimda hic kimseye kafirdir demedim.
Ama bu adamlara , bunlar dine hizmet ediyor dusuncesi
Ve ya buna oy vermezsek oteki gelir düşüncesi ni kimseler savunmasin.
En azindan bu ( cok sevdigim) forumda.
Ehveni şer degil bu adamlar. Bizatihi kendileri şer.

Demokrasiyi kullanarak islami getirmiyorlar.
Islami kullanarak muslumani demokratiklestiriyorlar

kardeş bu partilerin kafir olmadığını ancak Allahın kalbini kararttığı kimseler bilemez bunlar kendi çıkarları için Allahın dinini satmaktan hiç çekinmezler bakın bunların ağababaları esedle görüşmeye gitti ona kuran hediye etti

Üst Ana Sayfa Alt