Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

DarulKitap İslam Ans. v.2

RahmaninKulu Çevrimdışı

RahmaninKulu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sadece şunu merak ediyorum. Sadece merakımı gider lütfen nlgn..
Elbette sakınmak ve takva boyutunu sormuyorum!!!!

Bu yazıları yazarken kullandığın internet sunucuları ile Yaptığın antlaşma maddelerinide gerçekten inceledin mi?

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillah

daha önce başkası tanımadığım birileri adına açılmış "açık hat" şeklindeki hazır kart ile internete girdim ve programlarım lisanssız ve içinde küfür maddesi bulunan hiçbir programa, siteye girmiyorum ve video vs izlemiyorum inşa Allah. Bu siteye üye olurken kullanım sözleşmesini okumadan kabul etmiş olduğum mail adresimi de iptal ettim. mail adresim de yok. facebook vs ye girmiyorum. eskiden üye olduğum bir kaç site dışında yeni üyeliklerim de yoktur. Daha özeli ise elektrik, su gibi aboneliklerimi de iptal ettirdim. Ev sahibi ile abonelikleri üzerime almayacağım şeklinde bir sözlü anlaşma ile evinde oturmaktayım. Sigorta vs den de yararlanmamaktayım. Haram olan bir işte de çalışmıyorum Elhamdulillah. Bana nasıl rızkını temin ediyorsun diye sormazsın sanırım. imanın gereklerinden biri de rızkımıza Allah Teala'nın kefil olmasıdır. elbette helal olan bir şeyleri üretip dikip vs satabiliyorsunuz. Allah Teala'nın bereketiyle siz limonu 3liraya alırken ben gittiğimde markete fiyatı 1liraya düşmüş olabiliyor. gerçekten göklerin ve yerlerin anahtarları Allah'ın elindedir hiç ummadığınız yerden sizi rızıklandırıyor. Size faydası olacak kişiyi bir sebeble ta ayağınıza getiriyor. Sizler bunları bilip durduğunuz halde, o olmazsa olmaz bu olmazsa olmaz, derseniz ve sebebleri önemserseniz ve kendinize güvenirseniz çözümler ararsanız vesair teslimiyetinizi gerçekleştiremezsiniz. Ama siz Allah ve Allah'a kulluğu dert edinirseniz -demiyorum ki hiç üzülmez sıkıntı çekmezsiniz - şu kesin ki yerler gökler üzerinize yıkılmış gibi olsanız da takvalı olursanız Allah sizi tüm bunların arasından sıyırır. BİZ BİZE DÜŞENİ YAPALIM NEFSİM ELİNDE OLAN ALLAH'A YEMİN EDERİM Kİ RABBİM ZATEN ÜZERİMİZE NİMETLERİNİ YAĞDIRIYOR. KAFİRLERİ DOYURAN KİM.
Kardeş maşallah bu kadar dikkat etmen çok güzel ancak bu kullandığın bilgisayarı veya telefonu (Microsoft, Android, IOS vs) ilk açarken de buna benzer sözleşmeleri (küfür içeriyor mu bilmiyorum) onaylıyorsun. Bu aletleri kullanıyorsan bu kaçınılmaz gibi.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
akhi yanlışlıkla yazmıştır :snzdglsn:.hüsnüzan et azıcık yav.

hüsnüzan nedemek bilmem ama galiba لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ مُحَمَّدُ الرَّسُولُ اللهْ oldugu için görmedi diye düsündüm, ama genede düzeltmesini rica ediyom

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Bismillah.
Ahmet el-sivasi
evet tam v harfini algılayamamıştım.
bende sizden bir şey isteyeceğim ki Allah'ın hakkını yerine getirmeye de bu kadar hırslı ve dikkatli olunuz inşa Allah

Allah razi olsun:)
kusura bakmayin mesajim biraz sertti, özür dilerim:uzgnm:
nasihatin içinde tesekkürler:kedicik: eger onu yapmasaydim bu fransa topraklarinda halim ne olurdu düsünmek bile istemiyom:kedicik: