Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Davan'dan Yuvaya, Rızan'dan Günaha... Rabbim Beni Affet. (bir Istismar Gerçeği Ve Nasihat)

Hamd-u Sena Çevrimdışı

Hamd-u Sena

Üye
İslam-TR Üyesi
Davan’dan Yuvaya… Rızan’dan Günaha…. Beni affet RABBİM. (GERÇEK YAŞANMIŞ BİR İSTİSMAR ÖYKÜSÜ)

bQn6Dd.jpg

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…

Hamd tek olan Allah’a ve salat ve selam kendisinden sonra peygamber gelmeyecek olan Muhammed (sav)’in üzerine olsun.

Ben İstanbul’dan kardeşiniz ……..... Tevhid akidesi ile 2011 yılında İlahiyat fakültesinde 2. Sınıf okurken tanıştım. Bu güzel nimet ile beni rızıklandıran Allah’a ne kadar hamd etsem o kadar azdır. Allah’ın bizden yapmamızı istediği amellere riayet etmek ve güzel bir şekilde tesettüre bürünmek için üniversiteyi bıraktım. Ailem mütedeyyin olmasına rağmen güzel bir şekilde örtünmeme engel olmaya çalıştı. Ben onlara İslam’ı anlattıkça abilerimin ve diğer aile fertlerinin baskılarına maruz kaldım. Çok abartılı şekilde değildi baskıları. Ama yüreğimi inciten birçok hadise yaşadım. Rabbimin yolunda çalışma yapmama izin vermedikleri gibi dışarı çıkmama dahi engel oldular. Cahiliyeden kalma alışkanlığım olan, imanımı tazeledikten sonra ise davet amacıyla sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmaya başladım. İnternetten sohbet dinliyor, arkadaşlarıma tevhidi anlatıyor ve İslam dünyasındaki gelişmeleri takip ediyordum… Durumum bu şekilde uzun sure devam etti.

Sosyal paylaşım sitelerinde erkeklerle konuşmamaya özen gösterdiğim halde kardeşim dediğim 1-2 kişi ile İslami konuları konuşuyor, fikir alışverişinde bulunuyordum. Bunlardan biri Suriye’de mazlum Müslümanların safında yer almıştı. Paylaşımlarını takip ediyor farkında olmadan kendisinde etkileniyordum. Paylaşımları bana çok güzel bir iman yansıtmıştı. Velhasıl bu şahısla internetten cihad, şehadet, dava ile ilgili şeyler konuşurken yavaş yavaş konuşmalarımızın seyri değişti ve kişiselleşti. Ben imanımdan ötürü yaşadığım sıkıntıları anlatmaya başladım. Oda bana teselli vermek için elinden geleni yapıyordu. Gerçekten benimle samimi şekilde dertlendiğini düşünüyordum. Bir gün bana evlenme teklif etti. Eğer kabul eder isem evlendikten sonra hicret edeceğimizi ve Allah’ın razı olacağı en hayırlı ameli beraber, birbirimize güç vererek yerine getireceğimizi söyledi. Ben bu teklif karşısında açıkçası hem mutlu olmuş hem de tanımadığım etmediğim birine nasıl güvenebilirim diye düşünmeye başlamıştım... Tabi ailemi nasıl bırakıp gidebilirim düşünceside göğsümü daraltıyordu. Birkaç arkadaşımla durumu paylaştım. Çoğunluk böyle bu teklifi kabul etmemin uygun olmayacağını belirtti. Arkadaşlarımın görüşlerinden sonra uzun bir vakit düşündüm . Bana bu akideyi sevdiren en büyük sebeplerden biri yeryüzünde İslam için mücadele edenlerin çoğunun bu görüşü benimsemiş olması idi. O yüzden her muvahhid gibi kalbimde Allah yolunda cehd etmek vardı. Dahası Ailemin baskısından kurtulacak ve mücahid(!) biriyle evlenecektim… Arkadaşlarımın görüşlerinden sonra uzun bir vakit düşündüm. Ve teklifi kabul ettim. Annemi ve çok sevdiğim biricik kızkardeşimi gözü yaşlı bırakmanın üzüntüsü ile 2 hafta sonra Ankara’ya geçtim ve evlendim…

Evet, İslam’ın hakim olmadığı bir evden, İslam’ı hakim kılacağımız bir aile yuvasına geçtim.(!) Çok hüzünlü olmama rağmen gelecek günlerin mutluluk getireceği ümidi gönlümü ferahlatıyordu. Fakat bu ümit evliliğimizden sadece haftalar sonra yerini karamsarlığa ve üzüntüye terketti. Mücahid diye evlendiğim şahıs sabah namazlarına ısrarlı kaldırmalarıma rağmen icabet etmiyor ve namazı kılmıyordu. İlerleyen vakitlerde uyandığında ise hep üzgün olduğunu uykusunun çok ağır olduğunu ifade ediyordu. Bu durum bende hayal kırıklığına sebep olmuş ve karamsar bir duygu yüreğimi kaplamıştı. Evliliğimizin üzerinden yaklaşık 3 hafta geçmişti. Eşimin İslami birçok kurala riayet etmediğine defalarca şahid oluyor ve bu durumun düzelmesi için Allah’a dua ediyordum.

Eşim sosyal medyayı evlendikten sonra da kullanmaya devam etti. Ben bu durumdan rahatsız oluyor ve bunu kendisine iletiyordum. Her defasında Allah için insanlara daveti ulaştırdığını ve Müslümanlara bu şekilde yardımcı olduğunu söylüyordu. Sanalda ahlakına ve imanına inanılmaz şekilde güvendiğim eşime artık sevgi ile bakamıyordum. Her gün hatta üzüntü ve kederli olmanın etkisiyle her an Rabbime dua eder gibiydim. Kalbim bir volkan gibi kaynıyordu.

Eşime olan saygım gün geçtikçe kayboluyor onu gördüğümde imanımın zayıfladığını hissediyordum. Her gün saatlerce vaktini internette geçiyor ve bu işinde ecir olduğunu söylüyordu. (Allah için çalışıyordu ya). Kendisinin defalarca yalan attığına şahidlik ettim… Onunla geçen her vaktim sanki beni cehenneme yaklaştırıyordu. Oysa ben onunla birlikte cennete giden zorlu yolu katlanmaya gelmiştim. :’(

Bir gün sosyal medya da yeni bir hesap kurup eşimle konuşmaya başladım. Bu yaklaşık 3 hafta sürdü. Ona sürekli cihad ile ilgili sorular soruyor, bu ameli işlemeyi allah bana nasip etsin diyordum. Ve konuşmalarımız yine davadan yuvaya kaymıştı. Ben yine imanımdan ötürü mazlumiyet yaşayan biri olarak konuştum. Eşim kendisinin bekar olduğunu ve isterse nikahı kıyar kıymaz hicret edebileceğimizi söyledi. Webcam’den beni görmek istediğini ve sonra nikah kıymak istediğini belirtti. Bende kendisine ancak memleketime gelip yüzyüze görüştükten sonra olabilir dedim. Kendisi de şu şartla bu teklifi kabul etti “Tamam, eğer cevap olumlu olursa nikahı hemen kıyar birkaç gün otelde kaldıktan sonra hicret ederiz. Çünkü benim hicret diyarında çok işim var. Evlenip döneceğimi söylemiştim vs..” Bende kabul ettim ve uygun zamanda gelmesini söyledim. (Af Allah’ım! Yalancı bir adamın yalancı karısı oldum.! Ne hallere düştüm.!)

Bu yaşananlardan sonra kaynar sular beynimden aşağıya döküldü sanki. İnanılmaz bir öfke ile dolmuştum. Artık ona karşı nefretimi davranışlarımda göstermeye başladım. Bu konuşmaların hemen sonrasında eşim bana hicret etmesi gerektiğini söyledi. Ben kendisine bana verdiği sözü hatırlattım. “Hani beraber gidecektin. Evlenmeden önce öyle dememişmiydin? Sözün yokmuydu? Vs.” Cevap olarak bana şu an sınırlarda sıkıntı olduğunu ve beni riske atamayacağını söyledi. Hem de işini çok acil olduğunu ifade etti. Evet, eşim şeytanın razı olduğu, heva ve hevesinin emrettiği amele hicret etmeyi düşünüyordu. Beni aldatmaya çalışıyordu( Ve aldatmıştı zaten)... Ve belki daha birçok bacımızı Allah ile aldatacaktı nefsini ilah edinen… İnsanları Allah ile aldatıp, aldanan mahluk … Benim için Artık bu adamdan kurtulmak gerekliydi….

Bu olaydan sonra durumu Müslüman evli bir bacıya ilettim. Bana yardımcı olmalarını istedim. Allah razı olsun durumum ile çok yakından ilgilendiler. Eşimin sorunlarını anlattım. Ayrıca delilleri ile beraber internetten bacıları kandırdığını kendilerine izah ettim. Eşimden boşanmak istediğimi söyledim. Arkadaşımın eşi çevresindeki Müslümanlar ile beraber eşim ile görüştükten sonra ona Müslümanlardan uzak durmasını telkin etmişler. Ve elhamdülillah benden boşanmasını da kabul ettirdiler. Bana Müslüman bacılar ile kalacağım yer ayarladılar. Allah kendilerinden razı olsun.

Benim hayatımda oldukça uzun ve çok zor gelen bu anları bu kadar kısa bir şekilde ifade etmek oldukça zordu. Belki anlatabileceğim bir çok şey vardı. Ama bunları anlatmam ümmetin maslahatına ters gelecek şeyler. İfade edemediğim çok şey var. Ama şundan emin olun ki benim gibi olaylar yaşayanların bir çoğu bu akideden soğumuş ve gerisin geriye dönmüştür……….

Evet, değerli bacılarım beni size karşı nasihatta bulunmaya iten sebep yaşadığım üzücü (rabbim beni affet ) hadisedir... Allah için kendinize dikkat edin.! Irz düşmanları kılık değiştirdi, ad değiştirdi internetlerde dolaşıyor. Nice bacının hikayesini biliyorum. Benim gibi hatta benden daha kötü olaylar yaşayanlar var. Ve biliyorum ki benim yaşadığımda son olmayacak. Birilerinin bu durumları paylaşması ve kardeşlerine öğüt vermesi gerekiyor. “Öğüt mü’minlere fayda verir.” (zariyat/55)

Sevgili Bacım;

- İnternette herkes alimdir Google var, geniş zamanda ve rahat zamanda herkes mücahid’dir … Şuna inan sanal alemdeki insanların çoğunun imanı da, takvasıda sanaldır. İlla ki samimi Müslümanlar vardır ama geneli maalesef böyledir. Klima altında yazı yazmak oldukça rahattır. Sıkıntılı zamanlarda iman ortaya çıkar. Bir de birçoğu alim gözükür, ahkam keser, güzel sözler dökülür yazılarına fakat düzgün Kur’an okuyan kardeşe çok az rastlarsın… Gece okuluna talebe olan yoktur. Gece okulunda talebe olup rabbani eğitim alan bir Müslümanın da sanalda çok fazla olacağına inanmıyorum…..

- Herkes kardeşçe konuşmaya başlar, konuların girişi dava, gelişmesi cihad, sonucu da nikah oluyor maalesef!

- Allah’ın senden razı olmasını istiyorsan önce küçük haramlardan uzaklaş.! Saliha ol ki Allah sana salih bir eş versin.!

- Benim yuvamın temeli haram ile atıldı zaten pek sağlam olmayan temel yıkılıverdi. Senin de öyle olmasın bacım.! Temelini dualarla, amellerle at yuvanın. Haram harç katma evine.!

- Sen Fatıma ol ki Allah sana Ali gibi eş nasip etsin.

- “Falan alimin eşi, falan hocanın eşi, mücahid eşi” desinler diye eş seçme.!

- İnternet özellikle sosyal medya haram için kıvılcımdır. Bu kıvılcım imanını da zayi edebilecek büyük bir ateşe dönüşebilir.

- İnternette cihadi paylaşımlara gösterdiğin ilgiyi Allah’ın kitabına yönelt. “Şehid olmak istiyorum. Rabbim yardım et.” Diye çok yazı paylaşacağına, bir şehid gibi yaşamaya çalış.

- Senin cihadın kabul olunmuş Hac’dır… Bunu sakın unutma. İmanın zirvesi olan Allah yolunda cihad amelini işlemek adına seni rabbinden, cennetten uzaklaştıracak amellere karşı dikkatli ol. Unutma, senin en önemli görevin ümmete faydalı evlat yetiştirmen ve iffetini korumandır.

Kardeşlerim Allah’a emanet olun. Onun rızasını gözetin ki oda sizi gözetsin.

Allah’ın günahkar, aciz ve rahmetine muhtaç kulu …..…..

(Belki şu anki durumumu merak ediyorsunuzdur.. Ben şu an başka bir Müslümanla evliyim. Belki hayallerimdeki özelliklerin birçoğu kendisinde yok. Ama bir Müslümanda olması gereken samimiyet ve ihlas var. Ve ben inanıyorum ki bu iki azık ileride onu Allah yolunda daha güzel şeyler yapmasına vesile olacaktır. Rabbim ondan razı olsun ve bizi dünya hayatında bir araya getirdiği gibi cennette de bir araya getirsin. Amin.)

-alıntıdır-

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sanal mücahidlerin çoğalıp,meydan mücahidlerinin azaldığı bir dönemdeyiz.Dilin kemiği yok,cihad,mücadele ve şehadet diyenlerin(Rabbim bizi bu insanlardan eylemesin)çok olduğu ama iş pratiğe gelince,çokluğun yok olduğu bir dönemdeyiz.Bu gibilerine asla inanmamak lazım,ama ne yazıkki insanların ve özellikle bayanların bu gibi şeref yoksunu insanlardan etkilendiğide bir gerçek.Aradığı mutluluğu sanalda bulacağına inanan bir nesille karşı karşıyayız,kendini alim,mücahid,şehadet aşığı tanıtıp ilk fırsatta ihanet çukuruna düşen bu nefisperestlere karşı kardeşleri sürekli uyarmalıyız,aksi halde bu ateş ilerde sevdiklerimize kadar bile dokunabilir....

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bir kardeş netten tanıştığı reelde de kefili bulunan bir bayan ile evlendi bayan kısa süre sonra çekip gitti zar zor buldular nikahının bulunduğu caiz olmadığı hatırlatmaları ile geri getirildi sonra tekrr gitti

Sonra başkasıyla nıkahlanmış , ondanda kaçmış bi başkasına SubhanAllah bu bayan baksan 10 numara muvahhid!!!

Yani kardeşlere nasihatim sanal evlilikler çok nadiri hariç yıkılmaya mahkumdur. Bayan kardeşler çok dikkat etmeli .. Belalarını aramamalı

ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah bu yazıyı yazıp Müslüman bacılarını düşünen bacımızdan razı olsun. sanal mücahid ve mücahideler çoğalmış dikkat edilmesi gerekilen bir durum bu. bu durumu yaşayan çok yakın bir bacım da vardı şuan boşandı,evlendikten sonra sözüm ona mücahid ve mücahideler umuldukları gibi değiller. Rabbim bizi muhafaza etsin nefsimizle başbaşa bırakmasın...

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
seversiniz sevmezsiniz nureddin hoca evlilik konusunda mutlaka çiftlerin şeri ölçülerle bir süre birbirlerini ve ailelerini tanımalarını vurguluyor. hiç görmediği biriyle veya sadece aynı vakıftan, cemaatten olduğu için bir dava arkadaşı olarak evlenmeyi de hoş karşılamıyor. nerede kaldı ki sanaldan bu işler yürütülsün.
daha kendi nefsinde mücadelesini tamamlayamamış insanların, hicret, cihad gibi koca koca kelimeler edip 20-25 yaşlarında yola koyulup, aileyi çiğneyip, buna da ashabı kiramdan delil getirmeleri çılgınlık olurdu heralde.

Ashabı kiram (radıyallahu anhum) hicretten önce kaç sene, iman ve akide eğitimi gördüler. Ki onlara bu eğitimi Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem veriyordu) Ayrıca onların zihinleri tertemizdi. kadın, içki, lat ve uzzadan başka zihinlerinde bir şey yoktu. Buna rağmen, uzun süre hicret ve cihad eğitimi gördüler. Maalesef görünen o ki, 2-3 kitap okumak ile imanın kalplerimize kök saldığını sanıyoruz. Daha imanlarımız olgunlaşmadan, şehadet naraları atıyoruz, ailemize isyan ediyoruz, onları pasiflikle kınıyoruz. bilemiyorum, şeytanın daha hazırda tuttuğu kaç tane hilesi mevcut ve bir sonrakini uygulamak için bekliyor?

Hamd-u Sena Çevrimdışı

Hamd-u Sena

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş, bu yazıyı bir bacı kaleme almış.
Ben yazıyı internette okurken çok dersler çıkardım.
Ve çevremde buna benzer bir çok olaya şahid olduğumdan dolayı bunun paylaşılmasının müslümanlara faydalı olacağını düşünerek bu yazıyı paylaştım.

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sanki , kendiniz yaşamış gibi yazmışsınız. alıntı diye not düşseydiniz. neyse selametle kalın ..

Hamd-u Sena Çevrimdışı

Hamd-u Sena

Üye
İslam-TR Üyesi
Forum sitelerinde alıntı konularında böyle açıldığını biliyordum. Eğer sizin anladığınız şekilde bir izlenim ediniliyorsa yönetici kardeşler durumu uygun şekilde düzeltirse sevinirim.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Neden hacca giden namaz kılan zekat veren ile evlenmezlerde cihad edenle evlenirler sorusunu sordugumuzda.?
Gunumuzdeki cihadi anlayıs yoksa putlaştımı sorusu ortaya cıkıyor malesef.

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında ümmet olarak; zülm gören kardeşlerimize yardım edememenin ezikliğini yaşıyoruz.
Bunalımdayız.Ve buna dünyevi sıkıntılarımızda eklenince travma büyüyor.
Neye nasıl üzüleceğini bilemez hale geliyorsun.
Ve neye tutunmanın faydalı olacağını da kestiremiyorsun..

Üst Ana Sayfa Alt