Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Deccal'in Şu Anda Bir Fonksiyonu Var mıdır?

M Çevrimdışı

MuslimElAlmani

Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum ve rahmetullah.

Sahih Hadislerden anliyoruz ki tüm Peygamberler ümmetlerini Deccal fitnesinden sakindirmis.

Ama bugüne kadar cikmamis olan Deccal, o zaman da cikmamisti, ve demek ki Peygamerbler bunu bilmiyordu? Cünkü yoksa Nuh a.s mesela neden kavmini uyarsin, zaten daha kac bin sene sonra cikacak Deccaldan?

Diyorum ki, acaba Deccalin her zaman dünyada kötülüye sebeb olacak bir fonksionu mu var? Mesela Seytanlarla, Cinlerle irtibatta olup fitnesini yayiyor mu yilardir?
Yoksa cikacagi güne kadar hic bir gücü ve etkisi yok mu? Bu konu hakkinda Hadisler/Alimlerin görüsleri var mi?

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam ve rahmetullah ve berekatuh
Kardeşim bu konu hakkında Recep Baltacının youtubede bir kaç bölümlük serisi var.ordan biraz bilgi edinebilirsin.tabi kuran ve sünnetten gelen deliller ile açıklıyor.inşaallah faydasını görürsün

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Selam aleykum ve rahmetullah.

Sahih Hadislerden anliyoruz ki tüm Peygamberler ümmetlerini Deccal fitnesinden sakindirmis.

Ama bugüne kadar cikmamis olan Deccal, o zaman da cikmamisti, ve demek ki Peygamerbler bunu bilmiyordu? Cünkü yoksa Nuh a.s mesela neden kavmini uyarsin, zaten daha kac bin sene sonra cikacak Deccaldan?

Diyorum ki, acaba Deccalin her zaman dünyada kötülüye sebeb olacak bir fonksionu mu var? Mesela Seytanlarla, Cinlerle irtibatta olup fitnesini yayiyor mu yilardir?
Yoksa cikacagi güne kadar hic bir gücü ve etkisi yok mu? Bu konu hakkinda Hadisler/Alimlerin görüsleri var mi?
Rasulullah da Ashab da deccalin kendi dönemlerinde ( Rasulullah içlerindeyken)çıkmayacaklarını biliyorlardı. Sahabeden Rasulullah içlerindeyken deccalin çıkmayacağını bildiren rivayetler vardır.
Ebu Tahir kardeşimin bahsettiği videolar aşağıda. Faydalı olur İnşâAllah
Linklerini aşağı yüklüyorum;

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt