Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Demokratik Seçimlere Katılarak Faşist ve Din Düşmanı Hdp'ye Oy Veren İmama Zekat Verilir mi?

E Çevrimdışı

Ebu Abdurrahman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Es selam u eleykım forumu epeydir dışardan takip ediyorum acık söylemek gerekirse cok yararlı bi site baya faydalandığım konular oldu yapımcıdan Allah (cc) razı olsun :) soruma gelirsek ise benim mesleğim ciftci ve Allah (c.c) kabul buyurursa her sene zekatımı veririrm 9+ 1 şeklinde kuru tarım, zekatı biz cevrem adına konuşuyorum zekatın yarısını köyün imamına ( imamın kadrosu yok medrese imamı) ona veririz diğer yarısınıda önce ihtiyaçı olan akraba sonra ihtiyaçı olan kişilere veririz konuma gelirsek ise malumdur ki dün secim vardı ben babamın yolunu takip ederek oy kulanmadım ama duydum ki köyün imamı hdp ye oy vermiş bu benim zoruma gitti sebebi de oy kulanması kime vermesi diyil sonuçta farzlarda biri olan zekat farzı söz konusu imamın hdp ye oy vermesi hdpnin de zerdüştlüğünü gectim Hz. lut ( as) kavmindeki naletlenmiş insanı partisinn icinde barındırmasını bildiği halde imamın hdp ye oy vermesi bilmiyorum belki yanlışım ama bana cok yanlış geldi acaba zekatı böyle imama vererek hatta yapmıyomuz diye düşünüyorum yardımcı olursanız cok dua alırsınız tarafımdan az da olsa acil bi konu?
Not pek bi dini bilgim yok bilmeden yanlış bişey dediysem mazur gürün Allah (cc) cömlemizi doğru yolda sabit kılsın doğru yolda diyilsek doğru yola iletsin. Amin
Cevap icin şimdiden Allah (cc) razı olsun :)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah;

Kavmiyetçi, bir parti (HDP) ki, seçimleri kazanması durumunda, okullarda zorunlu din dersini ve diyanet işlerini sırf din düşmanlığı sebebinden dolayı kaldıracağını pervasızca seçim beyanatı olarak deklare etmesine rağmen, kitab yüklü yük hayvanından başka bir musluman nasıl vekaletini vererek destek olabilir?
Böyle bir şahısın cahil olduğunu düşünmüyorum. Kendisiyle bizzat bu konuda görüşünüz, eğer demokrasiyi ve HDP'nin ne olduğunu ve maksadını bilib bilmediğini sorunuz. Kendisine tebliğ yapınız. Tüm bunlara rağmen, olayların farkında, bilerek isteyerek savunma yapıyor ve bu durumdan tevbe etmiyorsa, bırakın zekatı vermeyi arkasında namaz dahi kılınmaz! Rabbim yardımcınız olsun.

Üst Ana Sayfa Alt