Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Demokratik Seçimlere Katılmayı Vâcib ve Ehven i Şerreyn Görenlere Kapak İçerir!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Demokratik Seçimlere Katılmayı Vâcib ve Ehven i Şerreyn Görenlere Kapak İçerir!

Ehven-i Şer Diye Oy Verdik, Helâli Haram Yaptı! Kocam Hapiste

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam benim meselem AK Parti yada başkası değil, bir mesele hakkında bu haramdır demek için bile çok kati delillere ihtiyaç varken nasıl "şirktir" diye kestirip atabiliyoruz?

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Türkiye’de demokratik seçimde oy vermek bir grup adamın 5 sene yapacaklarına onay vermektir. Bu bir grup adam her seçildiğinde İslam’a zıt uygulamalar yaptı. Oy verirken bir daha düşün. Seçim gününü iyi bir tatil olarak değerlendirip uyuyorum. Keşke imkanım olsa insanları bu konuda uyandırsam.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hocam benim meselem AK Parti yada başkası değil, bir mesele hakkında bu haramdır demek için bile çok kati delillere ihtiyaç varken nasıl "şirktir" diye kestirip atabiliyoruz?

K Çevrimdışı

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye’de demokratik seçimde oy vermek bir grup adamın 5 sene yapacaklarına onay vermektir. Bu bir grup adam her seçildiğinde İslam’a zıt uygulamalar yaptı. Oy verirken bir daha düşün. Seçim gününü iyi bir tatil olarak değerlendirip uyuyorum. Keşke imkanım olsa insanları bu konuda uyandırsam.

Abi ben oy vereceğim demedim ki, ben sadece oy veremeyi neden küfür görüyorsunuz dedim.
Oy vermek partinin sonraki 5 sene boyunca yapacaklarına onay vermektir tamam ama zaten siyaset dünyanın en ikiyüzlü kurumu en azından bu ülkede. CHP kendi tarihi ile dalga geçercesine ezan Türkçe okunsun diyen bir müptezeli ihrac etti yani.
CHP'yi geçelim birazdaha sağa yaklaşalım, AKP seçmenini devamlı yeni osmanlıcılık dolayısı ile kısmen İslam ile topluyor ve öyle bir mesaj veriyor, bir nevi atatürkün karşı devrinimini yapmaya çalıştığı imajını çiziyor.
Ama nolar İslama zarar veriyorlar diyebilirsiniz, ama onlara oy veren halk bunu bilmiyor, herkesi es geçeyim ben yakın zamana kadar Erdoğan'ın zulümlerinden haberdar değildim. Benim aile çevremden de pek kimsenin haberdar olduğunu sanmıyorum.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Mevcut siyasi rejim neresinden tutsak elimizde kalıyor. Aslında insanlar bunu da biliyor. Fakat bunu ne değiştirmeye ne de değiştirmek için çalışmaya güçleri ve enerjileri yok.

Üst Ana Sayfa Alt