Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dikkat!!! Yardımlar Nereye Gidiyor?

T Çevrimdışı

Tevhid-Dini

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler iyi niyetle yaptığınız yardımlarınızın nerelere gittiğinden emin olun.

Nurcuların Yardım Kuruluşu olan " Kimse Yok Mu " adlı yardım kuruluşuna sakın paralarınızı kaptırmayın.

kimse-yokmu.jpg

Bu haber Haksöz dergisinde yayınlandı uzun olduğundan ben önemli kısımlarını özetledim.
Lütfen dikkatle ve sabırla okuyun

Somali’den çekilen ABD ve Batı ülkede laik muhalefeti iş başına getirmiş ve ülke o zamandan bu yana devam eden iç çatışmalara terk edilmiştir. Ancak 2002 yılında ülkede etkinliğini oldukça artıran İslami hareketler güç birliği yapmış Küresel Cihad yanlıları, Hizbi İslami (lideri Şeyh Hasan Tahir Üveys) ve İhvan (desteklediği lider Şeyh Şerif Ahmed) İslam Mahkemeleri Birliği isimli İslami bir cephe oluşturmuşlardır.

İslam Mahkemeleri Birliği 2006’ya gelindiğinde tüm ülkede kontrolü ele geçirmiş, 15 yıldır kapalı olan havaalanlarını ve limanları kullanıma açmış ve ülkeye istikrar getirmiştir. Somali’nin İslamcıların eline geçmesi üzerine Batı 8 Aralık 2006’da Etiyopya aracılığıyla ülkeyi işgal etmiş, ABD bombardıman uçakları da bu savaşa bizzat iştirak etmiştir. İslam Mahkemeleri Birliği savaşçıları dağlara çekilmek zorunda kalmışlardır. İslam Mahkemelerinin direnişe devam kararı alması üzerine Batılı devletler İhvan’ın desteklediği Şeyh Şerif Ahmed ile Mayıs 2008’de Cibuti’de gizli anlaşma yaparak İslamcı muhalefeti bölmüşlerdir.

Ülkede geçmişte İhvan-ı Müslimin hareketinin Somali’deki liderlerinden olan Şeyh Şerif Ahmed, ABD ile işbirliğine girdiği için halk desteğini kaybetmiştir. İhvan hareketi başta Şeyh Şerif’e destek vermiş hatta ünlü İslam âlimi Yusuf El Karadavi Genç Mücahidler ve Hizbi İslami’ye karşı Şeyh Şerif yönetimini desteklemiştir.
Somali İslam Mahkemeleri Birliği ise Karadavi’ye karşı bir fetva yayınlamış ve fetvada şunlar belirtilmiştir:
“Yusuf El Karadavi maalesef şartlarını bilmediği Somali hakkında buradaki kardeşlerini üzen bir açıklama yapmış ve ABD ile işbirliği yapan Şeyh Şerif yönetimini desteklemiştir. Oysa Somali uleması ile istişare yapması gerekliydi. Ayrıca vakıayı bilmeden fetva yayınlaması İslami usule uygun değildir. Mekke’nin yolunu en iyi Mekkeliler bilir. Ayrıca cihad hakkında cihad etmeyen âlimden fetva sorulmaz.”

BM bu “yardım kampanyası”yla şunları hedeflemektedir:

1- Somali’de zaten uzun zamandır devam eden kıtlık ve açlık felaketini dünya gündemine sokarak ülkeye ilerde yapılacak muhtemel bir askeri işgale haklı ve insani bir zemin hazırlamak. 1992 yılında BM Somali’yi yine bir kıtlık açıklaması yaparak ve bölgedeki İslamcı grupların yardımların halka gitmesine müsaade etmediklerini iddia ederek Umut Operasyonu kapsamında işgal etmişti.

2- Ekonomik krizlerle boğuşan ve artık Küresel Cihad hareketiyle savaşta oluşan zarar ve masrafları ödemekte güçlük çeken ABD ve Avrupa (ABD geçen hafta tarihinin en büyük borç krizini yaşadı) Somali’de bir İslam devleti kurma mücadelesi verdiğini iddia eden Şebab Hareketine karşı mücadelede bölgedeki müttefiki Şeyh Şerif yönetimine artık daha fazla yardım yapamamaktadır. Kıtlık ve kuraklık bahanesiyle ülkeye giden yardımlar Şeyh Şerif yönetimine gönderilecek ve böylece çökmek üzere olan ve memurlarının maaşlarını bile ödeyemeyen Şerif yönetimine İslamcı yardım organizasyonları aracılığıyla destek ve taze kan sağlanacaktır. Örneğin “Kimse Yok mu Derneği” Türkiye’de Müslümanların verdiği zekâtları yakın zamanda Somali’de İslamcılarla savaşan Şeyh Şerif yönetimine dağıttı. Dernek yetkilileri Şeyh Şerif’le bir de fotoğraf çekmeyi ihmal etmediler.

somali-sey-serif-ahmed-kimse-yok-mu.jpg

3- Şerif yönetimi Türkiye dâhil dünya ülkelerinden gelen yardımları Genç Mücahidler Hareketi kontrolündeki insanlara dağıtmayacak ve direnişçilere destek veren kişileri bu yardımlardan mahrum bırakacaktır. Şeyh Şerif yönetimi Somali’deki krizi imajını artırmak ve Şebab’a karşı mücadelesinde halkı yanına çekmek için kullanacaktır. Şerif yönetimi şu an yardımları sadece kendi bölgesindeki taraftarlarına dağıtmaktadır.

4- Yardım organizasyonları ve vakıfların Somali’de faaliyet göstermeleri için gerekli izinler ve formaliteler Şeyh Şerif yönetimi üzerinden yapılacak, bu şekilde aslında İslamcılara karşı savaşan bu yönetim hem devletler nezdinde, hem kamuoyu ve uluslararası güçler nezdinde hem de İslami kesimler nezdinde sahip olmadığı ve Şebab’a karşı ihtiyaç duyduğu meşruiyeti elde edecektir. Mesela Türkiye’de konu hakkında İslami basında dahi çıkan haberlerde Şeyh Şerif “Somali Cumhurbaşkanı” olarak tanımlanmaktadır.

5- Kıtlığın en büyük sorumlusu olarak ülkedeki Şebab Hareketi gösterilerek yardım kampanyası propaganda kampanyasına dönüştürülecektir.

6- Genç Mücahidler Hareketinin yardımları engellediği iddia edilerek muhtemelen ülkede bulunan ve çoğunluğu Uganda ve Etiyopya’ya bağlı Hıristiyan (AMİSOM) Afrika Birliği askerinin sayısı on binlerce artırılarak ülkede İslamcıların egemen olması engellenecektir.

Peki, Genç Mücahidler Hareketi yardımları neden engellemektedir? 2010 yılında yayınlanan bir habere göre BM Somali’de zehirli ve bozuk gıda dağıtımı yapmaktadır. İslamcı doktorların olayı fark etmesi üzerine Şebab BM yardımlarını durdurmuştur. Ayrıca Şebab yardım organizasyonu adı altında ülkeye CIA ajanlarının girdiğini ve misyonerlerin de ülkede faaliyet gösterdiklerini tespit etmiştir.

haberin detayları ;

Somali?de K?tl?k Yeni mi Akl?n?za Geldi? haberi

L Çevrimdışı

lafahre

Üye
İslam-TR Üyesi
zaten inanmıyorum inanasım gelmiyor bu kadar merhametli ve yardım sever olmalarına..

T Çevrimdışı

tewhid24

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen öyle bende bu gunlerede bu yazıya benzer bı yazı yazmıstım sayfamdakı okuyucularıma.... bBu gune kadar kafırlerın müslümanlara yardım ettıgı görulmus mu kı bu gunden sonra yardım sever oldular birden. Bende toplanan yardımların Abd ve abnın coken ekonomısını ıyılestırmek ıcın kullanılacagını dusunuyordum.

T Çevrimdışı

Tevhid-Dini

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
haber gerçekten ürkütücü

bizde hep düşünürdük yau Somali eskiden de farklı değildi, yine açlık ve sefalet kol geziyordu
ne oldu da birden bütün gözler Somali'ye döndü?
bayram değil seyran değil amcam beni neden öptü? tewhid24 kardeşinde belirttiği gibi,
ne oldu da bu zamana kadar Müslümanlara yardım ettiği görülmeyen ABD ve Avrupa üstelik kendisi de ekonomik
krizin içindeyken birden yardım meleği kesiliverdi?

Kardeşler müslüman bunların muhasebesini yapabilmeli, ferasetli olmak dediğimiz şey bu işte
olayları analiz edebilmeli.

Düşünebiliyor musunuz, siz iyi niyetle, Allah rızası için para/yardım gönderiyorsunuz ama bu yardımlar
sizinde mensup olduğunuz İslam'ın /Müslümanların aleyhinde kullanılıyor.

Nurcuların yardım kuruluşu olan Kimse Yok mu bunları bilmiyor muydu?

Vallahi kanıma dokunuyor giden bu paralar, hele bunu bildikleri halde yapıyor olmaları düşüncesi
beni çileden çıkarıyor.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Sadece somali mi, bir çok cihad beldesine toplanan yardımlar mürtedlere verilmekte. Hoş ben de olsa kendi dinimdekine verirdim yani kızmamak gerek. İman küfür ayrımını yapamayanlara kızmak gerek.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Pakistan murted hukumetine; geçen sene (8/ 2010) yağmur felaketi sebebiyle giden yardım paraları, paketleri ve tırların haddi hesabı yoktu.
Murted Pakistan devletinin 7 senedir muslumanlarla savaştığı, Lal mescidinde 2000 kız öğrencinin şeriat istemesi sonucu katledilmesi ve en son Usame Bin laden in , Kafir Amerika efendisince şehid edilmesi için çalışıp bilgiler verdiği bilinmesine rağmen!

T Çevrimdışı

Tevhid-Dini

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
YENİ BİR İŞGAL PLANI MI?

İMB'nin ardından Batı destekli Etiyopya güçlerine karşı Eş Şebab örgütü direniş başlattı. Eş Şebab özellikle ülkenin güney bölgesinde egemen durumda. Kimi uzmanlar, Somali'deki kuraklığın yeni bir işgal ve Eş Şebab'ı tümüyle silmek için küresel güçler tarafından istismar edilmek istendiğini düşünüyor. Buna göre Cibuti'de askeri üssü bulunan ABD bir diğer üsünü de Somali'de açarsa bölgenin kontrolünü büyük ölçüde eline almış olacak. Somali ve Yemen, Kızıldeniz'in Hint Okyanusu'na açılan kapısı konumunda ülkeler.

Arap yarımadasını Afrika kıtasına neredeyse bağlamak üzere olan geçitten petrol yüklü tankerler ve savaş gemileri geçmekte. Geçtiğiz günlerde İsrail ve Batı destekli Güney Sudan'ın bağımsızlığını ilan etmesinin ardından Afrika kıtasındaki Müslüman ülkelere yönelik parçalama planı artık sır değil.

yeni akit

İSLAM MAHKEMELERİ BİRLİĞİ'NİN ORTAYA ÇIKIŞI

Yaşanan anarşi ortamında güvensizlik o derece ciddi boyutlara ulaştı ki Barre'nin ardından iktidara getirilen Devlet Başkanı A. Yusuf Ahmed Mogadişu sokaklarına bile çıkamaz oldu. İşte bu ortamda siyasi bir alternatif olarak ortaya İslam Mahkemeleri Birliği (İMB) çıktı. İMB, okullar ve hastaneler inşa ederek etkin olduğu bölgelerde istikrarı tesis edip halkın desteğini kazandı ve en son 2006'da Mogadişu'da yönetimi ele geçirdi.

Ancak Batı hemen İslam Mahkemeleri Birliği İMB'ye “El Kaide” etiketi suçlamasında bulunarak uluslararası toplumun hedefi haline getirdi. Etiyopya, Batı desteğiyle Somali'ye askeri müdahalede bulundu. Etiyopya savaş uçakları Mogadişu havalimanını bombaladıktan sonra Devlet Başkanı Meles Zenavi, “Yanı başımızda bir İslam devleti bizim ulusal çıkarlarımızı tehdit edecektir” açıklaması yaptı. Böylece Mogadişu'daki İMB yönetimi geri çekilmek zorunda kaldı ve yerine ABD destekli yönetim geldi.

lütfen dikkat edin aynı senaryolar Somali içinde oynanıyor onun için lütfen paralarınızı mürtedlere teslim eden
" Kimse Yok Mu " gibi kuruluşlara kaptırmayın.
Gavurların Müslümanlara yardım ettiği görülmemiştir ediyorsa da mutlaka bir hesapları vardır.

SÖMÜRGECİLER ÜLKENİN GELECEĞİNİ KARARTTI

Bugün neredeyse tamamı Müslüman olan Somali'ye Müslümanlar ilk defa onuncu yüzyılda gittiler. Ülkeye yerleşen Müslümanlar bölgede bir süre Somali Sultanlığı'nı kurdular. 1500'lü yıllarda Somali'nin kuzey kıyılarının bir bölümü resmen Osmanlı egemenliğinde bulunuyordu. 19. asırda Batılı sömürgeciler diğer Afrika ülkeleri gibi Somali'nin de geleceğini kararttı. Ülkenin sömürgeleştirilmesi 1839'da başladı. Uzun yıllar İngiliz ve İtalyan işgali altında kalan ülke 1960'ta sözde bağımsızlığını kazandı. Sömürgeciler çekildiler ancak geride işbirlikçilerini bıraktılar.

İşin acı tarafı nedir biliyor musunuz,
Batı zulmünü, sömürgeciliğini yapıyor, tamam yapacak Allah'ın laneti üzerlerine olsun ama bunu Müslümanların üzerinden ve onun eliyle yapıyor olması ne kadar acı, bunu Müslümanların paraları ile yapması ne kadar acı...

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu konu GUNCEL kalmali diye dusunuyorum ...

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tevhid Dini yasaklandığından ben devam edeceğim inş. :)
niklere takılmayın gelip geçicidir

Şebab Hareketi Somali'de yardımları organize etmeye başladı

%C5%9Eebab%20Hareketi.jpg

Somali’nin büyük bölümünü elinde bulunduran Genç Mücahidler Hareketi kıtlıkla mücadele eden halka yönelik yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

Hareket kıtlık mağduru halka yardımları organize etmek için Kıtlık Yardım Ekibi isimli komiteler oluşturduğunu bildirdi.

Şebab hareketi kontrolü bölgesindeki Ala Yasir kampında bulunan binlerce insana yardım dağıttı.
Mayıs ayında Şebab tarafından finanse edilip kurulan Ala YAsir kampında binlerce mağdur ailenin yaşadığı bildiriliyor. Kampta Aşağı Şabelle, Bay Bakool ve Gedo bölgelerinde kıtlıktan etkilenip göç eden 20 bin insanın bulunduğu bildirildi.

1.jpg

Yardım Kuruluşlarına İzin

BM’nin geçmişte halka zehirli ve çürük gıdalar dağıtmasını ayrıca misyonerlik ve süregelen savaşta ajanlık gibi faaliyetlere karıştığı gerekçesiyle bazı Batılı yardım organizasyonlarına yasak uygulayan Şebab geçtiğimiz haftalarda kötü niyetli olmayan yardım kuruluşlarına izin vereceğini belirtmiş ve yasağı hafifletmişti. İHH’nın bölgedeki partner kuruluşu Zemzem Foundation’un yıllardır Şebab’a ait bölgelerde yardım dağıtım programları yaptığı Hareket’in İslami organizasyonlara zorluk çıkarmadığı biliniyor. Artıca İslam Konferansı Örgütü ile Avrupa merkezli Muslim Relief’in de ülkede yıllardır Şebab’la anlaşmalı olarak yardım faaliyetlerinde bulunduğu biliniyor.

4911637215_4a1d5e06c7_z.jpg

4912238518_f8ba2da1f1.jpg

Şebab Hareketi BM'nin dağıttığı bozuk ve zehirli gıdaları imha ediyor.

Somali’de yaşanan kıtlık felaketinin ülkenin az bir kısmını elinde bulunduran Batı destekli Şeyh Şerif yönetimi tarafından İslamcıların tavsiye edilmesi için kullanılmaya başlandığı bildiriliyor. Bugün Afrika Birliği tarafından İslamcı hareketin geçen hafta çekildiği başkent Mogadişu’da yapılan toplantıda ülkenin İslamcı teröristlerden temizleneceği bildirildi. Afrika birliğinin işgal gücünün de artırılacağı kararı alınan toplantı’ya ABD’den destek geldi. Geçici yönetim’e bağlı bazı yetkililer geçtiğimiz günlerde Uganda’yı ziyaret etmiş ve Genç Mücahidler Hareketi ile savaş için daha fazla destek ve asker istemişlerdi. BM ise geçen hafta Afrika Birliğine modern silahlar ve askeri mühimmat vereceğini açıklamıştı. Şebab Hareketine destek verdiği iddia edilen Eritre ise 2 gün önce yaptığı açıklamada Şebab’a karşı yürütülen savaşta bölgenin güvenliği için Afrika Birliği’ne yardım sözü vermişti. Somali’de geçici hükümet 12 bin Hıristiyan Afrika birliği gücü tarafından korunuyor.

Yaşanan kıtlık felaketiyle beraber ülkenin büyük bölümünü elinde bulunduran ve bir İslam devleti kurmayı amaçlayan Genç Mücahidler Hareketi'ne karşı savaşan Şeyh Şerif yönetimine ABD ve Avrupa'nın desteği artıyor.

Başkent Mogadişu'da ABD güçlerine ait bir insansız uçağın düştüğü bildirildi. İnsansız uçağın bir evin bahçesine bilinmeyen bir nedenle düştüğü ve enkazın kısa sürede bölgede ABD'nin İslamcılara karşı desteklediği Afrika Birliği işgal güçleri tarafından alınıp askeri bir kampa gönderildiği bildirildi. Uçağı İslamcı Şebab hareketinin düşürdüğü iddia ediliyor. ABD askeri güçleri geçen ay Şebab'a ait bazı mevzileri bombalamıştı.

Somali'de yaşanan kıtlık krizi sonrasında kriz öncesi yeterli meşruiyete sahip olmayan Şeyh Şerif hükumetine tüm dünyadan ciddi oranda askeri ve ekonomik yardım yapıldığı gözleniyor. Ülke'ye giden yardımlardan Şebab bölgelerinde yaşayan halkın mahrum edilmesi endişeleri artıyor. Batı destekli Somali lideri Şeyh Şerif Ahmed önceki gün ülkedeki İslamcı militanları temizleyeceklerini açıkladı. Somali hükumetinin önümüzdeki günlerde Afrika Birliği, ABD ve BM'nin de desteği ile ülkedeki İslamcılara karşı nihai bir operayona başlayacağı gelen haberler arasında.

clinton-and-sheik-sharif-sheik-ahmed.jpg

S Çevrimdışı

suyunrenqi06

Üye
İslam-TR Üyesi
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞLERİM
Aslında çok üzgünüm ama olsun dünya geçiçi bir dünya kuranda da hadislerdede yakın akraba önce geliyor aslında bizlere düşen öncelik yakın akrabalarımız ve din kardeşlerimiz öyle değil mi?

A Çevrimdışı

Al- amriki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:mad: Bugün bu kimse yok mu Derneğine gittim . Gitmez olaydım zaten 3 sene yurtlarında kaldım ne olduklarını ne cevap vericeklerini bildiğim halde gittim . Bulunduğum Şehirde bi ihh var bide bunlar ihh burada ağırlıklı olarak erkek kadro gitmeye çekindim Suriyeli bir aile var evlerine gittim perişan haldeler sobaları var yakacak kömürleri yok vali şimdi kömür yok Demiş insanlar bu soğukta kömür yok diye kendi çöplerini kıyafetlerini yakıp ısınmaya çalışıyorlar ne yapabilirim derken bugün bu Derneği'n yanından geçtim bir sorayım kömür yardımı yapıyorlar mı dedim . :mad: Içeriden açık saçık Cadı :eek: gibi bir kadın çıktı ben derdimi anlatmaya kalmadan bana biz kendi vatandaşlarımıza yardım ediyoruz onlara devlet bakıyor dedi beni bir kovmadığı kaldı :confused: neyse hala sinirliyim bunuda iyi niyetiyle bu derneğe yardım edecek kardeşlerimiz olur diye yazıyorum başka dernek bulun verin bu Müslümanlık ölçüleri devlet sınırlarıyla belirlenmiş belam kılıklılardan uzak durun :(