Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Diyanet Meşihat Yuksek Kurulu Kuracakmış

şukran gumuş Çevrimdışı

şukran gumuş

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Aslında bu durum 2012 yılında da gündeme gelmişdi.Meşihat dairesi veya diyanete bağlı meşihat yüksek kurulu ,Osmanlıda olduğu gibi şeyhlik yapmak isteyen tasavvufçu taifeye yeterlilik belgesi veya icazet belgesi verecek.
Son zamanlarda dinde bir çok çakma şeyh türemeye başladı.Çunku din'de artık para kazandıran bir sektör olarak görülüyor.Bu çakma şeyhlerimizin maaşları 90 000 tl'leri aşmaya başladı .kitap yayın ,tv ve reklam gelirleride oldukça iyi gelir sağlıyor.
Artık yeşil çamın sanatçıları ,beyoğlunun şarkıcıları bu hacı hoca taifesiyle yarışamıyor.

Din adına ,milletin duygularını sömüren ,masal ,hikaye ,yalan ,uyduruk ayet ,yalan hadisler ne varsa anlat gitsin .
Hem karamsarlığa ne gerek var ?Şeyhimiz size cenneti müjdeliyorya..:kedicik:İşin sonu gelecek gibi değil.çunku iyi para var bu işte.!!
Diyanetin bir nebze bu durumu çözmesi açısından meşayıh dairesi hizmetini devreye sokmasını icazet almayanların şeyh ünvanı kullanmasını kitab basmasını yasaklaması lazım diye düşünüyorum.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhiler bana yardımcı olurmusunuz
menzil tarikatinin şeyhlerinin dilinden kuran tilaveti araştırdım bulamadım
yaw tamam tasavvuf hikayelerini anlatsınlar anladıkda nadirde olsa kuran okumazmı bunlar
varda benmi bulamıyorum bilemiyorum

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhiler bana yardımcı olurmusunuz
menzil tarikatinin şeyhlerinin dilinden kuran tilaveti araştırdım bulamadım
yaw tamam tasavvuf hikayelerini anlatsınlar anladıkda nadirde olsa kuran okumazmı bunlar
varda benmi bulamıyorum bilemiyorum
Fevzeddin diye bir seyhleri sureyi yanlis okuyor. Youtubeye yaz. O adam da gavslik mucadelesi vermis kaybetmis gecen menzilcilerle konustum da :D

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gavsı sani dedikleri kişinin kuran okuduğunu gören yok sanırım :)

şukran gumuş Çevrimdışı

şukran gumuş

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yahu arkadaşlar bu adamlar çok cahil .Fakat malaesef yüzbinleri bulan cemaati ve trilyonları bulan sermayesi var.Bir köy imamı mülk süresini böyle okusa 10 köyden kovulurdu.Gel görki gavs efendinin cemaati arttıkça artıyor.Ahırlara bile melek indiriyor.Alkış alıyor..:)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ben, bu gün ilahiyatçı ve tasavvuhçu arkadaşımı islam tr deki delillerle, ikna ettim, müthiş mutluyum.
kendisi okuyunca çok şaşırdı , şimdi kocasını nasıl ikna edeceğini kara kara düşünüyor.:)
Teşekkürler islam tr ve katkıda bulunan arkadaşlar. ;)
Elhamdulillah abla :) bir ara islam tr ciler seni kacirir demisti dimi bir hocan :D nerden nereye bak :)

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
o zamanlar , daha yeniydim ablacığım ve beni başkası üye yapmıştı, konuları , görüntüleri , resimleri falan görünce bayağı bir ürktüm.
Allahım burası neresi böyle demiştim? bir de cami hocamız beni iyice korkutmuştu, biraz biraz ilerleme kaydediyorum galiba.?
yine silahlardan ve bombalardan halen korkuyorum.:)

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
yemek yerken gülmek veya çocukların kullanmasından çok bişeye çok gülünce kullanılan bir gülme şeklidir : )

fransizcasini veriyom::D MDR
birde LOL var ama o heryerde kullaniliyor:)

Üst Ana Sayfa Alt