Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Doğarken ölen çocuk(lar) kabir ziyaretinde ziyaret edeni görür,duyar ve ya konuşur mu?

C Çevrimdışı

cry2009

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar ben sizlere kendi durumumla ilgili birşey sormak istiyorum. Ben 5 yaşımdayken doğumda ikiz kardeşlerimi kaybettim. 6 aylık doğdukları için maalesef yaşayamadılar.Kardeşlerimden birisi doğduğu zaman ağlamış sonra ölmüş,bir diğeri ise nefes alıp vermiş öyle ölmüş. Şimdi bende her bayram fırsat buldukça ziyaretlerine gidip dualarımı okuyorum.

Benim sorum ise şu;
Ben kabir ziyaretinde dualarımın yanında onlarla konuşup dertleşiyorum.Yaşadığım şeyleri onlarla paylaşıyorum.Onları özlediğimi inşallah bir gün kavuşacağımızı söylüyorum vs. Acaba kardeşlerim ben bunları yaparken beni görebiliyorlar mıdır,duyabiliyorlar mıdır ve ya ben duymasam bile benle konuşuyorlar mıdır? Çocuk olarak günahsız öldükleri için belki bir ümitle dertleşiyorum onlarla.Hatta en son ziyaretimde teyzemin rahatsızlığından dolayı onlara eğer imkanınız varsa teyzemiz için siz de dualar edin demiştim.Bu söylediklerim mümkün müdür acaba yoksa ben kendi kendime mi konuşuyorum?? Lütfen arkadaşlar lütfen bu konuda bi bilgi verin. Gerçekten bunu öğrenmeye ihtiyacım var.

Allah sizden razı olsun.

C Çevrimdışı

cüleybib

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah(cc) Rahmet eylesin kardeşim
Onların dünya ile hiçbir bağlantıları kalmamıştır
Allahın izniyle cennettedirler ve onlara orada hiçbir sıkıntı yoktur.Hiçkimsenin dünyevi sıkıntıları da,onların duası ile şifa veya derman bulamayacaktır.Allah(cc) hazretleri, her bir kimse için kaza ve kaderi yaratmıştır.Değiştirmek yine Allahın elindedir.Allah(cc) dualarınızla kaderinizi değiştirebilir. Ancak Allahın takdiri,size göre duanın sonucu olumlu da olsa olumsuzda olsa olumludur.
Kabir ziyaretlerinizi, ahireti hatırlamak ve ölümü anmak için yapmanız çok daha tevhidi bir davranış olacaktır. Kardeşleriniz sizi duymamaktadır,görmemektedir.

Eğer Siz de Resurullahın(sav) dizi dibinde olsaydınız,başka birşey görmez hissetmez duymazdınız bence!

En doğrusunu Allah(cc) bilir

Allah Sabır versin tekrar

selametle

C Çevrimdışı

cry2009

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah(cc) Rahmet eylesin kardeşim
Onların dünya ile hiçbir bağlantıları kalmamıştır
Allahın izniyle cennettedirler ve onlara orada hiçbir sıkıntı yoktur.Hiçkimsenin dünyevi sıkıntıları da,onların duası ile şifa veya derman bulamayacaktır.Allah(cc) hazretleri, her bir kimse için kaza ve kaderi yaratmıştır.Değiştirmek yine Allahın elindedir.Allah(cc) dualarınızla kaderinizi değiştirebilir. Ancak Allahın takdiri,size göre duanın sonucu olumlu da olsa olumsuzda olsa olumludur.
Kabir ziyaretlerinizi, ahireti hatırlamak ve ölümü anmak için yapmanız çok daha tevhidi bir davranış olacaktır. Kardeşleriniz sizi duymamaktadır,görmemektedir.

Eğer Siz de Resurullahın(sav) dizi dibinde olsaydınız,başka birşey görmez hissetmez duymazdınız bence!

En doğrusunu Allah(cc) bilir

Allah Sabır versin tekrar

selametle

Allah razı olsun kardeşim. Onlarla bu dünyada yaşayamadığım için en azından kabir ziyaretinde bir nebze olsun mutluluk duyardım hep.Benimle yaşayamasalarda bari bu şekilde bir ağabeyleri olduğundan haberdar olsunlar ümidiyle.Ama dediğin gibi öyle birşey yokmuş. Neyse olsun,onlar cennetteler ya bu bile benim için çok büyük bir ödül.Tekrar Allah senden razı olsun kardeşim. Üzüntü,elem,keder vermesin.

Üst Ana Sayfa Alt