Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Dr. Zevahiri’den Müslüman Kardeşler Cemaati Ve Mursi’ye Sert Eleştiri

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
zevahiri-den-musluman-kardesler-hakkinda-aciklama.png
El Kaide’nin yayın organı Sahab Medya, Dr Eymen Ez Zevahiri’nin ‘Muzaffer Ümmete Kısa Mesajlar’ başlıklı serisinin ilk videosunu yayınladı. Zevahiri, konuşmasının başında ‘Kuran’ı kim müdafaa edecek’ diye seslendi.

ABD istihbaratıyla yakın bilgiler aktaran The Long War Journal sitesinin çevirdiği haberde, Yöneticilerle uzlaşma yolunu seçen İslami hareket mensuplarına sert eleştirilen yönelten Zevahiri, Mısır Müslüman Kardeşler mensuplarını tavuklarla mukayese etti.

Müslüman Kardeşler Hareketini bir çiftlik kümesine benzeten Eymen Ez Zevahiri, Mısırlı bu oluşumun ‘kendilerine verilenle mutlu olan fakat etrafını kuşatmış yok edici tehditten habersiz tavuklar yetiştirdiğini’ belirtti.

Arap Baharının akıbetinin Libya’da henüz netlik kazanmadığını ifade eden El Kaide lideri, söz konusu ayaklanmanın Mısır, Tunus ve Yemen’de ise başarısızlıkla sonuçlandığını vurguladı. Sadece Şam’da başarı gören Zevahiri, zaferin Suriye’de elde edileceğine inandığını söyledi.

Dr. Zevahiri, yakın zamanda El Kaide’den ayrılarak adını Şam’ın Fethi Cephesi yapan Nusra’ya ise hiç değinmedi.

Konuşmasında Mısır’a ağırlık verdiği görülen Eymen Ez Zevahiri, Müslüman Kardeşlerin mevcut hatalarının Hasan El Benna’ya dayandığını söyledi. Zevahiri, El Benna’ya saygı göstererek onun bir şehid olduğunu kabul etse de Hasan El Benna’nın Mısır Kralı Fuad’a ve oğlu Kral Faruk’a karşı uysal tutumunu eleştirdi.

El Kaide lideri ‘Fuad da Faruk da işgalci İngilizlere hizmet ediyor ve laik kanunlarla hükmediyordu’ dedi.

Zevahiri ayrıca Hasan El Benna’nın Müslüman Kardeşlerin menfaatleri için Kral Faruk’a bağlılık gösterdiğini ve onu Müslümanların lideri olarak gördüğünü ileri sürdü.

Müslüman Kardeşlerin seçimlere girerek Parlamentoda yer almasını da eleştiren Zevahiri, Hasan El Benna’nın ömrünün son zamanlarında yaptığı hatayı anladığının altını çizdi. Zevahiri, El Benna’nın yazdığı bir makaleye atıfta bulunarak Hasan El Benna’nın ‘Mısır’ın Şeriatla hükmetmemesi nedeniyle bir İslam devleti olmadığını’ kabul ettiğini aktardı.

Hasan El Benna’nın şehadetinden sonra Müslüman Kardeşlerin Kral Farukla münafıkça bir ilişki geliştirdiğini savunan Zevahiri, ‘daha sonra Faruk’a karşı Cemal Abdunnasır’ı desteklediler fakat o da onara karşı döndü’ şeklinde konuştu.

Zevahiri, Kardeşler Hareketinin daha sonra Enver Sedat ve onun halefi Hüsnü Mübarekle iyi ilişkiler geliştirdiğini söyledi.

Müslüman Kardeşlerin halen El Benna’nın hatalarını sürdürdüğünü belirten Zevahiri, Muhammed Mursi’yi 2012’de Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından ABD ile olan anlaşmaları sürdürdüğü ve Şeriatı uygulamadığı gerekçesiyle eleştirdi.

Hüsnü Mübarekle arasındaki tek fark, onun Mübarekten daha demokratik bir sistem getirmiş olmasıdır. Bunun dışında aralarında bir fark yoktur.

Zevahiri ‘Mursi, laik bir liderden fazlası değil’ dedi.

Müslümanlara ‘aslanlar gibi hareket edin’ diyen Zevahiri, İslami metinlere uygun şekilde savaşmalarını tavsiye etti. “Müslüman gençler aslan yavruları gibi kıyam etmeli, koyunlar gibi değil.”

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Abi dünden beri bu video twitterda çok tartışılıyor. Yok şeyh mursiyi ve ihvanı tekfir etti mi etmedi mi, videonun tercümesi doğru mu değil mi vs.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ORJINAL vıdeosu mevcut arapca bılen kardeşler ıcın verebılırım

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ayrıca herseyı tekfır e neden bağlanıyor cozemıyorum eymen zevahiri UYARIDA bulunmuş yanlışları belırtmıs sadece acık acıga bunlar kafırdır dememıs sonuçta yanlışlarını soylemıs doğrulmalarını ıstemıs
Iclerınde kotuluk olanlar ve gerçekten kalplerınde hastalık bulunanlar fıtne ıcın çabalıyorlar.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu konu ıle alakalı bırkac kardesım var danışayım bır. yazarım buraya

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Batıl iş yapana laf söz etmezler bu batılı nasihat ile düzeltmeye çalışana fitneci derler. Ben anlamakta güçlük geçiyorum böylelerini, izahı güç. Çok güzel yapıyorsunuz, aferim aynen devam mı demeliydi?

sozun bana ıse akhı anlamadım sahsen ne demek ıstedıgını.
orada acık acıga bır soz var ama sunu bi netlestıreyım o zaman verecegım cevap

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
sozun bana ıse akhı anlamadım sahsen ne demek ıstedıgını.
orada acık acıga bır soz var ama sunu bi netlestıreyım o zaman verecegım cevap

Yok abi sana değil sözüm. Bazı kardeşler doktor böyle bir zamanda niye fitne çıkarıyor gibisinden sözler sarfediyor, onlara hitaben yazdım. Bu çevreler batıl iş yapana tek kelam etmezler ama batılı dile getireni topa tutarlar, bunu anlamadığımı belirttim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Doktor dogru zamanda muslumanlari ve ihvani guzel bir sekilde uyarmis akhi ihvan uzerinden tum muslumanlari uyarmis hemde tam zamaninda

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:) mucahidleri terorist gorenlerle isim olmadigi gibi vaktimde yoktur. Doktor mumin doktoru munafik degil :) sana birsey dedigim yok zaten ilk mesajinda ve benimde mesajimda fitne kelimesi gectigi icin husn u zan ettim sadece :)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1.Şeyh Zevahiri son konuşmasında Müslüman Kardeşleri asla tekfir etmemiştir, Hasan el Benna'ya da şehid demiştir. Bu tarz paylaşım yapanlara itibar etmeyin. Videonun tamamı yakında tercüme edilecektir:

2. Zevahiri'nin konuşması Müslüman Kardeşlere eleştiri doludur, kıyama kalkmayan Müslüman Kardeşler'e ilk eleştirisi de değildir.

3. Zevahiri, Müslüman Kardeşlerin pasif tutumunun ve hatalarının kurucusu Hasan El Benna zamanında başladığını söylüyor ve örnekler veriyor

4.Kendisi de Mısırlı olan Zevahiri,Hasan el Benna'nın hayatının son döneminde yazdığı bir risalesinde hatalarını fark ettiğini de belirtiyor

5. Zevahiri videosunda Hasan el Benna'nın hatasını anladığını ama kısa süre sonra şehid edildiğini söylüyor.

6. Zevahiri kalan konuşmasında Müslüman Kardeşlerin daima mevcut diktatörlerle beraber çalışmaya çalıştığını ve hata ettiğini söylüyor

7. Zevahiri Mursi'yi Mısır'ı laiklikle yönetmekle eleştiriyor.Bu eleştirisi iftira mı?Sonuçta şeriatı savunsa da Mursi şeri kanun çıkaramadı

8. Zevahiri daha sonra konuşmasında Mısırlı gençlere; kümeste ölümü bekleyen tavuk değil, aslan yavrusu olun, cihad edin çağrısı yapıyor

9. Zevahiri Müslüman Kardeşleri tekfir etse tüm İngilizce ve Arapça medyada olay olur. Video inşallah yakında çevrilir ve herkes görür.

10. Ortada olmayan bir tekfirden hareket ederek böyle gereksiz bir tartışmayı uzatmayıp, Suriye'yi ve ümmeti gündem etmeye odaklanalım.

Turkistan ve suriye haberleri yuzunden çin ve sol kesim tarafindan hacker saldirilarina ugrayan en son domain firmasi sebebi ile sitesi kaldirilan kuresel analiz editoru..

Üst Ana Sayfa Alt