Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

DUA EZBERİ DERSİ

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
ruveyda. ' Alıntı:
temin_dari ' Alıntı:
ezberledim inşALLAH abla ALLAH c.c. razı olsun... :güldüm
maşALLAH haftanın birincisi temin dari kardeşim .nerelerdeydin gözlerimiz seni aradı kardeşim bayadır yoktun....duanı göndereyim buyur kardeşim.........

Rabbim sıkıntılarını FİRDEVS karşılığı olmak üzere satın alsın...
Seni ve bizleri kendisinden başka kimseciklere muhtaç etmesin,kendisine muhtaç olmakla bizi zengin kılsın!.......aminnnnnnn
Selametle...
Aminn...abla ALLAH c.c razı olsun duaların için... :güldüm mecbur bazen uzak kalıyorum :üzgünüm
:cihad :ahim :islam-tr :ahim :cihad

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=16pt] selamu aleykum kardeşlerim biraz ara verdikten sonra tekrar ezber dersine döndük.....bu haftadaki duamız ibrahim as ın duası ........biraz uzun bu sebebten ezberleme süresi 2 hafta......ALLAH ccü zihin açıklığı versin namazlarımızda bu duaları okuyabiliriz unutmamak için güzel olur .hadi kolay gele selametle

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

رَبَّنَا إِنِّي أَسْكَنْتُ مِنْ ذُرِّيَّتِي بِوَادٍ غَيْرِ ذِي زَرْعٍ عِنْدَ بَيْتِكَ الْمُحَرَّمِ رَبَّنَا لِيُقِيمُوا الصَّلَاةَ فَاجْعَلْ أَفْئِدَةً مِنَ النَّاسِ تَهْوِي إِلَيْهِمْ وَارْزُقْهُمْ مِنَ الثَّمَرَاتِ لَعَلَّهُمْ يَشْكُرُونَ
رَبَّنَا إِنَّكَ تَعْلَمُ مَا نُخْفِي وَمَا نُعْلِنُ وَمَا يَخْفَى عَلَى اللَّهِ مِنْ شَيْءٍ فِي الْأَرْضِ وَلَا فِي السَّمَاءِ
الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي وَهَبَ لِي عَلَى الْكِبَرِ إِسْمَاعِيلَ وَإِسْحَاقَ إِنَّ رَبِّي لَسَمِيعُ الدُّعَاءِ
رَبِّ اجْعَلْنِي مُقِيمَ الصَّلَاةِ وَمِنْ ذُرِّيَّتِي رَبَّنَا وَتَقَبَّلْ دُعَاءِ
رَبَّنَا اغْفِرْ لِي وَلِوَالِدَيَّ وَلِلْمُؤْمِنِينَ يَوْمَ يَقُومُ الْحِسَابُ

"Rabbimiz! Ben çocuklarımdan kimini, namaz kılabilmeleri için Senin kutsal evinin yanında, ziraata elverişsiz bir vadiye yerleştirdim. Rabbimiz! İnsanların gönüllerini onlara meylettir, şükretmeleri için onları ürünlerle rızıklandır."
"Rabbimiz! Doğrusu Sen gizlediğimizi de, açığa vurduğumuzu da bilirsin. Yerde ve gökte hiçbir şey ALLAH'tan gizli kalmaz."
Kocamışken, bana İsmail ve İshak'ı veren ALLAH'a hamdolsun. Doğrusu Rabbim duaları işitendir."
Rabbim! Beni ve çocuklarımı namaz kılanlardan eyle. Rabbimiz! Duamı kabul buyur."
"Rabbimiz! Hesap görülecek günde, beni, anamı babamı ve inananları bağışla."*

ibrahim 37,38,39,40,41.ayeti kerimeleri

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
....Amiiinnn....Amiiinnn....Amiinnnn...
:bayıldım bildiğim yerden çıktı. Tekrarlamış oldum, manasınıda ezberlemiş oldumm ;)
Allahh celle celalühü razı olsun inşaallahh..

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben ezberledim bilmediğim yerden hemde :cimcime2 allah razı olsun ablammm özletiyorsun :gül

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
allah ikinizdende razı olsun allah ccünün gir cennetme dediği kullarından olursunuz inşallah........evet arayı baya uzattım biliyorum şu aralar çok yoğun geçiyor hayatım pek bilgisayar başına geçemiyorum..hakkınızı helal edin

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=16pt]kısa bir dua ayetiyle çalışmamıza devam edelim inşALLAH

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

رَبِّ ارْحَمْهُمَا كَمَا رَبَّيَانِي صَغِيرًا
İsrâ / 24

"Rabbim! Küçükken beni yetiştirdikleri gibi sen de onlara merhamet et!"

gördüğünüz gibi çok kısa tüm forum üyeleri ezberler artık ..... hadi ezberleyelim anne ve babamıza dua edelim.ezberlediğinize dair yazılarınızı göndermeye unutmassınız inşALLAH.selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
maşallah subhanallah ne güzel ...Rabbim seni dünya ve ahirette hiç darda koymasın..olaki bir sıkıntın olurda bittim allahım dediğin anda yüce allah sıkıntını gidersin inşallah.....selametle

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
hmmm.. ne güzel buda bildiğim ayetti isterseniz ayetini tamamını verelim balam yaa daha güzel olmaz mı_? :cimcime1 :güldüm

müsadenle ben bu ayetin tamamını eklimm.. ;;

[size=20pt]وَاخْفِضْ لَهُمَا جَنَاحَ الذُّلِّ مِنَ الرَّحْمَةِ وَقُلْ رَبِّ ارْحَمْهُمَا كَمَا رَبَّيَانِي صَغِيرًا

eylemzayi Çevrimdışı

eylemzayi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ruveyda. ' Alıntı:
maşALLAH subhanALLAH ne güzel ...Rabbim seni dünya ve ahirette hiç darda koymasın..olaki bir sıkıntın olurda bittim ALLAHım dediğin anda yüce ALLAH sıkıntını gidersin inşALLAH.....selametle
amin
böyle bir hayra vesile olanlardan da ALLAH razı olsun

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
... GöZYaŞıM ... ' Alıntı:
hmmm.. ne güzel buda bildiğim ayetti isterseniz ayetini tamamını verelim balam yaa daha güzel olmaz mı_? :cimcime1 :güldüm

müsadenle ben bu ayetin tamamını eklimm.. ;;

[size=20pt]وَاخْفِضْ لَهُمَا جَنَاحَ الذُّلِّ مِنَ الرَّحْمَةِ وَقُلْ رَبِّ ارْحَمْهُمَا كَمَا رَبَّيَانِي صَغِيرًا

iyi yapmışsın kardeşim.selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
selamu aleykum kardeşlerim bu haftanın ezber dersini veriyorum yine kısa bir dua ALLAH muavfak eylesin .dualarınızı kabul buyursun
[size=22pt] بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

سُبْحَانَ رَبِّنَا إِنْ كَانَ وَعْدُ رَبِّنَا
Rabbimizi tesbih ederiz. Rabbimizin vadi mutlaka yerine getirilir.

İsrâ Suresi 108

hadi ecir avcıları iş başına :islam-tr :ahim

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
vay maşallah...yüce allah sana cennetin en yüksek yerlerini nasip etsin.inşallah.selametle

Üst Ana Sayfa Alt