Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu.
Biricik dedem bu mübarek günlerde Rabbine kavuştu.
Dedem için dua ederseniz çok mutlu olurum.
Ve aleykum selam ve rahmetullah ve berekatuh
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun
SubhanAllah.bugün 12 günlük korona tedavisinden sonra annem taburcu oldu ama dedeniz/dedemiz Rabbine kavuştu.hem sevinç hem hüzün..biri keffaret biri şehadet olur inşaAllah...
Allah azze ve celle rahmetiyle muamele etsin,kabrini genişletsin,kabir azabından ve ebedi cehennem azabından korusun....
Rabbim selefimizden iman üzere dünyasını değiştirenlere rahmet etsin,bizlerede
Allahumme Amin

Zerkavi38 Çevrimdışı

Zerkavi38

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah hakkınızda hayrı takdir etsin ve sizi buna razı kilsin
Sormak istediğim bir şey var neden kendinizi bu kadar yoruyosunuz?
Rasulullah as bile dünya halini bir ağacın altında dinlenip giden bir yolcuya benzetmisken neden bu kadar hisrlisiniz okumaya?
Eminim ki sebepleriniz vardır ama dua isteyecek kadar yoruluyorsaniz dinlenin biraz hayat sadece diplomadan yada iyi bir işten ibaret değildir
Allahın yazdigindan başkası gelmez başımıza rahat olun
Allah hepimize hayri kolay serri zor kilsin

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahu Teala, seni ümmetin derdiyle dertlenenlerden eylesin, kalbinde ahiret sevgisini, dünya sevgisine karşı çoğaltsın, diplomayı ''amaç'' değilde ''araç'' edinenlerden eylesin, seni ümmete faydalı birey kılsın. (amin)

haydali_ Çevrimdışı

haydali_

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah hakkınızda hayrı takdir etsin ve sizi buna razı kilsin
Sormak istediğim bir şey var neden kendinizi bu kadar yoruyosunuz?
Rasulullah as bile dünya halini bir ağacın altında dinlenip giden bir yolcuya benzetmisken neden bu kadar hisrlisiniz okumaya?
Eminim ki sebepleriniz vardır ama dua isteyecek kadar yoruluyorsaniz dinlenin biraz hayat sadece diplomadan yada iyi bir işten ibaret değildir
Allahın yazdigindan başkası gelmez başımıza rahat olun
Allah hepimize hayri kolay serri zor kilsin

Müslümanlar olarak biz, ümmetin darda olduğu şu zaman diliminde hepimiz sahip olduğumuz imkanların 'şükrünü eda edebilmek için', Allah'ın her birimiz için özel kıldığı şakilemizin sorumluluğunu ifa edebilmek ve hesabını verebilmek için, ümmetin yaralarını sarmak için, muttakilere önderler olmak için ter dökmek, gözyaşı akıtmak hatta kan akıtmak zorundayız. Biz biliriz ki, bir amaç için yola çıkanlar tüm eforunu sarfetmedikçe yüce mertebelere ulaşamazlar.
Biz biliriz ki mücahid, mücahide yumuşak yataklarda, mükellef sofralarda yetişmez.
Biz fizyolojiden de biliriz ki, insanoğlu konforda tükenir.

Biz gönlünde Allah'a imanı taşıyanlar olarak, üniversitelere veya eğitim aldığımız kurumlara Rabbimizin rızasını gözeterek, ümmetin ihtiyaç duyduğu ilmin 'bazısını' edinebilmek, mazlumların sadrına şifa olabilmek için, müslümanların aciz kaldığı farzı kifayelere imkan bulduğumuz için, haramlardan kaçmanın zorluğuna katlanarak, Rabbimizin yardımını ve desteğini umarak gideriz.
Evet, üniversitelerin, okulların haramlarla çevrili olduğunu, teyakkuzda olunması gerektiğini unutmayız. Üniversiteye giden, Allah için gayesi olan, haramlardan kendini muhafaza etmek için gayret sarfeden müslüman kardeşlerimize sırtımızı dönmeyiz. Onları yalnız bırakmayız. Ve yine nefisleri tembelliğe iten boş durmanın, vasıfsızlığın, yetenekleri zayi etmenin de kaçınılması gerekenen büyük hususlardan olduğunu hatırlarız. İnşirah suresini okuruz, bir işten sonra hayırlı başka işe koştururmayı öğreniriz.

Ve bizim kalbimizi kendisiyle ıslah ettiğimiz en önemli meselenin her adımımızda "dua etmek", Rabbimizden yardım istemek olduğunu hatırımızda tutarız.
Zira bizim Nebimiz sallallahu aleyhi ve sellem her sabah ve her akşam okuduğu dualarla, Allah'ın yardımı olmaksızın nefsimizin şerrinden kurtulamayacağımızı, şeytanın şerrinden ancak O'na dua edip sığınarak korunabileceğimizi ve daha pek çok şeyi bize öğretir.
Biz ayakkabımızın bağcığını dahi Allah'tan istemeyi Resulullah'tan öğreniriz. Sallallahu aleyhi ve sellem.
Biz hiçbir başarıda nefsimizden bir pay görmeyiz ki, Allah'tan yardım istemekten müstağni kalalım.

Çünkü biz Allah'ın kitabında Hud suresinde Şuayb aleyhisselam'ın dilinden şu hakikati okuruz:
"وَمَا تَوْف۪يق۪ٓي اِلَّا بِاللّٰهِۜ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَاِلَيْهِ اُن۪يبُ"
"Benim başarım ancak Allah iledir; (Benim başarım yoktur ancak O’nun yardımı sayesindedir) O'na tevekkül ettim, (her halde ve sadece) içtenlikle O'na yönelip-dönerim.”

Ve Furkan suresinde Rabbimiz kavlini görürüz:
"قُلْ مَا يَعْبَؤُ۬ا بِكُمْ رَبّ۪ي لَوْلَا دُعَٓاؤُ۬كُمْۚ"
"De ki: “Eğer sizin duanız olmasaydı, Rabbiniz size ne diye değer versindi?"

Rabbimiz, sen üzerimize sabır ve rahmet yağdır. Gayesi rızan olan gençleri şerlerden muhafaza et, onları katından büyük hayırlara ulaştır. Amellerimizi bizden kabul buyur. Hayatlarımızı dinine adanmış ve şehadetle son bulan, razı olup da firdevsi ala ile mükâfatlandırdığın hayatlar arasına kat.
Bizi ümmetin ihtiyaç duyduğu öncülerden kıl ve bizi nebiler, sıddıklar, salihler ve şehidlerle haşret.
رَبَّنَا لَا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ اِذْ هَدَيْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةًۚ اِنَّكَ اَنْتَ الْوَهَّابُ

اللهم آمين

H Çevrimdışı

Hira

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
esselamu aleykum muslumanlar

maddı manevı dualarınıza ihtiyacım var

bu sene üniversite okuyorum nasip olursa 2 sınıfa gececeğim yogun tempodayım
ayrıyetten 2 unıversıte olarak acıktan okuyorum

bana salıh dualarınızı ulastırın
Ve aleykum selam ve rahmetullah kardeşim. O'nun (cc) kolaylaştırdığından başka kolay olan yoktur, zorlaştırdığından başka zor olan da yoktur. Allah kolaylık versin.

Zerkavi38 Çevrimdışı

Zerkavi38

Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanlar olarak biz, ümmetin darda olduğu şu zaman diliminde hepimiz sahip olduğumuz imkanların 'şükrünü eda edebilmek için', Allah'ın her birimiz için özel kıldığı şakilemizin sorumluluğunu ifa edebilmek ve hesabını verebilmek için, ümmetin yaralarını sarmak için, muttakilere önderler olmak için ter dökmek, gözyaşı akıtmak hatta kan akıtmak zorundayız. Biz biliriz ki, bir amaç için yola çıkanlar tüm eforunu sarfetmedikçe yüce mertebelere ulaşamazlar.
Biz biliriz ki mücahid, mücahide yumuşak yataklarda, mükellef sofralarda yetişmez.
Biz fizyolojiden de biliriz ki, insanoğlu konforda tükenir.

Biz gönlünde Allah'a imanı taşıyanlar olarak, üniversitelere veya eğitim aldığımız kurumlara Rabbimizin rızasını gözeterek, ümmetin ihtiyaç duyduğu ilmin 'bazısını' edinebilmek, mazlumların sadrına şifa olabilmek için, müslümanların aciz kaldığı farzı kifayelere imkan bulduğumuz için, haramlardan kaçmanın zorluğuna katlanarak, Rabbimizin yardımını ve desteğini umarak gideriz.
Evet, üniversitelerin, okulların haramlarla çevrili olduğunu, teyakkuzda olunması gerektiğini unutmayız. Üniversiteye giden, Allah için gayesi olan, haramlardan kendini muhafaza etmek için gayret sarfeden müslüman kardeşlerimize sırtımızı dönmeyiz. Onları yalnız bırakmayız. Ve yine nefisleri tembelliğe iten boş durmanın, vasıfsızlığın, yetenekleri zayi etmenin de kaçınılması gerekenen büyük hususlardan olduğunu hatırlarız. İnşirah suresini okuruz, bir işten sonra hayırlı başka işe koştururmayı öğreniriz.

Ve bizim kalbimizi kendisiyle ıslah ettiğimiz en önemli meselenin her adımımızda "dua etmek", Rabbimizden yardım istemek olduğunu hatırımızda tutarız.
Zira bizim Nebimiz sallallahu aleyhi ve sellem her sabah ve her akşam okuduğu dualarla, Allah'ın yardımı olmaksızın nefsimizin şerrinden kurtulamayacağımızı, şeytanın şerrinden ancak O'na dua edip sığınarak korunabileceğimizi ve daha pek çok şeyi bize öğretir.
Biz ayakkabımızın bağcığını dahi Allah'tan istemeyi Resulullah'tan öğreniriz. Sallallahu aleyhi ve sellem.
Biz hiçbir başarıda nefsimizden bir pay görmeyiz ki, Allah'tan yardım istemekten müstağni kalalım.

Çünkü biz Allah'ın kitabında Hud suresinde Şuayb aleyhisselam'ın dilinden şu hakikati okuruz:
"وَمَا تَوْف۪يق۪ٓي اِلَّا بِاللّٰهِۜ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَاِلَيْهِ اُن۪يبُ"
"Benim başarım ancak Allah iledir; (Benim başarım yoktur ancak O’nun yardımı sayesindedir) O'na tevekkül ettim, (her halde ve sadece) içtenlikle O'na yönelip-dönerim.”

Ve Furkan suresinde Rabbimiz kavlini görürüz:
"قُلْ مَا يَعْبَؤُ۬ا بِكُمْ رَبّ۪ي لَوْلَا دُعَٓاؤُ۬كُمْۚ"
"De ki: “Eğer sizin duanız olmasaydı, Rabbiniz size ne diye değer versindi?"

Rabbimiz, sen üzerimize sabır ve rahmet yağdır. Gayesi rızan olan gençleri şerlerden muhafaza et, onları katından büyük hayırlara ulaştır. Amellerimizi bizden kabul buyur. Hayatlarımızı dinine adanmış ve şehadetle son bulan, razı olup da firdevsi ala ile mükâfatlandırdığın hayatlar arasına kat.
Bizi ümmetin ihtiyaç duyduğu öncülerden kıl ve bizi nebiler, sıddıklar, salihler ve şehidlerle haşret.
رَبَّنَا لَا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ اِذْ هَدَيْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةًۚ اِنَّكَ اَنْتَ الْوَهَّابُ

اللهم آمين
Allhumme amin
Allah seni hayrla mukafatladirsin güzel kardeşim
InsaAllah bizlerde birgün sizin gibi çalışkan müslümanlar oluruz

haydali_ Çevrimdışı

haydali_

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allhumme amin
Allah seni hayrla mukafatladirsin güzel kardeşim
InsaAllah bizlerde birgün sizin gibi çalışkan müslümanlar oluruz

Allahumme amin we iyyakum
Estağfurullah, bu bireysel bir anlam taşımaktan ziyade Allah'ın azze ve cell, hamdolsun bizi içine kattığı ümmete lutfettiği vasıflardır. Bu vasıflar hem sizindir, hem bizimdir.
Bize düşen ancak Rabbimizden yardım isteyerek, bu vasıflara sarılmak, sahiplenmektir.
Allah azze ve cell razı olsun.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Allah swt tüm hastalarımıza şifâlar versin, vefat eden ve yaşayan tüm müslümanlara rahmet eylesin, yüklerimizi hafifletsin, bizleri hakkıyla, sabırla ve ihlâs ile iman edenlerden eylesin, hakkımızda herşeyin en hayırlısını versin.. Allah swt bizi dünya ve ahirette razı olduğu kullarından eylesin, bizlere razı olduğu şekilde yaşamayı, son nefeste de iman ile ve razı olduğu hâl ile vefat etmeyi nasib etsin.. Allahumme amin ecmain Ya Rabb..

Son düzenleme:
Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Yarın oğlumun bir sağlık sorunu ile ilgili önemli bir haber alacağız. Bu mesajı okuyan tüm kardeşlerimin dualarına talibiz. Hayırlı haberler alalım inşaAllah diye dualarınızda bizi de eksik etmezseniz bu ablanızı çok mutlu edersiniz. Şimdiden Allah razı olsun…

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Yarın oğlumun bir sağlık sorunu ile ilgili önemli bir haber alacağız. Bu mesajı okuyan tüm kardeşlerimin dualarına talibiz. Hayırlı haberler alalım inşaAllah diye dualarınızda bizi de eksik etmezseniz bu ablanızı çok mutlu edersiniz. Şimdiden Allah razı olsun…

Allah sifa versin abla
Insallah hayirli guzel tertemiz bir haber alirsiniz.
Bizi de bilgilendir.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Rabbim hayırlı haberler nasip etsin bacım, Allah'tan şifalar kolaylıklar diliyorum.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Abla aldin mi sonuclari
Tam şimdi girdim yazmak için sen sormuşsun Allah seni her daim hayırla mükafatlandırsın ya:love:
Allah’a sonsuz hamdolsun ki korktuğumuz gibi çıkmadı sonuç iyi çıktı elhamdulillah..Birde mubarek aya girerken böyle güzel haberle girmek çok mutlu etti.
Rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasın. Amin
Seni Allah için çoookkk seviyorum bunu da bil :love:

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Tam şimdi girdim yazmak için sen sormuşsun Allah seni her daim hayırla mükafatlandırsın ya:love:
Allah’a sonsuz hamdolsun ki korktuğumuz gibi çıkmadı sonuç iyi çıktı elhamdulillah..Birde mubarek aya girerken böyle güzel haberle girmek çok mutlu etti.
elhamdulillah elhamdulillah

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Kajshshsb :D
Ben de seni seviyorum abla

O zaman haydi bakalim Ramazana mutlulukla girelim insaAllah
Cifte mutluluk olsun
Çok şükür ya
Valla gerilmistim artik dayanamadim.
Her daim guzel haberler almak duasiyla.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamum aleykum ve rahmetullah

ALLAH ım
sıkıntıları,dertleri olan kullarının,sıkıntılarını gider. Hasta olanlarına şifa dertli olanlarına derman ver. Bizi ana babamızı bağışla.Gunahlarımızı affet.bizi senin yolundan ayırma, ayırmaya tessebbüs edenlerden de muhafaza eyle. Şüphesizki dönüş ancak sanadır amin.

Üst Ana Sayfa Alt