Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dünyanın Düz Olduğunu Iddia Edenlerin Kaynağı : ))

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu söylediğinizi bir sufi söylese, şeyhim dediyse aksi mümkün değil dese yerden yere vururduk sanırım değil mi? İslam büyüklerine saygımız çok ilmimizi onlar vesilesi ile alıyoruz. Fakat peygamber olmadığına göre hatasız diyemeyiz değil mi?
İslam büyükleri ile sapık şeyhleri mi karşılaştırıyorsunuz?

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

Fe terabbasû innâ meakum muterabbisûn
İslam-TR Üyesi

Alimlerin neyi savunduğunu tam bilmiyorum dediğim gibi küre-yuvarlak-daire bunlar farklı kavramlar. Onlar Arapça bunu ifade ederken hangisini kastettiler bilmiyorum. Belki doğru söylüyorlar belki hata yapıyorlar bilemiyorum. Ama onlar diyorsa kesin doğrudur diyip kestirip atmak bana uymuyor.

Mehdi ibn Abdulhadi Çevrimdışı

Mehdi ibn Abdulhadi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İslam ulemasının hata üzere ittifak etmesinin bizim indimizde imkanı olmadığı açıktır ancak ulemanın fertlerinin hata yapması ihtimaldir.

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Ya arkadaş şunu tartışıyorsunuz ya yemin ederim kafirler bakıp bakıp gülüyor Allah aşkına yorum yapmayın

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

İslam-TR Üyesi
Ya arkadaş şunu tartışıyorsunuz ya yemin ederim kafirler bakıp bakıp gülüyor Allah aşkına yorum yapmayın

Kâfirlerin gülmesi bizi rahatsız etmez. Onları razı etmek gibi bir hedefimiz yok. Biz Allah'ın izniyle hakikatin peşindeyiz. Siz tartışmak istemiyorsanız kendinizden eminseniz, bildiğiniz gibi inanmaya devam edin.

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Kâfirlerin gülmesi bizi rahatsız etmez. Onları razı etmek gibi bir hedefimiz yok. Biz Allah'ın izniyle hakikatin peşindeyiz. Siz tartışmak istemiyorsanız kendinizden eminseniz, bildiğiniz gibi inanmaya devam edin.

Ya hayır konuş ya sus senin şu tartıştığın suriyede bir bebeğin acısını dindirecekse bende konuşayım.

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

İslam-TR Üyesi
Ya hayır konuş ya sus senin şu tartıştığın suriyede bir bebeğin acısını dindirecekse bende konuşayım.

Ben İslam alemi için gayet önemli gördüğüm bir konuda tartışıyorum. Ateizmin ve Evrim teorisinin temel aldığı mantığın kökeninde zaten dünya şekli, gezegenler ve uzay var. Biz bu forumda oturduğumuz yerden konuşarak Suriye'deki bebeklerin acısını nasıl dindirebiliriz? Başka hiçbir şey konuşmayacak mıyız?

Mehdi ibn Abdulhadi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu meselenin neticeye ulaşmasının kişinin ahiretine bir faydası yoktur bir gayrımüslimin sizin bu halinize gülmesi umurunuzda olmayabilir lakin islam mensublarının bu meseleleri tartışması gayrımüslimin bu dini küçük görmesine sebeb olur

T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
Dünyanın düz mü yuvarlak mı oldugunu bilmiyorum ama bana da düz olduğu görüşü daha yakın geliyor. Tabi bizim icin bunlar sadece bir dusunce. konu hakkinda derin ilmimiz arastirmamiz yok. İnternet uzerinden sunulan delillerle hareket etmek ya da sabit bir fikre baglanmak da dogru degil.
Artı olarak islam alimlerinin icması semanın kubbe seklinde olmasi diye biliyorum. İbn teymiyyeye sorulan soruda da boyle gectigini hatirliyorum Allahualem. Hakkinda kesin olarak konusamayacagim bir konu. Ama Nasa’nın aya çıkma masallarina inanmiyorum. Düzse de yuvarlaksa da yalan yani. Bu konuyla ilgili youtubedan “dave murphy ile düz dünya” videosunu izlemenizi tavsiye ederim.

Bir de geçen gün okuduğum bir makale.
linkini asagida verdim. Dunyanin yuvarlak olduguyla ilgili seleften delillerle yazi hazirlamislar. Bir telegram kanali da bunlara reddiye hazirlamis. Onlar da cevap olarak tekrardan reddiye hazirlamislar.
Öyle karısık bir yazi yani ama iki görüs de bir arada verilmis. Vaktiniz varsa okuyabilirsiniz. Yazinin sonlarina dogru kırmızı renkle yazilanlar düz oldugunu savunanlara ait. Geneli nde zaten küre oldugu savunuluyor.
Yazının linki:
Aşırı Tekfir hastalarının linki kaldırılmıştır

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

İslam-TR Üyesi
Bu meselenin neticeye ulaşmasının kişinin ahiretine bir faydası yoktur bir gayrımüslimin sizin bu halinize gülmesi umurunuzda olmayabilir lakin islam mensublarının bu meseleleri tartışması gayrımüslimin bu dini küçük görmesine sebeb olur

Fesubhanallah. Kardeşim siz hiç ateist biriyle tartışmadınız mı yav? Bu adamların derdi ne, delilleri ne demediniz mi hiç? Dünya düz ise ve küre diye kandırılıyorsak - ki ben buna inanıyorum doğrusunu Allah bilir - Bunun ispatlanması, ateizmin birçok teorilerini çökertir Allah'ın izniyle. Bu insanlar büyük bir patlamayla etrafa saçılan küre parçacıkların gezegenleri oluşturduğuna inanıyor. Dünya da evrendeki sadece ufacık bir parça ve hepimiz de değersiz bir noktayız diye düşünüyor. Hâlbuki aksi doğruysa ve ispatlanırsa İnsanlara ve Dünya'ya apayrı bakacaklardır. Bu çok şeyi değiştirir diye düşünüyorum. Elbetteki onlara ancak Allah hidayet edebilir. Biz ancak vesile oluşturabiliriz.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben biliyorum yuvarlak uçağa binince gördüm , şu yüksekliğe çıkarsan bi gün sende görürsün .

Mehdi ibn Abdulhadi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Fesubhanallah. Kardeşim siz hiç ateist biriyle tartışmadınız mı yav? Bu adamların derdi ne, delilleri ne demediniz mi hiç? Dünya düz ise ve küre diye kandırılıyorsak - ki ben buna inanıyorum doğrusunu Allah bilir - Bunun ispatlanması, ateizmin birçok teorilerini çökertir Allah'ın izniyle. Bu insanlar büyük bir patlamayla etrafa saçılan küre parçacıkların gezegenleri oluşturduğuna inanıyor. Dünya da evrendeki sadece ufacık bir parça ve hepimiz de değersiz bir noktayız diye düşünüyor. Hâlbuki aksi doğruysa ve ispatlanırsa İnsanlara ve Dünya'ya apayrı bakacaklardır. Bu çok şeyi değiştirir diye düşünüyorum. Elbetteki onlara ancak Allah hidayet edebilir. Biz ancak vesile oluşturabiliriz.

Ataizm denilen illetin boş hezeyanlerını çökertmek için gayrımüslimler tarafından islam ve mensublarının küçük görülmesi doğru olmaz

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

İslam-TR Üyesi
çok basit eline bi cetvel al misal 07:26 07:42 08:16 şimdi dünyanın sağı ile solunun görüntüdeki yerlerini ölç.

O kameranın sağa ve sola yatmasından kaynaklanıyor. En baştan beri yapıyor onu zaten sağa sola yatıyor arada.

Üst Ana Sayfa Alt